Найсвіжіше:
• «Нива» уперше в історії виграла в «Чорноморця» на його полі • Концепцію покращення дорожнього трафіку презентували у Тернополі • Навчання студентів ЗУНУ за програмою академічних обмінів DAAD • На Тернопільщині планують створити геологічний заказник • Гороскоп на тиждень із 26 жовтня по 1 листопада 2020 року • Об’єкти «Великого будівництва» готують до відкриття • Листопаде листопаде, чи зустрінеш ти нас заморозками? • Водій маршрутки переїхав пенсіонерку – і знову сів за кермо • У Тернопільській громаді голосуються за проєкти «Громадського бюджету-2021» • Віктор Овчарук став керівником обласного перинатального центру «Мати і дитина» • Як пройшли місцеві вибори на Тернопільщині? • Українців очікує значне підвищення ціни на газ • Анонси газети «Номер один» від 28.10.2020 р. • Майже півтори тисячі роботодавців Тернопільщини вже мають власні «електронні кабінети» • Де на Тернопільщині не буде світла • Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму? • Салат із куркою та мандаринами «Смакотулька» • Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю»
rss
Хто ви, «доктор Пі»?

Опубліковано: 19 Січня о 12:00Звільнений із тюрми за «законом Савченко» Андрій Слюсарчук вимагає скасувати вирок суду

Феномен «доктора Слюсарчука» ще чекає свого вивчення. Хто він – справді людина з надзвичайними здібностями, здатна запам’ятовувати гігабайти інформації, такий собі український Вольф Мессінг? Чи шахрай, авантюрист, дурисвіт, який хитро маніпулював людьми, наживаючись на їхній біді? Хто він – вчений, який давав хворим надію і намагався подолати смерть, чи безжальний маніяк, який сам не тямив, що коїв?

Унікум чи шахрай?

На орбіту слави Андрій Слюсарчук вийшов у 2006 році, коли встановив рекорд – запам’ятав 30 мільйонів чисел після коми числа Пі (тому-то й охрестили його «доктором Пі»). До того ж він єдиний, кому вдалося обіграти шахову комп’ютерну програму «Рибка». Щоправда, дехто одразу запідозрив, що всі ці рекорди – чистої води шахрайство.

Та час спливав, Андрій Тихонович робив професійну кар’єру і лікував тяжкохворих. Аж поки у 2011-му журналісти львівської газети «Експрес» не зацікавились його «методами», провели власне розслідування та надрукували серію публікацій, звинувативши «доктора Пі» у незаконній лікарській практиці, внаслідок якої всі прооперовані ним пацієнти помирали – хто одразу, хто за пару днів. Та найгірше, що серед них були і діти.

Слюсарчука заарештували, і оскільки слідство не встигало зібрати всіх матеріалів, він 9 місяців провів у слідчому ізоляторі (хоча законом дозволялося тримати під вартою лише півроку – це перше порушення його прав). Тим часом спливали все нові факти непрофесійності «світила медицини». Зокрема, щодо встановленого дитині діагнозу «прихована шизофренія», хоча насправді такого терміну в медицині немає. І за іноземні препарати, які «професор» виписав і сам же продав хворим за сотні доларів, і за операції, що більше нагадували експерименти над напівживими людьми. І навіть що скальп він тримає якось по-жіночому. 

Ще понад 2 роки тривав суд. Нарешті 14 лютого 2014 року вироком Сихівського районного суду м. Львова 42-річного А. Т. Слюсарчука було визнано винним у тяжких злочинах: вбивстві з необережності (ч. 1 ст. 119), незаконній лікувальній діяльності (ст. 138), шахрайстві у великих розмірах (ч. 2, 3 ст. 190 ), підробці документів (ч. 4 ст. 358 КК України) та засуджено до 8 років позбавлення волі. Апеляційний суд Львівської області залишив вирок без змін.

Проте колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ знайшла безліч процесуальних порушень, допущених під час судового слідства, і справу направили на новий розгляд. Однак у Львівському апеляційному вже не набралося потрібної кількості суддів, які б ще не слухали справи «доктора Пі», відтак ВССУ спрямував її до апеляційного суду Тернопільської області.

Три крапки, «доктор Пі» і кролики

Майже рік у Будинку правосуддя Тернополя розглядалися скарги, подані як самим Слюсарчуком, так і його адвокатами. Нарешті напередодні нового року Тернопільський апеляційний суд оголосив свій вердикт, щоправда, замість крапки поставив три крапки у кримінальній справі: частково задовольнивши апеляційні скарги засудженого та його захисників, відправив справу на новий розгляд до Сихівського районного суду м. Львова. А це солідні 52 томи! Десятки потерпілих, сотні свідків, численні експертизи, оперативні заходи, перевірки. Та головне, що дипломи про вищу освіту А. Т. Слюсарчуку видано у Росії! Яким чином зараз перевірити й допитати колишніх одногрупників і викладачів 2-го Московського державного медінституту ім. М. І. Пирогова чи Санкт-Петербурзького університету?     

Тим часом 28 січня 2016 року Володимирецький районний суд Рівненської області на підставі ч. 5 ст. 72 КК України зі змінами (так званий «закон Савченко») зарахував А. Слюсарчуку строк попереднього ув’язнення з часу затримання 14 листопада 2011 р. до дня набрання вироком законної сили (8 квітня 2015 р.) із розрахунку один день попереднього ув’язнення за 2 дні позбавлення волі й випустив «доктора Пі» на волю. Подейкують, він і зараз не припинив своїх сеансів, щоправда, наразі вводить у гіпноз… кроликів. 

Дитя гір чи син лейтенанта Шмідта?

За 2 роки Сихівський суд так і не з’ясував десятків білих сторінок у біографії Слюсарчука. Наприклад, Андрій Тихонович стверджував, що народився у селі Нагорного Карабаху (Республіка Азербайджан) і ще дитиною осиротів, оскільки батьки загинули в автокатастрофі. В 11 років(!) закінчив середню школу і, за порадою родичів, змінив прізвище та по батькові і став таким собі Слюсарчуком.

Далі – ще цікавіше. У 14 років дитина з високогірного села вступає до Московського медінституту ім. М. І. Пирогова та настільки успішно вчиться, що по закінченні його зараховують до закритої наукової групи, в складі якої він 15 років проводив таємні дослідження в галузі нейронауки (це все зі слів засудженого). Чим конкретно займався, відповіді не дає, посилаючись на дану розписку. І те, що згодом у жодному з вузівських архівів не знайшлося його студентської особової справи, пов’язує з російськими спецслужбами: мовляв, ФСБ знищила!

Тим часом українські слідчі знаходять згадки про Слюсарчука спочатку на Житомирщині, а згодом – на Вінниччині, де він нібито вчився в одному з ПТУ містечка Козятин. У паспортному столі навіть збереглася власноруч написана ним заява. Підозрюваний у суді все категорично заперечує і просить провести почеркознавчу експертизу, та служителі Феміди чомусь ігнорують цю вимогу. Як і прохання провести медичне обстеження, адже Слюсарчук із Житомирщини у спецшколі-інтернаті перехворів на гепатит і сильно обпік руку. Тим часом навіть неозброєним оком на руках підсудного опіків не спостерігалося, а от перевіряти кров на наявність гепатиту суд також не став.

Друге питання – підробка документів дипломів російських вузів. Ані слідство, ані суд так і не встановили, чи насправді прізвище Слюсарчука додрукували на одній зі сторінок протоколу серед прізвищ інших студентів-випускників. Знову ж таки російські слідчі чомусь не зробили експертизи документа. Або не надіслали її результатів.

Без папірця ти комаха

Проте погодьтесь, із підробленими дипломами найпрестижніших університетів не кожний наважиться йти радником першого Віце-прем’єр-міністра України, як це зробив засуджений наприкінці 2009-го. Якщо ж дипломи Слюсарчука підроблені, то як же їх перевіряли в апараті Кабміну?

До того ж влітку 2010 року наш візаві без вагань звертався до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з проханням провести нострифікацію (процедуру визнання іноземних документів про освіту, т. б. згода відповідних органів державної влади на законну силу цих документів на території держави) виданого йому в Москві атестата професора. І тодішній Міністр Дмитро Табачник підписав новенький документ новоспеченому українському професору Слюсарчуку!   

Водночас як не згадати, що, починаючи з серпня 2005-го, він зробив карколомну кар’єру. Спочатку А. Слюсарчука зараховують професором кафедри інформаційних систем та технологій Інституту підприємництва та перспективних технологій при Національному університеті «Львівська політехніка». За півроку – доцентом кафедри загальних юридичних дисциплін(!) Львівського державного інституту новітніх технологій та управління ім. В. Чорновола.

У 2008 р. А. Слюсарчук уже професор кафедри нейрохірургії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика (м. Київ), а трохи згодом запрошений (за сумісництвом) на аналогічну посаду в Київському національному університеті будівництва й архітектури. І це ще не все. Лишаються тільки запитання. Тим паче, що всі його дипломи і звання вітчизняне Міністерство освіти досі не скасувало. Тож суду є у чому розбиратись.   

Питається тільки, коли? Адже, відповідно до Указу Президента України, у січні 2018-го стартував другий етап судової реформи, і з метою оптимізації Сихівський районний суд повинен увійти до складу Другого окружного суду м. Львова. Тобто уявіть: тільки-но судді по третьому колу почнуть розглядати справу «доктора Пі», як суд реорганізують і все повториться: автоматизований розподіл, знайомство з матеріалами і нове слухання. Тож хто насправді Слюсарчук – доктор він чи проФФесор, суд ще не скоро розбереться…

Олена Густенко


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , , , , ,Новини
29 Жовтня
28 Жовтня
27 Жовтня
26 Жовтня
25 Жовтня
24 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше