Найсвіжіше:
• Як народними засобами вилікувати глаукому? • Будемо добрішими – буде простіше • У Тернополі рецидивіст зі спільником пограбували «Національну лотерею» • Серед митних платежів найбільше надійшло ПДВ, акцизного податку та мита • Чим нагодувати гостей: швидко, смачно і дешево • Рецепти від господинь: вишуканий салат із лососем від американки українського походження Наталі Шітчен • У Бучачі тракторист викрав понад 80 літрів пального • «Формула Штайнмайєра»: що воно таке? • Гранітна корупція команди Надала • Для виробників органічної продукції влада провела воркшоп • Україна з початку року збільшила експорт м’яса птиці на чверть • СБУ викрила масштабну схему контрабанди одягу • На Тернопіллі майже 288 мільйонів сплатили за землю • Ігор Комендат: «БК «Тернопіль» однозначно виграє вищу лігу, тому що немає нам в ній що робити!» • У Тернополі презентували американську програму для українського бізнесу • У Тернополі можуть провести фінал кубка України 2020 року! • У Бучачі спалили машину відомого активіста Романа Довбенка. Одна з підозрюваних погрожує, що йому кінець. Що буде далі? • Рівень тіньової економіки в Україні становить 47% від ВВП • Підприємець Світлана Шкарупа: «Моїй родині мером Тернополя Сергієм Надалом оголошено війну, яка триває вже 7-й рік!» • Майбутній очільник Тернопільщини Ігор Сопель: відомі та невідомі факти • У Кременці вперше за багато років почистять потік Ірва • Двоє тернополян стали чемпіонами світу з кікбоксингу! • Змінилася форма подачі декларації про майновий стан і доходи • «Нива» зіграла на виїзді у нульову нічию з «Поліссям» • Держава може заробити 6-7 мільярдів на приватизації «Укрспирту»
rss
Монетизація субсидій і нові правила їхнього нарахування. Що зміниться з 1 жовтня

Опубліковано: 4 Жовтня о 10:45Станом на початок осені в місцевих управліннях соціального захисту населення Тернопільської області перебувають 45 685 домогосподарств, які отримують житлові субсидії, з них 37 059 – у готівковій формі, 8 626 – у грошовій безготівковій формі. На неопалювальний період здійснено перепризначення житлових субсидій 30 276 домогосподарствам. За призначенням житлової субсидії з 1 травня ц.р. звернулося 8 269 домогосподарств,  з яких призначено субсидію 7 559 домогосподарствам, 852 відмовлено з різних причин.

Про загальні положення, зміни в пільговому періоді та чи чекати нових змін щодо отримання житлових субсидій, розповів директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський.

Вадим Боярський

Боржникам за «комуналку» субсидія не нараховуватиметься в готівці

За словами пана Боярського, умови призначення субсидій залишилися незмінними. Громадяни, котрі вперше хочуть отримати субсидії, мають звернутися до місцевих управлінь соціального захисту населення. А громадянам, які отримують субсидії, сплачують єдиний соціальний внесок, місце проживання яких збігається з місцем реєстрації, не потрібно звертатися за перепризначенням субсидії на наступний період. Вона призначається на рік, а на опалювальний період проходить перерахунок без звернення громадян.  

– На сьогодні є дві форми отримання субсидії: грошова форма через «Ощадбанк» та готівкова форма, коли субсидія виплачується на руки. Щодо грошової форми, то всі громадяни, які вперше звернулися за призначенням субсидії, отримуватимуть перший рік субсидію у грошовій формі через «Ощадбанк». Тим громадянам, які мали борги за оплату комунальних послуг, автоматично субсидія нараховуватиметься із готівкової форми у грошову. Таким чином держава сама модеруватиме та оплачуватиме вартість комунальних послуг. Громадянам, які отримували житлову субсидію у попередньому опалювальному сезоні у грошовій безготівковій формі, а також громадянам, які одержували таку субсидію у грошовій готівковій формі і у них (за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг) відсутня заборгованість, житлова субсидія на наступний строк призначається у грошовій готівковій формі, – повідомив Вадим Боярський

За бажанням одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного місяця може здійснюватись у грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви, поданої структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника. Якщо сума призначеної житлової субсидії перевищує 5 тис. гривень на місяць, її виплата здійснюється у грошовій безготівковій формі.
Кошти субсидії, яку нараховано у готівковій формі, будуть виплачуватись через банківські установи або відділення поштового зв’язку АТ «Укрпошта», нагадав директор департаменту соціального захисту.

Нагадаємо, що житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком. Суми призначеної, але невиплаченої у зв’язку зі смертю одержувача житлової субсидії, виплачуються одному з членів домогосподарства, із урахуванням яких призначалася субсидія. Вадим Боярський повідомив, що отримання житлових субсидій не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Комісія при муніципалітетах та сільських і селищних радах має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30% соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства, яке складається з непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі.
«Ощадбанк» вестиме персоніфікований облік пільговиків

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі за прикладом безготівкового надання субсидій через «Ощадбанк». Зокрема пільги надаються: учасникам бойових дій, особам, які постраждали внаслідок ЧАЕС, ветеранам військової служби, дітям війни, реабілітованим особам, багатодітним сім’ям тощо.

– Для цього «Ощадбанк» вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступатимуть на рахунок для виплати пільг для кожного пільговика індивідуально. Потім кошти переказуватимуть на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг. Для цього управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг повинні укласти договори з АТ «Ощадбанк». Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати. Йдеться передусім про людей літнього віку, – наголосив Вадим Боярський.

Пільги у готівковій формі призначатимуться всім бажаючим на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня) з початку опалювального (неопалювального) сезону.

– Виплата пільг у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта», – повідомив пан Боярський.

Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне прострочена понад місяць заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, сума якої перевищуватиме 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного опалювального (неопалювального) сезону у грошовій безготівковій формі.  

Соломія Вершигора

 

КОРИСНА ІНФАОРМАЦІЯ

Житлову субсидію не призначать (у тому числі на наступний період), якщо:
– опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. м для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. м для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають 3 і більше дітей з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
– будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи з його складу має у власності транспортний засіб, що підлягає держреєстрації і з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда). Це не стосується транспортних засобів, одержаних безоплатно чи придбаних на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соцзахисту населення;
– у складі домогосподарства або сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і при цьому, за інформацією ДПС, ПФУ, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір МЗП, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони за них не сплатили ЄСВ у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом 3 місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;
– будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи з його складу протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії придбав або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) згідно із соціальною нормою житла на суму, яка на дату оплати перевищує 50 тис. грн.;
– структурний підрозділ з питань соцзахисту населення отримав інформацію про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 НМДГ на день звернення за призначенням житлової субсидії;
– громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди або не сплачує суми до повернення;
– у складі домогосподарства або сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
21 Жовтня
20 Жовтня
19 Жовтня
18 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше