Найсвіжіше:
• АМКУ зобов’язав великі АЗС знизити ціни на пальне • Хто тепер зможе виробляти спирт: монополію скасовано • Людей на колісних кріслах визнали учасниками дорожнього руху • “Оцифровка” території України коштуватиме понад 275 мільйонів • Жорстока розправа на Тернопільщині: вбив, а потім підпалив оселю, щоб замести сліди • ГОРОСКОП • На Збражчині син знущався над рідною матір’ю • У Тернополі в під’їзді багатоповерхівки знайшли бойову гранату • Три способи надіслати гроші з-за кордону • Керівник управління виконавчої служби в області Андрій Хічій: «Якщо в особи виникла заборгованість, виконавець робить відмітку й особа автоматично потрапляє у реєстр боржників. З цього моменту вона вже не зможе вчинити жодного правочину» • Анонси газети «Номер один» від 11.12.2019 р. • Сергій Ухачевський – авантюрист долі, «золотий письменник» і відважний лицар України • Нові правила для застосування РРО • Крадій викликав евакуатор, аби… викрасти авто • Сильні духом • Де на Тернопільщині не буде світла • «З голосом Майдану мають рахуватись усі лідери нормандської четвірки», – про що говорив Петро Порошенко на недільному віче • Як шахрайка видурила в бізнес-вумен 20 виробів із золота • За аварію під Микулинцями водій сплатить майже півтора мільйона гривень родині загиблого і довічно утримуватиме його батьків • На Гусятинщині жінку побили через межу • На Тернопільщині цьогоріч народжено 11 дітей від інфікованих матерів, із них одна – з діагнозом СНІД • Україна успішно випробувала крилату ракету “Нептун” • Єгипетський пиріг від Маринки Рубас • Щодо оподаткування акцизним податком послуги з куріння кальяну • “Укрзалізниця” планує підняти тарифи у 2020 році
rss
На Тернопільщині половина працездатного населення не отримує офіційних доходів!

Опубліковано: 10 Липня о 14:00zarplata

У Тернопільському регіоні найнижчий в Україні відсоток офіційного працевлаштування. За даними тернопільських податківців, з кожним кварталом в області все менше осіб отримують офіційну заробітну плату. Цифрові показники подолали так звану психологічну межу, адже по більш як 50 відсотках працездатного населення відсутня інформація про отримані доходи.

– За даними поданих податковими агентами розрахунків, за I-й квартал 2016 року ними задекларовано виплачену заробітну плату в сумі 200 тис. найманим працівникам або 37% працездатного віку, тоді як за IV-й квартал 2015 року – 211 тис. працівникам, а у I-му кварталі 2015 року – майже 215 тис. працівникам. Є певні об’єктивні сторони такої ситуації. Зокрема, в області висока питома вага бюджетних установ, у яких протягом останнього року внаслідок оптимізації структури має місце значне скорочення чисельності працівників, що і вплинуло на загальну картину. Другий фактор – люди самі відмовляються офіційно отримувати заробітну плату у зв’язку з мобілізацією. Але зрозуміло, що значна частина вивільнених працівників не може ніде не працювати. За даними Держстатистики, кількість офіційно зареєстрованих безробітних становить близько 13 тисяч чоловік і в порівнянні з минулим роком зменшується. Враховуючи безробітних та 42 тисячі приватних підприємців (самозайняті особи), по більш як  50% працездатного населення відсутня інформація про отримані доходи, – зазначив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат і додав, що до розрахунку не бралися особи, які виїхали на заробітки.

За даними тернопільських податківців, найгірша ситуація у Козівському районі (78% працездатного населення не отримують заробітної плати), Монастириському (76%), Борщівському і Підгаєцькому (по 74%) районах.

Незважаючи на певні кроки, зроблені в напрямку офіційного працевлаштування, з початку 2016 року працівниками органів фіскальної служби області по 1994 суб’єктах господарської діяльності за результатами проведених перевірок й індивідуальних співбесід виявлено 3656 необлікованих найманих працівників, яким було виплачено доходів на суму 7,48 млн. грн., з 1771 громадянином роботодавці оформили трудові договори, суттєвих зрушень у плані легалізації робочих місць не відбувається. В області й далі велика тіньова зайнятість.

 Особливо гостро стоїть питання з працевлаштуванням в аграрному секторі. За даними податківців, у I-му кварталі 2016 року із 681 с/г виробника – 199 або 29 відсотків не використовували праці найманих працівників. Найгірша ситуація у Борщівському районі (53% сільськогосподарських підприємств не використовували праці найманих працівників), Козівському (52%), Підгаєцькому (56%), Гусятинському (33%), тоді як у Кременецькому районі таких господарств лише 7%, у Лановецькому – 9%. У певній мірі можна списати на сезонність, але ж усі в рівних умовах.

Незважаючи на те, що Тернопільщина – аграрний край і наша економіка фактично стоїть на с/г виробниках, у цій сфері фахівці відзначають низький рівень заробітних плат.  

– 194 сільськогосподарських підприємств або 28,5% виплатили заробітну плату майже 1,7 тис. працівникам у розмірі менше мінімального рівня. Це – профанація! Враховуючи середні норми затрат трудових ресурсів на 1 га землі, умовні втрати податку з доходу фізичних осіб (ПДФО), за різними підрахунками, коливаються від 22 до 32 млн. грн. Найбільші резерви, виходячи з необхідної кількості трудових ресурсів, спостерігаються у Зборівському районі (4,1 млн. грн. по 21 с/г), Шумському (3,8 млн. грн. по 12 с/г), Чортківському (3,5 млн. грн. по 30 с/г), Теребовлянському (2,9 млн. грн. по 37 с/г). Звичайно, ми розуміємо, що сьогодні в аграрній галузі застосовують сучасні технології виробництва, разом з тим, на місцях треба все дослідити і розібратися, адже всі в районі знають, хто і скільки землі має, хто її обробляє та замовляє техніку. На мою думку, дані цифри, як мінімум, на 80 відсотків не відповідають дійсності! – зауважив головний фіскал області.  

Також Ігор Комендат нагадав про постанову Кабміну від 03.02.16 №55 та наказ Мінсоцполітики від 02.02.16 №67, згідно з якими визначено механізм накладення на роботодавців штрафів за порушення трудового законодавства. Штрафи чималі – від 1 378 грн. і до 41 340 грн.

– Я думаю, що це заставить суб’єктів господарювання переглянути свої позиції щодо економії витрат за рахунок тіньової зайнятості, адже платежі від її легалізації будуть значно меншими від штрафних санкцій, – резюмував Ігор Юлійович.

Віталій Попович

Цифра: 11728 безробітних станом на 1 червня 2016 року перебували на обліку в центрах зайнятості. Серед них: частка жінок склала 52,3% (у Тернопільському МРЦЗ – 65%), молодь віком до 35 років – 37,0%, жителі сільської місцевості – 55,8%, службовці – 41,8%, робітники – 40,7%, особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, – 35,1%, 45% – безробітні з одною або й двома і більше вищими освітами (ТМРЦЗ – 75%).

За даними директора обласного центру зайнятості  Петра Химейчука


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,Новини
13 Грудня
12 Грудня
11 Грудня
10 Грудня
9 Грудня
8 Грудня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше