Найсвіжіше:
• У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води
rss

Майже рік не можуть звільнити керівника зборівської аптеки


Опубліковано: 22 Лютого 2017р. о 17:10


3У Тернопільській обласній раді склалася патова ситуація. Близько року рада не може звільнити керівника Зборівської комунальної центральної районної аптеки №8 Григорія Квасницького. Аптека, яку він очолював, має великі борги, тож поки не знайдуться шляхи їх погашення, керівника не хочуть відпускати. Натомість пан Квасницький стверджує, що неодноразово попереджав керівництво про складну ситуацію в закладі і просив допомоги. Але підтримки з боку влади не було. Чоловік вийшов на заслужений відпочинок і зараз щомісяця втрачає 15% від пенсії, тому що має статус працюючого пенсіонера.

Григорій Квасницький 36 років пропрацював у Зборівській комунальній аптеці. В останні роки справи у закладі йшли не дуже добре, але все обходилось без крайнощів. Керівник каже, що повідомляв обласну раду (попередньої каденції – авт.) про проблеми, але питання з місяця в місяць відкладали. Близько року тому чоловік вийшов на пенсію і написав заяву на звільнення, але в закладі почалася процедура ліквідації. В аптеці виявили заборгованість, яка з кожним разом зростає. Нині називають суму майже у 150 тис. грн. Через це заяву на звільнення керівнику не підписують.

– Відповідно до закону  про працю, мене мали звільнити, як тільки я написав заяву, – каже Григорій Квасницький. – Це близько року тому. Річ у тім, що аптечна служба знаходиться у важкому стані, заклади ледь виживали. Поряд відкривалися приватні аптеки, які за рахунок знижених податків опустили ціни та створили конкуренцію. У 2014 році я почав писати заяви до обласної ради з проханням вжити заходів щодо нашого аптечного закладу: або приєднати нас до якоїсь установи, або ліквідувати. Аналогічне звернення ми написали у 2015 році, але реакції не було. Згодом змінилася каденція  і я звернувся до нових депутатів. Якби необхідних заходів було вжито одразу після першого звернення, то, можливо, такої ситуації вдалося б уникнути.

Керівник аптеки стверджує, що під час першого звернення в аптеці були лише поточні борги. Не було заборгованості по зарплаті та податкових платежах.

– Зараз ця заборгованість існує і на неї нараховується пеня, тому я не можу сказати, скільки сьогодні становить борг, – каже пан Квасницький. – Були різні періоди. У свій час теж склалася важка фінансова ситуація. Доводилося брати кредити. Їх, до речі, оформляв особисто на себе.

Чоловік каже, що через бюрократичні моменти він щомісяця втрачає кілька сотень гривень, тому що має статус працюючого пенсіонера. Відповідно з його пенсії стягують податок у розмірі 15%, але фактично на роботу він не ходить і зарплатні не отримує.

– У мене невелика пенсія – близько двох тисяч. Ще 15% відраховують як працюючому пенсіонеру, а це майже 300 грн. Цими коштами я міг би розрахуватись, приміром, за опалення. Натомість питання переноситься з місяця в місяць, тому що не знають, як юридично мене правильно звільнити. Я буду звертатися у відділ праці, нехай спеціалісти розглянуть це питання, – каже Григорій Квасницький.

Виявляється, така ситуація в області виникає не вперше. Загалом заплановано ліквідувати 14 закладів. Для цього в раді працює ліквідаційна комісія. Її представники не знають, як звільнити керівників, адже їх вважають винуватцями виникнення заборгованостей.

– Ліквідація аптеки може відбутися тільки при умові повного погашення заборгованості, – каже голова ліквідаційної комісії Михайло Пінь. – Наразі у стадії ліквідації перебувають 14 установ. Загальна сума заборгованості по них становить близько 2 млн. грн. Є два варіанти погашення боргу: або за рахунок бюджетних коштів, або за рахунок тих, хто накопичив борг. Я не впевнений, що депутати обласної ради проголосують за виділення такої суми з бюджету на ліквідацію заборгованості. Але як тільки будуть обнулені всі рахунки, я готовий підписати заяву на звільнення.

Ліквідаційна комісія повинна з’ясувати рівень відповідальності керівників, а також зафіксувати, коли суб’єкт господарювання перестав функціонувати, у який спосіб накопичилися борги. До слова, ліквідаційна комісія наразі не може назвати точної суми заборгованості по зборівській аптеці, тому що кожен із кредиторів звертається окремо. Досі не відомо, чи всі постачальники подали необхідні документи.

З іншого боку, обласна рада не може не звільнити керівника, адже це суперечить закону.

– З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять усі повноваження виконавчого органу. Тобто логічно було б ухвалити рішення звільнити директора. З моменту внесення в реєстр комісія повинна повідомити всіх кредиторів про ліквідацію. Якщо через два місяці вони не заявилися, значить, втрачають право на відшкодування, – каже громадський активіст Василь Тарас. – Кодекс законів про працю передбачає, що людина, яка подала заяву на звільнення, має відпрацювати два тижні. Після цього власник зобов’язаний її звільнити, в іншому випадку він компенсує всі витрати. Тому, на мою думку, потрібно, аби юристи підготували кваліфіковане рішення, інакше особа може звернутися до суду.

У такому випадку керівник аптеки може вимагати, аби облрада виплатила йому зарплату за період, який чоловік вважається на роботі, але зарплати не отримував (а це близько року).

Виявляється, такі прецеденти в облраді вже були, наприклад, Кременецька центральна аптека №37. З її керівником склалася аналогічна ситуація і зараз він дійшов із позовом до Верховного суду України.

Наразі питання вкотре направили на розгляд юридичного відділу.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше