Найсвіжіше:
• У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води
rss

Мистецькій школі шукають нове приміщення. Старе обіцяють не продавати


Опубліковано: 31 Березня 2017р. о 12:10


^0BA6D737BCE5F93480A71B2352BBF23293B59183B6AF198A22^pimgpsh_fullsize_distrТернопільська обласна експериментальна школа мистецтв знову викликала навколо себе ажіотаж. В обласній раді взялися перевіряти, наскільки заклад виконує свої функції і чи комфортно у ньому почуваються педагоги та учні. Вердикт наступний: школі терміново потрібно нове приміщення!

З року в рік в області порушується питання діяльності школи мистецтв. Говорять не лише про творчі здобутки закладу, а й проблеми. То не вистачає коштів, то бажали би бути кращими умови, то добудовують кілька поверхів, а врешті – шукають нові приміщення.

Днями в обласній раді завершила роботу робоча група. Її створили на численні звернення батьків та працівників школи, повідомили в облраді. На меті фахівців – з’ясувати, наскільки заклад виконує свої функції і як можна йому допомогти. Були й інші версії. Зокрема, що весь шум навколо школи пов’язаний лише з меркантильними намірами щодо приміщення.

– Робоча група ще не почала працювати, а вже було багато чуток про те, що вся ця історія почалася лише через приміщення, – розповів заступник голови Тернопільської облради Любомир Крупа. – Спершу навчальний заклад виконував мистецьку функцію, потім до неї долучився загальноосвітній компонент. Зараз було вирішено дослідити функціонування школи, з’ясувати, наскільки дієвим є експеримент. Адже фактично аналогів такому закладу немає.

Висновки робочої групи не втішні. Діти навчаються в дуже поганих умовах, приміщення не пристосовані та не адаптовані для навчання.

– Я для себе з’ясував, що у закладі є класи без жодного вікна. Це закрите приміщення і в ньому проводять по п’ять-шість уроків. Діти користуються загальним туалетом. Тобто є цілий комплекс проблем, – каже Любомир Крупа.

Зважаючи на це, робоча група рекомендує розпочати пошук нових приміщень, де можна було б розмістити школу. До цього часу вона, як і раніше, працюватиме в Тернополі у будівлі на вулиці Медовій.

– Наразі не маємо альтернативи, аби переселити школу. Якщо би сталося чудо і ми знайшли приміщення, то в будівлю на Медовій можна було б перенести інші обласні об’єкти, – продовжує пан Крупа. – У нас є дуже багато обласних позашкільних навчальних закладів, які знаходяться в орендованих приміщеннях. Тобто в даному випадку говорити про те, що землю віддадуть під приватизацію чи забудову, нема підстав. Адже ця територія і приміщення необхідні для освіти області.

Зокрема, Любомир Крупа наполягає, щоб приміщення все ж залишили у підпорядкуванні освіти. У ньому з часом можна було б розмістити обласний центр туризму. Зараз установа орендує вільні площі у міста, однак кожного року їх «усікають». У результаті центр не має де розмістити ані інвентар, ані спеціалістів. Ще одна установа, яка претендує на покращення житлових умов, – Академія наук. Сьогодні вона ділить одну територію зі станцією юних техніків.

Якщо місто все ж не допоможе з приміщенням для школи мистецтв, область спробує вийти із ситуації самотужки. А саме – шукатиме вільні пристосовані будівлі у районах. Однак від цього можуть постраждати діти. Адже у них виникнуть труднощі через віддаленість установи.

Варто зазначити, що торік область вже планувала покращити умови школярів, але далі намірів робота не пішла. Передбачалося, що з бюджету виділять майже чотири мільйони гривень на добудову двох поверхів. Та цей проект не буде втілено.

– Ми розуміємо, що це віртуальні гроші. Вони були прописані, але не були виділені. З іншого боку, 60% учнів школи займаються хореографією. Але в них немає приміщення для проведення занять. Зараз його орендують у ПК «Березіль», і добудова двох поверхів не вирішила б цієї проблеми, – зазначає Любомир Крупа.

Обласне керівництво має намір звернутися до міського голови з проханням провести аналіз наявних малокомплектних шкіл. Можливо, школу мистецтв вдасться розмістити в одній із таких пристосованих будівель. Якщо ні, то область проведе такий аналіз серед своїх установ – позашкільних, інтернатних чи закладів профтехосвіти.  

Із 351 дитини, яка навчається в школі, 340 – тернополяни. Тобто заклад зараз не виконує функції обласної школи. Після покращення умов цю ситуацію планують виправити і залучити якнайбільше дітей з області.

До слова, зараз утримання школи мистецтв здійснюється на умовах співфінансування. Загальноосвітній компонент фінансує місто і витрачає на це 3,5 млн. грн., а мистецький – область – майже 6,5 млн.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше