Найсвіжіше:
• ТНЕУ – зайняв перше місце серед українських закладів вищої освіти за результатами цьогорічної оцінки якості наукової діяльності університетів світу! • П’ята товариська гра – презентація загальнонаціонального просвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!” • «Молочний» менеджер обдурив власника шикарної “євробляхи” • За безкоштовними консультаціями до енергетиків звернулося понад 230 споживачів • Обмеження щодо кількості трaнспортних зaсобів особистого використaння, тимчaсово ввезених громaдянaми-нерезидентaми • Виробництво автомобілів в Україні скоротилося на чверть • Майже 5 мільярдів монетизованих субсидій виплатила «Укрпошта» • «Контінентал» скорочує кількість обприскувань полів на користь біологічних методів захисту рослин • Бензин і дизпальне можуть подешевшати ще на 2-3 гривні • Віктор Овчарук: «Конкурси на посади керівників закладів охорони здоров’я відбуватимуться відкрито та прозоро» • СИРНИК від пані Галини • Kasta.ua та ПриватБанк продаватимуть електроніку в розстрочку • Віталій Цимбалюк – про фаворитів, важковаговиків та аутсайдерів виборчих перегонів на Тернопільщині • На Кременеччині через горе-матір 8-місячна дівчинка потрапила в лікарню із травмою голови та гематомою • У чому особливість Олега Барни? • Wizz Air у вересні тимчасово передислокується в аеропорт “Бориспіль” • У Чорткові рецидивіст заради навушників схопився за ніж Відтак уже вп’яте потрапив за грати • Солдат розкрадав пальне тернопільської військової частини • «Володимир Кравець дійсно може змінити Україну на краще» • 10 фактів про нардепа Олега Барну • Доброволець Дмитро Гайдуцький: «Ми безстрашні і безсмертні, посміхаємось кутиком губ, а в душі у кожного таке відбувається, що описати важко, однак вигляду, що страшно, ніхто не подає» • Зі сміхом та гріхом приїхали львів’яни до Файного міста • Івана Чайківського підтримала рада сільгосппідприємств краю • Україна на 59,8%збільшила запаси природного газу • Леонід Бицюра: “Відновлюємо комбайновий завод”
rss
Команда Барни готова передати управління областю наступникам та навіть підказати і навчити, що й до чого

Опубліковано: 21 Червня о 11:00Степан Барна та журналіст “Номер один” Соломія Вершигора

У державному архіві Тернопільської області відбулася підсумкова прес-конференція вже ексголови ТОДА Степана Барни, якого на минулому тижні було звільнено із займаної посади. На ній він проаналізував свою роботу та роботу своєї команди за останні чотири роки. Мова йшла про медицину, децентралізацію, розвиток освіти та що буде з Тернопільською областю загалом. Пан Барна запевнив, що його команда зробила все, що могла. А чи будуть ті, які захочуть «доробити», дізнавалися наші журналісти.

«Зробили все можливе, щоби війни на території Києва, Тернополя не було»

Почалася конференція із перегляду короткого фільму, в якому йшлося, що ж зробив голова ОДА, будучи на високій посаді. Після цього Степан Барна взяв слово і детально розповів, що ж уже виконано, а що лише на стадії проекту. Згадувався далекий 2015 рік, коли гостро стояло питання, бути країні чи не бути, оскільки порушено тоді було два важливих питання: вибудовування мобілізаційної системи та спорудження фортифікаційних споруд першої лінії оборони. Стосовно захисту хлопців на передовій, то це питання не обговорювалось – область активно включилася у цей процес. На сьогодні збудовано 17 кілометрів захисних споруд на лінії Попасна – Золоте, до них належать окопи і танкові позиції, тому з гордістю пан Степан говорить: «Ми зберегли країну, зробили все можливе, щоби війни на території Києва, Тернополя не було». До плюсів своєї роботи Степан Степанович відносить і відновлення 44-ї артилерійської бригади, котра функціонує і де служать понад три тисячі хлопців і дівчат, які з честю захищають нашу державу.

– Потрібно було відновлювати військову інфраструктуру, відроджувати військові містечка, почалося будівництво гуртожитків для військовослужбовців-контрактників, три з них – у Чорткові та Теребовлі та два – у Тернополі. На ці потреби держава виділила 105 млн. грн. Питання безпеки також було дуже важливим, тому за останні роки відкрито 21 поліцейську станцію та 40 пожежних станцій, із них 25-ть – в ОТГ, – розповів Степан Барна.

«Пригадую ті роки, коли мені плювали у спину і кричали: за що береться той Барна, що він буде робити з тими ОТГ?»

Що стосується децентралізації, то Тернопільська область у 2015 році утворила найбільшу кількість громад. Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади була і є основою для впровадження інновацій та розвитку області. У порівнянні з 2015 роком, коли було утворено 26 ОТГ, на кінець 2018-го їх стало 49-ть. На даний час територіальні громади охоплюють: 616,9 тисячі населення (58,6%), 6,2 тис. км квадратних території (45,2%), 282 ради (45,9%), 472 населених пункти (44,6%). За останні три роки з державного бюджету для ОТГ області виділено 486,3 млн. гривень на 821 проект. За прогнозом, у 2019 році на економічний розвиток окремих територій має надійти 225 млн. гривень.

– Я пригадую ті роки, коли мені плювали у спину і кричали: за що береться той Барна, що він буде робити з тими об’єднаними територіальними громадами? І ось бачимо результат. Коли їдеш по селах і бачиш, як дорога освічена, нові ліхтарі працюють, як амбулаторії будуються, паспортні столи відкриваються тощо. Все для того, щоб людям було комфортно, щоби громада не думала, що гроші лише розкрадаються, ні, вони вкладаються для людей, для вашої безпеки та стабільності. Усе це заслуга децентралізації, – заявив Степан Степанович.

«Моєму шваґрові робили операцію на серці не в Києві чи Тернополі, а в Шумську»

Особливий акцент ексголова ТОДА зробив і на гуманітарному блоці.

Реформування освіти: 51,5 млн. гривень виділено на шкільний транспорт (закуплено 56 шкільних автобусів), 38,3 млн. грн. – на проект «Нова українська школа». Відкрито нові школи в с. Горигляди Монастириського району та с. Соколів Теребовлянського району. Розпочато будівництво шкіл у с. Шупарка Борщівського району (172 учні), с. Велика Березовиця Тернопільського району (600 учнів).  

Охорона здоров’я: відкрито новий та сучасний кардіоцентр, створено диспетчерський центр швидкої допомоги, відремонтовано інфекційну лікарню, перинатальний та лабораторний центри. Придбано нові автомобілі, котрі вже передано громадам для безпечного пересування та швидкої роботи медиків.

– Ви запитаєте, чому я так активно працював у напрямку покращення медицини на периферії? Тому що це первинна ланка. Люди повинні у комфорті здавати аналізи, робити діагностику організму, щоби на ранніх стадіях виявити певне захворювання та вберегти своє життя. Моєму швагрові робили операцію на серці не в Києві чи Тернополі, а в Шумську. Операція пройшла успішно, зараз він прекрасно почувається. Я радий і горджуся тим, що тепер Шумськ, Кременець, Заліщики мають чудові апарати, котрі зможуть рятувати життя і берегти час людей. Встановлення суглобів (ендопротезування) проходить у Козівській  та Чортківській лікарнях. Лапароскопічні операції проводяться у Кременецькій та Шумській районних лікарнях. 1,2 млн. населення отримали безкоштовні ліки. Підписано понад 700 тисяч декларацій із сімейними лікарями, оновлено амбулаторій і ФАПів на суму 28 млн. гривень, удвічі зросла заробітна плата сімейного лікаря. На вторинну ланку скеровано 111 млн. гривень, – розповів ексгубернатор.

Підтримку обласної влади отримала і спортивна сфера. На розвиток спортивної інфраструктури вкладено 93,2 млн. гривень, побудовано 39 футбольних полів, плавальний басейн у Козівській школі №2, новий спортивний зал у Чортківській ДЮСШ, спортивний зал Збаразької ДЮСШ, спортивний комплекс Козівської ДЮСШ.

«Проблема доріг завжди була і буде»

Окремо Степан Степанович зупинився на ремонті доріг, станом яких він залишився не особливо задоволеним, при цьому відзначив, що значний поступ у цьому плані зроблено.

– Пригадую, як два роки тому до Львова машиною можна було їхати три години. Я знаю, як по цій дорозі за добу могли проїхати 12 тисяч транспортних засобів. Сьогодні чітко скажу, що за добу по ній їдуть 34 тисячі одиниць транспортних засобів. Цей показник є показовим у багатьох аспектах! Проблема доріг завжди була і буде, але ми боролися, як могли. Зокрема, капітально відремонтовано дорогу в напрямку до Хмельницької області, на завершенні дорожні роботи на відрізку до Рівненської області, – відзначив пан Барна.

На завершення конференції Степан Барна, жартуючи, сказав, що нікому добре не зробить – із політики він нікуди не йде! А своє звільнення з посади голови обласної адміністрації пояснює так: «Я людина, котра підтримувала погляди попереднього президента, ним я був призначений і старався робити те, що від мене залежить і що входило в мої повноваження. Буде не чесно, якщо я залишуся на посаді, коли країною керує інша людина, з іншими політичними переконаннями. Тому моє рішення було обдумане».

За словами Степана Степановича, команда Барни готова передати управління областю наступникам та навіть підказати і навчити, що й до чого. Хто ж буде після нього і чи всі започатковані ним проекти вдасться завершити, покаже час і та людина, яка його змінить. Нині ж виконувачем обов’язків голови ТОДА призначено першого заступника Степана Барни – Івана Крисака, котрий є близьким до ВО «Батьківщина» та її обласного лідера Василя Деревляного.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
15 Липня
14 Липня
13 Липня
12 Липня
11 Липня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше