Найсвіжіше:
• Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото) • Фотофакт: на Тернопільщині працівники сільської ради вчилися гасити пожежі • Фірма найбагатшого уродженця Тернопільщини запустила виробництво найзатребуванішого в Україні виду добрив • “Мрію заснувати перший український кооперативний банк”: історія захисника та фермера з Тернопільщини Василя Мартюка • Харчова промисловість: виклики та перспективи
rss

На Тернопільщині інспектори праці виявили близько сотні “нелегалів”


Опубліковано: 23 Квітня 2019р. о 10:06


За три місяці поточного року інспектори праці Управління Держпраці у Тернопільській області виявили порушення трудового законодавства у понад сотню підприємств та підприємців, які мають найманих працівників, у тому числі  задокументували факти використання працедавцями неоформлених працівників у закладах сфери надання послуг, охорони, торгівлі, сільського господарства та обслуговування населення.  

Роботодавців “здають” працівники

Як повідомив начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Тернопільській області Ігор Хаварівський, упродовж поточного року інспектори праці провели майже півтори сотні інспекційних відвідувань у Тернополі та області в роботодавців, які використовують найману працю. За результатами цих позапланових заходів державного контролю у 130 роботодавців виявлено та задокументовано різні порушення законодавства з питань праці. Зокрема порушення стосуються несвоєчасної виплати працівникам заробітної плати та її індексації, заборгованості з виплати зарплати, непроведення атестації робочих місць за умовами праці, порушення строків виплати відпускних разом із заробітною платою, несвоєчасної виплати зароблених коштів за години, відпрацьовані надурочно, у нічний час, у святкові чи неробочі дні.  

– Для проведення інспекційних відвідувань є різні підстави, – розповідає Ігор Хаварівський. – Найбільш поширені – за зверненням працівників про порушення щодо них законодавства про працю. За три місяці до нас звернулося зі скаргами на своїх працедавців 115 працівників, які працювали нелегально, тобто без оформлення трудових відносин.

Окрім того, підставою для проведення інспекційного відвідування є інформація, отримана від територіальних підрозділів Пенсійного фонду та Державної фіскальної служби про порушення законодавства з питань праці. Так цього року, за інформацією цих органів, у поле зору інспекторів праці потрапило майже півтисячі підприємств області. Перш за все перевіряються підприємства, на яких працівникам офіційно нараховано менше мінімальної зарплати або більш як на 20% зросла кількість працюючих на умовах неповного робочого дня. Тобто мова йде про виявлення фактів протиправної мінімізації витрат на оплату праці. Поза увагою інспекторів праці також не залишаються ті суб’єкти господарювання, які, наприклад, працюючи у сфері громадського харчування, мають велику кількість торгових точок, а офіційно у них оформлено лише 2-3 працівники.

За 24 медики-«нелегали» – 3 мільйони штрафу

Обов’язково приверне увагу інспектора праці інформація про те, що 30% і більше працівників підприємства працюють на умовах цивільно-правових договорів, тобто він перевірятиме, чи дійсно на підприємстві мають місце цивільно-правові, а не трудові відносини.

– Для прикладу, інспектори праці провели інспекційне відвідування у Тернополі одного із товариств, яке надає медичні послуги. Підставою для проведення заходу державного контролю була інформація ПФУ про те, що 30% і більше працівників підприємства працюють на умовах цивільно-правових договорів. Перевіркою було виявлено, що 24 медики за цивільно-правовими договорами виконували насправді трудові функції. Як наслідок, у березні на підприємство накладено фінансові санкції у сумі понад 3 млн. грн. за допущення до роботи медиків без належного оформлення трудових відносин та стосовно керівника підприємства скеровано до суду протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення, санкція якого передбачає штраф у розмірі від 8,5 тис. грн. до 17 тис. грн.  

Загалом цьогоріч інспектори праці виявили під час інспекційних відвідувань понад 30 працівників у сільськогосподарських підприємствах області та промисловості, з якими було укладено цивільно-правові договори, що мали ознаки трудових відносин.

Легалізовано понад тисячу працівників

За словами Ігоря Хаварівського, в області є три найпоширеніші прояви тіньової зайнятості та порушення порядку оформлення трудових договорів – це робота без оформлення трудових відносин із виплатою заробітної плати у “конвертах”, безпідставне укладання цивільно-правових договорів, які за своєю суттю є трудовими, та неналежне оформлення трудових відносин без повідомлення Державної фіскальної служби.

У цьому році інспектори праці виявили понад 30 “нелегалів”, з якими не було укладено трудових відносин, із них упродовж березня – п’ятьох.

– У березні за зверненням громадян було проведено інспекційне відвідування у Тернополі в охоронному підприємстві, – каже Ігор Хаварівський. – За результатами проведеної перевірки було виявлено, що керівництво підприємства допустило до роботи без укладення трудових договорів двох працівників. Ще три неоформлених працівники інспектори праці виявили у ресторані, який здійснює свою діяльність у самому центрі міста.

Окрім того, за результатами перевірок задокументовано факти допущення до роботи роботодавцями 22 працівників, з якими було укладено трудовий договір, але не повідомлено про прийняття працівника на роботу до фіскальної служби, у тому числі – шість водіїв, які здійснювали пасажирські перевезення.

За допущені порушення керівників підприємств, які використовували незадекларовану працю, притягнуто до фінансової та адміністративної відповідальності, а також за грубе порушення законодавства про працю стосовно них скеровано матеріали до правоохоронних органів щодо притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Ігор Хаварівський наголошує, що за три місяці завдяки саме контрольним та превентивним заходам із 1250 працівниками укладено трудові договори, в тому числі понад п’ятсот працівників офіційно працевлаштовано після проведених інспекційних відвідувань та понад півтори сотні – після проведеної інспекторами праці інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Працівникам виплачено 2,6 млн. грн. боргу із зарплати

Ігор Хаварівський зазначає, що за три місяці поточного року інспектори праці виявили близько 330 порушень вимог законодавства про працю, більшість з яких стосувалися вимог законодавства про оплату праці. За результатами цих інспекційних відвідувань уповноважені особи управління винесли постанови про накладення на підприємства штрафу на загальну суму майже 3,8 млн. грн.

Окрім того, інспектори праці своїми приписами зобов’язали керівників підприємств усунути виявлені під час перевірки порушення та в подальшому їх не допускати.

– Невиконання законних вимог інспектора праці є підставою для проведення повторної перевірки, – констатує пан Хаварівський. – На усунення виявлених порушень під час інспекційних відвідувань інспектори праці внесли понад 90 приписів, на виконання яких роботодавці поновили трудові права понад 3,5 тисячі працівників. Також завдяки інспекторам роботодавці донарахували і виплатили працівникам 685 тис. грн. індексації і компенсації втрати частини заробітної плати, а 269 працівникам – заборговану зарплату на загальну суму понад 2,6 млн. гривень.

Вікторія Мельник


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше