Найсвіжіше:
• П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ
rss

Облрада і громада Гусятина ведуть торги за санаторій «Медобори»


Опубліковано: 20 Червня 2016р. о 11:25


Громада Гусятина хоче відновити роботу санаторію «Медобори». Однак зробити це під силу лише інвестору. Керівництво містечка готове взятися за його пошук, але біда в тім, що об’єкт належить обласній раді. Остання за багато років ні на крок не наблизилась до реанімації одного з найбільших боржників області. Втім і віддавати об’єкт громаді не поспішає.

гусятинСанаторій «Медобори» є власністю Тернопільської облради. Багато років заклад не працює. У  свій час частину приміщень було продано, а ті, що залишилися, пустують та руйнуються. Місцеві жителі розповідають, що нині будівлі у жалюгідному стані. Злодії виносять із санаторію всі цінні речі, в тому числі металеві предмети, які згодом здають на брухт. Нещодавно у закладі трапилась пожежа. Припускають, що її могли спричинити місцеві безхатьки, які зробили собі там тимчасовий притулок. Пожежників не викликали. Очевидно, вогонь вдалося загасити власними силами, однак  він встиг завдати будівлі пошкоджень. 

 – Якщо так триватиме далі, то все закінчиться сумно, – каже мер Гусятина Михайло Левицький. – Об’єкт вимагає колосальних капіталовкладень, тому необхідно шукати інвестора на взаємовигідних умовах. Відновлення роботи санаторію дозволило б створити щонайменше дві сотні робочих місць. Поряд з тим виникне потреба у супутніх послугах: таксі, закладах харчування, сфері обслуговування.

Нині громада містечка хоче відновити туристично-рекреаційний потенціал. Це не тільки поверне імідж, а й дозволить розвивати економіку Гусятина. Та зробити це без закладів охорони здоров’я не можливо. Тому керівництво  почало рухатися саме в цьому напрямку.

– Розвиток Гусятина тісно пов’язаний із можливістю відновно-рекреаційного бізнесу. Тому нас цікавлять всі об’єкти, які можуть працювати у цій сфері, – зазначає Михайло Левицький. – Відновлення їх роботи, в першу чергу, дасть нам нові робочі місця. Тому нам будь-якою ціною слід оживити ці заклади. Серед них – санаторій «Медобори» та водолікарня. У разі передачі санаторію громаді, спершу потрібно провести його оцінку. Потім – відкритий аукціон оренди, що дозволить притягнути інвестиції. Основна вимога – оренда та продаж об’єкта можливі лише за умови його відновлення як санаторію.

Санаторій «Медобори» становить цілий комплекс будівель. Частину з них у свій час було передано у приватну власність. Зокрема – свердловина. Поблизу збудували цех по розливу мінеральної води. Недобудований спальний корпус разом з земельною ділянкою викупив приватний підприємець.  У будівлі проводились ремонтні роботи. Корпус поштукатурений, але на цьому все зупинилося. Що планував зробити там підприємець – свій санаторій чи житлові приміщення, не відомо.

– Наскільки я знаю, у результаті певних боргових зобов’язань цей об’єкт зараз перебуває під заставою. Чи буде відновлено роботу, не зрозуміло. Однак у результаті цих процесів санаторій втратив земельну ділянку, яка, за нормативами, вкрай потрібна санаторію для забезпечення відновлення та рекреації. Очевидно, доведеться долучати до неї певну ділянку паркової зони, але ми готові рухатися в цьому напрямку, тому що це життєво важливо для Гусятина, – каже Михайло Левицький.

Обласна рада розглядає два варіанти розвитку подій. Перший – передати громаді і позбутися проблемного об’єкта, але при цьому нічого з цього не отримати. Другий, більш вірогідний, – самостійно шукати потенційного інвестора.

– Зараз санаторій включено у перелік об’єктів, які підлягають приватизації. Головна причина того, чому досі облрада не зрушилася з місця в частині продажу цього об’єкта, – відсутність документів, – зазначила голова комісії соціально-економічного розвитку облради Лариса Римар.

У свій час за санаторієм числилися великі борги, в тому числі по заробітній платі. Аби не арештували майно обласної ради, керівництво знайшло резервний майданчик, передавши об’єкт на баланс одного з комунальних підприємств. У ході передачі частина документів опинилася у «третіх» осіб. Повернути їх можливо, але виникає запитання, чому сторони не проконтролювали цього моменту.

– Можливі два варіанти. Комунальне підприємство сприяє в одержанні обласною радою державного акта на право користування земельною ділянкою. Тоді ми створюємо умови для нормальної приватизації об’єкта. В умовах, коли цим питанням займатиметься рада, процес буде більш публічним, а результат – оптимальним. Інший варіант – залишаємо все, як є. Передаємо будівлі та споруди громаді Гусятина і вона самостійно займається впорядкуванням земельних питань, – каже Лариса Римар.

Питання подальшої долі санаторію нещодавно розглядали на комісії облради з питань соціально-економічного розвитку, але депутати поки не прийняли рішення. Повернутися до цієї теми вони планують на наступному засіданні.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: ,





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше