Найсвіжіше:
• На Тернопільщині через стихійне сміттєзвалище місцевій владі “пред’явили” позов на 5 млн грн  • Тернопільські енергетики звертають увагу споживачів на важливі дати • У Тернополі спіймали зловмисника, який обливав кислотою чужі автомобілі (відео+фото) • Как стать профессионалом в прогнозировании спортивных результатов • “Бізнесмен” з Тернопільщини допомагав ухилянтам в багажнику перетинати кордон (+фото) • Шукаємо свою цільову аудиторію: підказки та лайфхаки • Зрізав 11 дерев акації та ясена у заповіднику: за незаконну порубку відповідальність нестиме житель Борщівщини (+фото) • Цифрова революція в складському обліку: як онлайн-системи трансформують бізнес • Новий законопроєкт, бронювання та відстрочки: якою буде мобілізація у квітні • Помер відомий тернопільський тренер, котрий виховав багатьох чемпіонів України • Молодик зі Зборівщини поцупив з рахунку сусідки 20 тисяч гривень • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона під час ремонту дороги  • На Тернопільщині сильний вітер повалив дерева на дороги державного значення • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото)
rss

Перша леді-барбер Тернополя Тетяна Сарняк: «Барбершоп – це не бізнес, це моя дитина, котру отримала стараннями і з допомогою долі»


Опубліковано: 27 Серпня 2019р. о 11:45


Повірте, не можна формувати думку про людину по її зовнішньому вигляду, сторінці в соціальній мережі, а тим паче – за пліткам. Я переконалася в цьому не один десяток разів. Сьогодні мова піде не про просту дівчину, а про леді котра на перший погляд займається не зовсім жіночою справою, але чітко знає якою повинна бути чоловіча краса. Елегантність та вишуканість в кожному контурі чоловічого обличчя. Здогадалися? Перша леді-барбер Тернополя, котра створила клуб чоловічих думок, відкрита та дуже крута – Тетяна Сарняк.

«Мій «юридичний вогник» почав згасати – роботу шукала, а у відповідь чула не підйомні суми»

Тетяно, розкажіть трішки про себе.

– Тернополянка, тут виросла, закінчувала школу. Починала працювати та будувати крихітні мрії, котрі надихали мене щодня. Росла з молодшою сестрою. Батьки були зайняті роботою, оскільки після розпаду Радянського Союзу було не легко, а дітей потрібно годувати та одягати. З часом почали розвивати невеличкий бізнес, пов‘язаний з торгівлею на ринку. Тому допомагати ми, їхні доньки, їм стали дуже рано. Носила те, що купували батьки, в основному це був одяг на виріст. З таких як я в класі насміхались, але мама завжди вчила «давати здачі», тому ображали мене рідко. Про школу згадую не охоче. Я була проста, що думала те й казала. З часом з’явилася принциповість котра стала важливішою, ніж думка чужих людей.

Називаю себе дівчинка, не дівчинка (сміється – авт.). Оскільки моє дитинство проходило біля дідуся, котрий викладав гурток ракето-моделювання, я часто ставала свідком його клопіткої чоловічої праці та відповідального відношення до дрібниць. Я бавилася машинками, електричним конструктором та крутила гайки. На вихідні їздили з дідусем порибалити, у мене навіть вудочка була своя. І автомобіль водити він мене навчив, у нього тоді була легендарна «Побєда».

Попри школу я відвідувала безліч гуртків, це були танці, спортивні секції, музична школа (в якій мені було важко всидіти), комп’ютерні курси тощо. Мене завжди розпирала цікавість від чогось нового, від справ, які на перший погляд є такими важкими, але дуже бажаними для їх досягнення.

“Моя робота полягає у створенні красивого образу для чоловіка”

А за освітою Ви хто?

– Після дев’ятого класу, із запропонованих мною професій, батьки обрали і повернули мій шлях у Галицький коледж на факультет юриспруденції. Мене цікавила ця спеціальність, хоча мрії про дизайнерський та художній факультет досі майорять в пам’яті. Через конфлікт з викладачем, після другого курсу принципово забрала документи та перевелася в м. Золочів на аналогічний факультет і вже закінчення освіти молодшого спеціаліста було там. В обох закладах була старостою групи, у Золочівському коледжі учасником юридичного клубу «Феміда». Я була скрізь і одразу, вела активну студентську діяльність. Після закінчення коледжу мої амбіції успішно скерували мене у Харків, до університету внутрішніх справ. На бакалавраті навчалась на заочному відділенні, а магістратурі – стаціонарно, з вільним відвідуванням. Було бажання працювати по спеціальності та навіть вступити на контрактну службу, проте складалися обставини так, що мій «юридичний вогник» почав згасати – роботу шукала, а у відповідь чула не підйомні суми. Коли навчалась заочно, відвідувала курси перукарського мистецтва. Навчання тривало пів року, жіночі стрижки вдавалися мені на «ура», а чоловічу відпрацювала лише один раз (сміється – авт.).

«Мої клієнти з затерпівшими шиями чекали на крутий результат»

– Із Ваших слів можна зрозуміти, що юристом Ви так і не стали?

Коли надія працювати по спеціальності стала для мене пройденим етапом, пішла у перукарську сферу. Це був 2013 рік. Навики чоловічих стрижок вдосконалювались в процесі роботи. Чоловіки ж приходили частіше стригтись. До того ж завжди спостерігала, як стриже напарниця. Через кілька місяців змінила роботу і пішла працювати мерчендайзером. У вихідні дні працювала вже в іншому салоні, де познайомилася з Юлією Остапчук, їй подобалися мої роботи, і коли вона відкрила вже свій салон, запропонувала мені працювати у неї чоловічим майстром. Тоді я і сконцентрувалася на чоловічих стрижках. Почала читати про ведення салонного бізнесу, цікавитись чоловічою косметикою, дивитись безліч відео, освоїти нові техніки. Тоді ж я і приступала до стрижок бороди.

– У чому полягає робота барбера?

– Барбер – це фахівець, який уміло додасть волоссю на голові та обличчі чоловіка модного, а то й унікального вигляду. Аби стати таким спеціалістом, недостатньо знати напам‘ять усі чоловічі стрижки. Ви повинні бути закохані у свою справу, майстерно володіти інструментом (ножицями, машинками, бритвою). Барбершоп – це не просто чоловіча перукарня. І барбер – це далеко не звичайний перукар. Моя робота полягає у створенні красивого образу для чоловіка. Я стрижу та голю бороду за своїм баченням. Оскільки жінка, як ніхто, бачить, що саме найкраще личить чоловіку. 

– На одному місці Вам не вдавалося висиджувати?

Клієнтів у мене було не багато, тому і цей салон через брак коштів покинула. Але вже за кілька днів отримала запрошення у ще один салон на посаду чоловічого майстра, клієнтська база в якому була трішки більша. Все напевне було б стабільно добре, якби не набір у Національну поліцію, куди я подала документи. Всі етапи було пройдено. Але і тут доля сказала мені: «Таня, не туди…» Коли власник салону дізналася про подачу моїх документів, вона мене звільнила. Проте в мене було п’ять клієнтів, котрі на той момент чітко дали мені зрозуміти, що їхні голови в моїх руках. Так я почала стригти у себе вдома. У батьків взяла звичайне крісло, елементарно обладнала балкон, і так мої клієнти з затерпівшими шиями чекали на крутий результат. Після сарафанного радіо, клієнтів у мене почало трохи збільшуватися. По вихідних, виходила працювати на «Галицький ринок», де мала асортимент брендової косметики, у нас вона лише почала з’являтися. З часом поставила вітрини з цією продукцією в салонах краси.

“Я стрижу та голю бороду за своїм баченням. Оскільки жінка, як ніхто, бачить, що саме найкраще личить чоловіку”

Коли з’явилася ідея про власний барбершоп?

– Це сталося, коли почала вникати в естетику чоловічої стрижки та гоління бороди. У 2014-му я задумалася над тим, що було б класно мати свій заклад – клуб чоловічої атмосфери та стилю. Чоловік не повинен бути трішки красивішим від мавпи. Доглянутий вигляд додає впевненості, а також  приваблює жінок. Поки мрія залишається мрією, з`явилась «Авторська студія», яку я відкрила з дуже хорошими подругами, які й вмовили мене подумати про салон. Ремонт та стиль салону я взяла в свої руки і вийшло досить навіть не погано. Одного дня написав Олег, який попросився до мене на навчання. Я критично відношуся до своєї роботи, тому не одразу погодилася. У той період спілкувалася зі старшим барбером відомого барбершопу у Києві, з котрим мені таки випала нагода зустрітись і отримати багато нової інформації. Спонтанна поїздка в Київ розставила всі крапки над і. Саме дорогою до столиці дізнаюся, що в одній машині їде чоловік, який здає приміщення в оренду. Після Києва вкотре переконалась, що я все-таки повинна народити свою омріяну дитину – свій барбершоп, але це в далекому майбутньому…

Далеке майбутнє настало швидко?

– Так. За одну ніч. Напередодні до мене зателефонував Вова Філь, який знав, що свій барбершоп я б хотіла із тату – студією. А він якраз роздумував над власним

тату салоном і запитав чи я не хотіла б об’єднатись. Посміявшись, я відповіла, що коштів абсолютно немає, все ж вкладено в «Авторську студію». Але згадавши за одне приміщення, вирішила піти глянути на нього. Зайшовши туди, я вже знала де, що буде, яким стане мій барбершоп. Я запитала власника, чи можливо буде знести деякі стіни та розповіла яку я хочу стелю і плитку на підлозі. Почувши: «Добре, ми все зробимо», я була здивована, але відповіді крім: я, подумаю не змогла сказати. Всім цим я поділилась з сестрою, усвідомлювала, що на тарілочці зараз лежить моє, те що сиділо в мене в голові роками. Але коштів – немає! Наступного дня чоловік моєї сестри сказав, що він може позичити мені трохи грошей. Пригадую, як він продав свій телефон і навіть ті гроші віддав мені. За кілька днів з власником, з яким ми випадково їхали до Києва, договір оренди був підписаний. Збіг? Не думаю. Починається ремонт, беруся навчати майбутнього барбера Олега, який зможе працювати у мене. Володимиру Філю сказала, щоб думав як обладнати тату-студію, оскільки договір підписаний і дороги назад в нього нема.

– Який твій «Freedom style»?

– «Відчуй стиль свободи» – думаю цим все сказано. До його появи, я готувалася напевне все життя. Разом із батьком створювали меблі та оформляли зали. Надзвичайно клопітка та не проста річ. Пригадую вираз обличчя мами, адже вона дізналася про заклад на самому відкритті. Про жінку барбера можна почути багато. Хтось думає, що творіння заради грошей і це просто бізнес. Ні це не бізнес, це моя дитина, котру отримала стараннями і з допомогою долі. Його створення. напевне містичне, бо безліч ситуацій ставалося і поверталося так, щоб показати мені той шлях, який привів мене у чорно-сірі стіни, шкіряні дивани та атмосферу чоловічого характеру. Я мрію про велику команду людей, котрі стануть однією сім’єю крутих майстрів.

На завершення нашої розмови леді-барбер додає, що не варто зраджувати своїй мрії, вірте в долю, але всіма силами допомагайте їй скерувати вас у потрібному напрямку.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,

Перегляньте також:





Новини
29 Березня
28 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше