Найсвіжіше:
• Коли на Тернопільщину таки прийде тепло? • 350 жителів Тернопільщини вже пройшли стажування на робочих місцях • На два місяці перекриють вулицю Стецька • Пенсіонери, старші 75 років, отримуватимуть надбавки до пенсії • Сесія гаражів та забудов зелених зон • Гороскоп на тиждень з 25 по 31 травня • Голова Шумської РДА Віталій Кудлак: «Не можна допустити ситуацію, коли мери міст, отримуючи великі безконтрольні повноваження, перетворюються на місцевих князів» • Голова Підгаєцької РДА Галина Дуда: «Гніватися на людину можна лише до заходу сонця. Так ще 20 років тому навчив мене священик після сповіді» • Показник електролічильника можна передавати через Telegram • Віктор Овчарук: «Співпраця ОТГ та кооперативів може стати взаємовигідним механізмом розвитку та гарантією фінансової стабільності останніх» • «Контінентал Фармерз Груп» запустила онлайн-звітність у рамках своєї корпоративної соціальної відповідальності • У Тернополі підписали Меморандум про співпрацю з Одеською кіностудією • Чемпіон з бодібілдингу вкоротив собі віку • У Тернополі двірник з ножем напав на жінку • Анонси газети «Номер один» від 27.05.2020 р. • Де, як і за скільки можна протестуватися на COVID-19 на Тернопільщині • Переселенка з Луганська Яна Шкуратова: «Телефонували моїй тітці зі словами: «Вы – предатели родины, когда вы вернетесь, мы вам руки-ноги отрежим» • Журналіст та поет Євген Безкоровайний відверто в очі вказував кожному на творчі промахи і професійний брак, але не цурався й самокритики • Не їж яйце із двома жовтками, народиться двійня • Де на Тернопільщині не буде світла • Вердикт суду: 12 років позбавлення волі – жорстокому вбивці з Чорного Лісу • Затверджено єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄВ • В Україні подорожчає картопля • Туреччина дозволила українцям приїжджати на лікування • Чи є віра до влади, яка нас обдурила?
rss
Коли нарешті запрацюють дитячі садки?

Опубліковано: 19 Травня о 10:09«Дитячі садочки попередньо повинні запрацювати вже з 1 червня. Проте ця дата – не остаточна», – Леонід Бицюра

Каті – чотири роки. У неї є старший братик, який ну зовсім не хоче гратися з нею. Йому – 14. І в нього є смартфон, соцмережі і свої справи. Гратися з Катрусею доводиться мамі, котра поміж кухнею та вигадуванням нових забавок для донечки працює дистанційно. Вона – бухгалтер в одній із фірм, тому часте відволікання змушує двічі, а то й тричі переробляти звіти. Катрусин батько також працює. Він – медик, часто цілодобово пропадає на роботі. Села, як кажуть, у Катрусі нема. Її бабусі з дідусями мешкають в іншій області у багатоповерхівках.

На початках карантину Катрусі навіть подобалось не ходити в садочок, але зараз дуже сумує за подругами та навіть вихователькою. Остання сидить у відпустці за власний рахунок і дуже переживає, як то жити далі. 

Катрусина ж мама з нетерпінням чекає відновлення роботи садочків, бо інакше, жартує, вакцину від коронавірусу винайде сама! Зрештою, жарти жартами, а соціальна напруга зростає.

«Садочки – найбільш контрольовані заклади»

Уряд відклав відкриття дитячих садочків до першого вересня, а з травня почав поступово відновлювати роботу установ, малого й середнього бізнесу… А куди ж працюючим батькам подіти дітей? Вихід – татові чи мамі брати відпустку за власний рахунок, звільнятися або ж… продовжувати працювати дистанційно з «дітьми на голові». А що, коли в малечі тільки мама й немає бабусь із дідусями?

Проблема зачепила й нардепів. У них також є діти. Врешті на стіл прем’єр-міністра Дениса Шмигаля лягло звернення із пропозицією поступово відновлювати роботу садків.

У мас-медіа почали з’являтися різні дати: від 1 червня до таки 1 вересня.

За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, рішення про роботу дитячих садків мають ухвалити вже 22 травня: або відкрити їх, або вирішити, на якому етапі вони знову запрацюють. Можливо, дитячі садки відкриють лише у деяких регіонах або ж тільки для окремих категорій населення, зокрема, для дітей медпрацівників, котрі повинні бути на роботі і яким ні з ким залишити дітей.

Зрештою, як воно буде саме в Тернополі і коли Катруся нарешті побачиться з подругами, ми поцікавились у заступника міського голови Тернополя Леоніда Бицюри.

– Це вперше за багато років закрито всі дитячі садочки та ще й на такий тривалий час, – констатує пан Леонід. – Раніше, зокрема й під час епідемій, приміром, «свинячого» грипу в 2009-му, вони працювали, бо є найбільш контрольованими закладами, завжди дотримуються санітарно-гігієнічних норм. Навіть коли епідеміологічна ситуація була доволі складною, діяли окремі «чергові» групи або ж «черговий» дитячий садочок, адже всі чітко розуміли: допоки батьки на роботі, дитина повинна бути під наглядом.

Під час карантину, пов’язаного з пандемією коронавірусу, уряд заборонив діяльність будь-яких навчальних закладів, зокрема й садочків. Таке рішення спричинило низку проблем, пов’язаних не тільки з питанням, куди батькам, особливо тим, котрі продовжують працювати, подіти дитину, а й виплатою заробітної плати працівникам ДНЗ, а також  матеріальним забезпеченням садочків. Держава повністю відмовилась від фінансування цих закладів, тому його здійснюють  виключно з місцевого бюджету.

Леонід Бицюра

– Під час карантину садки просто були закритими?

– Карантинний період було використано з користю. У садочках здійснено капітальні та поточні ремонти, налагоджена робота водопостачання. Із місцевого бюджету на це загалом виділено 4 мільйони 400 тисяч гривень.

 – То місто таки готується до відновлення роботи дитячих садочків?

– Так. Дитячі садочки попередньо повинні запрацювати вже з 1 червня. Проте ця дата не остаточна. Ми чекаємо 22 травня, коли із карантинного режиму вийдуть більшість закладів. Якщо епідеміологічна ситуація буде благополучною, то до 6 червня вже всі садочки відновлять роботу.

Працівники дитячих садків – на вагу золота

 – А якщо після 22 травня кількість випадків COVID-19 у Тернополі збільшиться?

–  Чесно кажучи, важко прогнозувати, що буде. Звісно, вірогідність того, що рівень захворюваності зростатиме, є. Адже невдовзі відкриються ринки, і потоку людей  не зупинити. Та все ж, повторюся,  дитячі садочки – найбільш контрольовані та безпечні заклади, їхні працівники дуже добре ознайомлені з нормами й правилами стерилізації та дезінфекції. Триває закупівля всіх необхідних деззасобів, засобів індивідуального захисту для працівників та відвідувачів садочків. Зокрема, для дезінфекції приміщень на відкритих торгах до кінця травня буде закуплено дезан-хлор (1390 кг на суму 445 тис. грн.), кварцові лампи (158 шт. на суму 237 тис. грн.), медичне обладнання та вироби медичного призначення на суму 441 тис. грн. (маски – 10900 шт., рукавички – 10900 шт., деззасіб для рук – 512 л, безконтактних термометрів – 77 шт.). За прямою угодою також буде придбано рукавички поліетиленові для роздачі їжі (150 упаковок), рідке мило з дозатором (610 шт.).

Тож кожен садочок отримає все необхідне, щоби не наражати на небезпеку вихованців і персонал, тому про те, щоби не відкривати садочків, мова наразі не йде. До того ж щоранку працівники вимірюватимуть кожній дитині температуру і, помітивши її збільшення чи перші симптоми недуги, можуть відмовити батькам у прийомі дитини в садок.

– Чи відновлять свою роботу приватні садочки?

– Вони підпадають під загальне законодавство, тому їм також буде дозволено відновити роботу. Але згідно з усіма нормами. Все необхідне обладнання та засоби дезінфекції вони повинні будуть закупити за власний кошт.

– Чи розглядали алгоритм дій, якщо б садочкам не дозволили працювати до вересня. Що було б із персоналом?

– Почну з того, що наразі в нас дефіцит вихователів і працівників саме у дошкільних навчальних закладах. Тому однією із проблем цього періоду було б зберегти персонал. А це дуже важко. Проте якщо дійсно сталося б так, що уряд дозволив би роботу дитячих садочків тільки у вересні, то ми робили б усе можливе, щоби зберегти робочі місця, уникнути відтоку кадрів.  Приміром, шукали би можливості виплачувати працівникам мінімальну заробітну плату, аби вони не сиділи у відпустках за власний рахунок, намагались би виплачувати премії. Щодо дітей, то думаю, все ж відкрили б «чергові» групи або ж «чергові» садки в мікрорайонах  для тих батьків, які працюють та можуть надати довідку з місця роботи. Така ймовірність також розглядалася.

– Садочки, дасть Бог, запрацюють, але… як дістатися до них? Транспорт не ходить…

– Ми не можемо відновити роботу транспортної системи, допоки не буде знято режим надзвичайної ситуації. Проте сподіваємось, що до початку відкриття дитячих садочків зможемо розв’язати й цю проблему. Можливо, збільшимо кількість транспорту для спеціальних перевезень. Але слід пам’ятати, що транспорт – це скупчення людей, а отже, зростання ризику інфікування коронавірусом.

На завершення Леонід Олексійович додає, що відкриття садочків не означає, що можна нехтувати засобами безпеки, та радить батькам: «При погіршенні самопочуття дитини, найпершому симптомі чи скарзі краще зостаньтеся з малечею вдома, подбайте про неї та зверніться до сімейного лікаря. Дітям у колективі має бути комфортно та безпечно».

Отже, сподіватимемось, що малеча зовсім скоро зустрінеться зі своїми друзями, а батьки спокійно зможуть повернутися до роботи.

Соломія Вершигора

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
28 Травня
27 Травня
26 Травня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше