Найсвіжіше:
• На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла 
rss

Монетизація субсидій, «пакунок малюка», «муніципальна няня», #ЕМалятко – нововведення, які мали би покращити життя українців


Опубліковано: 25 Лютого 2019р. о 9:43


Детальніше про новинки розповіли під час прес-конференції голова Тернопільської ОДА Степан Барна та директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський.

Монетизація субсидій

Монетизація субсидій – це грошові виплати малозабезпеченим верствам населення. У середньому їхній розмір складатиме 1 500 гривень. Після того, як отримувач субсидій розрахується за отримані комунальні послуги, залишок готівкою буде в його розпорядженні.

В області 115,5 тис. домогосподарств отримують субсидію на житлово-комунальні послуги.  У 2018 році нараховано субсидій на суму 1 млрд. 651 млн. гривень.

– Одержувачам субсидій не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги, а необхідно самостійно сплачувати вартість фактично спожитої послуги, використовуючи кошти субсидій, отримані готівкою, – пояснив Степан Барна.

Особам, які одержують пенсії, виплата готівки буде здійснюватись Мінсоцполітики через Пенсійний фонд шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України  коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”, де особа одержує пенсію.

Субсидія у грошовій формі призначається усім домогосподарствам, що звернулися за її отриманням з 1 січня 2019 року. Цей механізм передбачає оплату житлових субсидій у грошовій формі за людину «Ощадбанком» надавачам житлово-комунальних послуг.

«Ощадбанк» обрано не випадково, адже він є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу. Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий досвід щодо виплат соціальної допомоги і пенсій значній кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк. Жодної комісії від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їхніх персональних облікових рахунків «Ощадбанк» не братиме.

Повномасштабна монетизація, за словами Степана Барни та Вадима Боярського, запрацює уже з 1 жовтня 2019 року. Тоді кожен одержувач житлової субсидії отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

«Пакунок малюка»

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом ООН у сфері соціального захисту сімей із дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства, реалізується проект, згідно з яким надається натуральна допомога “пакунок малюка”, яка є одноразовою, безповоротною, адресною, соціальною допомогою сім’ям, в яких народилася дитина.

Кожна жінка, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно отримує подарунок із необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам. За вересень – грудень 2018 року в області передано мамам новонароджених дітей 2738 «пакунків малюка». У січні 2019 року видано  924, у той же час до кінця року заплановано до видачі 8735 пакунків.

– Така ініціатива й надалі буде в нашій області та матиме своє продовження. Перелік речей у пакунку малюка буде розширений та відповідатиме середньостатистичному показнику потреб матері, яка народила дитину, – сказав голова ТОДА Степан Барна.

«Муніципальна няня»

В області 30 тисяч чоловік отримують допомогу при народженні дитини. Відтепер вони мають змогу скористатися додатковою урядовою програмою «муніципальна няня».

Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у відпустці, держава виплачує такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню.

Як отримати відшкодування від держави на послуги няні:

– самостійно обрати няню;

– укласти офіційний договір, який не потребує нотаріального посвідчення;

– подати документи  в управління соціального захисту населення за місцем проживання або у ЦНАП  (заява, копія договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копія сторінок паспорта мами або тата, документи про оплату послуги няні).

Компенсація сплачуватиметься додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме упродовж трьох років декретної відпустки.

– Ми розуміємо, що послуги няні вартують дорожче від суми урядової програми, але разом з тим знаємо, що практично 100% нянь, які надають послуги догляду за дітьми, не оформлені як працівники. Основною метою цієї програми є оформити офіційно відносини роботодавця та робітника. Також це дасть змогу заплатити повністю податки та оформитись няні як підприємцю. Щоправда, няні доведеться заплатити близько 1 300 грн. податку, – прокоментував урядову програму Вадим Боярський.

Відповідно до угод, няня може надавати послуги одразу кільком сім’ям. А основна мета ініціативи – вивести з тіні роботу нянь та забезпечити їм пенсійне забезпечення і пільги. “Муніципальною нянею” може стати будь-яка фізична особа-підприємець чи юридична особа, яка надає послугу з догляду за дитиною. Згідно з укладеним договором, «муніципальна няня» отримуватиме 1 626 гривень за місяць. 

Однак експерти налаштовані не так оптимістично. Перш за все вони вказують на те, що переважна частина нянь працює у тіні. І за такі кошти вони навряд чи підуть оформлюватись офіційно.

Няні в Україні, як і інші фрілансери, у більшості випадків працюють без будь-яких трудових договорів, не мають жодного соціального захисту чи гарантій стабільної зайнятості. Із великої кількості оголошень (понад 200) про пошук нянь лише у двох ішлося про офіційне працевлаштування. У разі офіційного працевлаштування няня має платити 18% податку на доходи фізичних осіб, а роботодавець (батьки) – ще 22% єдиного соціального внеску.

#ЕМалятко

У 2019 році уряд хоче спростити батькам немовлят паперову тяганину. Нова послуга

#Електронне Малятко дасть можливість батькам замовити до дев’яти послуг за принципом “єдиного вікна” в лікарні, де народилася дитина, без необхідності заповнювати реєстраційні форми, проводити оплату чи відвідувати додаткові установи. За 10 хвилин можна буде замовити весь перелік послуг.

Послугу «ЕМалятко» можна буде оформити не тільки в соціальних установах та ЦНАПах, а й онлайн. Батьки через електронний кабінет подають одну заявку з іменем дитини та послугами, які вони хочуть отримати. І до держустанов можна взагалі не йти. Наразі уряд підтримав законопроект Мін’юсту щодо послуги #ЕМалятко. Тепер його мають схвалити народні депутати.

Дуже схожий проект реалізувала Сербія, в результаті чого її громадяни можуть заощаджувати загалом 600 000 годин щороку при одержанні адміністративних послуг, пов’язаних із народженням дитини.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , , ,





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше