Найсвіжіше:
• Скільки коштує народитися на світ, або Чому «подяка у конвертах» має значення? • Думали, що рятують рідних, а насправді збагатили шахраїв • Якщо хочеш допомогти людині – не допомагай • Іспит із водіння може суттєво подорожчати • Захмелілий молодик влаштував погоню, як у кіно • Координатор проєкту «Танцюю, як усі» Олена Коваль: «На велику сцену вийдуть дітки з інвалідністю разом зі здоровими дітьми і будуть танцювати, незважаючи ні на що» • Коли втрачено статус неприбуткового підприємства • Герой студентського чемпіонату Європи Юрій Заставецький: «Коли ще вчився у школі, то брав собі 5-7 м’ячів, воротаря-сусіда, йшов на власне футбольне поле і вчився бити штрафні» • Вартість бензину знизиться на 3-5% • В Україні з’явилася послуга “е-пенсія” • Безробітний під Чортковом викрав фруктовий сад • Змінилися терміни передачі показників електролічильника • Орати якісно ще й на швидкість вчилися трактористи компанії «Контінентал» • Багатофункціональну актову залу урочисто відкрили у Старовишнівецькій школі Вишнівецької ОТГ • На ремонт усіх вітчизняних доріг треба 10 років і трильйон гривень • Королева манікюру Тетяна Штаблава: «Якщо хтось думає, що манікюр – це лише підпиляти й обрізати кутикулу, то він дуже помиляється» • Індустріальний парк «Chortkiv-West» запланували створити у Чорткові • ГОРОСКОП 14 – 20 серпня • Горе-”оператор”, який зняв на відео сцену вбивства, залишиться під вартою • Аграрії Тернопільщини намолотили перший мільйон зерна нового врожаю • На Монастирищині чоловіка катували праскою • Тренер із надання домедичної допомоги Віктор Шацький: «Екстрена медицина чи домедична допомога – це симбіоз науки і… рок-н-ролу» • Анонси газети «Номер один» від 14.08.2019 р. • Дев’ята товариська гра – у рамках програми розвитку футболу в Тернопільській області • Дізнатися вартість кожного «крутого» номерного знаку можна онлайн
rss
Інвестори на словах готові вкладати кошти у тернопільські проекти

Опубліковано: 4 Червня о 10:30Міжнародні гості були приємно Міжнародні гості були приємно здивовані гостинністю Тернопільщини

23-24  травня у Збаразькому замку відбулася масштабна для Тернопілля подія – Інвестиційний форум  «Invest-2019». Закордонні інвестори другий рік поспіль приїздять до Збаража, щоби на свіжому повітрі в оточеному неймовірними краєвидами замку поговорити про бізнес і гроші. Всі вони зацікавлені у проектах та ідеях. Ті, хто на теренах Тернопільщини вперше, детально вивчають місцевість, спілкуються з людьми та нотують важливі для них речі. Форум відбувся за сприяння багатьох спонсорів та підтримки тернопільської влади. У них ми й дізнавалися деталі цього заходу.

Віце-прем’єр-міністр Степан Кубів не міг Віце-прем’єр-міністр Степан Кубів не міг не завітати на міжнародний форум, який не завітати на міжнародний форум, який відбувся на його рідній Тернопільщині відбувся на його рідній Тернопільщині

Тернопільщина – вдала платформа для бізнесу

На форумі дуже багато людей, іноземні делегації, голови ОТГ, представники влади. Прибули і високі гості, зокрема голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі, перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів.

Цьогоріч розглядали безліч важливих питань: розвиток туризму, розширення IT-індустрії, інновації в галузі диверсифікації джерел енергії на базі біоресурсних технологій, питання агропромислового комплексу, розвиток міста. Та один із найважливіших моментів – концепція розвитку міжнародного аеропорту «Тернопіль».

Начальник управління стратегічного розвитку Тернопільської міської ради Юрій Дейнека розповів, що цей форум створюється не лише для того, щоби залучити інвестування грошей у Файне місто, а й для підтримання та налагодження європейських зв’язків.

Понад сто інвесторів приїхали на Тернопільщину, кожен з них мав свою мету, не всі готові вкласти гроші. Одні лише ознайомлюються з програмою, інші шукають цікаві ідеї, щоби їх «розкрутити». Є й такі, котрі переконані, що Україна, а тим паче Тернопільщина – це вдала платформа для бізнесу, проте війна на сході збиває з пантелику, тому ставляться з певною обережністю до пропозицій.

Організаторами форуму «Invest-2019» була Тернопільська ОДА та облрада, загальна сума, витрачена на захід, складає близько 400 тисяч гривень.

Начальник управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Оксана Качурівська розповіла нам про форум у деталях.

– Яке місце займає наша область у плані інвестування?

На даний момент можемо відмітити великий приріст. У порівнянні з попередніми роками інвестиції значно зросли. До прикладу, раніше могли спостерігати 55 млн. доларів інвестування, а зараз маємо 106 млн. доларів прямих інвестицій. Темпи зростають, і це не може не тішити, адже якщо інвестиції зростають, це означає, що ми зайняли правильну позицію та йдемо правильним шляхом.

– Скільки прибуло інвесторів на форум і чи є вже ті, які готові вкласти кошти?

Близько 130 інвесторів завітали на форум. Поки що пропозицій не поступало, але є велика зацікавленість у наших ідеях. Багато йде розмов із представниками влади. Хочу відмітити, що практично всі зацікавлені у нашій землі.

Чи представлено ідеї малого бізнесу?

Ні, на даний момент тут представлено ланки середнього та великого бізнесу. Прибули люди, котрі готові слухати масштабні ідеї та обговорювати вливання великої суми грошей, тому малий бізнес не зацікавлений у цьому.

Було піднято питання відновлення аеропорту, що можете сказати?

Так, питання стоїть на першому місці. Вже створено проект, який дозволить повністю відновити роботу аеропорту, надати нові робочі місця і створити комфорт для людей. На даний час шукається велика компанія, котра зможе фінансувати цей проект та взяти під свій контроль процес. Ви розумієте, що процес відновлення такої великої і громіздкої «машини» є важким та недешевим, тому йде пошук все-таки єдиної компанії, яка б могла покрити розходи. Програма розвитку аеропорту вже затверджена.

Де шукаєте інвесторів?

Ми співпрацюємо з різними структурами та компаніями, з  державними установами, які напряму спілкуються з інвестиційними закордонними фірмами. Маємо контакти зі всіма дипломатичними установами в Україні. Ми стали міцним підґрунтям для пошуку інвестицій, наша область зацікавлена як в інвестуванні, так і в народженні чогось нового та важливого.

Що найбільше цікавить інвесторів?

Їм цікава енергетика, це, мабуть, стоїть на першому місці, а також переробка та інфраструктурні проекти. Одним із них власне є аеропорт, тому надіємось, що скоро почнеться велика робота.

Інвестори готові працювати з Тернопільщиною?

Формат цьогорічного форуму вражає. Я безмежно радий бачити тут представників Польщі, Литви, Грузії, Туреччини. Це наші партнери, з якими ми тісно спілкуємось та співпрацюємо. Надіюся, що наступні проекти, котрі будуть представлені, зацікавлять наших друзів і ми сміливо заговоримо про співпрацю. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна поділився своїми думками щодо цьогорічного форуму та відповів на наші запитання.

Які угоди було підписано на форумі?

– Уклали дві міжнародні угоди. Перша – це план дій між Брестською областю та республікою Білорусь, вона передбачає реалізацію спільних проектів. Ми у цьому напрямку також працювали і напрацьовували копітку стратегію роботи. Друга угода була укладена між суб’єктами господарювання й органами місцевого самоврядування. На даний час це був Збаразький район і один з районів Грузії.

Один із ключових об’єктів, Один із ключових об’єктів, який був представлений на форумі, – який був представлений на форумі, – Тернопільський аеропорт

Яку користь отримує наша область від таких форумів?

Ми не можемо змусити інвесторів вкладати гроші в той чи інший проект.      Форум – це майданчик для налагодження контактів, для підтримання відносин та в подальшому для співпраці. За весь форум ми можемо не підписати жодної угоди, але тішить те, що є зацікавленість у наших людях, в їхніх ідеях. Цей формат дає можливість двом потенційним партнерам зійтися на  цікавому вкладенні. Ми презентуємо наш потенціал. Гарантуємо комфорт для інвесторів у Тернопільській області, беремо на себе відповідальність щодо дотримання  безпеки вкладень інвесторів у будь-який проект. На форумі говорилося щодо шахрайства, звісно, ці питання залишаться відкритим, адже моментів поцуплення грошей є маса. Проте ми стараємось перевіряти, слідкувати як за інвестиціями, так і за двома сторонами. Працюємо на бездоганну репутацію, що є не менш важливою складовою.

Зацікавленість у сільському господарстві

Голова комісії просторово-територіального планування інфраструктури і захисту природи Грузії Йосеб Болквадзе розповів, що в захопленні від української землі. Поля, які рясно цвітуть, мають акуратний та доглянутий вигляд, а це говорить про відповідальне відношення людей до своєї праці. Також чоловіка зацікавила ідея відновлення аеропорту, хоче дізнаватися все більше деталей та має своїх декілька ідей.

Бізнес-консул, голова управління аналітики та інформації в Йорданії Ахмед Модгіш також цікавиться ідеєю відновлення аеропорту. Каже, що проект, котрий пропонують щодо роботи аеропорту, є цікавим, адже у ньому прораховано можливі перспективи на майбутнє.

На міжнародний форум «Тернопільщина Invest2019» приїхали представники із тридцяти країн. Варто згадати про угоду, яку підписали 22 травня представники компанії «Signify». У ній ідеться про запуск виробництва світильників для вуличного освітлення в Україні, збиратимуть їх у Тернополі. Сергій Надал так  прокоментував: «Приємно, що на новітніх світильниках такого потужного світового лідера писатиме «Made in Tеrnopil».

Тернопільщина, за переконанням місцевої влади, впевнено крокує до фінансової стабільності. Організатори та гості форуму закликали всіх подавати свої ідеї та розвивати проекти, відстоювати свій потенціал та ставати найкращими.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
18 Серпня
17 Серпня
16 Серпня
15 Серпня
14 Серпня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше