Найсвіжіше:
• Головна квіткарка Тернопільщини Іванна Бойко: «Мрію взяти в оренду багато землі – 20 або 50 гектарів і засадити їх лісом для душі» • Голова Нараївської об’єднаної громади Євген Здебський: «Свою сім’ю я дуже люблю і поважаю, але до її складу також входить і… наша ОТГ» • Чи чекати дощу на цьому тижні? • Магнітні бурі у серпні. На що чекати? • Будівництво під час карантину: що потрібно знати? Приклад ЖК «Щастя» • Помер син відомого співака з Тернопільщини Віктора Павлика • Водолази закрили труби, через які, ймовірно, забруднюється Тернопільський став • 24 інфікованих на COVID-19 в геріатричному пансіонаті біля Тернополя • Обіцянка влади відкрити переїзд через Гаївський міст до 1 вересня найпевніше не реалізується • Екстрасенс Роман Шептицький: «Кожен має свій основний сценарій життя. Все ж решту можна змінити. Але коли людина не хоче докладати зусиль, а тільки ходить до екстрасенсів з надією, що хтось за неї щось вирішить, то вона все життя буде шукати крайніх у своїх невдачах» • Коли чоловік любить жінку, він полюбить і її дітей… • Фермерські господарства можуть отримати фінансову підтримку від Укрдержфонду • Яким буде навчання з 1 вересня? • Вступна кампанія-2020: що зміниться для абітуpієнтів • У Збаражі чоловік тричі спокусився «Джеком Даниелсом» • Де на Тернопільщині не буде світла • Як вирішити проблему неприємного запаху взуття: ефективні способи • За безкоштовними консультаціями до енергетиків звернулися понад 200 споживачів • Як боротися із дрозофілами? • Смертельні аварії: чому суд одних водіїв карає, а інших – відпускає? • На Тернопільщині 5 випускників отримали найвищі бали у ЗНО • Чи впаде гривня до кінця 2020 року? • “Кредит під 0%”: НБУ попереджає українців про шахрайства • Кожен господар Лановецької громади безкоштовно отримає контейнер для збору сміття • Власники дорогих авто спрямували до бюджетів Тернопільщини понад 1,5 млн. гривень
rss
Навчальний рік завершено: що чекати учням та абітурієнтам?

Опубліковано: 22 Травня о 10:35Карантинний період продовжено, хоч і послаблено. Заклади дошкільної освіти, школи, коледжі, ліцеї на виші припинили свою роботу 12 березня. Аби запобігти поширенню коронавірусної інфекції, діти змушені були освоїти дистанційне навчання, а батьки спробували себе у ролі вчителів. Що буде далі? Коли школярі зможуть із полегшенням піти на канікули, а старші учні будуть конкретно знати дати здачі ЗНО? Що вийшло з дистанційного навчання та чи зустрінуть першокласники свій перший дзвінок як належить?

«Дистанційне навчання має право на існування, але воно ніколи не замінить людського спілкування»

До кінця карантину навчання відбуватиметься лише дистанційно. Структуру та форму дистанційного навчання визначає педагогічна рада школи, враховуючи освітню програму, навчальний план та особливості кожного закладу й регіону. Таким чином школа має можливість адаптувати програму до технічних можливостей учнів і вчителів. Дистанційне навчання в Тернополі б’є всі рекорди. Деякі батьки буквально сходять з розуму від того, що їхнє чадо не розуміє, про що розповідають через комп’ютерну програму, а інші запевняють, що такий прорив дистанційного навчання варто впровадити назавжди. Які підсумки такого закінчення навчального року, розповіла начальниця управління освіти Тернопільської ОДА Ольга Хома.

Ольга Хома

– Дистанційне навчання для кожного було новинкою. Діти перші тижні звикали до такого режиму своєї роботи. А вчителі – до подачі інформації онлайн та перевірки домашніх завдань. Звісно, проблеми були, на мій погляд, більше їх склалося у вчителів, які мали відчувати свою аудиторію. Адже, подаючи матеріал таким чином, вчитель мав розуміти, що хтось відволікається, хтось недобре почув, але він повинен був зробити все можливе для того, аби, сидячи по той бік екрану, дитина вловила суть. Також була проблема і самої подачі тієї чи іншої теми. Якщо у великих містах, зокрема в Тернополі, проблем із підключенням не було, то у віддалених селах були діти, які не мали змоги навчатися дистанційно. За цим тягнулася й інша проблема, як оцінювати таких учнів, як виставляти річну оцінку? Ми не могли змусити сім’ї купити смартфон спеціально для того, аби дитина проходила он-лайн уроки. Тому було ухвалено рішення для дітей, які через поважні причини не могли проходити такого навчання, виставити оцінку за поточними балами семестру, коли дитина була присутня у навчальному закладі, – повідомила пані Хома.

За словами головної освітянки краю, з початком нового навчального року в школах має відбутися повторення матеріалу, яке подавалося дистанційно. Якщо ж будуть моменти, коли вчитель помітить, що інформацію учні сприйняли погано, має бути виокремлено індивідуальний час, на якому матеріал повториться і його зрозуміють усі учні.

– Звісно, дистанційне навчання має дві сторони. Але є багато позитивних відгуків батьків, які говорять, що їхні діти цілком задоволені такою формою навчання. За цей період діти стали більш емоційними, але не менш відповідальними та самостійними. Звісно, дистанційне навчання має право на існування, але воно ніколи не замінить людського спілкування. Соціалізація дітей відбувається у колективі. Підлітковий період, який є непростим, дитина має провести у колі друзів, однодумців, однолітків. Також не слід забувати й про педагогічний колектив, який також поділився на тих, хто швидко збагнув, що і як потрібно робити, і така робота їх цілком влаштовує, але є й ті, хто сумнівно ставиться до такого навчання і вважає його недоцільним. Якщо є згуртованість колективу, то тоді дистанційне навчання проходить дуже добре. Якщо вчитель працює сам по собі – тоді є проблеми. Бо дійти до спільної згоди, як і що має бути, важко, – додає посадовець.

Закінчення навчального року – чого чекати?

Також Ольга Хома окремо зупинилась і на мотивації. Вона переконує, що змусити дитину сидіти перед екраном і чітко все запам’ятати, не можна. Більшість дітей сприймали таку форму навчання, як гру. Слід пам’ятати, що кожна дитина є індивідуальністю, котра не схожа ні на кого. Були моменти, коли школярі схоплювали матеріал не від учителя, а від інших учнів через спілкування та відповіді.

– Великою проблемою було організувати дітей. Більшість думали, що це канікули, можна провести весело час, а школа нікуди не дінеться. Ні! Дистанційне навчання охоплювало повноцінну подачу інформації, отримання відповідей, перевірку домашніх завдань та оцінювання, яке в подальшому дуже вплине на річну оцінку.  Навчання починалось орієнтовно близько 10 ранку і тривало приблизно до четвертої години. Діти мали перерву,  – каже Ольга Хома.

– Напевне, за цей час батьки усвідомили, як важко бути вчителем, як Ви думаєте?

– Повірте, так. Знаю особисто приклади, коли батьки хапалися за голову і не могли змусити свою дитину відкрити зошита, не говорячи вже про вивчення якоїсь теми. Багато чую про те, що старші переглянуть свою думку стосовно педагогічного колективу і будуть із розумінням ставитися до праці учителя. Адже коли одна мама не може справитись зі своєю дитиною, можна уявити, що відчуває одна вчителька з тридцятьма учнями. Тому сподіваємося, що батьки усвідомлять, що бути вчителем – це величезна відповідальність перед собою й учнями.

– Завершення навчального року також пройде дистанційно чи все-таки учні зможуть побачити своїх учителів перед канікулами?

– Навчальний рік закінчується 29 травня. Діти за шкільні парти уже не сядуть. Найбільше, що хвилює і дітей, і батьків, це виставлення оцінок. Дітям, які брали участь у дистанційній формі навчання і мають поточні оцінки, коли відвідували школу, виставиться підсумковий бал. Наголошую, що оцінка за семестр та за рік повинна бути на користь учня. Не занизити її, щоби, так би мовити, стимулювати до навчання, а навпаки, кращою оцінкою заохотити. Якщо учень не мав змоги брати участь у дистанційній формі навчання, то оцінка виставляється за поточними балами, які дитина отримали під час навчального процесу в школі. І вона також буде на користь учня.

– Державну підсумкову атестацію, як відомо, для учнів 4-х та 9-х класів скасовано, на що чекати далі?

– Для цих школярів оцінка семестрова виставляється за поточними балами. Інших альтернативних видів проведення атестації не буде. Звісно, будуть братися до уваги відповіді під час дистанційного навчання та його оцінювання.

Підсумковий бал, який непокоїть багатьох, буде направлено у бік дитини. Поясню детальніше. Від січня до березня учні відвідували школу, вивчали нові теми та повторювали пройдене. У всіх були контрольні роботи, які оцінили. Також були й поточні оцінки. Беручи до уваги повністю все оцінювання, дитина отримає зароблений бал, але з перевагою у свою сторону. Тобто між балом 5 та 6 вона отримає 6. Хотіла би наголосити, що батьки не повинні вимагати вищої оцінки на два чи три бали. Ми маємо розуміти, що таке рішення прийнято лише за умови карантинного періоду. Але школяр має отримати той бал, на який заслуговує і на який знає.

Прогнози на 1 вересня

Як завершиться навчальний рік, чи можна чекати останнього дзвоника та як буде із випускними вечорами?

– Щодо випускного вечора, то тут щось коментувати не варто. Адже навчальний заклад не повинен втручатися у такий вибір батьківського комітету. Якщо батьки захочуть відсвяткувати таку подію та подарувати дітям останній шкільний бал, перепон цьому створювати ніхто не буде.

Що стосується останнього дзвоника, то пропозиції чи рекомендації МОЗу є такі, що лінійку варто провести он-лайн. Рішення, як організувати останній дзвінок, за самим навчальним закладом. Кожна школа має педагогічну раду, яка приймає важливі рішення. Якщо школа вирішить провести останній дзвоник, то за всі подальші дії відповідатиме суто рада школи. Перед проведенням останнього дзвоника треба поспілкуватися з медичними працівниками, аби отримати інформацію про симптоматику, а також переконатися, чи варто наражати дітей на небезпеку.

А що буде з абітурієнтами та здачею ЗНО?

– 25 червня – ця дата обрана для старту зовнішнього незалежного оцінювання. Якщо не буде жодних змін, то для абітурієнтів не буде ніяких проблем. Адже ЗНО закінчиться 17 липня і до середини серпня всі випускники матимуть результати проходження оцінювання. Таким чином вони встигають подати документи до вишів, які собі оберуть. І надіємося, що 1 вересня розпочнеться навчальна робота. Стосовно державної підсумкової атестації, то вона пройде у складі ЗНО. Якщо ж 25 червня не відбудеться старт здачі незалежного оцінювання, то державну підсумкову атестацію буде відмінено. Не хотілося б розглядати другий сценарій, але маємо бути готовими до всього. Що ж стосується професійно-технічних училищ, то завершення навчального року відбудеться вчасно, як і кожного року.

Чи прогнозуєте Ви, що новий навчальний період почнеться вчасно і вже без засобів захисту?

– Ми віримо в те, що наші громадяни свідомі. І вони розуміють, що десь варто утриматися від скупчення людей, аби в майбутньому нічого не загрожувало здоров’ю дітей та близьких. Дуже сподіваємось, що 1 вересня розпочнеться із загальноприйнятого першого дзвоника. Однак не виключаємо, що батьки, учні і вчителі повинні мати засоби захисту. Як саме це відбуватиметься, поговоримо ближче до вересня.

Соломія Вершигора

                                  


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,Новини
12 Серпня
28 Липня
27 Липня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше