Найсвіжіше:
• Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця • Мешканці центральної частини Тернополя залишаться без світла • Два роки тюрми – такий вирок суду чоловікові, який чинив опір патрульним у Тернополі • Після ряду скандалів керівник тернопільської лікарні пішов з посади • У сусідній області ціле місто на межі техногенної катастрофи • Як правильно підібрати сукню в онлайн-магазині? • Два роки не був на свіжому повітрі: соццентр утримував пенсіонера проти волі • Слоты с тремя барабанами все еще в моде: новинки жанра • Завтра Тернопільщина зустрічатиме тіло загиблого на війні Героя • Вышла новинка Big Burger Load it up with Xtra Cheese — рассказываем главное об игре • На Тернопільщині стався замах на кримінального авторитета • Ліга чемпіонів Тернопільщини: дві серії пенальті та неймовірний камбек «Зелених левів» (+фото)
rss

Перша 100-денка тернопільського губернатора: що зроблено та з якими проблемами довелося зіштовхнутися


Опубліковано: 9 Липня 2020р. о 13:23


Нещодавно губернатор краю провів першу пресконференцію для представників ЗМІ, на якій розповів про свою діяльність і те, з якими викликами довелося мати справу впродовж першої сотні днів на посаді.

«Показник тих, хто одужав від COVID-19, на Тернопільщині найвищий у західному регіоні»

Зустріч із журналістами відбулася на Водній арені, де керманич області розповів про те, що ж довелося зробити і з якими проблемами зіштовхнутися.

– Тернопільська область однією з перших прийняла удар пандемії. 20 березня зафіксували перший випадок COVID-19  на Тернопільщині. Наш досвід став показовим для інших областей.  Завдяки злагодженим діям спалах захворювання вдалося локалізувати, спрацювати на випередження й не допустити стрімкого розповсюдження інфекції. Ми уникнули перевантаження лікувальних закладів, забезпечили їх апаратами штучної вентиляції легень, яких зараз налічується 169, – розповів голова ТОДА Володимир Труш.

Також керманич повідомив присутнім, що з початку епідемії на боротьбу з коронавірусом в області виділили 15 млн. 050 тис. гривень. За ці кошти придбали засоби індивідуального захисту, медикаменти, медичне обладнання, ПЛР-тести. Також було сформовано 70 мобільних бригад для забору матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу, створено 75 спеціалізованих підрозділів екстреної медичної допомоги. Для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою було підготовлено 741 місце.

– Показник тих, хто одужав, на Тернопільщині найвищий у західному регіоні. У Тернопільській області одужали 1160 осіб – 60,1% (в Україні – 43,4%). У Чернівецькій області питома вага тих, хто одужав, – 39,5%, Івано-Франківській – 45%, Рівненській – 48%, Львівській – 14,3%, Волинській – 29,5%. Розподіл активних випадків COVID-19 – 72,3 на 100 тис. населення. Даний показник є нижчим у порівнянні з іншими сусідніми областями (Чернівецька область – 301,6 вип. на 100 тис. населення, Львівська – 180,9 вип., Волинська – 156,5 вип.,  Рівненська – 162,5 вип.). Кількість проведених лабораторних досліджень методом ПЛР – 27176 (2606,5 на 100 тис. населення), в Україні  – 666 147 досліджень (1586,1 на 100 тис. населення). У числі перших в Україні розпочали тестування на COVID-19 методом ПЛР на власній базі ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» завдяки придбаній тест-системі за кошти місцевих бюджетів, – повідомив очільник області.

До кінця 2020-го планується відремонтувати 237 км доріг

Журналісти не оминули увагою і стан економіки в період дії карантинних обмежень, тому поцікавились, чи пішла влада на поступки бізнесу.

– Ми не забували про підприємців та економіку, піклувалися про тих, хто залишився без роботи через карантин, чий бізнес зазнав втрат. 2630 підприємців отримали допомогу для понад 5 тисяч працівників. Сума допомоги становить майже 11 мільйонів гривень. Допомагали підприємцям, у яких є маленькі діти, таку допомогу отримали дві з половиню тисячі ФОПів.  Завдяки державній програмі «Доступні кредити» 21 суб’єкт господарювання області скористався пільговим кредитуванням, уклавши кредитні угоди на суму 15 млн. гривень, – сказав Володимир Труш.

Нагадаємо, у квітні цього року Кабінет Міністрів України на період карантину запровадив виплату допомоги на дітей для фізичних осіб-підприємців. Згідно з рішенням уряду,  допомогу на дітей призначають фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку і сплачували єдиний соціальний внесок, на період карантину і на один місяць після дати його відміни.  Така допомога надається на кожну дитину до 10-річного віку в розмірі прожиткового мінімуму (для дітей віком до 6 років – 1 779 грн.; для дітей віком від 6-ти до 10 років – 2 218 гривень).

Також губернатор запевнив, що незважаючи на боротьбу з коронавірусом, не зупинилося будівництво інфраструктурних проєктів.

– Цьогоріч ми відремонтуємо у 9 разів більше державних доріг, ніж у минулому році. Вже оновлено проїзд у Вишнівці та Горинці, Ланівцях, на об’їзній Кременця. Загалом у цьому році плануємо відремонтувати 237 км доріг. Із них 162 км державного значення, 75 км місцевого значення та комунальної форми власності. Це найвищий показник за останніх 10 років, – розповів губернатор.

Наймасштабніші роботи ведуться на відрізку дороги М-19 – до кордону з Чернівецькою областю.

З державного бюджету на будівництво і ремонт  місцевих та комунальних доріг у Тернопільській області спрямовано 472,5 млн. грн., що дозволить оновити 74,7 км.

«Люди, які справді постраждали від повені, і все це заактовано, можуть не переживати за відшкодування»

Окремо тернопільський губернатор зупинився й на тому, яких збитків завдали Тернопільщині повені. Нагадаємо, внаслідок паводкової хвилі постраждав 21 населений пункт у чотирьох районах області (Манастириському, Бучацькому, Заліщицькому та Борщівському). Підтоплено 150 будівель та Обласний дитячий комунальний санаторій у Заліщиках. Підтоплено також 944 га с/г угідь, 179 колодязів. Із небезпечної зони трьох населених пунктів Монастириського району відселено 184 особи.

Журналісти висловили занепокоєння з приводу того, щоб не повторилася історія з відшкодуванням постраждалим після повені у 2008 році. Нагадаємо, що тоді окремі особи отримали чималі відшкодування за понищені будинки у прирічковій смузі, хоча насправді ці будівлі не використовувались. У той час насправді потерпілі, у яких затопило житлові помешкання, отримали компенсації значно менші.
– Коштів задурно ніхто нікому не дасть. Мають бути реальні збитки. Всі акти переглядатимуть. Люди, які справді постраждали від повені, і все це заактовано, можуть не переживати за відшкодування. А хто хоче вдатися до шахрайських схем, то хай добре подумає, чи варто це робити. Бо потім акти вивчатимуть правоохоронні органи, чи це не та шахрайська схема з будиночками, в яких ніхто не жив, а їх тримають лише, щоби затоплювало. Органам місцевого самоврядування дано вказівку визначити: проживали люди цього разу в затопленому приміщенні чи ні. Є також такі будинки, куди люди часом приїжджають, хоча постійно не живуть у селі. Це все мають вирішувати на місцях. Несправедливості не можна допустити. Ми доручили райдержадміністраціям та органам місцевого самоврядування контролювати цей процес, – запевнив керівник області.
«В області будують п’ять садочків, п’ять шкіл та п’ять об`єктів спортивної інфраструктури»

Також говорили і про «Велике будівництво». Нагадаємо, що в Україні з 1 березня стартувала ця програма, яка передбачає капітальний ремонт або спорудження доріг та інфраструктурних об’єктів у всій країні.

– Незважаючи на це, ми не зупиняли  успішно впроваджувати програми «Великого будівництва». В області будують п’ять садочків, п’ять шкіл та п’ять об`єктів спортивної інфраструктури. У дошкільній освіті заплановано: будівництво дитячих садочків у с. Біла Тернопільського району та у с. Слобідка Козівського району, реконструкцію Теребовлянського садочка-ясел «Сонечко», капітальний ремонт НВК у с. Лозова Тернопільського району та садочка-ясел у м. Монастириська, – повідомив губернатор.

Зі слів Володимира Труша, також відбувається реконструкція шкіл у селах Нове Село Підволочиського району, Новий Тараж Кременецького району та Трибухівці Бучацького району, а також капітальний ремонт НВК у Хоросткові і будівництво загальноосвітньої школи І ступеня з дошкільним закладом у Підгородньому Тернопільського району.

Також журналістам пан Труш розповів про відновлення спортивної інфраструктури області. Планується реконструкція міського стадіону в Микулинцях Теребовлянського району, спортивних майданчиків Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ №7, спортивного майданчика Чортківського державного медичного коледжу, спортивного ядра загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів у Кременці, будівництво мультифункціонального спортивного майданчика для ігрових видів спорту в Чорткові.

– Це одні з найкращих шкіл, на базі яких у перспективі буде створено опорні навчальні заклади. Будівництво дитячих садків передбачено там, де їх не було. Аби батьки нарешті змогли віддати дітей у місцевий дошкільний заклад. Об’єкти великого будівництва зосереджено практично у кожному районі області. У цьому році їх планується завершити та запустити в роботу. Проєкти втілюють за бюджетні кошти, кошти Державного фонду регіонального розвитку, а також із місцевих бюджетів. У 2020 році на ці об’єкти передбачено 182257,079 тис. грн., – запевнив губернатор.

Водну арену відкриють вже у серпні

Також пан Труш зупинився і  на темі, пов’язаній із будівництвом Водної арени. Цього року на добудову споруд водного каналу було спрямовано 10,5 млн. грн.

– Є завдання закінчити цей об’єкт до кінця серпня. Насправді не важливо, хто розпочав і хто закінчив будівництво, адже на нього витрачалися бюджетні кошти, гроші платників податків. Цей об’єкт повинен приносити користь – як економічну, так і соціальну. Вже у вересні цього року ми проведемо тут чемпіонат світу з веслування на байдарках та каное серед ветеранів. Україна вперше прийматиме змагання з веслування такого високого рівня. Ми очікуємо близько тисячі учасників з різних країн світу. Попередньо свою участь погодили представники команд із Канади, Німеччини, Чехії, Польщі та Великої Британії, – каже голова ТОДА Володимир Труш.

Губернатор області розповів присутнім, про що розмовляв із Володимиром Зеленським після призначення.

– У той час, коли ми зустрічалися, тільки розпочалася епідемія коронавірусу в країні. Відтак президент наголосив мені на необхідності звернути увагу саме на боротьбу з COVID-19. Взагалі у моїй роботі основний пріоритет – люди. Також говорили про створення нових робочих місць в області, і зробити все для того, щоби не допустити відтоку інвестицій. Моє завдання  –  налаштувати роботу так, щоби Тернопільщина піднялась у рейтингу областей. Ми – аграрний край, який має великі можливості. Про це й говорили, – підсумував губернатор.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
23 Квітня
22 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше