Найсвіжіше:
• Майже півтори тисячі роботодавців Тернопільщини вже мають власні «електронні кабінети» • Де на Тернопільщині не буде світла • Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму? • Салат із куркою та мандаринами «Смакотулька» • Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади» • ГОРОСКОП • У Тернополі відбулося представлення перших офіційних змагань із кінного спорту «BAYKOV CUP-2020» на честь Леоніда Бицюри • Програма кандидата в мери Тернополя «Горизонт-2025»: що потрібно місту, знає Леонід Бицюра • Ловіть останні сонячні промені • Які шанси для Тернопільщини відкриває перемога Івана Чайківського на обласних виборах? • Безвіз для українських товарів • Анонси газети «Номер один» від 21.10.2020 р.
rss
Майже рік не можуть звільнити керівника зборівської аптеки

Опубліковано: 22 Лютого о 17:103У Тернопільській обласній раді склалася патова ситуація. Близько року рада не може звільнити керівника Зборівської комунальної центральної районної аптеки №8 Григорія Квасницького. Аптека, яку він очолював, має великі борги, тож поки не знайдуться шляхи їх погашення, керівника не хочуть відпускати. Натомість пан Квасницький стверджує, що неодноразово попереджав керівництво про складну ситуацію в закладі і просив допомоги. Але підтримки з боку влади не було. Чоловік вийшов на заслужений відпочинок і зараз щомісяця втрачає 15% від пенсії, тому що має статус працюючого пенсіонера.

Григорій Квасницький 36 років пропрацював у Зборівській комунальній аптеці. В останні роки справи у закладі йшли не дуже добре, але все обходилось без крайнощів. Керівник каже, що повідомляв обласну раду (попередньої каденції – авт.) про проблеми, але питання з місяця в місяць відкладали. Близько року тому чоловік вийшов на пенсію і написав заяву на звільнення, але в закладі почалася процедура ліквідації. В аптеці виявили заборгованість, яка з кожним разом зростає. Нині називають суму майже у 150 тис. грн. Через це заяву на звільнення керівнику не підписують.

– Відповідно до закону  про працю, мене мали звільнити, як тільки я написав заяву, – каже Григорій Квасницький. – Це близько року тому. Річ у тім, що аптечна служба знаходиться у важкому стані, заклади ледь виживали. Поряд відкривалися приватні аптеки, які за рахунок знижених податків опустили ціни та створили конкуренцію. У 2014 році я почав писати заяви до обласної ради з проханням вжити заходів щодо нашого аптечного закладу: або приєднати нас до якоїсь установи, або ліквідувати. Аналогічне звернення ми написали у 2015 році, але реакції не було. Згодом змінилася каденція  і я звернувся до нових депутатів. Якби необхідних заходів було вжито одразу після першого звернення, то, можливо, такої ситуації вдалося б уникнути.

Керівник аптеки стверджує, що під час першого звернення в аптеці були лише поточні борги. Не було заборгованості по зарплаті та податкових платежах.

– Зараз ця заборгованість існує і на неї нараховується пеня, тому я не можу сказати, скільки сьогодні становить борг, – каже пан Квасницький. – Були різні періоди. У свій час теж склалася важка фінансова ситуація. Доводилося брати кредити. Їх, до речі, оформляв особисто на себе.

Чоловік каже, що через бюрократичні моменти він щомісяця втрачає кілька сотень гривень, тому що має статус працюючого пенсіонера. Відповідно з його пенсії стягують податок у розмірі 15%, але фактично на роботу він не ходить і зарплатні не отримує.

– У мене невелика пенсія – близько двох тисяч. Ще 15% відраховують як працюючому пенсіонеру, а це майже 300 грн. Цими коштами я міг би розрахуватись, приміром, за опалення. Натомість питання переноситься з місяця в місяць, тому що не знають, як юридично мене правильно звільнити. Я буду звертатися у відділ праці, нехай спеціалісти розглянуть це питання, – каже Григорій Квасницький.

Виявляється, така ситуація в області виникає не вперше. Загалом заплановано ліквідувати 14 закладів. Для цього в раді працює ліквідаційна комісія. Її представники не знають, як звільнити керівників, адже їх вважають винуватцями виникнення заборгованостей.

– Ліквідація аптеки може відбутися тільки при умові повного погашення заборгованості, – каже голова ліквідаційної комісії Михайло Пінь. – Наразі у стадії ліквідації перебувають 14 установ. Загальна сума заборгованості по них становить близько 2 млн. грн. Є два варіанти погашення боргу: або за рахунок бюджетних коштів, або за рахунок тих, хто накопичив борг. Я не впевнений, що депутати обласної ради проголосують за виділення такої суми з бюджету на ліквідацію заборгованості. Але як тільки будуть обнулені всі рахунки, я готовий підписати заяву на звільнення.

Ліквідаційна комісія повинна з’ясувати рівень відповідальності керівників, а також зафіксувати, коли суб’єкт господарювання перестав функціонувати, у який спосіб накопичилися борги. До слова, ліквідаційна комісія наразі не може назвати точної суми заборгованості по зборівській аптеці, тому що кожен із кредиторів звертається окремо. Досі не відомо, чи всі постачальники подали необхідні документи.

З іншого боку, обласна рада не може не звільнити керівника, адже це суперечить закону.

– З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять усі повноваження виконавчого органу. Тобто логічно було б ухвалити рішення звільнити директора. З моменту внесення в реєстр комісія повинна повідомити всіх кредиторів про ліквідацію. Якщо через два місяці вони не заявилися, значить, втрачають право на відшкодування, – каже громадський активіст Василь Тарас. – Кодекс законів про працю передбачає, що людина, яка подала заяву на звільнення, має відпрацювати два тижні. Після цього власник зобов’язаний її звільнити, в іншому випадку він компенсує всі витрати. Тому, на мою думку, потрібно, аби юристи підготували кваліфіковане рішення, інакше особа може звернутися до суду.

У такому випадку керівник аптеки може вимагати, аби облрада виплатила йому зарплату за період, який чоловік вважається на роботі, але зарплати не отримував (а це близько року).

Виявляється, такі прецеденти в облраді вже були, наприклад, Кременецька центральна аптека №37. З її керівником склалася аналогічна ситуація і зараз він дійшов із позовом до Верховного суду України.

Наразі питання вкотре направили на розгляд юридичного відділу.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:Новини
27 Жовтня
26 Жовтня
25 Жовтня
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше