Найсвіжіше:
• Голова Шумської ОТГ Вадим Боярський: «У політиці багато критики, злої та маніпулятивної, але якщо ти працюєш чесно, боятися нічого» • У Козовій через іномарку друга молодик постав перед судом • Учні 9 класів не звільнені від ДПА! • У Тернополі за 35,5 мільйона збудують сучасний спортивний комплекс! • Вітамінна підгодівля худоби в зимовий період • Податок на доходи фізичних осіб: нюанси річного перерахунку • Порошенко представив програму порятунку українців від пандемії (ВІДЕО) • У Малому Ходачкові сталеві костилі молодого батька під кримінал підвели • Майже 40 тисяч гривень – за сім голок їжака. Морського • На Чортківщині за успішно здане ЗНО передбачені… грошові премії • Кожен п’ятий чортків’янин не платить за вивезення сміття • Шість опорних лікарень на Тернопільщині можуть залишитися без нових відділень • Ціна на газ опустилася нижче рівня 2018 року • В Україні відмінили червоні дипломи • Кременецьку академію хочуть перетворити в коледж!? • Наприкінці січня очікується сильна магнітна буря • Особливості ЗНО-2021 • Збаражчанам пропонують майже вдвічі збільшити тариф на воду • ГОРОСКОП • «Свої» та «чужі» атовці: у Тернополі одним захисникам землю дають, а інших – «футболять» • У лікарні Шумської громади дітки відтепер лікуються в оновленому відділенні • Поблизу Тернополя ОДА скуповує землю для будівництва дороги • На Тернопільщині викрили осіб, що збували паливні картки й талони без сплати податків • Небезпечні розваги молодиків завершилися летально для 18-річного юнака • Яку погоду очікувати в останній тиждень січня?
rss
«Холодна війна» між обласною радою та губернатором перейшла у публічну площину

Опубліковано: 19 Серпня о 11:50Про те, що стосунки між губернатором Тернопільщини та обласною радою, м’яко кажучи, напружені – відомо багатьом. Неодноразово завуальовані словесні баталії можна було помітити на сесіях облради, на які запрошували голову облдержадміністрації. І ось, здається, конфлікт сягнув свого апогею і високопосадовці «схрестили мечі» – справа дійшла навіть до суду. Що відбувається в кабінетах чиновників, з’ясовували наші журналісти.

Чи станемо ми свідками чергової словесної баталії між високопосадовцями – побачимо руш 

Перетягування «бюджетної ковдри»

Голова облдержадміністрації Володимир Труш звинувачує депутатський корпус та керівництво обласної ради у політичних іграх, через які, як припускає очільник ТОДА, можуть постраждати діти.

– Тернопільська обласна рада досі не здійснила перерозподіл освітніх субвенцій, які надійшли з державного бюджету на покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Це загрожує тим, що з 1 вересня заклади освіти не отримають необхідного обладнання для педагогічних працівників та меблів для учнів початкових класів. Нерозподіленими залишаються майже 37 мільйонів гривень. Така бездіяльність депутатів може призвести до повернення цих коштів до державного бюджету. Більше того, голова обласної ради погрожує органам місцевого самоврядування відповідальністю за вже оголошені тендери на придбання обладнання. Така ж ситуація і з субвенцією для дітей з особливими освітніми потребами. Так, з 1 вересня вчителі не зможуть проводити з дітьми корекційні заняття. Не прийняті обласною радою і трансфери для співфінансування шкільних автобусів, що потягне за собою зрив тендерних процедур на закупівлю автобусів. Закликаю депутатів схаменутись, не використовувати добробут дітей у свої політичних іграх і прийняти рішення щодо перерозподілу цих коштів, – повідомив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі губернатор Володимир Труш.

Голова ТОДА прикріпив до свого звернення лист від очільника обласної ради, адресований головам районних рад, міським головам Кременця та Чорткова, сільським, селищним, міським головам ОТГ, в якому йдеться про те, що рішенням облради не затверджені зміни до доходів обласного бюджету на 2020 рік у сумі 37 мільйонів 699,1 тисячі гривень.

Голова обласної ради Віктор Овчарук не відмовчувався і оперативно відреагував на слова губернатора, звинувативши його у бездіяльності та розповсюдженні неправдивої інформації.

– На своїй офіційній сторінці у Facebook голова Тернопільської ОДА Володимир Труш звинуватив обласну раду у не здійсненні перерозподілу освітніх субвенцій у розмірі майже 37 млн. грн. Це кошти, які надійшли з державного бюджету на покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів області, але досі залишаються на рахунках і не можуть використовуватися на місцях, – повідомив Віктор Овчарук. – Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети, відповідно до законодавства, сесією Тернопільської обласної ради після відповідного подання Тернопільською обласною державною адміністрацією «Змін до обласного бюджету на 2020 рік». За період з 12 лютого (12 лютого 2020 року вийшла постанова Кабміну №105 про надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам, у якій на Тернопільщину передбачено майже 37 млн. грн., – авт.) до 7 серпня 2020 року відбулося 5 пленарних засідань сесій обласної ради, однак на жодне з них ТОДА не внесла відповідне подання змін до обласного бюджету.

Також голова обласної ради повідомив, що в день проведення сесії Тернопільської обласної ради 6 липня за 20 хвилин до пленарного засідання в канцелярії обласної ради було зареєстроване подання від облдержадміністрації, яке не могло вже бути розглянуте ані на засіданні бюджетної комісії, ані в сесійному режимі. І не зважаючи на це, департамент фінансів Тернопільської ОДА того дня все ж розіслав електронною поштою листа районним радам та об’єднаним територіальним громадам про те, що розподіл субвенції відбувся, чим дезінформував органи місцевого самоврядування щодо їх можливості розпоряджатися даними коштами. Як наслідок – в районах та ОТГ почали оголошувати тендерні процедури, але без наявності відповідних бюджетних асигнувань.

Від словесних перепалок – до суду

Віктор Овчарук також зазначив, що його листи, надіслані до органів місцевого самоврядування, не були залякуванням, а навпаки – інформаційним повідомленням, аби унеможливити виникнення тендерної колізії. Більше того, голова облради у свою чергу звинуватив Володимира Труша в тому, що він намагається врятувати свою репутацію та приховати власну некомпетентність.

– Голова ТОДА, намагаючись врятувати свою репутацію через неготовність навчальних закладів до нового навчального року, шукає винних в особі депутатського корпусу Тернопільської обласної ради. Бо згадали про державну субвенцію на «Нову українську школу» через п’ять місяців своєї бездіяльності. І згадали про це, наголошу, уже менше як за місяць перед початком нового навчального року! – зазначив Віктор Овчарук.

У відповідь облдержадміністрація звернулась до адміністративного суду, аби  оскаржити рішення облради від 6 липня, яким було внесено зміни до бюджету. В ТОДА стверджують, що своїм рішенням депутати передбачили видатки на суму, яка значно перевищує доходи.

– Ці зміни було неможливо виконати, тому ми подали позов до суду на рішення Тернопільської обласної ради щодо змін до бюджету на 2020 рік. Є відповідний висновок департаменту фінансів, окрім того, документи знаходяться в Міністерстві фінансів, – повідомив голова ТОДА  Володимир Труш.

Також в облдержадміністрації закидають облраді, що у рішенні від 6 липня не було враховано 3 млн. грн. на доплату медичним працівникам, які боряться з COVID-19, понад 18 млн. грн. не врахували на перерозподіл трансферів з місцевих бюджетів, які передаються обласному бюджету на співфінансування об’єктів будівництва та придбання шкільних автобусів, майже 2 млн. грн. – на заробітну плату лікарям Тернопільського обласного фтизіопульмонологічного центру. За даними директора департаменту фінансів облдержадміністрації Степана Скибиляка, під час чергової сесії депутати обласної ради знову прийняли зміни до бюджету із «розривом».

– Доходи та видатки обласного бюджету не співпадатимуть більш як на 30 млн. грн. Ми бачимо, що за рішенням бюджетної комісії запропоновано зняти 14,75 млн. грн. з різних програм і з різних галузей, а на видатки спрямовується 54,7 млн. грн. Зрозуміло, що виходить значний «розрив». Коментувати зараз суму розбалансування важко, оскільки офіційне рішення ще не було направлено бюджетною комісією, яка напередодні відбулася без нашої участі. Депутати прийняли таке рішення, тому будемо його аналізувати, моніторити й констатувати, яким буде «розрив» у бюджеті», – сказав  Степан Скибиляк.

Тим часом під час проведення чергової сесії облради депутати все ж проголосували за зміни до бюджету.

– Ми сьогодні проголосували і розподілили ці кошти, скерували їх на управління освіти. Тепер ми хочемо подивитися, як вони будуть їх реалізовувати. Із 12 лютого можна було спокійно подати на одне із чергових засідань, яких відбулося 4 чи 5, необхідні документи і ми могли прийняти рішення. А якби воно не виконувалося – відповідно відреагувати і перерозподілити. На сьогоднішній день цього не було зроблено, і я не розумію навіть пропозиції передати на громади та районні ради цю субвенцію. Як районні ради мають їх використати? Вже пізно, тому що нові юридичні  особи, районні ради ліквідовані. Інша юридична особа не зможе поставити в кінці печатку, бо її не існуватиме як юридичної структури. Тому замість того, щоб звинувачувати нас, треба визнати, що десь недопрацювали, і спільно поговорити та вирішити це питання, – повідомив після сесії Віктор Овчарук.

12 серпня Тернопільський окружний суд в особі судді Ольги Чепенюк, розглянувши заяву Тернопільської обласної державної адміністрації про забезпечення позову в адміністративній справі про визнання протиправним та нечинним (скасування) рішення обласної ради, відмовив у задоволенні заяви.

В ухвалі суду йдеться: «…підстави для задоволення заяви Тернопільської обласної державної адміністрації про забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення відсутні». Однак і це ще не кінець, адже у суді розглядали лише заяву про забезпечення позову, а наступне слухання у справі по суті відбудеться 10 вересня. Яким буде рішення «української Феміди» дізнаємось згодом. А тим часом 20 серпня відбудеться  шосте пленарне засідання чотирнадцятої сесії Тернопільської обласної ради, на яке запрошений губернатор краю Володимир Труш. Чи станемо ми свідками чергової словесної баталії між високопосадовцями – побачимо згодом.

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,Новини
25 Січня
23 Січня
22 Січня
21 Січня
20 Січня
Як ви плануєте відсвяткувати Новорічні свята в період карантину?
 • Взагалі поїду з України 29%, 2 votes
  2 votes 29%
  2 votes - 29% of all votes
 • Вдома, в родинному колі 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • З друзями, дотримуючись усіх карантинних обмежень 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • Інше 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • Одягну маску та піду в гості 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • У ресторані 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
Total Votes: 7
Voters: 7
Листопад 17, 2020 - Січень 10, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше