Найсвіжіше:
• Інтенсивне і сучасне ведення рослинництва – основа виробничої діяльності «Доброго самарянина» • У Тернополі молодик розповсюджував дитяче порно • Керівник Центру науки Христина Білінська: «У країні йде війна, і нам потрібні винахідники, раціоналізатори» • Городок гучно та розмахом відсвяткував 600-річчя! • Зорієнтуватися, щоби перемогти! • Фестиваль «Вставай, сонце»: місце, де шукають таланти! • Саксофоніст Василь Карапулько: «Це я той Вася, що «старався не трусити попіл» із пісні «Файне місто Тернопіль» гурту «Брати Гадюкіни» • У Тернополі для незрячих діток записали аудіозбірку • Заступник директора з рослинництва ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Тарас Швець: «Насіння з Бучача – гарантія урожаю!» • Віктор Мацикур: «Допоки база та стрільбище у Підгородньому знаходяться в приватній власності – проекту сучасного біатлонного комплексу держава не розглядатиме взагалі» • Обвинувачені у вбивстві студента біля клубу “Алюр” постануть перед судом • Через нові правила багато тернополян залишаться без субсидій • У Почаєві п’яні підлітки ледь не зарізали одногрупницю • Мальовниче село Городок святкує 600-річчя! • Баскетбольний клуб “Тернопіль-ТНЕУ” зіграє з БК “Київ-Баскет”. • На Бережанщині вовки покусали трьох людей та загризли собаку • Оновлення обходу Тернополя на завершальному етапі • Книга рекордів Тернополя поповнилась ще на чотири досягнення • Павло Клімкін: «Потенціал Тернопільщини варто презентувати на Раді інвесторів та експортерів» • Віктор Забігайло, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»: «Голос народу» • У Тернополі відкрили соціально-спортивну школу мадридського «Реалу» • Тернопільські профспілки розпочали протестні акції • Анонси газети «Номер один» від 10.10.2018 р. • Катерина Бойко: «Чоловік називає мене коброю, а все тому, що я насправді дуже терпляча, та коли вривається терпець, нападаю різко і неочікувано, як кобра» • Реформа екстреної медичної допомоги
rss
Іван Чайківський: «Жодна зернина не повинна бути продана за кордон»

Опубліковано: 9 Лютого о 11:00Прес-тур для тернопільських журналістів організувала компанія «Агропродсервіс». Їм показали виробничі потужності підприємства – насіннєвий і соєвий заводи, м’ясокомбінат. Представники ЗМІ мали змогу на власні очі побачити, як працює сучасне сільськогосподарське підприємство. 

Компанія орендує землі в чотирьох областях 

Знайомство зі знаним далеко за межами Тернопільщини підприємством розпочалося з Настасова. На подвір’ї головного офісу компанії нас зустріли

свинки-«робокопи» – металеві копії поросят. Це свого роду данина цим тваринам, які стали основою в діяльності «Агропродсервісу» і яких тут зараз понад 130 тисяч (із них 15 тисяч – свиноматки). Саме з вирощування свиней та обробітку паїв, узятих в оренду в місцевих жителів, розпочалася історія цієї компанії, а тоді, в червні 1999 року, – орендного підприємства, засновником і незмінним керівником якого є Іван Адамович Чайківський.

Нині «Агропродсервіс» – багатовекторне сільськогосподарське підприємство із замкнутим циклом. Сьогодні воно орендує понад 40 тисяч гектарів землі у Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській і Херсонській областях. А також займається насінництвом, рослинництвом, тваринництвом (в т.ч. птахівництвом), садівництвом та глибокою переробкою.

Як наголосив Іван Чайківський, уся вирощена продукція має перероблятися на потужностях компанії. Жодна зернина не повинна бути продана за кордон у вигляді сировини – лише як готова продукція, створюючи на кожному етапі додану вартість.

На жаль, сьогодні держава створила для сільськогосподарських підприємств такі умови, що вони змушені продавати частину продукції за кордон. До прикладу, «Агропродсервіс» продає приблизно 50 відсотків вирощеного урожаю, щоб отримувати валюту, яка потрібна для закупівлі тієї ж техніки й обладнання, які Україна не виробляє.

У планах – увійти до ТОП-5 найбільших виробників м’яса

Особлива гордість Івана Чайківського – Тернопільський м’ясокомбінат.

– Коли у 2014-му «Агропродсервіс» вирішив придбати м’ясокомбінат, це була суцільна руїна, адже на той момент він уже 8 років не працював. За короткий час нам вдалося провести масштабну реконструкцію комбінату, закупити сучасне обладнання та підібрати колектив фахових спеціалістів. Робимо раз і навіки, – відзначив пан Чайківський.

Сьогодні м’ясокомбінат випускає 250 найменувань продукції.

– І це ще не кінець. Підприємство має завдання у найближчі три роки увійти до п’ятірки найбільших виробників м’яса в Україні. І для цього є всі передумови, адже ми маємо власну сировину. Окрім вирощування свиней, минулого року «Агропродсервіс» відкрив ферму для відгодівлі бичків, а ще на Львівщині почали вирощувати індиків, – повідомив Іван Адамович.

Як відзначив Іван Чайківський, м’ясо від Тернопільського м’ясокомбінату екологічно чисте, адже вісім років тому «Агропродсервіс» відмовився від лікування свиней антибіотиками, бо спеціалісти підприємства довели, що під час термічної обробки антибіотик не пропадає і залишається у продукті, а для людини він шкідливий.

Сьогодні продукцію м’ясокомбінату можна придбати у 22-ох фірмових магазинах «Студії м’яса», які знаходяться на території нашої області. З часом планують відкрити їх по всій Україні.

У Чайківського яблука ростуть… під музику

В «Агропродсервісі» займаються і садівництвом. Цей напрямок діяльності, як відзначають у компанії, не головний, а для душі. Сади закладено у Настасові і в Оришківцях Лановецького району. З однієї яблуньки збирають до 90 яблук за сезон. Їх обривають вручну, залежно від розміру – спочатку більші, щоби зберегти гілки від ламання, потім – менші. Для цього наймають до 30 сезонних працівників. У компанії вирощують 12 різних сортів яблук. Фрукти продаються в магазинах «Студія м’яса» або ж гуртом їх можна придбати на складі у селі Настасів.

– Наші фруктові сади цікаві ще й тим, що вони мають свою систему озвучення. Включають її у час зав’язки плодів і виключають після повного збору урожаю. Цікава історія трапилася з нашим садом у селі Оришківці. Він знаходиться на території ферми, яка межує з людськими подвір’ями. І одна місцева жінка потрапила у той сад на екскурсію. І каже, що те озвучення допомагає і її садові, але лише половині. Бо… до другої звук не доходить, тому там яблука потерпають від птахів, а там де озвучення чути, плоди захищені, – розповів один із працівників «Агропродсервісу».

Компанія повністю забезпечує власні потреби у комбікормах

Іван Чайківський розповів, що «Агропродсервіс» не планує зупинятися на досягнутому.

– Два роки тому відкрили соєвий завод. Це була не лише вимога часу, а й певний принцип. Адже донедавна таку продукцію закуповували у Польщі. Тепер тут випускають соєву макуху і соєву олію, відтак «Агропродсервіс» повністю забезпечує власні потреби у комбікормах. У травні минулого року, що цікаво, дві цистерни соєвої олії відправили до Польщі, де… колись її купували. Для нас було принципово довести свою сою до кондиції, яка би переважала навіть європейську. І це один із багатьох прикладів нашої роботи на майбутнє, – відзначив Іван Адамович.

А ще цього року «Агропродсервіс» запускає новий напрямок з освоєння великої рогатої худоби м’ясних порід.

– У США вже закупили сперму биків породи «Герефорд». Ця порода найбільше відповідає нашим кліматичним умовам, невибаглива до харчування і в неї домінують чоловічі хромосоми. Тобто при спарюванні існує доволі велика ймовірність того, що народиться бичок. Тому компанія «Агропродсервіс» пропонуватиме людям, у яких є корови, таку оригінальну послугу – запліднювати корів закупленою сировиною. При цьому плануємо компенсувати половину вартості послуг запліднення. Якщо ж потім корова народить бичка, компанія викуповує його за ціною телятини живої ваги на той день на ринку плюс 10 відсотків. Фахівці компанії розраховують, що ознаки м’ясної породи «Герефорд» збережуться і в новонародженого теляти. Потім усіх телят забирають на ферму для подальшої відгодівлі, після чого вони підуть на виготовлення продукції з яловичини, – розповів керівник «Агропродсервісу».

Таким чином компанія намагається підтримати людей, які все ще тримають корів у своїх господарствах. Власники «Агропродсервісу» дають зрозуміти, що селянам і зараз вигідно утримувати корів, адже новонароджених бичків у них викуплять, бо годувати його на м’ясо у домашніх умовах сьогодні не завжди рентабельно.

Сплачують 130 мільйонів податків

На запитання, яке найбільше досягнення компанії за минулий рік, Іван Адамович, не задумуючись, відповів: «Минулого року ми заплатили 130 мільйонів гривень податків. Багато це чи мало? У 2016-му їх було 80 мільйонів. Сума податків так суттєво зросла не лише через збільшення податкового тиску на бізнес, а й через динамічний і постійний розвиток компанії».

На сайті компанії «Агропродсервіс» можна побачити гасло: «Нас надихає наша робота». Мені ж під час екскурсії запам’ятався інший вислів, який висить в одному з офісів компанії: «Робіть сьогодні те, чого інші не хочуть робити, а завтра будете жити так, як інші не зможуть». І 20-річна історія розвитку компанії «Агропродсервіс» є яскравим підтвердженням цьому.

Іван Білий

 

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

– Скільки Вами створено робочих місць?

– Загалом у компанії працює близько двох тисяч людей, з яких на Тернопільському м’ясокомбінаті – 400, враховуючи магазини «Студія м’яса».

– Чи залучаєте іноземні інвестиції?

– Компанія «Агропродсервіс» – суто українська, без іноземних інвестицій, і всі податки сплачуються у бюджет держави. Використовуємо тільки гривневі кредитні ресурси, у валюті кредитів не маємо.

– 20 років тому, коли ви стали доволі молодим головою господарства, чи мріяли про таке виробництво як сьогодні?

– Не думав, як і не думав, що воно мене… вкраде.

– «Агропродсервіс», окрім всього іншого, підтримує й спорт…

– Ми підтримуємо федерацію кікбоксерів Тернопільщини. У сучасному спортивному залі нашої компанії тричі на тиждень тренуються юні кікбоксери, а також кожен наш працівник може тут займатися безкоштовно. Коли випадає така нагода, на тренажерах займаюся особисто. Також наша компанія майже рік підтримує жіночий та чоловічий баскетбол у нашому краї.  


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , , ,Новини
16 Жовтня
15 Жовтня
12 Жовтня
11 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 42%, 5 votes
  5 votes 42%
  5 votes - 42% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 25%, 3 votes
  3 votes 25%
  3 votes - 25% of all votes
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 17%, 2 votes
  2 votes 17%
  2 votes - 17% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 17%, 2 votes
  2 votes 17%
  2 votes - 17% of all votes
Total Votes: 12
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше