Найсвіжіше:
• На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду • У бібліотеці Тернополя дитині відмовили видавати книги • Сучасні моделі музичних центрів: що пропонують покупцям відомі бренди • 28-річний військовий з Тернополя Дмитро Линва терміново потребує допомоги! • Підтвердилося найгірше: під час виходу з Авдіївки загинув матрос з Тернопільщини
rss

Кому Тернопільська міськрада роздає безкоштовні приміщення?


Опубліковано: 23 Лютого 2017р. о 17:01


Новый точечный рисунокТернопільська міська рада та громадські організації міста мають непросту історію взаємин. Особливо цікавим є партнерство сторін у площині нерухомості. Законодавством передбачено, що кожна громадська організація має право отримати від органу місцевого самоврядування у безкоштовне користування приміщення для своєї діяльності. Ось тільки одним – просторі зали, іншим – тісні комірчини.

Пропонували ревізію

Варто нагадати, що у своїх попередні випусках «Номер один» розповідала про фінансову підтримку громадських організацій зі сторони міської ради. Тоді з’ясувалося, що міська рада витрачає близько півмільйона гривень на рік, аби посприяти у діяльності окремих ГО. Як ми дослідили, кошти виділяються нерівномірно, тому вирішили з’ясувати, яка ситуація з нерухомістю, яку організації отримують безкоштовно.

Варто зазначити, що останнє питання є болючим і для самої мерії. Очільник Тернополя Сергій Надал неодноразово наголошував, що у стінах комунальних будівель «затрималось» багато недієвих організацій. Вони не тільки безкоштовно користуються приміщеннями, а й не сплачують комунальних послуг, створюючи при цьому чималі борги. Під час одного із засідань виконавчого комітету очільник міста запропонував, аби щороку ГО звітували про свою діяльність. А за підсумками роботи міська рада вже вирішить, варто їй утримувати такого «квартиранта» чи ні. Здавалося б, непогана ініціатива. Та є одне «але»… Важливо, аби вирішальним фактором при ухваленні рішення не стало те, наскільки та чи інша організація прислужилася мерії або ж навпаки – як сильно допекла. 

У відповідь на інформаційний запит «Номер один» мерія надала перелік приміщень комунальної власності, наданих у безоплатне користування громадським організаціям на основі рішень сесії міської ради. Перелік великий, налічує 86 пунктів. Понад половину приміщень в оренду надано за каденції Сергія Надала. Решта – його попередниками.

Найбільше громадські організації облюбували приміщення на бульварі Т. Шевченка, 23 (колишній готель «Україна»). Там концентруються майже три десятки ГО різного спрямування – від релігійних до ветеранських. Також щільна заселяють будівлі на вулицях Острозького, Грушевського, 15 Квітня.

Своя сорочка ближча до тіла

Знайомлячись з отриманим переліком, ми помітили кілька організацій, у назві яких є слово «свобода». Наприклад, молодіжна громадська організація «Сокіл Свободи», осередок ГО «Українська студентська Свобода». Ці назви викликали у нас асоціацію з однойменною політичною партією, яку представляє керівництво міста. Тож ми вирішили перевірити, чи є між ними зв’язок.

Інтуїція не підвела. За даними порталу «youcontrol», керівником та підписантом організації «Сокіл Свободи» є Назар Яворський. Також у складі засновників – Максимів Ігор Григорович та Бойчук Ігор Богданович. Особи з такими ж іменами фігурують у списку посадовців та депутатів рад різних рівнів та партії ВО «Свобода». Наприклад, Назар Яворський був депутатом Тернопільської обласної ради попередньої каденції. У той час «тягнибоківці» в облраді були представлені потужним ешелоном, але після виборів 2015 року пан Яворський у раду не потрапив. Тож нині він очолює управління розвитку туристичної інфраструктури ТОДА.

Ігор Максимів –  людина з таким прізвищем очолює один зі структурних підрозділів міської ради – управління муніципальної поліції. Є активним членом Тернопільської міської організації ВО «Свобода». У свій час очолював міську «свободівську» молодіжку ГО «Сокіл». За даними «РБК-Україна», людина з прізвищем Ігор Бойчук також фігурує у списках «Свободи».

ГО «Українська студентська Свобода» зареєстрована у Києві. Інформація про тернопільський осередок такої ГО відсутня. Натомість за вказаною адресою, на бульварі Шевченка, 23, зареєстрована організація з подібною назвою: не українська, а «Молодіжна студентська Свобода». Припускаємо, що це одна і та ж організація. «Студентську Свободу» у Тернополі, за даними «youcontrol», очолює Ігор Костюк – теж активний «свободівець». Також до складу засновників входить зборівський «тягнибоківець» Ростислав Мороз.

Що до Ігоря Костюка, то він є представником ще однієї організації – Благодійний фонд «Фонд добрих людей», який також отримав безкоштовне (це вже друге на рахунку «свободівця») приміщення на вул. К. Острозького, 32 площею майже 70 квадратних метрів. Також до цього «партійного» переліку можна додати сусіда вищезазначених ГО – організацію «Твереза Тернопільщина». Її очолює народний депутат від ВО «Свобода» Михайло Головко. Торік організація отримала від міської ради в безоплатне користування приміщення площею 111 кв. м. За даними місцевих ЗМІ, вільно користуватися ним борці за тверезість можуть до кінця 2020 року.

Очевидно, фішка «свободівців» – триматися разом. Тож фактично у сусідньому кабінеті до вищеперелічених організацій мерія підселила ГО «Всеукраїнська люстрація», засновником якої є екс-голова Шумської РДА, він же заступник голови обласної організації партії «Свобода» Василь Габор. «Люстрація» має у своєму користуванні 133 кв. м.

Виходить, «свободівці» фактично «окупували» будівлю у центрі міста.

На коротку ногу з церквою

Тернопільська міська рада та її депутати виявились щедрими покровителями церкви. Поряд із земним дбають і про справи нематеріальні… Хоча ні, приміщення – це цілком матеріальна річ.

Ця інституція отримала чи не найбільшу кількість комунальних приміщень у різних мікрорайонах міста. Частина рішень міської ради щодо надання у довгострокову оренду комунального майна супроводжувалась гучними скандалами.

26 «квадратів» на бульварі Шевченка, 21 займає Тернопільський обласний комітет захисту Української греко-католицької церкви. По сусідству, на бульварі Шевченка, 23, «прописалося» міське товариство студентів-католиків «Обнова», на Грушевського, 5 – Тернопільське крайове братство святого апостола Андрія Первозванного Української автокефальної церкви КП. На Миру, 13 майже 500 «квадратів» зафіксовано за управлінням Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, на Федьковича, 14 – управління Тернопільсько-Зборівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Теж на Федьковича, але вже в будинку за номером 11 – Комісія у справах молоді Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ. І це не враховуючи фундацій та благодійних організацій релігійного спрямування.

Особливу увагу слід звернути на приміщення на вулиці Миру, 13. Саме навколо нього влітку минулого року розгорівся скандал. У свій час приміщення за цією адресою було передано Тернопільсько-Зборівській єпархії терміном на 5 років. Наприкінці минулого року термін договору закінчився, тож церковники вирішили його продовжити, але вже на 49 років. Частина депутатів вважали недоцільною таку інвестицію у церкву, тому наполягали на короткостроковій безоплатній оренді.

Спорт – сила

Спорт у Тернополі вітається у різних його проявах. Тож левову частку комунального майна міська рада виділяє для спортивних організацій. Та у цих випадках мова йде не про якісь там офіси в адміністративних будівлях, а великі зали для занять та тренувань.

Щоправда, не всі види спорту, так би мовити, «рівноправні». У проекції на нерухомість найпотужніше у нас представлено Федерацію боксу в Тернопільській області. У своє користування вона отримала 560 кв. м на бульварі Д. Галицького, 2 («Палац спорту») та майже 300 «квадратів» за адресою Бандери,15 (центральний стадіон). Будівлю «Палацу спорту» боксери ділять із представниками більш витонченішого напрямку – танцюристами. У цій же будівлі знаходиться клуб спортивного танцю «Мальви», який отримав в оренду приміщення площею 513 кв. м.

А тепер переміщуємось в інший мікрорайон – на «Дружбу». Тут на вул. П. Орлика у безоплатне користування 140 кв. м отримала Тернопільська обласна організація панкратіону, головою якої є недозатриманий екс-заступник міського голови Тернополя Володимир Камінський. Відповідне рішення міська рада прийняла у квітні 2016 року.

74 квадратних метри на центральному стадіоні наприкінці 2015 року отримала у своє користування Тернопільська федерація «Всеукраїнської громадської організації «Федерація футболу України». Зараз фактично її діяльність є нелегітимною. Нещодавно Федерація футболу України призупинила членство Тернопільського осередку на чолі з його головою Володимиром Мариновським у складі ФФУ.

Ще 80 кв. метрів у приміщенні стадіону надано обласній федерації легкої атлетики та 110 кв. м на вул. Живова, 17 – ГО Тернопільський клуб любителів загартовування і зимового плавання «Нептун».

Закрили тили мистецтву

У наданому міською радою переліку знаходиться фігурант нашої попередньої публікації – «Мистецьке об’єднання «Коза». ГО упродовж останніх років отримувала фінансову підтримку від міської ради. Винятком став лише минулий рік. На свою діяльність організація просила 30 тис. грн., однак їй було відмовлено. У 2010 році мистецькому об’єднанню надали в безоплатне користування 72 «квадрати» за вже добре відомою нам адресою – бульв. Шевченка, 23. Одним із засновників об’єднання є відомий у Тернополі ресторатор, організатор джазового фестивалю Ігор Мамус, а також Олег Макогін.

Адмінпротоколом завершилася історія з виділенням приміщення для ГО «Тернопільський меморіал», засновником якого є депутат Тернопільської міської ради, «радикал» Святослав Півторак. ГО має маленьке приміщення на вул. Білецькій – усього 18 кв. м, яке мерія надала у червні минулого року. Святослав Півторак, який є засновником організації, взяв участь у голосуванні за надання приміщення. Депутат прийняв рішення в умовах конфлікту інтересів, за що й потрапив у поле зору правоохоронців.

Зацікавило наше видання і сусідство двох громадських організацій на вул. Братів Барвінських, 7. Там в одній будівлі розмістились ГО «Нова хвиля» та Регіональне відділення Асоціації міст України, які разом використовують майже 130 кв. м. Співзасновником обох є Ігор Гірчак. Хоча до політичної партії «Свобода» він прямого відношення не має, однак пан Гірчак неодноразово публічно виступав на користь міського голови й активно підтримував його, коли той балотувався на посаду голови Асоціації міст України. Тож тепер стає зрозуміло, як громадському діячу так пощастило з вигідною географією приміщень.

На цьому «Номер один» не завершує вивчати діяльність місцевих громадських організацій. У наступних публікаціях ми розповімо Вам, чим насправді ГО займаються у наданих міською радою приміщеннях і що корисного вони зробили не лише для міської ради, а й для громади…

P.S. На сесію міської ради, яка відбудеться 24 лютого підготовлено кілька проектів рішень щодо продовження оренди ряду громадських організацій, в тому числі і тим, про які йдеться у публікації. 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше