Найсвіжіше:
• У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото)
rss

Медикам області не вистачає зарплати майже на три місяці


Опубліковано: 3 Вересня 2017р. о 11:10


Медики Тернопільщини ризикують отримати заробітну плату із запізненням. Дефіцит коштів на її виплату становить майже 323 млн. грн. Керівництво області вже звернулося до МОЗ із проханням вирішити проблему і сподівається на субвенцію.

У той же час керівники області заявляють, що грошей не вистачає через їх нераціональне використання. Гроші розпорошені на громіздку мережу, яка не виконує своїх функцій. Вирішити цю проблему можна лише одним шляхом, запевняють управлінці. Це – оптимізація.

Найбільше надлишкових ліжок у районних лікарнях. Там пропонують  скоротити вузькоспеціалізовані ліжка (отоларингологічні, травматологічні) в складі хірургічних відділень. Це дасть можливість вивільнити понад 300 ліжкомісць, уникнути дублювання на рівні центральних та районних лікарень.

Чисельність стаціонарів майже удвічі перевищує аналогічний показник країн Європи. Все це свідчить про те, що наявні ресурси охорони здоров’я Тернопільщини розпорошені, а структура медичних послуг істотно деформована, заявляють в управлінні охорони здоров’я. В області станом на  1 липня 2017 року функціонують 8456 ліжок. За І півріччя 2017 року скорочено 251 ліжкомісце, до кінця 2017 року планується скоротити ще 93.

– При проведенні скорочення штатної чисельності ми не можемо керуватись конкретною цифрою. У кожному лікувальному закладі своя ситуація. Десь уже скорочували ліжкомісця, а відповідно і персонал. У нашій області картина забезпечення штатними посадами лікарів досить строката. Всюди однаково скоротити штатну чисельність неможливо. Райони різні за віддаленістю, територією, щільністю проживання населення тощо. Оптимізацію необхідно проводити індивідуально. Якщо заклад досягнув оптимального рівня забезпеченості ліжками, кадрами, там не потрібно жодних скорочень. Якщо є надлишок певних ресурсів – необхідно оптимізувати. Проте кожний керівник закладу буде діяти в межах чинного законодавства, – заявив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Оптимізація ліжкового фонду – це питання часу. Якщо цього не зробити, то лікарні самі почнуть закриватися після зміни схеми фінансування, яку передбачає медична реформа. Мова йде про запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом». Заклад отримуватиме рівно такі суми, на які надав медичні послуги.

У той же час в області відбувається формування госпітальних округів. На цей процес відведено один рік.

– Якщо якась громада не спроможна цього зробити, то так і буде. Якщо зробить це, отримає інвестиції. Округ – це інструмент розвитку мережі. Після його створення громади ухвалюють рішення, яка лікарня інтенсивного лікування належатиме до другого рівня, яка до першого, яку  перепрофілювати на хоспіс чи реабілітаційний центр, – каже Степан Барна.

Надходять сигнали про те, що у деяких районах медикам не виплачують зарплату. Є небезпека, що восени на зарплату медикам не вистачатиме близько 300 млн. грн. На даний час доведений установам охорони здоров’я області обсяг медичної субвенції не дозволяє забезпечити в повному обсязі потребу в коштах на виплату заробітної плати. Управління охорони здоров’я неодноразово зверталося до голів районних рад та районних адміністрацій, а також до Міністерства охорони здоров’я України з проханням вирішити це питання. Додаткова потреба в коштах для забезпечення виплати заробітної плати разом з нарахуваннями до кінця поточного року складає майже 323 млн. грн., що становить 25,5% або майже тримісячний фонд оплати праці. Станом на 26 липня заборгованість у галузі охорони здоров’я  становила 15 млн. грн.

 

Довідка

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, в області створено 4 госпітальних округи: Тернопільський, Бережанський, Кременецький, Чортківський.

У Тернопільський госпітальний округ ввійшли: м. Тернопіль, Тернопільський та Підволочиський райони, частини Теребовлянського, Збаразького, Зборівського та Гусятинського районів.

У Бережанський госпітальний округ ввійшли          : Бережанський, Козівський, Монастириський, Підгаєцький райони, частини Зборівського та Теребовлянського районів.

У Кременецький госпітальний округ ввійшли:         Кременецький, Лановецький та Шумський райони, частини Зборівського та Збаразького районів.

У Чортківський госпітальний округ ввійшли: Чортківський, Борщівський, Бучацький та Заліщицький райони, частина Гусятинського та Теребовлянського районів.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше