Найсвіжіше:
• УЗ запустила послугу онлайн-замовлення спеціальних вагонів для людей з інвалідністю • Земля помирає • Підстави для анулювання підакцизних ліцензій • США дали близько $1 мільйона для українського мовлення на Крим і Донбас • Грандіозне свято пива відбулося в Микулинцях • Із 1 жовтня функція виплати житлових субсидій переходить із центрального рівня на місцевий • SkyUp відкриває рейс зі Львова в ОАЕ • На Донбасі загинув майор із Тернополя • У Тернополі засуджено нічного стрілка • Чортківчанка стала першою леді Студреспубліки-2019! • «Нафтогаз» знижує ціну на газ у вересні • ГОРОСКОП • Тренер із бойового гопака Владислав Лавнікович: «Вірю, що підписувати договір про капітуляцію і повернення Криму та територій Луганщини й Донеччини буде наш гетьман в оточенні справжніх козаків» • Судинний хірург Юрій Свідерський: «Варикоз трапляється у 40% населення планети – це своєрідна плата за прямоходячість» • Біатлоніст, фехтувальниця та футбольний тренер стали орденоносцями • Анонси газети «Номер один» від 18.09.2019 р. • ДВАНАДЦЯТА ТОВАРИСЬКА ГРА з нагоди Дня рятувальника, дня всіх працівників Міністерства надзвичайних ситуацій України • Легендарний політик Павло Сливка: «Коли мерську посаду залишав Негода, він сказав, що я один з небагатьох депутатів, хто у нього нічого не попросив» • Що і чому відкрито курять сучасні діти? • Бережіть дитину в собі, і вона вам допоможе у найскрутніших ситуаціях • Дістати наркотик – як зробити селфі • Депутат і директор Лариса Римар: «На мене неможливо тиснути, мене можна лише переконати аргументами» • Серія вибухів у Тернополі: перед замахом жертви отримували повідомлення із погрозами • Роботодавцям Тернопільщини потрібні працівники на 29,4 тисячі вакансій • Де на Тернопільщині не буде світла
rss
Микола Пилипів: «Не треба плакати і гнівити Бога, а збирати вирощене»

Опубліковано: 17 Серпня о 11:00Село у щедре на плоди літо пахне молоком, грушками-спасівками, медом і свіжим хлібом. В Оленівці, що у Гусятинському районі, якось по-особливому відчуваєш той перший аромат майбутньої осені, на подвір’ях щедро квітнуть айстри, жоржини, чорнобривці.  Обжинковий сніп уже витає  на чорноземі, де колись колосилася пшениця і ячмінь.

Посівні агрегати ПАП « Аркадія» в роботі. У головного агронома господарства Ярослава Максиміва навіть у вихідний немає спокою, сіє озимий ріпак. Правильно і мудро поступає головний технолог поля, у землі є достатньо вологи й температурний режим дозволяє  раціонально використати оптимальні строки з дотриманням усіх технологій, щоби заробити якісне насіння у добре вироблений грунт. Ярослав Іванович родом із Хлопівки Гусятинського району. Чотири роки тому директор ПАП «Аркадія» Микола Пилипів запропонував йому посаду головного агронома у приватному сільгосппідприємстві. Він, як у свій час Микола Іванович, закінчив  Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут, правда, перший – агрономічний факультет, а другий – інженерно-механічний. Якщо Максимів належить до молодої генерації сучасних технологів поля, то Микола Іванович уже пройшов велику трудову школу, починав свої юні літа з електромонтажника в Луцькому підприємстві. Після дійсної строкової армійської служби повернувся на свою малу батьківщину – с. Новий Нижбірок, Згодом подолав чимало щаблів роботи управлінської, в органах місцевого самоврядування та виконавчої державної служби. Сім років очолював один з найбільш економічно сильних як у промисловості, так у сільському господарстві районів – Гусятинський. Людина своїх поглядів. Твердий як криця, здібний організатор, ніколи не пасував перед життєвими труднощами і колізіями, твердо як господар ступав і ступає по землі. В 2005 році організував одне з найперший приватних підприємств на Гусятинщині. Крок за кроком долав економічні, фінансові та моральні труднощі. Заздрісників, пліткарів,  ура-патріотів вистачало. Завжди у важку хвилину до Миколи Пилипіва приходила мудра порадниця, чудова дружина, прекрасна матір і господиня Надія Іванівна. Вже до трьох десятків добрих літ разом, і хату збудували, і сади посадили, і дітей роботящих вивчили та відправили на власний хліб.

Сьогодні  ПАП « Аркадія» – це понад тисячу земельних пайовиків у селищі  Гримайлів, селах Клювинці, Товсте Кут, Оленівка, Буцики. Обробляють загалом до чотирьох тисяч гектарів землі. Одразу ж зауважу, що гусятинська земля багата на чорнозем і одна з найкращих не лише на Поділлі, а й в Україні. Цей теплий край у Медоборах славний на люд працьовитий, чесний та совісний і надто відповідальний не лише до хліборобського нелегкого ремесла, а й до сім’ї, родини, свого села та краю, в якому народилися, району. 

– Хоч лило як з відра у липні, а в травні сушило, як у Сахарі, але ніхто не впадав у відчай. Чому? Бо кожний із працівників « Аркадії» конкретно відповідав за свою ділянку роботи – від робітника до керівника, –  розповідає Микола Пилипів.  – Дисципліна, професіоналізм, людяність, вболівання за спільну справу – саме ці якості цінував і буду цінувати. Не треба плакати і гнівити Бога, а збирати вирощене. Шість комбайнів постійно були на жнивному лані підприємства. На круг у середньому зібрали до 8 тонн з гектара. Не підвела озима пшениця сортів «Богемія», «Юлія», її посіяли з осені на 1232 гектарах. До колоска й зернини зібрали основний хліб року комбайнери Микола Гутман, Сергій Шевернога, Віктор Гутман, Роман Бабай, Петро Гутман, механік Віталій Гаврилюк. На транспортуванні зерна до елеватора, на тік у складські приміщення добре працювали водії Василь Головчин, Ярослав Бідюх, Іван Жигало, Михайло Пиріжок, Степан Вітвіцький, Андрій Дяків.

Вчасно дали лад урожаям озимого ріпаку, який видав по 42 центнери з гектара, днями дозбирали вже 500-гектарну площу ярого ячменю, що також добре зародив. А урожайність гороху склала 45 ц/га на усій 130-гектарній площі.

Символічну  «квітку» відсвяткували на жнивних ланах одного з найкращих на Гусятинщині агропідприємств – «Аркадії». Це господарство – одне з лідерів зерновиробництва й культури полів  не лише в районі, а й області. Тут успішно працює семипільна сівозміна. Згідно з нею, з озимих культур вирощують пшеницю та ріпак, з ярих – ячмінь, сою, горох, кукурудзу, цукрові буряки. За словами головного агронома Ярослава Максиміва, сіють так, щоби пшениця і кукурудза поверталася на певну площу на третій рік, озимий ріпак і цукрові буряки – на четвертий. Традиційно  засіваємо однакові площі.

Ділову й партнерську співпрацю в «Аркадії» налагодили і підтримують із дистриб’юторами-фірмами: «Спектр-Агро», «Ерідон», «Сервіс-Агро- Захід». Для захисту  колоскових і технічних культур використовують сертифіковані препарати відомих світових компаній – «Байєр», «Сингента», «Баас». Мають свої дослідні ділянки, демонстраційні поля від 5 до 10 гектарів, де на практиці перевіряють нові сорти і препарати обробітку й захисту рослин. Довгий час ПАП «Аркадія» постачає  українській пивоварні «Оболонь» якісний добірний ячмінь.

Здійснилася довгоочікувана мрія Миколи Пилипіва – посадив яблуневий сад на низькорослій інтенсивній підщепі. Змонтували крапельне зрошення до кожного деревця, побудували і ввели в експлуатацію фруктосховище з охолоджувальним обладнанням на одну тисячу тонн.

Працюючим в «Аркадії» виплачують гідну зарплату, відповідно й за земельні паї удвічі більше, ніж у попередні роки. Жнива-2018 уже відійшли в історію ПАП «Аркадія», важкі вони були, але легкого хліба не буває…

Ярослав Бачинський


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
22 Вересня
21 Вересня
20 Вересня
19 Вересня
18 Вересня
17 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше