Найсвіжіше:
• Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини
rss

«Ми ризикуємо до кінця місяця отримати 70 летальних випадків», – епідеміолог


Опубліковано: 14 Січня 2021р. о 11:11


Станом на 12 січня в області на COVID-19 хворіють майже три тисячі осіб. Із них 442 людини перебувають на стаціонарному лікуванні. Майже три сотні потребують кисневого забезпечення. Про це під час засідання Тернопільського обласного штабу боротьби з COVID-19 повідомила начальниця управління охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко. Зниження показників захворюваності протягом останніх 10 днів пов’язане зі зменшенням кількості звернень у період новорічних свят і не відображає реальної картини поширення COVID. Натомість епідситуація в області залишається складною.

Якби уряд не посилив протиепідемічних заходів, уже орієнтовно за 3 тижні довелося б вводити справжній локдаун — із повною забороною громадянам покидати домівки, окрім тих, хто забезпечує ключові інфраструктури держави.

Період введення додаткових обмежувальних заходів (з 8 до 24 січня 2021 року) збігається із завершенням інкубаційного періоду захворювання COVID-19 у людей, які потенційно інфікувалися під час новорічних свят, коли відбулося активне переміщення населення на території України та за її межами. Через це збільшився ризик поширення інфекції. Посилення карантинних заходів у січні дозволить країні не вдаватися до аналогічних заходів упродовж весни 2021 року.

За 11 днів померло 27 людей

Попри заяви окремих скептиків, завдяки впровадженим карантинним заходам, зокрема й карантину вихідного дня, ми отримали очікуваний результат. Але статистичні цифри на Тернопільщині не повинні вводити в оману та нівелювати серйозність коронавірусної небезпеки. На жаль, хвороба не відступає.

«Зараз ми маємо не істинне зниження захворюваності, а статистичне, – розповідає епідеміолог Володимир Паничев.  Воно пов’язане із меншою кількістю звернень за медичною допомогою та меншою кількістю тестувань, пов’язаних зі святкуванням новорічних свят. Якщо послуговуватись іншими критеріями, зокрема показниками летальності, то за 11 днів померло 27 людей. Якщо буде зберігатися така динаміка, то ми ризикуємо до кінця місяця отримати в районі 70 летальних випадків. Це серйозна загроза. Відсоток позитивних результатів на ПЛР складає від 25 до 33%. Це дуже високий показник, який засвідчує циркуляцію вірусу в нашій популяції. Рекомендація ВООЗ стосовно цього показника – він не має перевищувати 5%. Тільки тоді можна говорити про те, що ситуація є контрольованою», – каже Володимир Паничев.

Крім того, на  Тернопільщині кожного дня продовжують реєструвати нові випадки інфікування коронавірусом. Від початку пандемії в області вже зафіксували 37 повторних випадків зараження.

«Наші аналітичні матеріали засвідчують, що повторне захворювання протікає значно важче, аніж первинне. Тобто якщо перший раз у людини була легка форма захворювання, то повторне буде середнього ступеня важкості. Якщо ж середня форма захворювання, то повторне інфікування — тяжка форма», – каже Володимир Паничев.

Карантин не жорсткий

Цей карантин пом’якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун. Він стосується здебільшого тих сфер життєдіяльності, де найвищий ризик поширення інфекції. Поряд з тим працюватимуть громадський транспорт, стратегічні підприємства, дитячі садочки, магазини, які продають продукти харчування, засоби гігієни та побутову хімію. Кафе та ресторани працюватимуть на винос

Уряд попередив про посилення карантину за місяць до його введення. 9 грудня була офіційно оприлюднена постанова Кабінету Міністрів. За цей час бізнес міг підготуватися — спланувати графік відпусток чи новий формат роботи, наприклад доставки. Люди у свою чергу мали можливість завчасно придбати товари, які їм будуть необхідні протягом 16 днів.

Держава потурбувалася про малий та середній бізнес під час карантину. Майже 12 тисяч підприємців краю отримали компенсацію у 8 тисяч гривень через втрачений прибуток у період зимового локдауну. Тернопільщина увійшла в ТОП-5 регіонів України за співвідношенням укладених договорів у рамках “Державної програми доступних кредитів 5-7-9” до зареєстрованих у регіоні малих та середніх підприємств. Таким чином уряд робить все можливе, аби взяти на себе частину збитків бізнесу нашої області.

Карантин у країнах Європи

У Польщі з 28 грудня діє тритижневий локдаун – він триватиме до 17 січня. Протягом цього часу в країні будуть зачинені торговельні центри та гірськолижні траси. У новорічну ніч діяла комендантська година. Під час локдауну працюють лише магазини з продуктами та необхідними товарами повсякденного вжитку.

Наприкінці жовтня уряди Бельгії та Франції оголосили про початок повторних карантинів, які тривали до грудня.

Для того, щоби вийти з дому у Франції, громадяни мусять мати з собою спеціальний документ – форму в друкованому або електронному вигляді. Там вказано ім’я, прізвище, місце і дата народження й адреса проживання.

У Німеччині з 16 грудня закрили більшість магазинів, школи та дитсадки, не працюватимуть перукарні й салони краси.

Театри, музеї, фітнес-клуби та басейни були закриті з 2 листопада, коли запровадили “м’який” локдаун. 

У Чехії карантин передбачає, зокрема, комендантську годину (заборону виходу з дому) – з 21.00 до 05.00. Магазини, окрім тих, що торгують найнеобхіднішим, будуть закриті. Ресторани не зможуть продавати навіть з вікон видачі, можлива лише доставка додому.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: ,





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше