Найсвіжіше:
• Частина жителів Тернополя сьогодні залишаться без світла • Батьки померли в дитинстві: на війні загинув 19-річний військовий з Тернопільщини • Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах • Шахрайка-ворожка, знімаючи «пороби», видурила у жительки Тернопільського району 180 тисяч гривень • Поліцейські затримали п’яного водія, який на переході на в’їзді у Тернопіль травмував дівчину • На 62-році життя помер спостерігач арбітражу Асоціації футболу Тернопільщини • На Борщівщині чоловік через сварку підпалив сарай своєї співмешканки • Єврокубки стають примарними: історія весняного падіння Полісся • Тернопільська “Нива” підписала контракт з вихованцем київського футболу • Мешканці однієї з багатоповерхівок Тернополя сьогодні будуть без світла • Один з найбільших водоканалів Тернопільщини на межі зупинки: стала відома причина • Громада на Тернопільщині попрощалася з наймолодшим загиблим воїном
rss

Хто ви, «доктор Пі»?


Опубліковано: 19 Січня 2018р. о 12:00


Звільнений із тюрми за «законом Савченко» Андрій Слюсарчук вимагає скасувати вирок суду

Феномен «доктора Слюсарчука» ще чекає свого вивчення. Хто він – справді людина з надзвичайними здібностями, здатна запам’ятовувати гігабайти інформації, такий собі український Вольф Мессінг? Чи шахрай, авантюрист, дурисвіт, який хитро маніпулював людьми, наживаючись на їхній біді? Хто він – вчений, який давав хворим надію і намагався подолати смерть, чи безжальний маніяк, який сам не тямив, що коїв?

Унікум чи шахрай?

На орбіту слави Андрій Слюсарчук вийшов у 2006 році, коли встановив рекорд – запам’ятав 30 мільйонів чисел після коми числа Пі (тому-то й охрестили його «доктором Пі»). До того ж він єдиний, кому вдалося обіграти шахову комп’ютерну програму «Рибка». Щоправда, дехто одразу запідозрив, що всі ці рекорди – чистої води шахрайство.

Та час спливав, Андрій Тихонович робив професійну кар’єру і лікував тяжкохворих. Аж поки у 2011-му журналісти львівської газети «Експрес» не зацікавились його «методами», провели власне розслідування та надрукували серію публікацій, звинувативши «доктора Пі» у незаконній лікарській практиці, внаслідок якої всі прооперовані ним пацієнти помирали – хто одразу, хто за пару днів. Та найгірше, що серед них були і діти.

Слюсарчука заарештували, і оскільки слідство не встигало зібрати всіх матеріалів, він 9 місяців провів у слідчому ізоляторі (хоча законом дозволялося тримати під вартою лише півроку – це перше порушення його прав). Тим часом спливали все нові факти непрофесійності «світила медицини». Зокрема, щодо встановленого дитині діагнозу «прихована шизофренія», хоча насправді такого терміну в медицині немає. І за іноземні препарати, які «професор» виписав і сам же продав хворим за сотні доларів, і за операції, що більше нагадували експерименти над напівживими людьми. І навіть що скальп він тримає якось по-жіночому. 

Ще понад 2 роки тривав суд. Нарешті 14 лютого 2014 року вироком Сихівського районного суду м. Львова 42-річного А. Т. Слюсарчука було визнано винним у тяжких злочинах: вбивстві з необережності (ч. 1 ст. 119), незаконній лікувальній діяльності (ст. 138), шахрайстві у великих розмірах (ч. 2, 3 ст. 190 ), підробці документів (ч. 4 ст. 358 КК України) та засуджено до 8 років позбавлення волі. Апеляційний суд Львівської області залишив вирок без змін.

Проте колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ знайшла безліч процесуальних порушень, допущених під час судового слідства, і справу направили на новий розгляд. Однак у Львівському апеляційному вже не набралося потрібної кількості суддів, які б ще не слухали справи «доктора Пі», відтак ВССУ спрямував її до апеляційного суду Тернопільської області.

Три крапки, «доктор Пі» і кролики

Майже рік у Будинку правосуддя Тернополя розглядалися скарги, подані як самим Слюсарчуком, так і його адвокатами. Нарешті напередодні нового року Тернопільський апеляційний суд оголосив свій вердикт, щоправда, замість крапки поставив три крапки у кримінальній справі: частково задовольнивши апеляційні скарги засудженого та його захисників, відправив справу на новий розгляд до Сихівського районного суду м. Львова. А це солідні 52 томи! Десятки потерпілих, сотні свідків, численні експертизи, оперативні заходи, перевірки. Та головне, що дипломи про вищу освіту А. Т. Слюсарчуку видано у Росії! Яким чином зараз перевірити й допитати колишніх одногрупників і викладачів 2-го Московського державного медінституту ім. М. І. Пирогова чи Санкт-Петербурзького університету?     

Тим часом 28 січня 2016 року Володимирецький районний суд Рівненської області на підставі ч. 5 ст. 72 КК України зі змінами (так званий «закон Савченко») зарахував А. Слюсарчуку строк попереднього ув’язнення з часу затримання 14 листопада 2011 р. до дня набрання вироком законної сили (8 квітня 2015 р.) із розрахунку один день попереднього ув’язнення за 2 дні позбавлення волі й випустив «доктора Пі» на волю. Подейкують, він і зараз не припинив своїх сеансів, щоправда, наразі вводить у гіпноз… кроликів. 

Дитя гір чи син лейтенанта Шмідта?

За 2 роки Сихівський суд так і не з’ясував десятків білих сторінок у біографії Слюсарчука. Наприклад, Андрій Тихонович стверджував, що народився у селі Нагорного Карабаху (Республіка Азербайджан) і ще дитиною осиротів, оскільки батьки загинули в автокатастрофі. В 11 років(!) закінчив середню школу і, за порадою родичів, змінив прізвище та по батькові і став таким собі Слюсарчуком.

Далі – ще цікавіше. У 14 років дитина з високогірного села вступає до Московського медінституту ім. М. І. Пирогова та настільки успішно вчиться, що по закінченні його зараховують до закритої наукової групи, в складі якої він 15 років проводив таємні дослідження в галузі нейронауки (це все зі слів засудженого). Чим конкретно займався, відповіді не дає, посилаючись на дану розписку. І те, що згодом у жодному з вузівських архівів не знайшлося його студентської особової справи, пов’язує з російськими спецслужбами: мовляв, ФСБ знищила!

Тим часом українські слідчі знаходять згадки про Слюсарчука спочатку на Житомирщині, а згодом – на Вінниччині, де він нібито вчився в одному з ПТУ містечка Козятин. У паспортному столі навіть збереглася власноруч написана ним заява. Підозрюваний у суді все категорично заперечує і просить провести почеркознавчу експертизу, та служителі Феміди чомусь ігнорують цю вимогу. Як і прохання провести медичне обстеження, адже Слюсарчук із Житомирщини у спецшколі-інтернаті перехворів на гепатит і сильно обпік руку. Тим часом навіть неозброєним оком на руках підсудного опіків не спостерігалося, а от перевіряти кров на наявність гепатиту суд також не став.

Друге питання – підробка документів дипломів російських вузів. Ані слідство, ані суд так і не встановили, чи насправді прізвище Слюсарчука додрукували на одній зі сторінок протоколу серед прізвищ інших студентів-випускників. Знову ж таки російські слідчі чомусь не зробили експертизи документа. Або не надіслали її результатів.

Без папірця ти комаха

Проте погодьтесь, із підробленими дипломами найпрестижніших університетів не кожний наважиться йти радником першого Віце-прем’єр-міністра України, як це зробив засуджений наприкінці 2009-го. Якщо ж дипломи Слюсарчука підроблені, то як же їх перевіряли в апараті Кабміну?

До того ж влітку 2010 року наш візаві без вагань звертався до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з проханням провести нострифікацію (процедуру визнання іноземних документів про освіту, т. б. згода відповідних органів державної влади на законну силу цих документів на території держави) виданого йому в Москві атестата професора. І тодішній Міністр Дмитро Табачник підписав новенький документ новоспеченому українському професору Слюсарчуку!   

Водночас як не згадати, що, починаючи з серпня 2005-го, він зробив карколомну кар’єру. Спочатку А. Слюсарчука зараховують професором кафедри інформаційних систем та технологій Інституту підприємництва та перспективних технологій при Національному університеті «Львівська політехніка». За півроку – доцентом кафедри загальних юридичних дисциплін(!) Львівського державного інституту новітніх технологій та управління ім. В. Чорновола.

У 2008 р. А. Слюсарчук уже професор кафедри нейрохірургії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика (м. Київ), а трохи згодом запрошений (за сумісництвом) на аналогічну посаду в Київському національному університеті будівництва й архітектури. І це ще не все. Лишаються тільки запитання. Тим паче, що всі його дипломи і звання вітчизняне Міністерство освіти досі не скасувало. Тож суду є у чому розбиратись.   

Питається тільки, коли? Адже, відповідно до Указу Президента України, у січні 2018-го стартував другий етап судової реформи, і з метою оптимізації Сихівський районний суд повинен увійти до складу Другого окружного суду м. Львова. Тобто уявіть: тільки-но судді по третьому колу почнуть розглядати справу «доктора Пі», як суд реорганізують і все повториться: автоматизований розподіл, знайомство з матеріалами і нове слухання. Тож хто насправді Слюсарчук – доктор він чи проФФесор, суд ще не скоро розбереться…

Олена Густенко


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , , , , ,





Новини
19 Березня
18 Березня
17 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше