Найсвіжіше:
• У Кабміні хочуть сполучити швидкісними дорогами всі облцентри Західної України • Президент ФК «Агрон» Юрій Березовський: «Я ніколи не скажу Роману Курдупелю прощай, а до нових зустрічей!» • Володимир Зеленський у Тернополі: 200 мільйонів на Гаївський міст, «Велике будівництво» доріг, шкіл, садочків • На Тернопільщині черговий новий прокурор • Громадсько-політичний діяч Володимир Колінець: «До мене під вартою попід руки привели самого прокурора району, в якого на подвір’ї знайшли поцуплені бетонні конструкції» • «Місцеві вибори мають стати потужним запобіжником, щоби не допустити реваншу проросійських сил» • Україна готова до опалювального сезону на 90% • У ЗУНУ здійснюють підготовку молоді до складання зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до коледжів на базі 9-го класу • Обвинувачений у вбивстві тату-майстрині і далі залишиться під вартою • ГОРОСКОП • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Керівниця ідеологічного відділу «Правого сектора» Ірина Драгущак: «На місцевому рівні цілком реально творити незалежну від олігархічних впливів політику» • Якою буде погода на Тернопільщині у найближчі сім днів • У команді «Слуги Народу» об’єдналися відомі авторитетні постаті для реалізації стратегії розвитку Тернопільщини • Сільський голова села Глібів Надія Задоріжна: «Мій пріоритет – робити життя людей комфортним» • Небесні куліси відкрилися ще для одного геніального актора • На Тернопільщині відновили роботу приміські поїзди • Молодь класичного університету Тернополя за чисту Україну! • Анонси газети «Номер один» від 23.09.2020 р. • На Кременеччині чоловік в інтернеті розповсюджував порносвітлини своєї дружини • У Гусятині через наркотики знищили… синього кота • Юрій Березовський: «Набридло дивитися, закривати очі, затуляти вуха на ту несправедливість, яка є в обласній раді нинішнього скликання» • Актриса Ірина Складан: «На мить доторкнулася до іншої професії і вдячна за це долі» • Одкровення нетипового лікаря: • На Монастирищині двоє нелюдів катували односельця праскою
rss
Легалізація зайнятості – крок назустріч до європейського рівня життя

Опубліковано: 26 Лютого о 9:00Одним із головних завдань ринку праці України є легалізація трудових відносин, що зумовить поліпшення ситуації в економіці загалом та у сфері зайнятості зокрема, дасть можливість у повній мірі реалізувати державні програми соціального захисту громадян, певною мірою посприяє національній безпеці та формуванню суспільної моралі.

Василь Олещук

Виплата «білої» зарплати, передбачена законодавством чесна фіксація трудових відносин, дає найманим працівникам можливість належного страхування, соціального захисту на випадок непрацездатності чи втрати роботи, підтвердження трудового та страхового стажу, достойну пенсію у майбутньому. Роботодавці, які легально працевлаштовують працівників, не лише зекономлять значні кошти на штрафи, а й приваблять цінні кадри, їхній бізнес не постраждає від шкоди недобросовісних нелегальних працівників та ін.

На сьогодні для людини під час пошуку роботи одними з вирішальних є належний рівень зарплати та легальна праця, отож мудрі роботодавці офіційно працевлаштовують та завчасно закладають високий рівень оплати праці, якщо вони хочуть виграти конкуренцію за працівників не лише в Україні, а й в інших країн, адже ми стаємо частиною світового ринку праці.

Служба зайнятості Тернопільщини вносить свій вклад у справу легалізації зайнятості

Вакансії, які є в базі служби зайнятості, офіційні. У січні 2020 року майже 1,4 тис. роботодавців поінформували службу зайнятості області про 3,4 тисячі вакансій. На 1 лютого цього року були актуальними 1260 вакансій. Найбільший попит мали: продавці, водії, охоронники, швачки, трактористи, будівельники, офіціанти, кухарі. Також пропонували місця праці професіоналам та фахівцям із досвідом роботи – менеджерам, бухгалтерам, адміністраторам, артистам. Залишається потреба у підсобних робітниках, прибиральниках, контролерах енергонагляду та вантажниках.

За сприяння служби зайнятості протягом січня 2020 року вже було працевлаштовано 1,5 тисячі осіб.

Розвитку легального ринку праці на Тернопільщині сприяють й активні програми зайнятості. Так 115 осіб мали заробіток, працюючи на громадських та інших роботах тимчасового характеру. Після завершення цих робіт 13 осіб працевлаштовані на постійні робочі місця. На замовлення роботодавців 149 безробітних проходили профпідготовку; 94 – завершили навчання, яке дало можливість 86-м із них знайти прийнятні місця праці. 25 особам видано ваучер на оплату навчання.

Популяризуючи підприємництво, фахівці служби зайнятості організовують відповідні семінари та навчання. Безробітним, які склали та успішно захистили бізнес-плани, виплачується одноразово допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Минулоріч це дало можливість 43-м краянам відкрити власний бізнес та створити додатково ще 5 робочих місць і працевлаштувати інших краян.

Разом з тим, проводимо ряд відповідних інформаційно-консультаційних заходів для безробітних та шукачів роботи, у т.ч. виїзних в ОТГ, залучаючи представників влади і місцевого самоврядування, Держпраці, Пенсійного фонду, податківців. Фахівці служби беруть активну участь в комісіях та групах з легалізації зайнятості, під час роботи яких інформують роботодавців про послуги служби зайнятості і переваги легального працевлаштування безробітних.

Чим більша зарплата, тим більший розмір компенсації!

Заохочуючи роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць і працевлаштування на ці місця певних категорій безробітних, служба зайнятості компенсує фактичні витрати на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

Так із травня 2013 року 1960 роботодавців Тернопільщини отримали таку компенсацію за працевлаштування 2840 безробітних. З початку 2020-го за умови компенсації роботодавцям витрат ЄСВ вже працевлаштовано 21 безробітного.

Цю компенсацію роботодавець може отримати за умови працевлаштування безробітного за направленням служби зайнятості на нове робоче місце на строк не менше, ніж на два роки. Компенсація виплачується щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи.

Згадана компенсація виплачується й суб’єктам підприємництва у разі працевлаштування безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Також з 2015 року 38 роботодавців отримали компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів 41 безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб.

На сьогодні уряд пропонує державну програму «Доступні кредити» – 5–7– 9%. Ними можуть скористатися як підприємці, які вже провадять підприємницьку діяльність, так і особи, які мають намір відкрити власну справу.

Отож стабільна діяльність підприємств, приватних компаній, фірм і господарств, роботодавців, котрі ведуть соціально-відповідальний бізнес, працюють із легальним використанням робочої сили, суттєво вплине на успішність самого бізнесу, поліпшення добробуту працівників і держави.

Кожен учасник ринку праці, кожен із нас сьогодні будує своє майбутнє, формує економіку Батьківщини. Якщо ти справжній патріот своєї країни – працюй легально!

Василь Олещук, директор Тернопільського обласного центру зайнятості

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,Новини
25 Вересня
24 Вересня
23 Вересня
22 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше