Найсвіжіше:
• Герд Мюллер з Тернопільщини: сьогодні минає 12 років від дня смерті Романа Шподарунка • Інспектор Тернопільської митниці отримав 100 тисяч хабаря: деталі • Важка хвороба забрала життя 51-річного священника з Тернопільщини • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині в найближчі три дні • На Тернопільщині ремонтують міст однієї з найбільш завантажених доріг • У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу
rss

Нове карантинне «зонування». Якого кольору Тернопільщина?


Опубліковано: 20 Серпня 2020р. о 10:20


Україна віднедавна поділяється на чотири зони залежно від темпів поширення COVID-19 – для кращого контролю за епідемічною ситуацією і своєчасного «карантинного» реагування. Що впливатиме на колір, під яким опинятиметься адміністративна одиниця, які обмеження діятимуть, та який колір присвоїли Тернопільщині, читайте далі.

За якими показниками зонуватимуть Україну?

Кабмін вніс зміни до умов адаптивного карантину в Україні. Рівень захворюваності відтепер визначають за трьома показниками: заповненість ліжок, рівень тестувань, рівень нових захворювань на 100 тисяч населення за 14 днів. Також встановлено середню кількість тестувань на рівні не менше 24-х на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. Окрім цього, показник захворюваності не повинен перевищувати базовий рівень – 40 випадків на 100 тисяч населення протягом 14 днів. У випадку, якщо заповнюваність ліжок становить понад 50%, вводиться помаранчевий рівень, якщо понад 75% ― червоний. Комісія прийматиме рішення про встановлення рівня епідеміологічної небезпеки кожні 7 днів, а рішення про послаблення рівня небезпеки не може бути переглянуте раніше, ніж через 14 днів.

– Проаналізувавши показники, які є, ми вирішили зробити ще зручніше, ще зрозумілішими критерії, по яких ми визначаємо той чи інший рівень небезпеки. Роблячи ці пропозиції, ми намагалися врахувати всі нюанси. Ситуація на сході і заході різна. Всі ці пропозиції ми врахували і внесли відповідні пропозиції до уряду, – пояснив необхідність зміни підходу до визначення рівня захворюваності Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Що можна, а що ні?

У «зеленій» зоні обов’язковими залишаються такі обмеження: наявність маски або респіратора під час перебування в приміщенні; дотримання дистанції під час проведення масових заходів (1 людина на 5 кв. м); дотримання дистанції під час проведення заходів у закладах культури (заповненість 50% місць); перевезення людей у громадському транспорті в межах кількості сидячих місць.

У «жовтій» зоні діють обмеження «зеленої» зони, а також забороняється відвідування закладів соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, окрім тих, які надають «кризові» послуги.

У «помаранчевій» зоні ті ж обмеження, що й у «жовтій», але додатково забороняється робота хостелів, турбаз тощо (окрім готелів), розважальних закладів, ресторанів у нічний час, планових госпіталізацій до лікарень, робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури, приймання нових змін у дитячі табори. Діють обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м і не більше 100 осіб.

Найсуворіші обмеження – у «червоній» зоні. До неї відносять усі заборони «жовтої» плюс заборону роботи громадського транспорту, відвідування шкіл, університетів, діяльності ТРЦ, кафе і ресторанів.

Куди цього разу потрапила Тернопільщина?

«Жовта» зона для обласного центру та «помаранчева» – для Тернопільського району і Чорткова – таке рішення прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До «червоної» зони не потрапила жодна адміністративна одиниця області. Втім, у «помаранчевій» зоні – місто Чортків та Тернопільський район, а в «жовтій» – міста Тернопіль і Бережани, Бережанський, Гусятинський та Чортківський райони. Такі епідемічні рівні встановлюють на 14 днів, повідомили в Тернопільській обласній державній адміністрації.

– Із 17 серпня ми будемо враховувати такі критерії як середня кількість тестувань методами ПЛР та ІФА. Вона повинна становити не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів, а в нашій області цей показник становить 51,5. Наступний показник – завантаженість ліжок хворими на COVID-19 протягом 5 днів, який не повинен перевищувати 50%. До цього показника вважається «зелена зона», від 50% до 75% – «помаранчева зона», більше 75% – «червона зона». Станом на сьогодні ми не перевищуємо найменший критерій, у нас завантаженість ліжок становить 22-26% протягом цих 5-и днів. Ще один показник – реєстрація нових випадків захворювання на COVID-19 протягом останніх 14 днів. Доведений базовий рівень – не більше 40 випадків на 100 тисяч населення, – пояснила головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
20 Квітня
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше