Найсвіжіше:
• Відомий і невідомий Чортків покажуть у документальному фільмі • Прогноз погоди на тиждень: буде тепло • У Тернополі домашнього насилля буде менше • Тернопільщина отримала нового начальника СБУ • Адвокат вбитої тату-майстрині не чув, що вбивця розкаявся • Політичний експерт Олексій Роговик: «Володимир Зеленський знає, що його позиції на Тернопільщині є слабшими, а в його політичних конкурентів – сильнішими. Тому він використовує улесливу тактику співпраці» • Анонси газети «Номер один» від 13.11.2019 р. • Тернопільський став зарибнили хижаком і мирною рибою • Байдужість чи нейтралітет? • Де на Тернопільщині не буде світла • Незабаром закриють розрахункові каси для оплати за газ • У Ланівцях судили злодійкуватого селянина • Як народними засобами вилікувати водянку • Сусідські війни по-бережанськи • Як атовців використовують у тіньових схемах тернопільської мерії • «Швидка» доїжджатиме швидше до кінця 2019 року • У зоні бойових дій помер тернопільський коп • Тарас Юрик: «Уболівальник пішов на футбол, йому цікаво, коли матчі мають безкомпромісний характер, а на полі грають майстри високого класу» • Коли дія ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкоголем закінчилась, нова на оформленні: що робити з алкоголем? • РАТАТУЙ – традиційна страва прованської кухні, наповнена смаком овочів • Через посаду головного лікаря посварилася еліта Борщівщини • Телефонного терориста затримали тернопільські правоохоронці • Статки братів-утікачів Клюєвих зросли майже в чотири рази • Помер найстарший житель Тернополя • У Кременці пенсіонерка замордувала сусідське песеня
rss
«Не робіть так, як вам кажуть, а робіть, як роблять вони»,- Віктор Забігайло, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»

Опубліковано: 16 Січня о 9:40Діюча влада своїм пріоритетом поставила завдання реформувати економіку, за словами Прем’єр-міністра Гройсмана – розпочати і провести капітальний ремонт нашого спільного дому під назвою Україна. Маючи необмежені можливості, влада на свій розсуд визначила архітектурний план «реконструкції» і приступила до поставленого завдання.

Переходячи від задумів до реалізації задуманого, «реформатори» повинні мали би знати, що ті, які ніколи не тримали молоток в руках, не зможуть виконати роботу якісно і будуть той «капітальний» ремонт робити дуже довго. Звісно, з ремонтом – це алегорія, але в ситуації з реформами так і сталося: вони затягнулися і, на жаль, прогнози фахівців невтішні.

Кожен раз ставлю собі запитання: чому десь «там» ремонти давно пороблені  і вже розводять квіти та облаштовують оранжереї, думають про людей, як зробити їх щасливими та ще й в достатку… Мабуть тому, що їхні економісти, фінансисти та політики «старого світу» читають Еріка С. Райтнера «Як багаті країни збагатіли… і чому бідні країни лишаються бідними». І тому їхні домівки мають європейський архітектурний стиль і є гордістю для тих, хто втілив мрію в життя.

Доречно згадати українське прислів’я «пана видно по халявах». А в нашій ситуації, якщо дуже коротко, то загалом багаті країни мають свої програми підтримки промисловості та інновацій. І живуть за принципом: «Не робіть так, як вам кажуть, а робіть, як роблять вони».

Так що ж потрібно робити, якщо зараз державний борг становить 78 мільярдів доларів? Це хіба не критична сума для країни? Так, повинна бути стратегія, яким чином уникнути кредитів МВФ, адже їхні кошти – це гроші не розвитку, це гроші фінансової підтримки.

Які можна приймати діючій владі рішення, коли ти на короткому «повідку» і тобою управляють західні банкіри МВФ та ще й ставлять завдання для України на 2019 рік?

Міжнародний Валютний Фонд і Україна визначили так звані «маяки», які українська сторона повинна виконувати протягом поточного 2019 року для отримання повного фінансування по програмі кредитування МВФ в режимі Sdand By. Серед них – прийняття ряду законів у фінансовій і банківських сферах, продовження антикорупційних зусиль, продовження реформ у сфері приватизації.

«Ми будемо рухатися і далі із прийняттям законодавства, які мають критично важливе значення для створення надійного середовища для роботи і розвитку наших фінансових ринків» – так говориться в аналітичному звіті Фонду стосовно нової програми Sdand By для України і завершення попередньої програми розширеного фінансування EFF.

В зв’язку із цим в МВФ очікують затвердження Верховною Радою України до кінця березня 2019 року законопроекту №2413а, який позбавляє спостережливих повноважень нинішню Нацкомісію держрегулювання ринків фінансових послуг і розподіляє їх між НБУ і Нацкомісією цінних паперів та фондового ринку.

Крім того, МВФ разом зі Всесвітнім банком обіцяють до кінця березня 2019 року погодити поправки в закон про банки і банківську діяльність в Україні для вирішення законодавчих «пробілів». У Фонді очікують, що український парламент до середини 2019 року прийме ряд законів у фінансовому секторі, зокрема, у фінансових ринках, захисті прав споживачів і грошових переказах.

Окрему увагу Міжнародний Валютний Фонд приділяє наступним зусиллям по викоріненню корупції в Україні. Дуже важливо, щоб нові антикорупційні заклади – НАБУ, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Вищий антикорупційний суд – зберігали свою незалежність і чесність, – підкреслили у Фонді.

Зокрема, щодо Антикорупційного суду в МВФ очікують призначення до кінця квітня 2019 року принаймні 35 суддів із бездоганною репутацією і відповідними професійними навиками у відповідності із законом 2018/2447 і правилами процедури по забезпеченню об’єктивності і прозорості процесу.

При тому в МВФ сподіваються, що Антикорупційний суд почне свою діяльність до кінця червня 2019 року. По НАБУ у Фонді очікують завершення зовнішнього аудиту групою авторитетних експертів з міжнародним досвідом. У МВФ також надіються, що до кінця червня 2019 року Верховною Радою України буде прийнято закон по підсиленню повноважень НАБУ.

Так, реформи, які почала діюча влада, – це не їхня ініціатива, їх і так все влаштовувало. Це вимога МВФ.

За останній час наша держава дуже обмежила свою присутність в розвитку економіки країни, віддавши її на місцевий рівень. А ті в свою чергу, зокрема тернопільські чиновники, думають, як отримати необхідні кошти з Києва, а не як їх заробити в області. При тому, що в економіках розвинутих країн присутні і розвинені державні механізми управління, жорстко націлені не тільки на захист власної економіки, а й на її активну підтримку і розвиток. У них держава активно втручається, мобілізовуючи для цього найефективніші трудові і матеріальні ресурси.

Рівень довіри у громадян до держави буде залежати від ефективності державного управління. Чим ефективніше – тим довіра зростатиме.

В новому бюджеті, затвердженому українським парламентом вночі, не закладено ні однієї антикризової програми, а «нам потрібен антикризовий бюджет, який дозволить розвивати економіку не нижче 10-15%» – так говорить лідер партії «Основа» Сергій Олексійович Тарута.

Без перезавантаження всієї системи влади в Україні і реалізації нової економічної політики неможливо досягнути суттєвого покращення благополуччя громадян. Забезпечити це може тільки реалізація економічної програми партії «Основа» – Доктрина збалансованого розвитку «Україна 2030».

Як хочеться закінчити виступ на чомусь позитивному… Тому наведу слова Джона Ф.Кеннеді:


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
13 Листопада
12 Листопада
11 Листопада
10 Листопада
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше