Найсвіжіше:
• «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…» • У страшній аварії на Зборівщині загинув чоловік • Шість медичних закладів Тернопільщини дофінансують на десятки мільйонів • Вакцинувати домашніх улюбленців від сказу тернополяни можуть вдома • У найближчий тиждень літньої погоди очікувати не варто • На Тернопільщині 11,3 тисячі краян знайшли роботу за сприяння служби зайнятості, із них 106 – колишні воїни • Тролейбуси за маршрутом №3 тимчасово змінять напрям руху • Анонси газети «Номер один» від 15.07.2020 р. • У Тернополі засудили багатодітну матір, яка у складі банди підробляла водійські права • Лікар-гінеколог Олег Данилюк: «За статистикою, приблизно кожна четверта жінка може мати проблеми з подальшими вагітностями, якщо перервати першу. Тому всіма правдами й неправдами рекомендується першу вагітність не переривати» • Де на Тернопільщині не буде світла • Із цеху у Великому Ходачкові пенсіонер викрав мед та олію • Одкровення нетипового лікаря: «Справжня причина артрозу – це прихована лінь» • Про зміну видів господарської діяльності треба повідомляти у визначені терміни • Бездзиґарний час Емми Андієвської • Що робити, коли скрипить паркет • Бограч від Стефанії Ковч • Чому кури несуть маленькі яйця? • Командувач ВМС: «Ми готуємось до наступу РФ із Криму на Херсонщину» • Вживайте смачну сметану і будьте здорові! • Голос Путіна розповів, як підробляти голоси – в тому числі глав держав • Степан Барна – про розгляд мовного закону в Конституційному суді: «З українською мовою борються сьогодні реваншисти в Україні й Путін – у Росії» • У Тернополі знають, як реалізувати на практиці український економічний націоналізм у галузі енергетики • Уродженець Лановеччини подав у відставку з посади голови НБУ • Тернопільські студенти продавали дівчат у сексуальне рабство
rss
На Тернопіллі один із найнижчих в Україні індекс здоров’я!

Опубліковано: 7 Травня о 10:05Про це повідомили на презентації результатів дослідження «Індекс здоров’я. Україна-2017». Він враховує, наскільки громадяни задоволені амбулаторною та стаціонарною медичною допомогою, чи звертаються до лікаря у випадку хвороби, як оцінюють свій стан здоров’я, скільки витрачають на ліки, що знають про здоров’я та здорову поведінку. Чим вищий індекс, тим більш позитивний досвід мають люди у сфері охорони здоров’я. Докладніше представникам місцевих ЗМІ про це розповіли директор програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Вікторія Тимошевська, заступник виконавчого директора Київського міжнародного інституту соціології Вікторія Захожа та керівник школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тетяна Юрочко.

Індекс здоров’я визначає фактичний рівень задоволеності українців медичною допомогою

Проект «Індекс здоров’я. Україна» щорічного визначає фактичний рівень задоволеності громадян нашої країни, і Тернопільщини зокрема, медичною допомогою.

– Індекс здоров’я є інструментом, завдяки якому управлінці галузі охорони здоров’я й усі, хто долучається до формування політики на національному та місцевому рівнях, можуть оцінити вплив реформи на пацієнтів і громаду. У процесі медичної реформи «Індекс здоров’я. Україна» надасть дуже важливі дані, які допоможуть краще зрозуміти ситуацію на місцях, зіставити її з іншими областями та загальнонаціональними показниками, а також вчасно реагувати на виклики, – стверджує директор програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Вікторія Тимошевська.

Найменше задоволені допомогою вузького спеціаліста в поліклініці

За словами заступника виконавчого директора Київського міжнародного інституту соціології Вікторії Захожі, у 2017 році в Тернопільській області дещо знизився рівень задоволеності мешканців медичною допомогою.

– Найбільш разюче зменшилась задоволеність жителів нашого регіону допомогою вузького спеціаліста в поліклініці: у 2016 році були задоволені близько 8 з 10 опитаних жителів області (85%), натомість у 2017 – лише 6 із 10 (64%). До 58% у 2017 році знизився рівень задоволеності краян медичною допомогою в стаціонарі. У 2016 році область була у ТОП-2 областей України за цим показником – 76% опитаних сказали, що задоволені допомогою в стаціонарі. Менше тернополян задоволені дільничим терапевтом (сімейним лікарем). Якщо в 2016 році область була першою по Україні за кількістю громадян, задоволених цим видом допомоги (84%), то в 2017 цей показник знизився до 78%, – зазначила соціолог.

Половина опитаних краян не зверталися до лікаря, коли востаннє хворіли

У 2017 році тернопільський регіон опинився серед п’ятірки областей в Україні, де люди найгірше оцінюють своє здоров’я. Половина тернополян сказали, що мають посереднє здоров’я, а 12% – погане та дуже погане. Загалом оцінка мешканцями області свого здоров’я майже не змінилася порівняно з 2016 роком.

– Троє із чотирьох опитаних під час нашого дослідження тернополян або 77% звітують про проходження профілактичного медичного огляду впродовж останніх 12 місяців. Це третій найвищий показник по Україні. У 2016 році таких людей в області було менше половини – 47%, що було 5-м найнижчим показником по Україні. Під профілактичним оглядом малися на увазі на вибір: кардіограма у профілактичних цілях, огляд гінеколога для жінок та уролога для чоловіків, огляд стоматолога, – наголосила пані Захожа

Представник столичного інституту соціології також інформувала, що 58% з опитаних на Тернопіллі людей зверталися за медичною допомогою до лікаря під час останнього випадку хвороби чи травми. Тобто майже половина мешканців області взагалі не зверталися до лікаря, коли востаннє хворіли. За цим показником – це найгірший результат серед регіонів України.

Зменшилася кількість позитивно налаштованих до вакцинації краян

Саме в західних областях, за результатами дослідження, найбільша частка батьків, які ставляться до вакцинації негативно: 24% – у Львівській, 24% – у  Рівненській, 21% – в Івано-Франківській та 18% – у Тернопільській. Кількість позитивно налаштованих до вакцинації батьків на Тернопільщині зменшилася з 71% у 2016 році до 60% у 2017 році.

– 39 відсотків опитаних батьків відмовлялися від обов’язкових щеплень для своєї дитини – це найвищий показник серед усіх областей. У середньому ж по Україні 21% батьків, які мають власних дітей віком до 16 років та володіють інформацією про стан їхнього здоров’я, сказали, що відмовлялися від вакцинації, – повідомила Вікторія Захожа.

Жителі Тернопілля найбільше витрачають на ліки

Як свідчать результати дослідження,Тернопільщина ввійшла до ТОП-3 областей, де амбулаторна та стаціонарна допомога виглядають найбільш фінансово доступними для громадян.

– Лише 15% опитаних відкладали свій візит до лікаря з фінансових причин, а в 2016 році цей показник сягав 28%. Найменш фінансово доступною є медична допомога в Черкаській (45%), Одеській (43%), Донецькій та Херсонській (41%) областях. За результатами опитування, жителі Тернопільської області найбільше витрачали на ліки в середньому в Україні. Середній розмір витрат на купівлю лікарських засобів за останні 30 днів для регіону склав 1118 грн., що на 202 грн. більше порівняно з 2016 роком, а також на 548 грн. більше, ніж у середньому по Україні (570 грн.), – повідомила пані Захожа.

Більшість із жителів області вважають реформу охорони здоровя потрібною

За останній рік майже на третину збільшилася кількість мешканців області, які вважають, що реформа охорони здоров’я потрібна. Тепер цей показник є більшим за середній по Україні (84% українців вважають реформу потрібною) і складає 92% порівняно із 60% у 2016-му році.

– Суттєво зросла порівняно з минулорічною кількість мешканців регіону, які вважають, що реформа в галузі охорони здоров’я відбувається: у 2017 році 36% або майже кожен третій опитаний сказав, що реформа проводиться. У 2016 році лише кожен 10-й ствердно відповів на це запитання. Загалом в Україні 23% респондентів бачать, що реформа відбувається, – підсумувала Вікторія Захожа.

Кожен регіон оцінює рівень надання меддопомоги за своїми мірками та обставинами

За результатами досліджень, найвищі показники індексу здоров’я виявились у Луганській та Миколаївській областях. Однак, за словами керівника школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тетяни Юрочко, абсолютно стверджувати, що в них реально вищий рівень надання медичних послуг працівниками закладів охорони здоров’я, аніж, скажімо, у тій же Тернопільській області, яка за цим показником пасе задніх в Україні, навряд чи можна.

– Найімовірніше це пов’язано з гуманітарною допомогою, яку нині надають як вітчизняні, так і міжнародні благодійні організації ближнім до зони АТО регіонам. До того ж значний відсоток жителів заходу держави їздить на заробітки до Європи і вже за її мірками оцінює рівень надання їм медичної допомоги на Батьківщині. А вимоги щодо цього в населення сходу і півдня України, яке кращої за наявної на їхній же території медицини не бачило, значно нижчі, – зауважила науковець Києво-Могилянської академії. 

Ставлення українців до ходу медреформи й надалі моніторитимуть

Як вважають організатори дослідження «Індекс здоров’я», щоби втілювати реформу послідовно й ефективно, потрібно й надалі системно моніторити доступність і якість надання медичної допомоги на місцях, особливу увагу приділяючи думці її споживачів.

– Саме для такого системного оцінювання вже другий рік поспіль проводиться дослідження «Індекс здоров’я». Цьогоріч ми можемо відстежити, як зміни в системі охорони здоров’я, що відбуваються в рамках реформи в Україні загалом та на рівні громад, відображаються на кінцевому отримувачі медичної допомоги, – підкреслила Вікторія Тимошевська.

Підсумовуючи результати моніторингу, можна стверджувати, що хоч у нашому краї один із найнижчих індекс здоров’я, водночас найвищі вимоги до рівня надання медичних послуг. Інтегруючись у Європу, кожен із наших земляків, який там бодай раз побував, хоче й у себе вдома жити, працювати і бодай за нагальної потреби лікуватися по-людськи.

Повний звіт дослідження «Індекс здоров’я. Україна» можна завантажити на сайті: www.health-index.com.ua».

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"


Перегляньте також:


Новини
15 Липня
14 Липня
13 Липня
12 Липня
11 Липня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше