Найсвіжіше:
• Захмелілий молодик влаштував погоню, як у кіно • Координатор проєкту «Танцюю, як усі» Олена Коваль: «На велику сцену вийдуть дітки з інвалідністю разом зі здоровими дітьми і будуть танцювати, незважаючи ні на що» • Коли втрачено статус неприбуткового підприємства • Герой студентського чемпіонату Європи Юрій Заставецький: «Коли ще вчився у школі, то брав собі 5-7 м’ячів, воротаря-сусіда, йшов на власне футбольне поле і вчився бити штрафні» • Вартість бензину знизиться на 3-5% • В Україні з’явилася послуга “е-пенсія” • Безробітний під Чортковом викрав фруктовий сад • Змінилися терміни передачі показників електролічильника • Орати якісно ще й на швидкість вчилися трактористи компанії «Контінентал» • Багатофункціональну актову залу урочисто відкрили у Старовишнівецькій школі Вишнівецької ОТГ • На ремонт усіх вітчизняних доріг треба 10 років і трильйон гривень • Королева манікюру Тетяна Штаблава: «Якщо хтось думає, що манікюр – це лише підпиляти й обрізати кутикулу, то він дуже помиляється» • Індустріальний парк «Chortkiv-West» запланували створити у Чорткові • ГОРОСКОП 14 – 20 серпня • Горе-”оператор”, який зняв на відео сцену вбивства, залишиться під вартою • Аграрії Тернопільщини намолотили перший мільйон зерна нового врожаю • На Монастирищині чоловіка катували праскою • Тренер із надання домедичної допомоги Віктор Шацький: «Екстрена медицина чи домедична допомога – це симбіоз науки і… рок-н-ролу» • Анонси газети «Номер один» від 14.08.2019 р. • Дев’ята товариська гра – у рамках програми розвитку футболу в Тернопільській області • Дізнатися вартість кожного «крутого» номерного знаку можна онлайн • Як народними засобами вилікувати холецистохолангіт • Із програмістів – у сепаратисти • Вільний дипломат ООН Олена Кльоб: «Переробила систему Станіславського під свою методику» • Головний хірург міста Тернополя Дмитро Осадчук: Я нічого не роблю як-небудь, якщо берусь за справу, то роблю її якісно, високопрофесійно, з повною віддачею і почуттям обов’язку та відповідальності
rss
Обманутим вкладникам «Набережного кварталу» допоможе Асоціація будівельників

Опубліковано: 7 Серпня о 11:00mukylunecka

З настанням літа дещо притих конфлікт довкола скандального будівництва в Тернополі на вулиці Микулинецькій, яке здійснює будівельна компанія «Набережний квартал». Приблизно на 16 млн. грн. «кинули» близько п’ятдесяти пайовиків горе-будівельники. Однак довірливих тернополян не залишили один на один з будівельними аферистами, їх права намагається захистити Асоціація будівельників Тернопільщини.

«Кинули» на 16 мільйонів

Нагадаємо передісторію конфлікту. Півтора року тому на будівельний ринок Тернополя зайшла хмельницька фірма «Набережний квартал». І все було б нічого, якби її власники, три особи з Хмельницького, не стали обманювати тернопільських вкладників. Виявилось, що перша їхня будова у Файному місті – будинок на вулиці Будного біля хлібозаводу – здійснена з великими порушеннями будівельних норм. Незважаючи на них, Державна архітектурно-будівельна інспекція в Тернопільській області прийняла будинок в експлуатацію, хоча пайовики від забудовника і досі його не прийняли, вимагаючи усунути хоча б деякі порушення.

Але це ще півбіди. Не встиг стихнути один будівельний скандал довкола «Набережного кварталу», як мав продовження інший – на вулиці Микулинецькій. Хмельничани вирішили задурити тернополян низькими цінами на квадратні метри. Але зробили це не за рахунок зменшення власних прибутків, а розробивши схему, яка дозволяє уникати сплати податків. Суть схеми у тому, що «Набережний квартал» вирішив будувати, прикриваючись кооперативом «Файне місто-2» (до речі, теж із хмельницькою, а не тернопільською реєстрацією). Ввівши людей у кооператив та не показавши, що фінансування будівництва здійснюється через фінансові структури, як це вимагає закон, ділки напівзаконно, а подекуди і незаконно почали витворяти незрозумілі для більшості будівельного бізнесу речі.

Як повідомили «Номер один» в одній із тернопільських будівельних організацій, у вартості квадратного метра податки займають від 25 до 30 відсотків. Саме завдяки зменшеним податковим навантаженням вартість житла у «Набережному кварталі» виявилась меншою, ніж в інших тернопільських будівельників, відповідно махінатори значні суми, прикриваючись віртуальним кооперативом, клали собі у кишеню.  

Але і з цим ще можна було якось змиритися. Пайовики, а їх, за попередніми оцінками, є близько 45-47 чоловік, вклали гроші у будівництво (близько 16 мільйонів), якого в природі не могло бути. Ось уже понад рік «Набережний квартал» продає квартири на вулиці Микулинецькій, не маючи на те жодних підстав. По-перше, у них відсутній дозвіл на будівництво, по-друге, немає містобудівних умов і обмежень, а також, що найголовніше, у забудовників відсутня земля під будівництво висотки. Незважаючи на кричущі невідповідності дозвільній документації та зупинку самого будівництва, оголошення про продаж квартир на Микулинецькій тривають. І хоч люди мали б розуміти, що безкоштовний сир буває лише у мишоловці, деякі з них і далі продовжують вкладати гроші в міфічну будову, якої в природі ніколи не буде. А ті дольовики, які зрозуміли, що їх, кажучи по-народному, «кинули», вже тривалий час бачать зачинену будку, де вони здавали свого часу гроші, і від розпачу не знають, куди їм звертатися, щоб вкладені гроші забрати.

Місцеві будівельники готові надати ошуканим вкладникам квартири

Асоціація будівельників Тернопільщини взяла це питання для глибокого вивчення, бо розуміючи, що відбувається, безумовно, хоче все зупинити, адже це опосередковано, але впливає на загальний імідж усієї будівельної галузі області.

«Нехай вони будують, ми не маємо претензій до їхньої хмельницької прописки, адже в Тернополі будують львів’яни, франківчани, але нехай відношення з дольовиками вибудовують у законному руслі», – заявляють представники Асоціації.

Більше того, розуміючи, що земля, на якій хочуть зводити будинок на Микулинецькій і в якому активно продовжують продавати квартири, належить зовсім іншій фірми, а саме «Комунсервісбуд», яка не має жодних ні юридичних, ні моральних договірних відносин із «Набережним кварталом», знайшли її дирекцію і запросили на засідання Асоціації будівельників. Виявилось, що для власників землі те, що сталося навколо їхньої діялнки, теж було новиною..

Маючи гіркий досвід ще одного будівельного махінатора Зеновія Щепановського, місцеві будівельники в особі Асоціації вирішили захистити людей, які вступили у дольову участь, щоб у Тернополі не повторилася «Еліта-центр-2».

Тернопільська міська рада спільно з Асоціацією будівельників Тернопільщини звернулись у «Набережний квартал» і «Файне місто-2», щоб ті надали списки пайовиків, які вступили в дольову участь і яких, по великому рахунку, «кинули». Але сумнівні будівельні структури проігнорували звернення, тому Асоціація вирішила піти іншим шляхом. Усі будівельники Тернополя, які входять до неї, готові запропонувати пайовикам «Файного міста-2» квартири на тих умовах, на яких вони вступили в дольову участь. Єдина умова – люди мають розірвати договір із «Файним містом-2» і забрати у «Набережного кварталу» вкладені ними гроші.

– Чому ми на це йдемо? Одні можуть сказати, що ми такі щедрі, інші – дорікнути, що втручаємось у чийсь бізнес. Насправді ми не хочемо, щоб біля будівельного комплексу, який працює в Тернополі законно, сплачує податки (тільки за 2015 рік будівельники, які входять до Асоціації, заплатили понад 100 млн. грн. податкових відрахувань – авт.), платить місту на розвиток мереж та комунікацій, «по-білому» виплачує зарплату, притерлися будівельні шахраї, які хочуть незаконно працювати, – зазначають в Асоціації будівельників Тернопільщини.  

На сьогодні з ошуканими пайовиками працює фірма «Комунсервісбуд», якій, власне, і належить земельна ділянка на Микулинецькій. Туди люди можуть звернутися, принісши відповідні договори з «Набережним кварталом» та платіжні документи, щоб їх можна було облікувати. І вже чимало пайовиків так зробили.

– На нас покладено завдання визначити реальну картину з кількістю ошуканих вкладників, щоб Асоціація будівельників могла визначити, яке відсоткове співвідношення візьме кожна з будівельних фірм обласного центру. 18 людей уже до нас звернулися в усному порядку і повідомили, що мали відношення з кооперативом «Файне місто-2», 9-ть з них надали документи для вивчення. Частина людей мають розірвані договори, інші ще не припинили з хмельничанами стосунків, адже ті всякими способами уникають розірвання договорів та повернення грошей. Вдалося «вирвати» гроші, за попередніми даними, поки що лише трьом дольовикам. За нашою інформацією, п’ятеро людей подали до суду щодо розірвання договорів та повернення вкладених грошей, уже є три рішення судів про примусове стягнення коштів. Окрім того, є ухвала суду про накладення арешту на рахунок, де знаходяться кошти пайовиків з вулиці Микулинецької, – зазначив директор ТОВ «Комунсервісбуд» Андрій Смеречинський.

– Коли Асоціація виконуватиме те, що нею було задекларовано?

– Тоді, коли зберемо з повними пакетами документів хоча б 20 пайовиків «Файного міста-2». Буде зібрано засідання Асоціації будівельників, на якому й прийматиметься рішення, де будуть виділятися квартири тому чи іншому дольовику, – повідомили в Асоціації будівельників області.

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,Новини
17 Серпня
16 Серпня
15 Серпня
14 Серпня
13 Серпня
12 Серпня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше