Найсвіжіше:
• Майже 40 тисяч гривень – за сім голок їжака. Морського • На Чортківщині за успішно здане ЗНО передбачені… грошові премії • Кожен п’ятий чортків’янин не платить за вивезення сміття • Шість опорних лікарень на Тернопільщині можуть залишитися без нових відділень • Ціна на газ опустилася нижче рівня 2018 року • В Україні відмінили червоні дипломи • Кременецьку академію хочуть перетворити в коледж!? • Наприкінці січня очікується сильна магнітна буря • Особливості ЗНО-2021 • Збаражчанам пропонують майже вдвічі збільшити тариф на воду • ГОРОСКОП • «Свої» та «чужі» атовці: у Тернополі одним захисникам землю дають, а інших – «футболять» • У лікарні Шумської громади дітки відтепер лікуються в оновленому відділенні • Поблизу Тернополя ОДА скуповує землю для будівництва дороги • На Тернопільщині викрили осіб, що збували паливні картки й талони без сплати податків • Небезпечні розваги молодиків завершилися летально для 18-річного юнака • Яку погоду очікувати в останній тиждень січня? • Анонси газети «Номер один» від 20.01.2021 р. • Похоронні традиції. Чи можна ховати жінку, одягнуту в штани? • У Тернополі шахрай-рецидивіст на восьми поштових відділеннях підмінив комп’ютерні мікропроцесори • Тимчасове припинення електропостачання • Змінено розміри ставок збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових автомобілів • Міненерго пропонує знизити ціну на газ для «вразливих» споживачів • Тарас Гром’як: «Перший тренер, як і перший вчитель, дає важливу основу. Віру в себе, характер – усе це в мені відкрив Борис Романович Палюх» • Хто керує автомобілем – ви чи ваш мобільний телефон?
rss
Легалізація зайнятості – крок назустріч до європейського рівня життя

Опубліковано: 26 Лютого о 9:00Одним із головних завдань ринку праці України є легалізація трудових відносин, що зумовить поліпшення ситуації в економіці загалом та у сфері зайнятості зокрема, дасть можливість у повній мірі реалізувати державні програми соціального захисту громадян, певною мірою посприяє національній безпеці та формуванню суспільної моралі.

Василь Олещук

Виплата «білої» зарплати, передбачена законодавством чесна фіксація трудових відносин, дає найманим працівникам можливість належного страхування, соціального захисту на випадок непрацездатності чи втрати роботи, підтвердження трудового та страхового стажу, достойну пенсію у майбутньому. Роботодавці, які легально працевлаштовують працівників, не лише зекономлять значні кошти на штрафи, а й приваблять цінні кадри, їхній бізнес не постраждає від шкоди недобросовісних нелегальних працівників та ін.

На сьогодні для людини під час пошуку роботи одними з вирішальних є належний рівень зарплати та легальна праця, отож мудрі роботодавці офіційно працевлаштовують та завчасно закладають високий рівень оплати праці, якщо вони хочуть виграти конкуренцію за працівників не лише в Україні, а й в інших країн, адже ми стаємо частиною світового ринку праці.

Служба зайнятості Тернопільщини вносить свій вклад у справу легалізації зайнятості

Вакансії, які є в базі служби зайнятості, офіційні. У січні 2020 року майже 1,4 тис. роботодавців поінформували службу зайнятості області про 3,4 тисячі вакансій. На 1 лютого цього року були актуальними 1260 вакансій. Найбільший попит мали: продавці, водії, охоронники, швачки, трактористи, будівельники, офіціанти, кухарі. Також пропонували місця праці професіоналам та фахівцям із досвідом роботи – менеджерам, бухгалтерам, адміністраторам, артистам. Залишається потреба у підсобних робітниках, прибиральниках, контролерах енергонагляду та вантажниках.

За сприяння служби зайнятості протягом січня 2020 року вже було працевлаштовано 1,5 тисячі осіб.

Розвитку легального ринку праці на Тернопільщині сприяють й активні програми зайнятості. Так 115 осіб мали заробіток, працюючи на громадських та інших роботах тимчасового характеру. Після завершення цих робіт 13 осіб працевлаштовані на постійні робочі місця. На замовлення роботодавців 149 безробітних проходили профпідготовку; 94 – завершили навчання, яке дало можливість 86-м із них знайти прийнятні місця праці. 25 особам видано ваучер на оплату навчання.

Популяризуючи підприємництво, фахівці служби зайнятості організовують відповідні семінари та навчання. Безробітним, які склали та успішно захистили бізнес-плани, виплачується одноразово допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Минулоріч це дало можливість 43-м краянам відкрити власний бізнес та створити додатково ще 5 робочих місць і працевлаштувати інших краян.

Разом з тим, проводимо ряд відповідних інформаційно-консультаційних заходів для безробітних та шукачів роботи, у т.ч. виїзних в ОТГ, залучаючи представників влади і місцевого самоврядування, Держпраці, Пенсійного фонду, податківців. Фахівці служби беруть активну участь в комісіях та групах з легалізації зайнятості, під час роботи яких інформують роботодавців про послуги служби зайнятості і переваги легального працевлаштування безробітних.

Чим більша зарплата, тим більший розмір компенсації!

Заохочуючи роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць і працевлаштування на ці місця певних категорій безробітних, служба зайнятості компенсує фактичні витрати на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

Так із травня 2013 року 1960 роботодавців Тернопільщини отримали таку компенсацію за працевлаштування 2840 безробітних. З початку 2020-го за умови компенсації роботодавцям витрат ЄСВ вже працевлаштовано 21 безробітного.

Цю компенсацію роботодавець може отримати за умови працевлаштування безробітного за направленням служби зайнятості на нове робоче місце на строк не менше, ніж на два роки. Компенсація виплачується щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи.

Згадана компенсація виплачується й суб’єктам підприємництва у разі працевлаштування безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Також з 2015 року 38 роботодавців отримали компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів 41 безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб.

На сьогодні уряд пропонує державну програму «Доступні кредити» – 5–7– 9%. Ними можуть скористатися як підприємці, які вже провадять підприємницьку діяльність, так і особи, які мають намір відкрити власну справу.

Отож стабільна діяльність підприємств, приватних компаній, фірм і господарств, роботодавців, котрі ведуть соціально-відповідальний бізнес, працюють із легальним використанням робочої сили, суттєво вплине на успішність самого бізнесу, поліпшення добробуту працівників і держави.

Кожен учасник ринку праці, кожен із нас сьогодні будує своє майбутнє, формує економіку Батьківщини. Якщо ти справжній патріот своєї країни – працюй легально!

Василь Олещук, директор Тернопільського обласного центру зайнятості

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,Новини
22 Січня
21 Січня
20 Січня
19 Січня
Як ви плануєте відсвяткувати Новорічні свята в період карантину?
 • Взагалі поїду з України 29%, 2 votes
  2 votes 29%
  2 votes - 29% of all votes
 • Вдома, в родинному колі 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • З друзями, дотримуючись усіх карантинних обмежень 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • Інше 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • Одягну маску та піду в гості 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • У ресторані 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
Total Votes: 7
Voters: 7
Листопад 17, 2020 - Січень 10, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше