Найсвіжіше:
• Лікар-невролог Олена Шершун: «Неврози потребують комплексного лікування, і в даному випадку соромитися нічого!» • Віталій Сідоров: «Як тільки мене поновлять на посаді, того ж дня напишу заяву на звільнення за власним бажанням. Не хочу від прокуратури нічого!» Суд поновив на посаді експрокурора Тернополя, якого звільнили в рамках кримінальної справи • Як проста сільська команда стала дворазовим переможцем Ліги чемпіонів Тернопільщини • Міський голова Копичинців Богдан Келічавий: «Якщо ми хочемо змінити країну, потрібно робити це знизу вгору, не чекаючи змін у Києві чи ще десь» • Де на Тернопільщині не буде світла • Підлітки, які ледь не зарізали одногрупницю у Почаєві «сядуть» на 10 років • Для автоматичної фіксації порушень хочуть створити «Екологічного інспектора» • 10 географічних брендів можуть стати офіційними • У Тернополі запрацювала «Фабрика Святого Миколая» • В Україні зміниться система реєстрації свійських тварин • Центри зайнятості Тернопілля цьогоріч стовідсотково укомплектували вакансії для 155 підприємств та установ • Підзимові посіви: переваги й недоліки • Коронавірус забрав життя 47-річного священника з Тернополя • Залишилося трохи більше місяця, щоби скористатися податковою знижкою за 2019 рік • Україна може зекономити 200 мільярдів за рахунок зменшення корупції • Винуватця аварії засудили на 3 роки • За вбивство іноземця дівчині з В. Глибочка загрожує до 15 років • Кілька мільйонів українських сімей можуть залишитися без газу • Зимових відключень електроенергії не планується • На Тернопільщині вбили громадянку Молдови • Жахлива ДТП у Тернопільському районі: діти віком 12 та 9 років потрапили до реанімації • Тернопільська «Ватра» планує освітити всі вітчизняні військові аеродроми • Перша сесія міської ради: оновлений склад комісій, злагоджене голосування та настанови від церковників • До столиці – через міста Тернопільщини • Яблука з садів Петра Гадза підкорили Великобританію
rss
Хоростківський спиртозавод отримає нове дихання та вироблятиме… біоетанол

Опубліковано: 11 Серпня о 10:46Уже в жовтні Хоростківське місце провадження діяльності ДП «Укрспирт» (колишній спиртозавод) отримає нове дихання, запрацювавши на повну потужність. За словами в. о. директора ДП «Укрспирт» Юрія Лучечка, Хоростківське МПД стане першим, де модернізують обладнання з глибокої переробки відходів бродіння.

Нагадаємо, що завдяки сприянню депутатів Верховної Ради, зокрема народного депутата Миколи Люшняка, керівник ДП «Укрспирт» після кількох робочих зустрічей прийняв рішення реконструювати Хоростківське МПД ДП «Укрспирт» та інвестувати у нього значні кошти. Про те, на якому етапі та яким чином проходить модернізація підприємства, нам розповів новопризначений керівник Хоростківського підрозділу «Укрспирт» Олексій Олександрович Кравчик.

– Пане Олексію, розкажіть кілька слів про себе.

Народився я у місті Пустомити Львівської області, там і закінчив школу. Отримав дві вищі освіти: технічну і юридичну. По закінченню ВНЗ працював 4 роки у ПАТ «Львівобленерго», пізніше – у ПАТ «Львівгаз», де займав керівні посади. А тепер понад два роки працюю у спиртовій галузі – спочатку на Козлівському МПД ДП «Укрспирт», а з березня поточного року призначений керівником Хоростківського МПД.

– Підприємство не працює з 2014 року, чи не злякали Вас масштаби роботи, котрі потрібно виконати для того, щоби відновити роботу довіреного Вам об’єкта?

– Так, воно не працює вже 4 роки. За даний час жодних робіт на місці не проводилось, багато чого я отримав у поганому стані, маю на увазі і обладнання, і приміщення, яке зараз потрібно приводити до порядку. Частина обладнання вже вийшла з ладу, його неможливо відновити, тому закупляємо нове. Також приводимо у порядок все не тільки на заводі, а й їдальню та житлові приміщення. Я впевнений, що з часом впораємося з усім.

– Скажіть, будь ласка, скільки на сьогоднішній день у Вас налічується працівників?

– На підприємстві працює 151 чоловік.

– А яким чином Вам вдається налагоджувати робочий процес із такою кількістю людей?

– Усе просто – у мене хороший колектив. Щоби Ви зрозуміли, на всіх непрацюючих заводах працівники виходять на роботу в режимі неповного робочого часу. На нашому ж підприємстві є працівники, які трудяться по 3 дні в тиждень, а є й такі, котрі залучені до роботи 5 днів у тиждень, тобто кожного дня, окрім суботи та неділі, бо на кожен день для них сплановано роботи. Зараз проводиться демонтаж старого обладнання, встановлення нового, а ще фарбування, чищення… Тобто роботи є достатньо. Що стосується заробітної плати, то вона зараз є малою, а збільшити чи надати премії для заохочення поки що не маємо змоги. Скажу правду, багато хто дивується, як із такою заробітною платою і за такий короткий час люди змогли виконати значний об’єм роботи. Але всім кажу, що колектив гарний, здоровий, кожен розуміє, що для того, аби завод повноцінно працював,  потрібно докласти чимало зусиль. І люди злагоджено беруться до роботи та працюють.

– Отже, не важко бути керівником, коли є такий колектив?

– Звісно, ні! Важко тоді, коли колектив лінивий. Повторюсь, мені пощастило працювати із фахівцями, такими як Іван Степанович Вигнанець та Володимир Степанович Щерб’як, адже саме на них покладено більшість роботи, вони слідкують, щоб усе проводилося злагоджено та безпечно.

– Скажіть, чи починаєте Ви налагоджувати співпрацю з цукровими заводами?

– На сьогоднішній день налагодження співпраці проводиться централізовано, через Київ, маю на увазі договори, обговорення цін тощо. Однозначно, співпрацювати будемо, бо хочемо якнайшвидше відновити роботу підприємства.

– Розкажіть детальніше про продукцію, яку виготовлятиме підприємство?

– Найперше скажу, що вироблятиметься не харчовий спирт, а біоетанол, який може бути добавкою до пального та використовуватись і у хімічній промисловості. Між іншим, з новим обладнанням ми збільшимо потужність виробленої продукції від 6-ти тисяч декалітрів на добу до 9-ти, тобто вироблятиметься більше продукції за той самий час.

– А коли з’явиться перша продукція?

– Поки що не можу назвати точної дати, бо ті роботи, які ведуться від березня, а саме – демонтаж і підготовка до монтажу нового обладнання, займають дуже багато часу і коштів. Якщо не буде ніяких затримок щодо забезпечення матеріалами, то плануємо запуск заводу на жовтень поточного року

– Ви говорили про обладнання, чиє воно і коли його монтуватимуть?

– Усе обладнання є українським і виготовляється на вінницькому заводі. Вартість уже придбаного становить близько 23 млн. грн. Окрім цього, нам вдалося закупити будівельних матеріалів, інструментів, а також обладнання, яке буде необхідне для запуску заводу, більш ніж на 0,7 млн. грн.

– Чи є бачення того, куди будете експортувати готову продукцію?

– Передусім плануємо експортувати нашу продукцію за кордон, однак орієнтуємось і на вітчизняного споживача.

– Чи плануєте на майбутнє, коли завод працюватиме, набирати більше спеціалістів?

– Скажу так: колись було більше працівників, тому що виготовляли дріжджі, парфуми, пепсі-колу тощо. Але на сьогоднішній день дане підприємство не витримує конкуренції, наприклад, із львівськими дріжджами. Зараз на нас працюють інші заводи ДП «Укрспирт», за рахунок продажу їхньої продукції утримується і будується наш завод. Звичайно, коли запрацює підприємство, то думаю, що зможемо змінити штат та зацікавити працівників відповідною оплатою праці.

– Які у Вас плани на майбутнє?

– Ми плануємо відновити роботу нашої бази, до якої підведено залізничну колію, щоби в подальшому використовувати її для роботи підприємства. А це все вимагає чималих коштів. Також у планах чистка карт на полях фільтрації, де будуть викачуватись відходи виробництва. Ми не хочемо, щоби завод якимось чином завдавав шкоду довкіллю. Заплановано будівництво біогазової установки, яка за розрахунками має забезпечити повноцінну роботу заводу. Дана установка допоможе нам зменшити собівартість продукції, а відходи від виробництва будуть очищені та не завдаватимуть шкоди екології міста.

– Ось Ви згадали жителів міста. Скажіть, а яким чином відбувається співпраця із містом?

– Оскільки завод на сьогоднішній день не працюючий, ми не маємо власних коштів, щоби ними розпоряджатися, всі оплати відбуваються за погодженням з ДП «Укрспирт». А отже, поки не запустили завод, жодна спонсорська допомога не можлива. Але ми стараємось, бо для міста відновили стадіон, привели бігові доріжки у порядок, волейбольне поле, де грають діти, також плануємо відкрити тенісний корт, бо, наскільки я знаю, у Хоросткові такого немає.

– Щиро дякуємо за розмову. Бажаємо, щоб Ваше підприємство у Хоросткові якнайшвидше відновило свою роботу і спільною працею керівництва та працівників стало лідером у своїй галузі.

Вікторія Мецак

 


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
1 Грудня
30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
Як ви плануєте відсвяткувати Новорічні свята в період карантину?
 • Взагалі поїду з України 50%, 2 votes
  2 votes 50%
  2 votes - 50% of all votes
 • З друзями, дотримуючись усіх карантинних обмежень 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Вдома, в родинному колі 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Одягну маску та піду в гості 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • Інше 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • У ресторані 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
Total Votes: 4
Voters: 4
Листопад 17, 2020 - Січень 10, 2021
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше