Найсвіжіше:
• У патрульній поліції Тернопільської області шукають новобранців • Держава визнала домашнє насильство суспільною небезпекою • Сервісні центри МВС запровадили чек-лист практичного іспиту для водіїв • Консультує  Міністр юстиції Павло Петренко • Як Коваль «вишиває» квіти зі скла • Редакційна колонка: Суспільство повинно усвідомити, що живе в умовах війни • Історія успіху Миколи Пилипіва: від умільця-електрика – до мера і представника Президента, а від чиновника – до успішного бізнесмена-аграрія • Андрій Василитчук: «Президент ФК «Нива» запросив за мене 120 тисяч доларів, а Григорій Суркіс пошкодував» • Якщо подавати податкову звітність – то Інтернетом • Зійшло над театром багряне сонце «Тараса» • Тернопільські дорожники відновили аварійний ямковий ремонт на головних транспортних артеріях краю • Після смерті матері тернополянин… застрелився • Екс-генпрокурор України та прокурор Криму, тернополянин Віктор Шемчук: «Кримський олігарх Константінов набрав величезних кредитів в українських банках, тож анексію підтримав, щоб їх не повертати. А Аксьонов – це місцевий, навіть не середнього рівня кримінальний авторитет на кличку «Гоблін» • У госпіталі помер учасник АТО з Теребовлянщини • Перестало битися серце директора тернопільської «Ниви» • ПриватБанк відновить «теплі» кредити протягом двох тижнів • Патріотично чи політично: депутат облради лобіює збільшення штату на мільйон в рік • У Тернополі назріває скандал через McDonalds • Гороскоп від тернопільського екстрасенса Романа Шептицького 14.03.2018 –20.03.2018 • Де можна ознайомитись з Реєстром неприбуткових установ та організацій • Більш як 50 тисяч відвідувачів уже отримали необхідні послуги у Центрі обслуговування платників • Під посольством Італії вимагали чесного суду для бійця АТО з Хоросткова Віталія Марківа • Атовці Тернополя до депутатів: «Це ще не мобілізація. Якщо треба, то нас прийде більше» • Степан Барна: «Усі мають долучитися до загальнообласної кампанії очищення Тернопільщини від сміття» • Тернополянин Тарас Радь – наймолодший в історії України зимовий паралімпійський чемпіон
rss
На Тернопільщині розпочалася наймасштабніша за всі роки дитячо-юнацька футбольна ліга!

Опубліковано: 2 Жовтня о 13:00 Переглядів: 74Півтора тисячі юних футболістів, 85 команд, чотири вікові групи, вища та перша ліги. Це все оновлена дитячо-юнацька футбольна ліга Тернопільщини, яка на початку вересня взяла свій старт. Про її особливості нам розповів голова комітету дитячо-юнацького футболу федерації футболу Тернопільської області Дмитро Андрієшин.

Марочка1На дитячий футбол вдалося відшукати додаткові кошти

Дмитре, на минулому тижні повноцінно стартувала ДЮФЛ Тернопільщини, в якій взяли участь усі вікові категорії. Які перші враження залишилися від старту сезону?

– Старт сезону ми запланували на 7 вересня. Це ранній старт, який зумовлений тим, що старша вікова група (U-17) весною буде готуватися до незалежного тестування та до шкільних екзаменів, тому нам потрібно швидше закінчити другу частину чемпіонату. Виникла також проблема при заявці, адже цього року федерація поставила чіткі вимоги до заявкової кампанії. Всі юні футболісти будуть заявлені через єдину базу даних ФФУ, а для цього потрібно зібрати ряд документів. Однак усі робочі моменти ми вже узгодили з районами і 4 вікових групи вдалося заявити. Також маємо час до 20 вересня підтягнути всі хвости щодо перенесених матчів.

– Розкажи в загальному, скільки команд беруть участь у змаганнях, скільки дітей залучено до ДЮФЛ, які вікові категорії, який регламент змагань?

– Цього року в 4 вікових групах (U-17, 15, 13, 11) беруть участь 85 дитячо-юнацьких команд. Юнаки у групах U-17 та Г-15 грають за коловою системою «осінь – весна». Причому вони поділені на дві ліги. У вищій лізі в кожній віковій групі виступають по 10 команд, а у першій лізі U-15 – 14 колективів. У загальному кількість дітей, яка залучена в обласній дитячо-юнацькій лізі, – понад півтори тисячі.

– Яку мету переслідує федерація футболу області, організовуючи такі масштабні футбольні змагання серед дітей та юнаків?

– Найголовніше – це системність і комплексний підхід до організації. Щоб можна було тренерам та директорам спортшкіл наперед спланувати свою роботу: який тренер яку вікову групу буде тренувати, який бюджет потрібно закласти, на який вік поставити пріоритет. До того ж команди у віковій групі U-11 будуть грати без турнірних таблиць, щоб кожна дитина мала ігровий час, а тренер не переживав за результат.

– Мабуть, не просто було зібрати таку велику кількість дитячих команд для участі в чемпіонаті? Що було в цьому процесі найскладніше?

– Найскладніше було знайти необхідні кошти. Завдяки проведеній роботі голови федерації футболу області Тараса Юрика, начальників управлінь спорту та освіти, на місцях вдалося організуватись, знайти додаткові кошти на проведення цих масштабних змагань, адже головне для команд – це знайти транспорт для виїздів на ігри.

11-класники знову повернулись у футбольну сім’ю

– Доводилося чути, що найбільше клопотів було з найстаршою віковою категорією, а саме 11-класниками, які тривалий час знаходились поза футболом. Не дотягуючи до дорослих команд та залишені обабіч юнацького футболу, більшість із них закинули це ремесло. Вам все-таки вдалося «дотиснути» тренерів і ті погодилися, що цей вік теж потрібно залучати до змагань ДЮФЛ, щоб вони могли в майбутньому плавно перейти у дорослий…

– Щодо 11 класу, то в минулі роки не було системності. Адже кожний рік проводилось голосування тренерами: гратимуть 11-класники чи ні? Хто мав дітей, голосував «за», хто мав несильних старших футболістів або не хотів зайвих клопотів, ті голосували «проти». Там так було, що дитина тренувалася до 10 класу, займалася футболом, а тут їй на останній рік говорять про те, що більше для неї не буде змагань. Цього року, завдяки нашій наполегливій позиції, вдалося залучити 10 команд, на наступний сезон, думаю, команд буде більше. А ще на базі цих дітей у перспективі організується юнацький чемпіонат.

DSC_0518– Хто найбільше долучився до організації ДЮФЛ, адже і раніше така ліга проводилась, але вона мала не таку велику кількість учасників та й подекуди самі змагання проходили для галочки, а інколи матчі тренери «розписували», не приїжджаючи на ігри?

– Головною рушійною силою було наполегливе бажання голови федерації Т. Юрика та всієї його команди «запустити» цю лігу, зробити її пріоритетною у роботі федерації.

Тернопільська ДЮСШ проігнорувала обласну ДЮФЛ

– Переглянувши календарі змагань, не знайшов у них провідної футбольної школи області – тернопільської ДЮСШ. Чому вона не бере участі в обласних змаганнях?

– Керівництво ДЮСШ з Тернополя не заявило жодної зі своїх команд, хоча їхній представник двічі був на погоджувальних нарадах, але позиції їхньої так і не було щодо заявок команд їхньої школи.

– На противагу тернопільській ДЮСШ, у ДЮФЛ грають команди із сіл та об’єднаних громад (Зелене та Клювинці Гусятинського району, Байковецька та Великогаївська громади), футболісти в яких ніколи не займалися в дитячо-юнацьких спортивних школах. Це, як на мене, одна з головних перемог даного чемпіонату?

– Цьогоріч до ліги залучено не тільки дитячі спортивні школи, а й загальноосвітні та футбольні клуби. Зараз громади, в яких створюються опорні школи, мають великий людський ресурс, транспорт, їхнє бажання розвиватися ми не могли залишити осторонь.

– Знаю, що деякі директори спортивних шкіл та футбольні тренери відмовлялися брати участь у змаганнях, мотивуючи тим, що це додатковий клопіт для них. Чи правильною є така позиція, адже для них роблять практично все: місцеві адміністрації забезпечують транспортом, федерація – суддями, потрібно тільки зібрати дітей.

– Так, деякі директори не активні у підтримці федерації футболу області. Спочатку була певна недовіра, що в нас вийде організувати подібну лігу. Але в першу чергу це мало бути більше їхньою зацікавленістю, вони мали б стукати у двері федерації і знаходити діалог, щоб їхні вихованці мали де грати у футбол та вдосконалювати свою майстерність.

– А ще футбольних тренерів нещодавно прирівняли до вчителів загальноосвітніх шкіл по оплаті праці, вона в них суттєво збільшена,  тому дивно, чому деякі тренери не хочуть, щоб їхні вихованці брали участь у таких масштабних змаганнях, як ДЮФЛ?

– Вважаю, коли пройде декілька турів, коли «закрутиться» ліга, коли ми зробимо ще кілька кроків уперед, то тренери будуть більш активними і відповідальними, тим більше, що зарплата в них і справді збільшиться.

– Декілька команд, які підтвердили свою участь у ДЮФЛ, не явилися на стартові матчі. У чому причина та чи не можна в цьому плані стверджувати, що тренери у цих дітей забрали свято, адже, за позитивними відгуками дітей та їхніх наставників, ці змагання для них потрібні і діти отримали масу задоволення незалежно від того, виграли вони чи програли?

– Це робочі питання, до наступного туру ми все владнаємо, і для тих, хто пропустив перший тур, також буде свято.

«З підставками боротимемось суворо»

– У дитячо-юнацькому віці завжди були проблеми з так званими підставками, коли тренери залучали до команд гравців старших, ніж мали би бути, тим самим ті робили результат. Через це було багато скарг та непорозумінь. Як нова Федерація футболу області бореться з цим ганебним явищем?

– Як я вже говорив, ми проводимо заявку через базу даних ФФУ, кожна дитина отримує паспорт футболіста. До заявки також просимо ідентифікаційний код та учнівський квиток. Щодо виявлення підстав, то команди та керівництво школи будуть суворо покарані. Також ми всі склади команд, фото гравців будемо розміщувати на сайті обласної федерації і буде змога їх переглянути всім бажаючим та виявити підставку, якщо вона матиме місце.

Наскільки спортивна інфраструктура області підходить під чемпіонат ДЮФЛ та що в цьому плані потрібно покращувати?

– Ми зробили так звані регіональні центри за територіальним принципом, а також щоб діти грали на хороших полях. Вважаю, інфраструктура Чорткова, Збаража та Козової, які перші прийняли з’їзний тур, відповідає рівню дитячих змагань. У подальшому проситимемо інші райони бути готовими прийняти в себе змагання, щоб вони також «підтягували» свою інфраструктуру. Зараз продовжується ряд будівництв штучних майданчиків по всій області, де федерація планує проводити теж дитячі турніри. Дитяча ліга має дати поштовх розвитку футболу та його інфраструктурі на місцях, адже керівники захочуть бачити у своєму районі майбутніх футболістів, а для цього потрібна хороша матеріальна база.

– Федерація футболу Тернопільської області, організовуючи ДЮФЛ, подбала не лише про спортивну сторону, а й долучила спонсорів, які забезпечують юних футболістів охолоджувальними напоями та певною перекускою. Можете назвати ці фірми та чи буде у цьому плані продовжуватись робота, щоб цих спонсорів було якомога більше?

– Компанії «Агробізнес» та «Карпатська джерельна» стали партнерами дитячо-юнацької ліги. Це перші та найактивніші друзі, адже вони своєю продукцією забезпечують дітей під час ігор. Зараз головою федерації футболу області Тарасом Юриком проводиться ряд зустрічей із майбутніми спонсорами та меценатами, які також мають стати партнерами нашої футбольної ліги.


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
20 Березня
19 Березня
18 Березня
17 Березня
16 Березня
15 Березня
Який тип проїзного квитка в тролейбусах Ви б обрали?
 • «Безліміт» 42%, 382 votes
  382 votes 42%
  382 votes - 42% of all votes
 • «Стандарт» – 60 їздок 24%, 216 votes
  216 votes 24%
  216 votes - 24% of all votes
 • Жоден 13%, 118 votes
  118 votes 13%
  118 votes - 13% of all votes
 • «Економ» – 46 їздок 12%, 106 votes
  106 votes 12%
  106 votes - 12% of all votes
 • «Преміум» – 90 їздок 9%, 77 votes
  77 votes 9%
  77 votes - 9% of all votes
Total Votes: 899
Червень 22, 2016
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше