Найсвіжіше:
• На Кременеччині чоловік в інтернеті розповсюджував порносвітлини своєї дружини • У Гусятині через наркотики знищили… синього кота • Юрій Березовський: «Набридло дивитися, закривати очі, затуляти вуха на ту несправедливість, яка є в обласній раді нинішнього скликання» • Актриса Ірина Складан: «На мить доторкнулася до іншої професії і вдячна за це долі» • Одкровення нетипового лікаря: • На Монастирищині двоє нелюдів катували односельця праскою • Механізм «Кешбек» – засіб боротьби з «нефіскальними» чеками • Як виростити мікрозелень у домашніх умовах — ідеальний продукт вашого раціону • Мінінфраструктури ініціює повернення обов’язкового техогляду • Рецепти від господинь: соус «А-ля Ткемалі» від Вікторії Ушакової • Вишня: догляд після збору врожаю • Україна продає горілки вдвічі більше, ніж купує • Апарат променевої терапії для онкохворих оновлять під особисті гарантії очільника області Володимира Труша • Тернопіль може стати центром веслувального спорту України • Податковим боржникам хочуть заборонити виїзд з України • 78 аптека, що у Тернополі, вже працює цілодобово • Оксана Матвійчук: «Мій позивний – «Каторга» • «Тернопільобленерго» переходить на дистанційний режим роботи зі споживачами • На Тернопільщині шукатимуть успішні антикоронавірусні програми • Тернопільщина: ринок праці після карантинного літа • Тернопільська «Нива» погрожує знятися з першої футбольної ліги • На ЗАЗі виготовлятимуть автомобілі «Рено» • У Тернополі презентували новітні генератори-утилізатори • Тернопільський театр відкриває свої двері для глядачів • Якою буде погода у найближчі сім днів на Тернопільщині
rss
Наші за кордоном: Австралія

Опубліковано: 6 Листопада о 18:00«Поки немає реальних причин для смутку, австралієць буде задоволений як слон»

Десятки країн, тисячі людей та сотні життєвих історій. Ми підготували для наших читачів спецпроект «Наші за кордоном». У кожному випуску будемо розповідати про нову країну, в яку мігрували наші співвітчизники. Про причини, які спонукали покинути рідний край, місцеві традиції та побут.

Олександр Федоров проживає в Австралії уже понад 10 років. Це шоста у світі країна за розміром території і єдина держава, що займає цілий континент. Переліт туди займає більше 20 годин. Мабуть, чи не кожен знає, що символом Австралії є кенгуру і що там знаходиться фантастична будівля Сіднейської опери, на цьому знання про країну зазвичай закінчуються. Ми ж розповімо нашим читачам трошки більше про цю країну.

«Ціни на нерухомість – космос!»

– Мабуть, почнемо з основного запитання: чому Ви покинули Україну й обрали саме Австралію?

У той час, коли я переїхав до Австралії, особливих міркувань з цього приводу в мене не було. Мені щойно виповнилось 14 і мене забрала до себе мама, якій довелося там отримати громадянство кількома роками раніше. Тому скоріше це рішення диктувалося дорослими, я його прийняв та почав обживатися.

– Як щодо мови, Ви спілкуєтесь англійською?

Так, але у школах факультативно вивчають й інші мови. Корінне населення – аборигени – спілкується різними автентичними говорами.

До речі, цікаво, що паспорт громадянина Австралії видають на двох мовах – англійській та французькій.

– Яке ставлення до українців? Вони взагалі щось знають про нашу країну?

Про Україну вони знають рівно стільки, скільки українці про Австралію. Це й не дивно, все ж таки велика відстань, зазвичай нас більше цікавлять близькі сусіди.

– Давайте поговоримо трохи більше про побут, ціни та соціальні гарантії. У скільки обійдеться нерухомість в Австралії?

– Із нерухомістю все дуже складно. Самостійно її придбати майже не реально, ціни – космос! Можна, звісно, взяти у кредит, але ніхто себе таким не хоче обтяжувати. Вартість помешкання суттєво залежить від регіону. Адже Австралія – це країна, яка активно розбудовується. У великих містах нерухомість значно дорожча, ніж у маленьких. Для прикладу, квартира у Сіднеї за 10 км від центральної частини міста з неідеальним транспортним сполученням вартує 500 тисяч австралійських доларів (10 млн. грн.). Оренда подібної квартири буде коштувати 500 їхніх доларів (10 тис. грн.) на місяць.

Комунальні послуги теж не дешеві. Найдорожча електроенергія. Оскільки відсутні централізоване опалення та газ, грітися доводиться електронагрівачами, і якщо влітку ще можна терпіти, то взимку тут дуже холодно. Наприклад, у нас +15 – це така погода, коли можна ходити в легкій куртці, а там це неначе зимовий день, а все тому, що дуже сильні вітри та океан навколо. Орієнтовно в місяць комунальні послуги обійдуться у 130 австр. доларів (2,6 тис. грн.). Окремо оплачується «страта», це як наше ОСББ чи ЖЕК.

– Якщо говорити про зарплатню, то на який дохід можуть розраховувати легальні працівники та ті, що перебувають у країні нелегально?

– Це все дуже індивідуально і залежить від того, в якій сфері працювати. Зарплатня некваліфікованого робітника становить 15-17 австр. доларів на годину (300-340 грн.). Для того, щоби працювати, необхідно обов’язково пройти курс із техніки безпеки й отримати відповідний сертифікат. Такі послуги надають державні та приватні контори. Так як країна розбудовується, то в основному є потреба в будівельниках та архітекторах. Орієнтовна оплата їхньої праці – 5 000 австр. доларів (100 тис. грн.).

«В Австралії посвідчення водія заміняє паспорт»

– Як можна отримати громадянство Австралії?

– Колись користуватися усіма благами, які дає ця країна, можна було, отримавши посвідчення водія. Прибуваючи навіть по туристичній візі, за 3 місяці це було цілком реально. В Австралії посвідчення водія заміняє паспорт. З ним можна звернутися в будь-яку структуру, банк, організацію тощо. Тепер усе дещо ускладнили. Отримати громадянство може той, хто народився на території Австралії, або якщо хтось із батьків громадянин цієї країни, або проживати на території цієї країни законно протягом 4-х років, із них рік у статусі іноземного громадянина, якому надано постійну візу.

Між іншим, у моєї знайомої був такий випадок. Вона – громадянка  Австралії за народженням. Виїхала на деякий час за кордон. Повернувшись через 5 років додому, виявилось, що її позбавили громадянства, довелося підтверджувати свій статус та пояснювати, чому її так довго не було в країні. І ще тут, будучи громадянином країни, голосування на виборах обов’язкове. Якщо його ігнорувати, то нараховують немаленькі штрафи. У разі, якщо не було можливості проголосувати, необхідно надати спеціальній службі переконливі докази. Окрім цього, кожен, хто претендує на громадянство, повинен пройти спеціальне тестування на знання країни (історія, географія, знання законів та гімну).

Між іншим, в Австралії дозволено кілька громадянств, але якщо ти займаєшся політичною діяльністю, то лише одне.

– Про медичне обслуговування можете розповісти?

– Тут загальнообов’язкове медичне страхування. У кожного є пластикова медична картка, де міститься вся інформація про пацієнта. Послуги лікарів умовно безкоштовні. Готівкою не платиш, усі витрати за рахунок держави. Сплачуючи податки, частина коштів іде на медичне забезпечення. Наприклад, прийом терапевта – 33 австр. долари (660 грн.), але ця сума списується з медичної картки. Уся система автоматизована. Через цю картку лікар може отримати інформацію про історію хвороби, аналізи тощо. Лікар може бути як державний, так і той, що має приватну практику. У будь-якому випадку його послуги оплачує твоя страховка.

– А якою є система освіти?

– Якісно відрізняється від української. До 9 класу вивчають загальнообов’язкові предмети, а потім є можливість обирати те, що до душі. Для прикладу, різьбу по дереву чи роботу з металами. Як на мене, це дуже круто, бо ти вивчаєш те, що тобі подобається. Школи є державні і приватні. Дуже популярні пансіони, в яких дівчатка та хлопчики навчаються окремо протягом тижня, а на вихідні їдуть додому.

Вища освіта – платна. Та держава і про це подбала. Той, хто хоче здобути вищу освіту, може отримати безвідсотковий кредит на навчання і сплачувати його протягом 25 років, кошти автоматично будуть відраховуватись із зарплатні разом з податками.

– Яку релігію сповідують австралійці?

– Так як мешканці Австралії в основному вихідці з Великобританії, то це англіканська церква. Взагалі в основному християни.

– Чи багато в країні емігрантів і яке до них ставлення?

Дуже багато, в основному це вихідці з арабських країн. Ліванців найбільше. Ставляться до них не дуже добре, але активно цього не проявляють. Вони приїздять і починають диктувати свої правила у чужій країні. Я вважаю, що це неправильно. Якщо ти вже потрапив сюди, то, будь ласкавий, приймай той стиль життя, який притаманний австралійцям. Приміром, коли я навчався у школі, дуже часто відміняли уроки під час Рамадану, бо вони постійно молилися. Це дратувало всіх. Чому ми маємо страждати і чогось недоотримувати?

Мінімальна вартість проїзду в громадському транспорті – 50 гривень

– Як влаштована транспортна система? Що обирають частіше – автівку чи громадський транспорт?

Усе дуже індивідуально і залежить від того, як далеко твоя робота від місця проживання. Взагалі у великих містах постійно затори. І якщо мені потрібно бути на роботі о 9 ранку, то виходжу з дому о 6.40. В основному люди користуються метро. Є центральні станції, вузлові, де потяги постійно, а на бокових транспорт можна чекати і півгодини. Вартість проїзду в метро – 3,40 австр. долара за 10 станцій (68 грн.), мінімальна ціна проїзду  – 2,50 австр. долара (50 грн.) Тобто в залежності від відстані збільшується і вартість проїзду.

Автівку можна придбати і за 1000 австр. Доларів (20 тис. грн.), нова обійдеться значно дорожче. Існує система страхування – 40 австр. доларів у місяць (800 грн.), та це вигідно. Адже, наприклад, якщо я потраплю в яму, буде аварійна ситуація і авто зламається, страхова мені все відшкодує. Вартість бензину А98 – 1,82 австр. дол. за літр (36 грн.)

– Чим в основному харчуються австралійці і як відпочивають?

Національної кухні як такої немає. Оскільки країна мультикультурна, завжди можна знайти кухню на свій смак: європейську, тайську, китайську, італійську та інші. Серед населення Австралії багато прихильників вегетаріанства і захисту навколишнього середовища.

Барбекю – частина культури країни. Цим способом тут готують практично все. Смажать баранину, стейки лосося, телячі сосиски, тости і багато цибулі.

Відпочивати люблять подалі від дому, у вихідні винаймають будиночки біля океану або їдуть кудись з наметами. Винаймити будинок на березі океану на 6 чоловік на тиждень вартуватиме 450 австр. дол. (9 тис. грн.).

– Як Ви можете охарактеризувати австралійців?

Вони класні та дотепні. Ростуть в атмосфері повної свободи, тому мають самоповагу, якій можна позаздрити, а сім’я відіграє дуже важливу роль у їхньому житті. Однак, незважаючи на доброзичливий характер, вони ніколи не полізуть у кишеню за словом.

Вам будуть посміхатися всюди: на касі в супермаркеті, в аеропорту і на заправці. Вони не ідіоти, їм просто все у кайф! Поки немає реальних причин для смутку, австралієць буде задоволений як слон. Австралійці цінують компанію і обожнюють своїх друзів та країну.

– Що Вас найбільше вражає у цій країні?

Те, що старші люди, які вийшли на пенсію, можуть продати свій будинок, купити трейлер і подорожувати по країні, це у них нормально.

Кенгуру на кожному кроці, і це нікого не дивує. Якщо ти живеш подалі від міста, то цілком імовірно, що до тебе у двір може прискакати кенгуру. Вони зовсім не бояться людей і знаходяться під охороною, їх можна погодувати або сфотографуватися з ними.

У Сіднеї біля опери є величезний парк, там водяться різноманітні папуги, какаду, ари. Вони сміло сідають тобі на плече і просять.

Робота тут починається о 7 ранку і закінчується о 4 дня, після цього усе зачинено, єдиний день, коли магазини працюють довше, до 9 вечора, – це четвер. У них це «шопінг дей».

А ще тут надзвичайно низький рівень злочинності і дуже безпечно. Також цікавим є те, що перед тим як сідати за кермо, ти можеш випити 2 пляшки пива. Допустимий рівень алкоголю в крові 0,42 проміле. Дуже привітні поліцейські, вони можуть допомогти штовхати тобі машину чи щось полагодити. Якщо ти випив зайвого, до них можна спокійно підійти і перевірити рівень алкоголю в крові, щоби знати, чи можна сідати за кермо, і це також нормально. Тут високий рівень довіри до поліції.

– Ви за домом не сумуєте?

Чесно, не дуже встигаю, бо живу на дві країни. Після закінчення навчання у коледжі я працюю то в Австралії, то в Україні. Хотілось би жити в одній – Україні, бо тут моє коріння, мої друзі, почуваюся тут комфортно і добре. Але, на жаль, немає стабільності і впевненості у завтрашньому дні. Хочу, щоби політики почали нарешті піклуватися про людей і змінювати щось на ділі, а не на словах. А поки що залишається літати з континента на континент (посміхається, – авт.).


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
22 Вересня
21 Вересня
20 Вересня
19 Вересня
18 Вересня
17 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше