Найсвіжіше:
• Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря 
rss

На Тернопільщині перебуватиме найдавніша чудотворна ікона


Опубліковано: 31 Січня 2017р. о 13:13


dsc_9914_ba868Без перебільшення історична подія відбудеться на Тернопільщині наступного місяця. В область прибуває нерукотворний образ Господа Христа. З 12 по 15 лютого святиня перебуватиме у Маріїнському духовному центрі у Зарваниці, а з 16 до 22 лютого – у катедральному соборі Непорочного Зачаття у Тернополі.  

Нерукотворний образ Ісуса Христа – це особлива ікона Спасителя, зображена в чудесний спосіб нелюдською рукою. Науковці розглядають його, як одне з найдавніших зображень лику Христа, які дійшли до наших днів. Ікона зберігається  в особистій захристії Папи Римського. В історії відомо лише два випадки, коли реліквію вивозили з Ватикану. У 2015 році вона перебувала у соборі Святого Юра в Львові. Також була представлена в одному з музеїв Франції. До слова, під час перебування у музеї внаслідок неправильного зберігання образ сильно постраждав. Через яскраве освітлення ікона потемніла. Після цього у Ватикані прийняли рішення для привселюдного почитання передавати її лише у духовні святині.

Історія нерукотворного образу оповита багатьма переказами. Відомо кілька версій походження цієї святині, з яких найпоширеніші дві. Одна з них говорить про праведну жінку Вероніку, яка обтерла обличчя Христа під час Хресної дороги, – зазначив митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Інша вказує на історію зцілення едейського царя Авгаря ликом Спасителя, зображеного в чудесний спосіб на полотні, яким Христос обтер своє обличчя.

Священнослужителі наголошують, що ікона має надзвичайну цінність і потребує особливих умов зберігання й транспортування. Її передадуть на основі договору про позичення ікони у захристії святішого отця для привселюдного почитання. Реліквію в Україну доставлять спеціальним літаком. Її супроводжуватиме охорона Ватикану.

– 7 лютого вилітаємо за іконою у Ватикан. 8 лютого матимемо аудієнцію у святішого отця, 9 лютого будемо присутні при упаковуванні, під час якого складатиметься протокол. Транспортуванням займатиметься спеціальна фірма. 10 лютого вилітаємо спеціальним рейсом, тому що українські літаки не можуть взяти необхідної для транспортування висоти.  У Києві відбудеться митне оформлення. Зі столиці спецтранспортом святиню доставлять до Зарваниці. Плануємо, що 12 лютого вранці образ вже перебуватиме у храмі і поклоніння розпочнеться з урочистої літургії. З 12 по 15 лютого образ перебуватиме у Зарваниці. У ніч з 15 на 16 лютого ікону перевезуть до катедри, де вона перебуватиме до 22 лютого, – розповів голова організаційного комітету, отець Роман Дутчак.

Заплановано, що на почитання ікони до Тернополя приїде глава католицької церкви в Україні, Блаженніший Святослав.

Василій Семенюк наголосив, що під час поклоніння іконі усі християни будуть рівними. Пройти до неї без черги не можливо. Це стосується і депутатів, і впливових посадовців.

Організатори наголошують, що ікону не можна ані фотографувати, ані знімати на відео. Це передбачено умовою договору між Ватиканом та Тернопільсько-Зборівською єпархією і пов’язано з правилами зберігання образу. Єпархія гарантувала виконання цього пункту власникам святині, тому просить прихожан віднестися до цього аспекту з розумінням.

Церковники припускають, що поклонитися іконі та попросити милості захочуть тисячі людей. Тому в єпархії розробили графік відвідування між деканатами. Під час перебування образу церкви будуть відкриті цілодобово. Прихожан просять не торкатися святині руками (це навіть попри те, що вона знаходитиметься за захисним склом). Кожен зможе отримати іконку з зображенням Христа. За словами Василія Семенюка, нею слід доторкнутися до образу й іконка набуде такої ж сили, як оригінал. Молитися до Господа паломників просять дорогою до ікони, а вже перед самим образом просити про головне – аби не створювати черги і дати можливість іншим отримати благодать Божу. Також бажаючих поклонитися іконі просять не відкладати свого наміру на останній день.

– Присутність таких святинь – це нагода мобілізувати наш молитовний дух. Вони спонукають наших співгромадян до молитви за мир в Україні. Кожен повинен прийняти цей знак, як видимий символ, звершити це паломництво за мир та спокій в державі, – наголосив отець Віталій Козак.

До слова, транспортування ікони – це не тільки складна процедура в організаційному плані, а й доволі затратна. І стала можливою завдяки благодійному фонду «Твори добро» Ігоря Гуди.

Зоряна Гарасимів


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше