Найсвіжіше:
• У Бережанах билися заробітчани: один загинув, інший гнитиме в тюрмі • На Тернопільщині домашньому насильству протидіє… мобільна бригада • Сільський пиріг із картопляного тіста від Раїси Бутової • Щодо спрощеної системи оподаткування та запроваджених карантинних змін • СБУ затримала відомого на весь світ хакера • Заробітчанські трагедії • Ідеальна мама • Залізничні квитки не будуть дорожчати • Герої України не вмирають • Що нажили тернопільські депутати за каденції Надала? • Коли на Тернопільщину таки прийде тепло? • 350 жителів Тернопільщини вже пройшли стажування на робочих місцях • На два місяці перекриють вулицю Стецька • Пенсіонери, старші 75 років, отримуватимуть надбавки до пенсії • Сесія гаражів та забудов зелених зон • Гороскоп на тиждень з 25 по 31 травня • Голова Шумської РДА Віталій Кудлак: «Не можна допустити ситуацію, коли мери міст, отримуючи великі безконтрольні повноваження, перетворюються на місцевих князів» • Голова Підгаєцької РДА Галина Дуда: «Гніватися на людину можна лише до заходу сонця. Так ще 20 років тому навчив мене священик після сповіді» • Показник електролічильника можна передавати через Telegram • Віктор Овчарук: «Співпраця ОТГ та кооперативів може стати взаємовигідним механізмом розвитку та гарантією фінансової стабільності останніх» • «Контінентал Фармерз Груп» запустила онлайн-звітність у рамках своєї корпоративної соціальної відповідальності • У Тернополі підписали Меморандум про співпрацю з Одеською кіностудією • Чемпіон з бодібілдингу вкоротив собі віку • У Тернополі двірник з ножем напав на жінку • Анонси газети «Номер один» від 27.05.2020 р.
rss
На території онкодиспансеру поляки збудують приватну клініку

Опубліковано: 12 Вересня о 16:59Польська компанія готова інвестувати у медицину області. А саме – збудувати  сучасний діагностичний центр, аналогів якому немає в Україні. Заклад працюватиме у галузі онкології, тож збудувати його планують на  території онкодиспансеру. Клініка з аналогічним профілем уже кілька років працює у Польщі, в місті Замостя. Нещодавно, під час закордонного відрядження, з її роботою ознайомився голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

Пропонують нові технології

Варто зазначити, що з моменту обрання Віктора Овчарука на посаду голови він заявив, що найбільше уваги рада приділятиме саме галузі медицини. По-перше, це рідна сфера спікера облради, адже за фахом він медик. По-друге, жителі області давно потребували покращення умов надання медичної допомоги та підвищення її якості. У результаті, певні кроки зроблено у діяльності перинатального центру «Мати і дитина», інфекційної лікарні, комунальних аптек. Триває будівництво кардіоцентру та радіологічної лабораторії. Ще одним мегапроектом стане будівництво сучасного діагностичного центру в галузі онкології.

– Днями делегація з Тернополя побувала у шпиталі Петра і Павла в Замості. Заклад розрахований на 450 ліжок і обслуговує півмільйона жителів. У свій час лікарня віддала частину території в оренду на 25 років приватній компанії, яка займається онкологічною діагностикою. Інвестор збудувавнове, типове для комп’ютерної діагностики  приміщення, стіни якого не пропускають опромінення. Будівля має три поверхи і розрахована на 40 ліжок. У клініці встановлено діагностичне обладнання та два кіберножі. Ще один готують до встановлення, – розповідає Віктор Овчарук.

Принцип нового методу діагностики доволі простий і практично не шкідливий для здоров’я, пояснює голова облради. Під час досліджень в організм людини вводить радіоактивну речовину. Протягом години пацієнт перебуває у лежачому положенні, поки рідина рівномірно розповсюджується по тілу. Потім людину поміщають в апарат на зразок комп’ютерного томографа іповністю сканують.

– Ця речовина має властивість заповнювати пухлини та метастази. Це в майбутньому дозволяє вибрати правильний метод лікування, – розповідає Віктор Овчарук.  – Коли у людини під час діагностики виявляють пухлину? з нею прицільно працюють хірурги, призначається хіміотерапія чи опромінення, тоді ліквідовується сама пухлина, а не метастази. Власне від цього і страждають пацієнти. Виходить, ми радикально забрали пухлину, але через деякий час у пацієнта знову виникає проблема. Завдяки новому обладнанню, ми зможемо виявити всі вогнища і працювати комплексно. Ця речовина не є шкідливою для організму. Вона вводиться на глюкозі або фізрозчині. За добу повністю виводиться з організму.

Обласне керівництво перебувало у польській клініці разом з представниками ТДМУ ім. Горбачевського. У перспективі планується, що у діагностичному центрі працюватимуть наші медики, які пройдуть попередню підготовку. Тож відкриття нового центру має хороші перспективи не тільки в плані надання допомоги хворим, а й у частині створення нових робочих місць. Зараз сторони готують проект меморандуму, після чого планується підписання намірів про співпрацю.

– Ми покажемо депутатам проект, аби вони пересвідчились у його необхідності і дозволили передати в оренду частину території онкодиспансеру. Як тільки підтвердимо польській стороні, що земельну ділянку виділено, інвестор готовий розпочати будівництво. Більше того, проект цікавий і для самого інвестора, адже наша область знаходиться у центрі західного регіону. Тож клініка може працювати не тільки з жителями області, а усієї Західної України. У нас дуже зручне розташування, що й привернуло увагу інвестора, – стверджує пан Овчарук.

У будівництво такого центру компанія вклала 40 млн. євро. Звести його аналог за бюджетні кошти фактично нереально. До слова, серед пацієнтів польської клініки є й українці. Цей момент і підштовхнув керівництво області до реалізації такого проекту, аби наші співгромадяни не їздили за кордон, а отримували кваліфіковану допомогу вдома. Наразі про вартість лікування говорити рано, однак у перспективі облрада планує просити в інвестора соціальний пакет для незахищених верств населення.

Працюватимуть кіберножами

Ще один напрямок роботи клініки – ліквідація новоутворень за допомогою кіберножа (CyberKnife). Цей метод дозволяє успішно знищуватиутворення розміром не більше 3 см, але в окремих випадках можливе його застосування при розмірах пухлини до 5-6 см. Під час процедур людина спокійно лежить на терапевтичному столі, а над нею,відповідно до протоколу лікування, рухається і направляє точні високоенергетичні промені рухома частина апаратаCyberKnife. Це лінійний прискорювач, вмонтований уроботизовану «руку», який впливає виключно на тканини пухлини. Зміни у довколишніх здорових тканинах, крізь які пройшов промінь, мінімальні, а лікувальна доза опромінення, яка знищує пухлинні клітини, формується за рахунок фокусування безлічі променів у патологічному вогнищі.

У свою чергу, пухлини в тілі роботизований пристрій виявляє за спеціальними маркерами йопромінює патологічні осередки, рухаючись у такт із диханням хворого.В тернопільському онкодиспансері також є лінійний прискорювач, але він діє точково. А кіберніж обертається навколо пухлини й опромінює її зі всіх сторін.

Кіберніжу корені змінив уявлення про лікування онкозахворювань. Його унікальні технологічні можливості дозволяють лікувати як злоякісні, так і доброякісні новоутворення різного розміру і локалізації: пухлини головного і спинного мозку, хребта, легенів, передміхурової і підшлункової залоз, нирок і печінки. Використання кіберножа, за умови ранньої діагностики, дозволяє повністю вилікувати 99% хворих.Сьогодні вже можна говорити про більш ніж 200000 хворих у всьому світі, вилікуваних від раку за допомогою кіберножа. В Україні такі технології використовує лише одна клініка – Центр онкології і радіохірургії «Кібер Клініка Спіженка».

До слова, у необхідності такого обладнання переконані не тільки обласне, а й міське керівництво. Тож медики-управлінці працюють у різних напрямках, аби залучити інвестора у цій галузі. Таквідділ охорони здоров’я міськради підписав меморандум про співпрацю з Республікою Аджарія (Грузія). Нещодавно грузинська делегація побувала в Тернополі. У рамках візиту обговорили можливість передачі кіберножа грузинською стороною одній із місцевих лікарень. Наразі в Міністерстві охорони здоров’я тривають погоджувальні процедури. Тож місцеве керівництво сподівається, що цю справу таки вдасться довести до логічного завершення.

– Результатом роботи польської онкологічної клініки є зменшення кількості хворих на рак та збільшення відсотка пролікованих, – каже Віктор Овчарук. – Розумію, що наразі проект видається чимось неймовірним, але я переконаний, що нам вдасться притягти такі технології в область. Бодай одне врятоване життя варте таких старань.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:Новини
1 Червня
31 Травня
29 Травня
28 Травня
27 Травня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше