Найсвіжіше:
• Платникам ПДВ варто врахувати при поданні звітності за січень 2020 року • В Україні зросли “мінімалка” та прожитковий мінімум • До 1 травня 2020 року тернополяни повинні визначитись із формою управління будинком • Українці четвертий рік поспіль продають валюти більше, ніж купують • Канада скасовує візи для українців • Резонансна справа у вбивстві тату-майстрині: суд перейшов до оцінки доказів • ЗНО-2020: усі зміни та нововведення • Раніше судимий тернополянин вчинив крадіжку із торгового центру та ломбарду • Родинам загиблих в авіатрощі у Тегерані виплатять по 200 тисяч • У Тернополі перерахували плату за послуги з опалення та постачання гарячої води • У Тернополі оперативникам попався «залізничний» грабіжник з великим «послужним» списком • Тернопільщини з другої спроби отримала бюджет-2020 • Слідчі призначили ряд експертиз щодо встановлення причин вибуху на Підгаєччині • За безкоштовними консультаціями до енергетиків звернулося понад 500 споживачів • Жителі Тернопільщини можуть скористатися сучасним освітнім порталом служби зайнятості • Дружина відомого спортсмена каже, що справу про його загибель хочуть сфальшувати • Книгиня Світлана Козелко: «Бібліотеки не можуть весь час перебувати на бюджетному фінансуванні, а повинні творити цікаві проєкти та розвиватися» • Анонси газети «Номер один» від 14.01.2020 р. • У Тернополі троє людей померли через пневмонію • Ми з вами – диво, не варто його чекати! • Заслужений артист України Олександр Папуша: «Я би вижив без акторства і знайшов би, можливо, себе, а от чи кайфував би від того – це відкрите питання» • Призначення субсидій та пенсій перевірятимуть жорсткіше • Скіфська пектораль із клубочка ниток • «Добре» 1 січня – із похміллям та головним болем • «Він був неконфліктним і чуйним. Але його погубили погана компанія і… наркотики», – ексклюзивна історія про Андрія Горбатюка, якого звинувачують у жорстокому вбивстві
rss
Почаївську лавру намагалися викрасти злочинним шляхом

Опубліковано: 30 Листопада о 8:30Справжній переполох здійнявся довколо Почаївської лаври, яка як одна з українських святинь  після Томосу має повернутися в лоно єдиної Української православної церкви. Московські попи із ще поки УПЦ МП стали робити ґвалт на цій темі, заявляючи, що їх із Почаївської, як і Святогірської та Києво-Печерської лавр винесуть тільки в гробах і вони будуть захищати їх до останнього подиху.

Усвідомлюючи, що отримання Томосу є незворотним процесом, московські попи вдалися до підступного кроку, знайшовши такого собі державного реєстратора Андрія Яремка із КП «Струсівське», що в Теребовлянському районі, котрий одним розчерком пера здійснив державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської лаври на користь юридичної особи, зокрема Московського патріархату.

Добре, що свідомі українці побачили, що тут щось не те, і забили на сполох. Комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації скасувала незаконну перереєстрацію комплексу споруд Почаївської лаври.

– Комісія не тільки задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, а й повернула державі святиню, яку в нас намагалися викрасти злочинним шляхом, – повідомив народний депутат Роман Заставний.

Рішенням комісії цьому реєстратору тепер заблоковано доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Але для нього це ще не найгірше покарання. Через його дії по відношенню до Почаївської лаври поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 3 статті 265-2 Кримінального кодексу України (факт зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки). Розслідуванням даного провадження займаються співробітники обласної прокуратури.

А тим часом московські попи Почаївської лаври опинилися в епіцентрі ще одного скандалу. Група депутатів Почаївської міської та Тернопільської обласної рад оприлюднила відеоматеріал, який, на її думку, свідчить про те, що монахи Почаївської лаври пропонували гроші одному з депутатів Почаївської міськради за позитивне рішення щодо земельних ділянок. Йдеться про хабар у 500 євро за голосування про виділення у власність лаври трьох земельних ділянок площею 2,5 гектара.

– До депутата подзвонили з проханням зустрітися й обговорити певні питання. Ввечері людина прийшла на зустріч, відповідно і монах Никодим, який підтвердив, що він телефонував, і вони перейшли до обговорення суті питання, яке планують вирішити на сесії Почаївської міськради. Мова йшла про конкретну суму, що є зафіксовано на відео – 500 євро. Після суми прозвучало ще слово, «наприклад», тобто це була стартова сума, я так зрозумів, мінімальна ціна для «правильного» голосування одного депутата, – заявив депутат Почаївської міськради Тарас Паляниця.

Ще у 2015 році Почаївська лавра звернулася до міської ради з проханням передати їй у власність три земельні ділянки площею 2,5 гектара, зокрема біля будівлі семінарії і лаври. Депутати попереднього скликання відмовили у проханні і відклали розгляд питання на час бойових дій на Донбасі. До нинішнього депутатського складу представники лаври зверталися тричі з цим проханням. Але обранці відмовляли у розгляді питання. Відповідно Почаївська лавра звернулася з позовом до Тернопільського адміністративного окружного суду з клопотанням зобов’язати Почаївську міськраду надати їй у постійне користування три ділянки. Суд відмовив у задоволенні позову, і лавра оскаржила рішення у Львівському апеляційному адміністративному суді, який 27 вересня цього року задовольнив позов частково: скасував усі попередні рішення Почаївської міської ради і зобов’язав міськраду знову розглянути рішення про передачу в постійне користування лаврі трьох ділянок.

 

КОМЕНТАР

Степан Барна, голова ТОДА:

– Почаївську лавру в нас у принципі не може ніхто забрати. Вона була, є і буде українською святинею на території Тернопільської області. Проте якій церкві вона належатиме, має вирішити громада монастиря, адже саме між нею і державою в особі Мінкультури було укладено угоду про користування приміщеннями Почаївської лаври.

 

Як Почаївську лавру передавали московському патріархату

 1. 26 серпня 1963 року, відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР №970, комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської лаври XVI-XIX століть (Успенський собор 1783 р., Троїцький собор 1912 р., Архієрейський будинок 1825 р., Надбрамний корпус 1835 р., монастирські келії 1771-1780 рр., дзвіниця 1861 р.) віднесено до пам’ятки архітектури національного значення.
 2. 29 травня 2001 року, відповідно до Постанови Кабміну України №583 «Про Кременецько-Почаївський державний історики-архітектурний заповідник», оголошено комплекси пам’яток у містах Кременці та Почаєві Кременецько-Почаївським державним історико-архітектурним заповідником (ДІАЗ) із віднесенням його до сфери управління Держбуду України.
 3. 9 серпня 2001 р. зареєстровано юридичну особу КП ДІАЗ.
 4. 16 листопада 2002 року, відповідно до розпорядження КМУ №635-р «Про передачу пам’яток архітектури та містобудування до сфери управління Держбуду», із сфери управління ТОДА до сфери управління Держбуду передано комплекс споруд Почаївської Свято-Успенської лаври.
 5. 11 лютого 2003 року на виконання розпорядження КМУ №635-р головою Держбуду України затверджено акти передачі комісією комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври від ТОДА до КП ДІАЗ.
 6. 17 березня 2003 року, відповідно до розпорядження КМУ №438-р «Про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври» зі складу КП ДІАЗ, включено Успенський собор, Троїцький собор, Архієрейський будинок, Надбрамний корпус, монастирські келії та дзвіницю.
 7. 26 листопада 2003 року, відповідно до наказу №198 Держбуду «По передачу у користування комплексу споруд Почаївської лаври», структурними підрозділами Держбуду доручено забезпечити до 4 грудня 2003 року укладення договору зі Свято-Успенською Почаївською лаврою УПЦ про безоплатне користування нею об’єктами-пам’ятниками архітектури національного значення м. Почаєва, доручено утворити комісію, до якої включено представників Держбуду, КП ДІАЗ та УПЦ.
 8. 12 грудня 2003 року між Держбудом та Свято-Успенською Почаївською лаврою УПЦ укладено договір №1 «Про безоплатне користування Почаївською лаврою – комплексом споруд Почаївської лаври, які є державною власністю та належать до сфери управління Держбуду» із терміном дії до 1 січня 2052 року із правом пролонгації.
 9. 18 грудня 2003 року Держбудом України затверджено акт приймання-передачі №1 комплексу споруд Почаївської лаври та передачею у користування Свято-Успенській Почаївській лаврі УПЦ.
 10. 20 грудня 2011 року, відповідно до розпорядження КМУ №1032-р КП ДІАЗ, передано до сфери управління Міністерства культури від Міністерства регіонального розвитку. Водночас комплекс споруд Почаївської Свято-Успенської лаври станом на 20.10.2011 р. уже не входив до КП ДІАЗ, однак із незрозумілих причин залишився на балансі в ДІАЗі.

11. 27 вересня 2018 року за результатом розгляду заяви Почаївської Свято-Успенської лаври державним реєстратором КП «Струсівське» А.Я. Яремком здійснено державну реєстрацію права користування за Почаївською Свято-Успенською лаврою на Успенський собор, Троїцький собор, Архієрейський будинок, Надбрамний корпус, монастирські келії та дзвіницю на підставі розпорядження №438-р від 17.03.2003 р., наказу №198 Держбуду від 26.11.2003 р., договору №1 «Про безоплатне користування Почаївською лаврою – комплексом споруд Почаївської лаври, які є державною власністю та належать до сфери управління Держбуду» від 12.12.2003 р. із терміном дії до 01.01.2052 р., акта приймання-передачі №1 комплексу споруд Почаївської лаври від 18.12.2003 р.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,Новини
19 Січня
18 Січня
17 Січня
16 Січня
15 Січня
1 Січня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше