Найсвіжіше:
• У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води
rss

Інтенсивність захворювання на кір спадає, але розслаблятися не слід


Опубліковано: 3 Червня 2019р. о 16:00


Кір – захворювання, котрого остерігаються більшість наших громадя та й України в цілому. Єдиний спосіб захистити себе та своїх дітей – вакцинуватися. На цьому акцентував начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради Ростислава Левчук.

Пан Ростислав навів сумну статистику, згідно з якою українці найчасніше хворіють на цю недугу.

– З усіх людей, які у Європі хворіють на кір, 70% складають українці. Окрім цього, за 4 місяці 2019 року кількість людей в Україні, які захворіли на кір, перевищує число хворих, які перебували на обліку в минулому році. Бачимо, що захворювання з минулого по цей рік почало зростати в геометричній прогресії. Ця хвороба має свою сезонність, а кожні 7 років ми помічаємо її збільшення. Разом з тим Міністерство охорони здоров’я України не розглядає поширення захворюваності як епідемію, – сказав Ростислав Левчук.

Що стосується саме Тернопільщини, то наш регіон у цьому плані дещо краще стоїть, ніж інші, хоча і в нас був смертельний випадок – внаслідок ускладнення від кору 3 травня помер уродженець Гусятинщини Андрій Шморган.

– Станом на сьогодні спостерігаємо в області зменшення захворюваності на кір. Так за останні тижні медики фіксують тільки 3-5 хворих у тиждень. Хоча на початку року хворіло навіть 15-19. Кір – хвороба, яка повністю залежить від вакцинації та від табеля щеплення дітей. Нагадую, що дітей потрібно вакцинувати двічі – в 1 та 6 років. Памятаю, що на початку 2000-х років табель щеплення було зірвано, адже в Україні не було необхідних вакцин. Це стало причиною епідситуації з захворюваністю, яку можемо сьогодні спостерігати й на Тернопільщині. Важливо, що в області ситуацію із перебігом кору ми контролюємо. Наявні вакцини як для імунізації дітей, так і дорослих, – наголосив керівник медичного відомства обласного центру.

– А як щодо дорослих?

– Міністерство охорони здоров’я України нещодавно дозволило та закликало всіх дорослих безкоштовно прищепитися від кору в закладах первинної медичної допомоги. Кількісна та якісна вакцина є в Центрі первинної медико-санітарної допомоги та дитячих поліклініках. Медики готові надати всім необхідну інформацію та вакцинувати бажаючих.

– А чи є протипоказання?

– Звичайно. Вакцинація – складний біологічний процес. Чи дозволено її робити, повинен визначити лікуючий лікар. Перед тим як вводити вакцину дорослій особі, потрібно детально вивчити анамнез (історію). Була введена вакцина у дитячому віці чи ні. Можливо, людина не пам’ятає цього факту, а можливо, й без щеплення у пацієнта виробились антитіла до захворювання. Тому перед тим, як робити щеплення дорослій особі, потрібно взяти направлення у сімейного лікаря і звернутися у лабораторний центр (вул. Шпитальна), щоби визначити, чи є в організмі антитіла, які здатні протистояти кору. 

– Якщо дитину заборонено вакцинувати, що робити батькам?

– Це індивідуальний підхід. На кожен такий випадок буде створено медичні протоколи. З цим питанням потрібно звертатися до сімейного лікаря або ж до педіатра. Ми працюємо з медичним університетом, де є кафедра імунології, саме там розглядаються такі нетипові випадки.

– Якщо школярі не вакциновані, їх не будуть допускати до навчання з осені?

– У рішенні надзвичайної комісії є пункт про обмеження масових заходів. Обмеження стосуються допуску дітей, які не вакциновані, або вакциновані лише раз. Ці речі є індивідуальними. Немає закону, в якому прописано, не впускати в школу невакцинованих дітей. Ми не можемо юридично заборонити відвідувати масові заходи невакцинованим дітям, проте ми попереджаємо та застерігаємо, що під час спалаху хвороби дітям, у яких немає повторної вакцинації, місця, де є скупчення людей, краще не відвідувати. Ланцюг хвороби не переривається. 

– Хто нестиме відповідальність, якщо після вакцинації постраждає дитина?

– На кожен випадок створюється індивідуальний протокол. Ретельно вивчається ситуація, яка склалася. На сьогодні можу сказати, що таких випадків не маємо. А це говорить про якісну вакцину із Франції та Індії.

Провывши опитування, чи довіряють тернопільські батьки вакцинації, маємо ось таку картину: зі 100 опитаних людей 88 не вважають теперішню вакцину єдиним захистом від захворювань, 15-ть із них мають постраждалих дітей після щеплення. Поки що питання вакцинації та вибір робити її чи ні залишається відкритим. Але пам’ятайте, здоров’я дітей у ваших руках і відповідальність нести будуть лише батьки. 

На завершення начальник відділу охорони здоров’я додав, що вважає вакцинацію єдиним правильним рішенням, щоби запобігти поширенню небезпечного захворювання. Тим часом пан Ростислав нагадує тернополянам, що на кір можна захворіти упродовж всього 21-денного періоду. Отож бережіть себе та своїх дітей.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше