Найсвіжіше:
• Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді?
rss

Наші за кордоном: Австралія


Опубліковано: 6 Листопада 2018р. о 18:00


«Поки немає реальних причин для смутку, австралієць буде задоволений як слон»

Десятки країн, тисячі людей та сотні життєвих історій. Ми підготували для наших читачів спецпроект «Наші за кордоном». У кожному випуску будемо розповідати про нову країну, в яку мігрували наші співвітчизники. Про причини, які спонукали покинути рідний край, місцеві традиції та побут.

Олександр Федоров проживає в Австралії уже понад 10 років. Це шоста у світі країна за розміром території і єдина держава, що займає цілий континент. Переліт туди займає більше 20 годин. Мабуть, чи не кожен знає, що символом Австралії є кенгуру і що там знаходиться фантастична будівля Сіднейської опери, на цьому знання про країну зазвичай закінчуються. Ми ж розповімо нашим читачам трошки більше про цю країну.

«Ціни на нерухомість – космос!»

– Мабуть, почнемо з основного запитання: чому Ви покинули Україну й обрали саме Австралію?

У той час, коли я переїхав до Австралії, особливих міркувань з цього приводу в мене не було. Мені щойно виповнилось 14 і мене забрала до себе мама, якій довелося там отримати громадянство кількома роками раніше. Тому скоріше це рішення диктувалося дорослими, я його прийняв та почав обживатися.

– Як щодо мови, Ви спілкуєтесь англійською?

Так, але у школах факультативно вивчають й інші мови. Корінне населення – аборигени – спілкується різними автентичними говорами.

До речі, цікаво, що паспорт громадянина Австралії видають на двох мовах – англійській та французькій.

– Яке ставлення до українців? Вони взагалі щось знають про нашу країну?

Про Україну вони знають рівно стільки, скільки українці про Австралію. Це й не дивно, все ж таки велика відстань, зазвичай нас більше цікавлять близькі сусіди.

– Давайте поговоримо трохи більше про побут, ціни та соціальні гарантії. У скільки обійдеться нерухомість в Австралії?

– Із нерухомістю все дуже складно. Самостійно її придбати майже не реально, ціни – космос! Можна, звісно, взяти у кредит, але ніхто себе таким не хоче обтяжувати. Вартість помешкання суттєво залежить від регіону. Адже Австралія – це країна, яка активно розбудовується. У великих містах нерухомість значно дорожча, ніж у маленьких. Для прикладу, квартира у Сіднеї за 10 км від центральної частини міста з неідеальним транспортним сполученням вартує 500 тисяч австралійських доларів (10 млн. грн.). Оренда подібної квартири буде коштувати 500 їхніх доларів (10 тис. грн.) на місяць.

Комунальні послуги теж не дешеві. Найдорожча електроенергія. Оскільки відсутні централізоване опалення та газ, грітися доводиться електронагрівачами, і якщо влітку ще можна терпіти, то взимку тут дуже холодно. Наприклад, у нас +15 – це така погода, коли можна ходити в легкій куртці, а там це неначе зимовий день, а все тому, що дуже сильні вітри та океан навколо. Орієнтовно в місяць комунальні послуги обійдуться у 130 австр. доларів (2,6 тис. грн.). Окремо оплачується «страта», це як наше ОСББ чи ЖЕК.

– Якщо говорити про зарплатню, то на який дохід можуть розраховувати легальні працівники та ті, що перебувають у країні нелегально?

– Це все дуже індивідуально і залежить від того, в якій сфері працювати. Зарплатня некваліфікованого робітника становить 15-17 австр. доларів на годину (300-340 грн.). Для того, щоби працювати, необхідно обов’язково пройти курс із техніки безпеки й отримати відповідний сертифікат. Такі послуги надають державні та приватні контори. Так як країна розбудовується, то в основному є потреба в будівельниках та архітекторах. Орієнтовна оплата їхньої праці – 5 000 австр. доларів (100 тис. грн.).

«В Австралії посвідчення водія заміняє паспорт»

– Як можна отримати громадянство Австралії?

– Колись користуватися усіма благами, які дає ця країна, можна було, отримавши посвідчення водія. Прибуваючи навіть по туристичній візі, за 3 місяці це було цілком реально. В Австралії посвідчення водія заміняє паспорт. З ним можна звернутися в будь-яку структуру, банк, організацію тощо. Тепер усе дещо ускладнили. Отримати громадянство може той, хто народився на території Австралії, або якщо хтось із батьків громадянин цієї країни, або проживати на території цієї країни законно протягом 4-х років, із них рік у статусі іноземного громадянина, якому надано постійну візу.

Між іншим, у моєї знайомої був такий випадок. Вона – громадянка  Австралії за народженням. Виїхала на деякий час за кордон. Повернувшись через 5 років додому, виявилось, що її позбавили громадянства, довелося підтверджувати свій статус та пояснювати, чому її так довго не було в країні. І ще тут, будучи громадянином країни, голосування на виборах обов’язкове. Якщо його ігнорувати, то нараховують немаленькі штрафи. У разі, якщо не було можливості проголосувати, необхідно надати спеціальній службі переконливі докази. Окрім цього, кожен, хто претендує на громадянство, повинен пройти спеціальне тестування на знання країни (історія, географія, знання законів та гімну).

Між іншим, в Австралії дозволено кілька громадянств, але якщо ти займаєшся політичною діяльністю, то лише одне.

– Про медичне обслуговування можете розповісти?

– Тут загальнообов’язкове медичне страхування. У кожного є пластикова медична картка, де міститься вся інформація про пацієнта. Послуги лікарів умовно безкоштовні. Готівкою не платиш, усі витрати за рахунок держави. Сплачуючи податки, частина коштів іде на медичне забезпечення. Наприклад, прийом терапевта – 33 австр. долари (660 грн.), але ця сума списується з медичної картки. Уся система автоматизована. Через цю картку лікар може отримати інформацію про історію хвороби, аналізи тощо. Лікар може бути як державний, так і той, що має приватну практику. У будь-якому випадку його послуги оплачує твоя страховка.

– А якою є система освіти?

– Якісно відрізняється від української. До 9 класу вивчають загальнообов’язкові предмети, а потім є можливість обирати те, що до душі. Для прикладу, різьбу по дереву чи роботу з металами. Як на мене, це дуже круто, бо ти вивчаєш те, що тобі подобається. Школи є державні і приватні. Дуже популярні пансіони, в яких дівчатка та хлопчики навчаються окремо протягом тижня, а на вихідні їдуть додому.

Вища освіта – платна. Та держава і про це подбала. Той, хто хоче здобути вищу освіту, може отримати безвідсотковий кредит на навчання і сплачувати його протягом 25 років, кошти автоматично будуть відраховуватись із зарплатні разом з податками.

– Яку релігію сповідують австралійці?

– Так як мешканці Австралії в основному вихідці з Великобританії, то це англіканська церква. Взагалі в основному християни.

– Чи багато в країні емігрантів і яке до них ставлення?

Дуже багато, в основному це вихідці з арабських країн. Ліванців найбільше. Ставляться до них не дуже добре, але активно цього не проявляють. Вони приїздять і починають диктувати свої правила у чужій країні. Я вважаю, що це неправильно. Якщо ти вже потрапив сюди, то, будь ласкавий, приймай той стиль життя, який притаманний австралійцям. Приміром, коли я навчався у школі, дуже часто відміняли уроки під час Рамадану, бо вони постійно молилися. Це дратувало всіх. Чому ми маємо страждати і чогось недоотримувати?

Мінімальна вартість проїзду в громадському транспорті – 50 гривень

– Як влаштована транспортна система? Що обирають частіше – автівку чи громадський транспорт?

Усе дуже індивідуально і залежить від того, як далеко твоя робота від місця проживання. Взагалі у великих містах постійно затори. І якщо мені потрібно бути на роботі о 9 ранку, то виходжу з дому о 6.40. В основному люди користуються метро. Є центральні станції, вузлові, де потяги постійно, а на бокових транспорт можна чекати і півгодини. Вартість проїзду в метро – 3,40 австр. долара за 10 станцій (68 грн.), мінімальна ціна проїзду  – 2,50 австр. долара (50 грн.) Тобто в залежності від відстані збільшується і вартість проїзду.

Автівку можна придбати і за 1000 австр. Доларів (20 тис. грн.), нова обійдеться значно дорожче. Існує система страхування – 40 австр. доларів у місяць (800 грн.), та це вигідно. Адже, наприклад, якщо я потраплю в яму, буде аварійна ситуація і авто зламається, страхова мені все відшкодує. Вартість бензину А98 – 1,82 австр. дол. за літр (36 грн.)

– Чим в основному харчуються австралійці і як відпочивають?

Національної кухні як такої немає. Оскільки країна мультикультурна, завжди можна знайти кухню на свій смак: європейську, тайську, китайську, італійську та інші. Серед населення Австралії багато прихильників вегетаріанства і захисту навколишнього середовища.

Барбекю – частина культури країни. Цим способом тут готують практично все. Смажать баранину, стейки лосося, телячі сосиски, тости і багато цибулі.

Відпочивати люблять подалі від дому, у вихідні винаймають будиночки біля океану або їдуть кудись з наметами. Винаймити будинок на березі океану на 6 чоловік на тиждень вартуватиме 450 австр. дол. (9 тис. грн.).

– Як Ви можете охарактеризувати австралійців?

Вони класні та дотепні. Ростуть в атмосфері повної свободи, тому мають самоповагу, якій можна позаздрити, а сім’я відіграє дуже важливу роль у їхньому житті. Однак, незважаючи на доброзичливий характер, вони ніколи не полізуть у кишеню за словом.

Вам будуть посміхатися всюди: на касі в супермаркеті, в аеропорту і на заправці. Вони не ідіоти, їм просто все у кайф! Поки немає реальних причин для смутку, австралієць буде задоволений як слон. Австралійці цінують компанію і обожнюють своїх друзів та країну.

– Що Вас найбільше вражає у цій країні?

Те, що старші люди, які вийшли на пенсію, можуть продати свій будинок, купити трейлер і подорожувати по країні, це у них нормально.

Кенгуру на кожному кроці, і це нікого не дивує. Якщо ти живеш подалі від міста, то цілком імовірно, що до тебе у двір може прискакати кенгуру. Вони зовсім не бояться людей і знаходяться під охороною, їх можна погодувати або сфотографуватися з ними.

У Сіднеї біля опери є величезний парк, там водяться різноманітні папуги, какаду, ари. Вони сміло сідають тобі на плече і просять.

Робота тут починається о 7 ранку і закінчується о 4 дня, після цього усе зачинено, єдиний день, коли магазини працюють довше, до 9 вечора, – це четвер. У них це «шопінг дей».

А ще тут надзвичайно низький рівень злочинності і дуже безпечно. Також цікавим є те, що перед тим як сідати за кермо, ти можеш випити 2 пляшки пива. Допустимий рівень алкоголю в крові 0,42 проміле. Дуже привітні поліцейські, вони можуть допомогти штовхати тобі машину чи щось полагодити. Якщо ти випив зайвого, до них можна спокійно підійти і перевірити рівень алкоголю в крові, щоби знати, чи можна сідати за кермо, і це також нормально. Тут високий рівень довіри до поліції.

– Ви за домом не сумуєте?

Чесно, не дуже встигаю, бо живу на дві країни. Після закінчення навчання у коледжі я працюю то в Австралії, то в Україні. Хотілось би жити в одній – Україні, бо тут моє коріння, мої друзі, почуваюся тут комфортно і добре. Але, на жаль, немає стабільності і впевненості у завтрашньому дні. Хочу, щоби політики почали нарешті піклуватися про людей і змінювати щось на ділі, а не на словах. А поки що залишається літати з континента на континент (посміхається, – авт.).


Джерело: Тижневик "Номер один"

Перегляньте також:





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше