Найсвіжіше:
• Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото) • Фотофакт: на Тернопільщині працівники сільської ради вчилися гасити пожежі • Фірма найбагатшого уродженця Тернопільщини запустила виробництво найзатребуванішого в Україні виду добрив • “Мрію заснувати перший український кооперативний банк”: історія захисника та фермера з Тернопільщини Василя Мартюка • Харчова промисловість: виклики та перспективи • На Тернопільщині в автівці ледь не згорів водій (+фото) • На Тернопільщині в аварію потрапили дитина та двоє дорослих (+фото) • У Тернополі визначили осіб, які каратимуть мешканців за втручання в роботу приладів обліку води • Одразу п’ятеро жителів Кременеччини стали жертвами шахрайств, пов’язаних з виплатами допомоги • 9 жителів Тернопільщини втратили понад 1 млн грн: на 9 років засуджено мешканця Львівщини • У Тернополі достроково завершать опалювальний сезон • Загинув на Донеччині: на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку працівнику «Дністровського каньйону» (+фото) • Під час війни у Тернополі вирішили за понад мільйона відремонтувати волейбольний майданчик • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла
rss

Карантин – так карантин


Опубліковано: 11 Квітня 2020р. о 10:54


Життя, виявляється, дуже не передбачуване. Раніше навіть не вірилось, що  хтось чи щось може заставити практично всіх людей кинути звичні справи – улюблену роботу, традиційні зустрічі зі знайомими чи тусовку в нічних клубах, щоб осісти вдома. Великі міста і маленькі села повністю осиротіли, на вулицях, у скверах та парках обмаль людей, адже ті з них, які свідомі та дбають про власну безпеку і безпеку своїх рідних, знаходяться вдома на карантині. Дехто може сказати, що це втрачений час, однак це далеко не так. Це той короткий період у житті кожного з нас, який заставляє зупинитися, переосмислити те, що відбувалося раніше, та побачити, що навколо нас є не тільки робота, а також… власна сім’я, яку за шаленим темпом сучасного світу подекуди не помічаєш, або ж вона залишається на другому плані.

Сьогодні батьки мають як ніколи багато вільного часу для спілкування із власними дітьми, якого так катастрофічно не вистачало у звичайному вирі життя. Спілкування із власним чадом, організація їхнього дозвілля у 4-х стінах та вміння грамотно розкласти свої емоції на полички нині як ніколи важливі для кожного з нас. Саме зараз багато батьків здивовано помічають, що їхні діти виросли і стали «незнайомими». Сьогодні ж є можливість побачити, як змінюються риси характеру, емоції, уподобання, інтереси дитини, які могли бути поза увагою, враховуючи щоденну зайнятість батьків і завантаженість дитини школою, гуртками, домашніми завданнями, спілкуванням із друзями. Розмови, спільні заняття батьків і дітей нині якраз є найбільш актуальними. Водночас не варто саме в цей час робитися ідеальним батьком чи матір’ю. Психологи кажуть, і з ними не можна не погодитися, що не варто різко починати виховувати або «перевиховувати» своїх дітей. Адже це лише забере багато сил, здоров’я і часу та зіпсує відносини сім’ї в умовах ізоляції. Також зайвим буде примушувати дітей «використовувати час із користю, не байдикувати», тобто робити те, що здається за потрібне вам. Ну і, мабуть, не варто обговорювати в присутності дітей пандемію коронавіру, про яку нині не говорить хіба що лінивий. Краще подивитися з дітьми комедію чи мультики, приготувати разом домашні сухарики або какао з печивом.

Важливо в цей складний час знайти баланс не лише з дітьми, а й з другою половинкою. У взаємостосунках між подружжям потрібно бути більш толерантними одне до одного, намагатися все обговорювати. Якщо партнер вже не витримує напруження, потрібно дати можливість побути на самоті. Але це має бути взаємно, час для себе необхідно давати обом партнерам.

Коли надоїсть сидіти в чотирьох стінах, а рано чи пізно прогулятися таки варто, то сідайте в машину і їдьте з дружиною та дітьми за місто, краще до лісу. Звичайно, і там треба мати при собі засоби індивідуального захисту, але свіже повітря за відсутності інших людей ще нікому не завадило.

Коли ж ви заскучали за роботою, то можете знайти собі заняття і вдома. Наближаються Великодні свята. І хоча за нинішньої складної ситуації нам не до свят, однак ніхто не відміняв традицію чистоти і порядку у квартирі чи будинку саме до Великодніх свят. Коли є багато вільного часу, можна так його розподілити, щоби прибирання у квартирі, миття вікон чи вибивання килимків було у задоволення. 

Якщо ж у Вас є приватний будинок чи дача, то нині актуально попрацювати на присадибній ділянці. І голова на повітрі відпочиває від усяких думок та страхів, як самому не заразитися і вберегти родину, та й фізична праця під час тривалого осілого перебування вдома не буде зайвою, хоча б кістьми порухаєте. Ввечері спина може тріщати від болю, але задоволення неймовірне. Не життя, а казка! Та що тут говорити, це треба попробувати.

А ще під час карантину варто дотримуватись інформаційної «дієти» – достатньо раз в день подивитися новини для того, щоби бути в курсі дійсно важливих подій. Поменше дивитися телевізор і у різного роду гаджети, адже там, окрім паніки і негативних повідомлень, нині мало що інформують. Краще візьміть до рук книгу, про яку сучасний індивідум починає забувати, або ж якщо не можете без телевізора, то виберіть якийсь хороший історичний, комедійний чи документальний фільм, який не напружує мізки, а дозволить розслабитися.

Будьте здоровими! Дотримуйтесь гігієни рук і розуму!

Віталій Попович, головний редактор


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,

Перегляньте також:





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше