Найсвіжіше:
• Врятувати життя немовляті з Тернопільщини не змогли: після жахливої аварії та місяць боротьби за життя зупинилося серце шестимісячної дитини • На Кременеччині підбили підсумки футзального сезону-2023/24 (+фото) • У національному парку на Тернопільщині двоє чоловіків зрубали чотири акації (+фото) • Кіберполіція викрила шахрая з Тернопільщини, який збирав гроші під виглядом лікування військових • Частина жителів Тернополя сьогодні залишаться без світла • Батьки померли в дитинстві: на війні загинув 19-річний військовий з Тернопільщини • Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах • Шахрайка-ворожка, знімаючи «пороби», видурила у жительки Тернопільського району 180 тисяч гривень • Поліцейські затримали п’яного водія, який на переході на в’їзді у Тернопіль травмував дівчину • На 62-році життя помер спостерігач арбітражу Асоціації футболу Тернопільщини • На Борщівщині чоловік через сварку підпалив сарай своєї співмешканки • Єврокубки стають примарними: історія весняного падіння Полісся
rss

Оксана Матвійчук: «Мій позивний – «Каторга»


Опубліковано: 17 Вересня 2020р. о 12:45


До війни я вела насичене й активне життя, навчалася, встигла реалізувати декілька суспільно корисних проєктів, вигравала гранти. Вималювала в голові свій подальший життєвий план, чітко знала відповідь на запитання «А ким ти станеш через 3 роки?», адже вже тримала в руках власний бізнес-проєкт…

Здавалося, маю все, про що можна мріяти: мої близькі здорові, є справжні друзі, чудова робота й безліч ідей та перспектив… І тут розпочався Майдан. Згодом – війна. Все змінилося. Від звичного життя залишилися уламки. Я просто не могла залишатися осторонь…

Для мене відправною точкою стала тепла ковдра, що пошила моя бабуся для кожного із шести внуків. У свою я загорнула медикаменти і пляшки з фізрозчином, аби не побилися при транспортуванні в Київ, бо там тоді гинули люди!

До 2014 року організовувала культурно-масові заходи: благодійні аукціони, різноманітні виставки, музичні концерти й фестивалі… А тут товариш просить організувати перший в Україні вишкіл із тактичної медицини. Згадую, як пояснювали мені, тоді ще студентці юридичного факультету: «Ксеню, люди вмирають й будуть вмирати, бо мало тих, хто знає, як правильно допомогти… Військова медицина в нас «застрягла» на рівні 60-х років…».

Ця фраза, сам вишкіл стали для мене викликом, визначилимоє місце в українсько-російській війні. Я стала інструктором із тактичної медицини, згодом – парамедиком, а пізніше – начмедом у добровольчому формуванні. Змінила пальто на військову форму, а рідний Тернопіль – на полігони та Східну Україну. Змінилося не лише життя, а й ім’я – на позивний «Каторга».

Зараз про фронт згадую неохоче, адже моє серце залишилося там, у секторі М, війна досі триває. Повернувшись у 2018 році, згадувала першу поїздку на схід. Як би дико це не звучало, найбільше емоцій отримала, коли, зійшовши з потяга в Києві, чекала, коли буде наступний до Тернополя. Таке враження, ніби потрапила в іншу країну, не в ту, де війна і земля здригається під обстрілами,  де гинуть люди й кулі свистять над головою чи уламки снарядів пролітають повз – наче інша реальність…

Уже декілька років я в «мирному житті», моїм своєрідним «якорем» стала донечка.

Війна на кожному відкладає свій відбиток, усі, хто там був, повертаються іншими: хтось покалічений фізично, внаслідок отриманих поранень, та всі, однозначно, покалічені морально. Неможливо просто так забути пережите на фронті.  Так, зараз я міняю памперс дитині швидше, ніж раніше здійснювала неповне розбирання автомата чи накладання кровоспинного турнікету, але спогади нікуди не дінуться.

Та чи готове наше суспільство, країна й держава до… продовження?  Досвід останніх років та десятків програм по боротьбі з ПТСР, лікування та реабілітації, програм інтеграції в мирне життя, перекваліфікації та працевлаштування ветеранів показують, що проблеми є.

Відверто кажучи, мені пощастило, я зустріла людей, що повірили в мене, допомогли вийти з вакууму, в який себе загнала. Мені, мамі в декреті з незакінченою вищою освітою, з прогалинами в резюме в декілька років і досвідом участі у бойових діях (дивовижна характеристика погодьтеся), допомогли знову задуматися: «Ким я бачу себе через 3 роки?»

Я поїхала на фронт зі стійкою думкою, що хочу допомагати людям. Зараз я хочу допомагати всім тим, хто з нього повернеться… Це мій план на наступні декілька років, адже не всім може так пощастити, як мені.

Йду на вибори з партією ВО «Батьківщина», бо вірю цій команді, а вони повірили в мене.

Війна забрала в мене чимало, та разом з тим дала усвідомлення, що варто цінувати кожен день, боротися за те, що вважаю правильним, і ніколи не здаватися. А посмішка доньки в моїх обіймах тому яскраве підтвердження.

Оксана Матвійчук («Каторга»)

Довідка

Оксана Матвійчук народилася  14 лютого 1992 року в селі Ілавче Тернопільської області. Виросла й проживє в м. Тернополі.

Навчалася у ЗОШ I-III ступенів №22. Здобувала юридичну освіту з 2007 р. у Галицькому коледжі ім. В. Чорновола та з 2012 року навчалася у Калуському коледжі економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету.

У 2017 р. закінчила Тернопільський національний економічний університет з дипломом бакалавр – право. Планую продовжити навчання на військовій кафедрі – підготовка офіцерів запасу на базі Міжнародного університету розвитку людини «Україна».

У 2007-2014 роках займалася організацією та проведенням культурно-масових заходів, реалізовувала проєкти на різноманітну тематику.

Учасник бойових дій, доброволець, інструктор із тактичної медицини, парамедик (позивний «Каторга») з 2015 р.

У 2017-19 роках (декретна відпустки) реалізовувала проєкти з національно-патріотичного виховання дітей та молоді Тернопільщини, займалася написанням грантів на теми, дотичні до інтересів та потреб ветеранського середовища.

Членкиня суспільної ініціативи «Батьківська платформа» з 2020 р.

Одружена – чоловік Матвійчук Роман Васильович (позивний «Матвій»), учасник бойових дій, доброволець. Виховуємо донечку Ярину (2 роки 7 місяців).


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
19 Березня
18 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше