Найсвіжіше:
• Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму? • Салат із куркою та мандаринами «Смакотулька» • Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади» • ГОРОСКОП • У Тернополі відбулося представлення перших офіційних змагань із кінного спорту «BAYKOV CUP-2020» на честь Леоніда Бицюри • Програма кандидата в мери Тернополя «Горизонт-2025»: що потрібно місту, знає Леонід Бицюра • Ловіть останні сонячні промені • Які шанси для Тернопільщини відкриває перемога Івана Чайківського на обласних виборах? • Безвіз для українських товарів • Анонси газети «Номер один» від 21.10.2020 р. • Син у батька позичив картоплю та обікрав мачуху • Головний лікар онкодиспансеру Леонід Шкробот: “У людей немає цінності власного здоров’я, то про що можна говорити?”
rss
На Тернопільщині готуються створити нові заповідники

Опубліковано: 27 Лютого о 16:011

У 2017 році на Тернопільщині планують створити 16 нових природно-заповідних об’єктів місцевого значення, а також розширити територію вже існуючих заповідних територій загальнодержавного значення.

В області розроблено план створення і розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду на 2017 рік. Так, наприклад, площа заповідних об᾽єктів місцевого значення має збільшитись на 157 га. Що ж до територій загальнодержавного значення, то їхня площа у перспективі збільшиться на 1600 га. У плані передбачено створення нового ботанічного заказника «Жолоби» (Бережанщина), розширення території національного природного парку «Кременецькі гори» та національного природного парку «Дністровський каньйон» (Заліщицький район).

Серед об’єктів місцевого значення, які планують затвердити у цьому році, – ландшафтний заказник «Кружляк», комплексна пам’ятка природи урочище «Пустельна», гідрологічна пам’ятка природи «Королівська криниця».

2 3 4

Заказник «Кружляк» площею 12 га знаходиться на території Байковецької сільської ради. Це заболочена заплава річки Гніздечна. Територія, що пропонується для заповідання, є місцем зростання добре збереженої водно-болотної рослинності. Урочище «Пустельна» займає площу 3 га на території Дорогичівського лісництва ДП «Бучацьке лісове господарство» Заліщицького району. Це скеля довжиною 50 метрів, висотою 10-12 метрів. У підніжжі скелі під навісом утворились десятки травертинових сталагмітів, укритих мохом та водоростями. Вище скелі витікає десяток джерел підземних вод, які утворюють водоспад «Дівочі сльози». На ділянках, що пропонуються для заповідання, виявлено зростання 10 видів рослин, що занесені до Червоної книги України, та 13 видів рослин, що занесені до переліку рідкісних і таких, що перебувають під охороною на території Тернопільської області. Угруповання грабово-звичайнодубового лісу плющового занесено до Зеленої книги України.

«Королівська криниця» – це гарно упорядковане джерело питної води на території Скала-Подільської селищної ради Борщівського району, що має не тільки водорегуляторну та естетичну цінність, а й історико-культурну. За переказами довгожителів, під самою Скалою-містом, на узліссі біля незамерзаючої джерельної кринички, зупинявся князь Данило Галицький у поході проти хана Батия, де відпочивав не один день… Сім довгих століть проминуло з тієї пори, а в селищі ще й тепер струмує джерело-криничка, яку самі місцеві жителі захотіли оголосити пам’яткою природи.

У цілому в частині заповідання нових територій Тернопільська область має непогані показники. В межах краю налічується 634 об’єкти природно-заповідного фонду. Область займає шосте місце за відсотком заповідності, яка визначається співвідношенням загальної площі заповідних територій до площі області. Наразі цей показник становить 8,91%. Але до європейських показників (13%) Тернопільщині поки далеко, у перспективі планується заповісти ще 58 тисяч гектарів цінних природних комплексів та об’єктів.

У цілому, за пропозицією управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, на розгляді сільських та міських рад перебувають матеріали щодо погодження організації 6 територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, на розгляді районних рад – 4 території та об’єкти. Ряд територій та об’єктів потребують додаткового обстеження, що буде зроблено науковими співробітниками установ природно-заповідного фонду у весняно-літній період.

Зоряна Гарасимів

 

КОМЕНТАР

ПятківськийІгор П’ятківський, заступник начальника управління екології та навколишнього середовища ТОДА:

– Тернопільщина на сьогодні є лідером в Україні у сфері природозаповідання. Проте  збільшення площі природно-заповідного фонду суттєво залежить від конструктивної позиції органів лісового та мисливського господарства, районних, сільських, селищних, міських рад, які, згідно з вимогами чинного природоохоронного законодавства, досить часто не погоджують пропозицій управління екології та природних ресурсів ТОДА, науковців і громадськості щодо створення нових заповідних територій та об’єктів. У результаті чого на сьогодні площа природно-заповідного фонду в Бережанському і Підгаєцькому районах, містах Бережани і Чортків становить менше 30% від науково обґрунтованих індикативних показників; у  Збаразькому, Лановецькому районах – менше 50%; у Зборівському, Кременецькому, Теребовлянському, Тернопільському, Чортківському, Шумському районах, місті Кременці – 51-75%; у Борщівському, Бучацькому, Козівському, Монастириському, Підволочиському районах, місті Тернополі – 76-90%; у Гусятинському, Заліщицькому районах – понад 90%.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
26 Жовтня
25 Жовтня
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше