Найсвіжіше:
• Майже півтори тисячі роботодавців Тернопільщини вже мають власні «електронні кабінети» • Де на Тернопільщині не буде світла • Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму? • Салат із куркою та мандаринами «Смакотулька» • Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади» • ГОРОСКОП • У Тернополі відбулося представлення перших офіційних змагань із кінного спорту «BAYKOV CUP-2020» на честь Леоніда Бицюри • Програма кандидата в мери Тернополя «Горизонт-2025»: що потрібно місту, знає Леонід Бицюра • Ловіть останні сонячні промені • Які шанси для Тернопільщини відкриває перемога Івана Чайківського на обласних виборах? • Безвіз для українських товарів • Анонси газети «Номер один» від 21.10.2020 р.
rss
«Холодна війна» між обласною радою та губернатором перейшла у публічну площину

Опубліковано: 19 Серпня о 11:50Про те, що стосунки між губернатором Тернопільщини та обласною радою, м’яко кажучи, напружені – відомо багатьом. Неодноразово завуальовані словесні баталії можна було помітити на сесіях облради, на які запрошували голову облдержадміністрації. І ось, здається, конфлікт сягнув свого апогею і високопосадовці «схрестили мечі» – справа дійшла навіть до суду. Що відбувається в кабінетах чиновників, з’ясовували наші журналісти.

Чи станемо ми свідками чергової словесної баталії між високопосадовцями – побачимо руш 

Перетягування «бюджетної ковдри»

Голова облдержадміністрації Володимир Труш звинувачує депутатський корпус та керівництво обласної ради у політичних іграх, через які, як припускає очільник ТОДА, можуть постраждати діти.

– Тернопільська обласна рада досі не здійснила перерозподіл освітніх субвенцій, які надійшли з державного бюджету на покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Це загрожує тим, що з 1 вересня заклади освіти не отримають необхідного обладнання для педагогічних працівників та меблів для учнів початкових класів. Нерозподіленими залишаються майже 37 мільйонів гривень. Така бездіяльність депутатів може призвести до повернення цих коштів до державного бюджету. Більше того, голова обласної ради погрожує органам місцевого самоврядування відповідальністю за вже оголошені тендери на придбання обладнання. Така ж ситуація і з субвенцією для дітей з особливими освітніми потребами. Так, з 1 вересня вчителі не зможуть проводити з дітьми корекційні заняття. Не прийняті обласною радою і трансфери для співфінансування шкільних автобусів, що потягне за собою зрив тендерних процедур на закупівлю автобусів. Закликаю депутатів схаменутись, не використовувати добробут дітей у свої політичних іграх і прийняти рішення щодо перерозподілу цих коштів, – повідомив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі губернатор Володимир Труш.

Голова ТОДА прикріпив до свого звернення лист від очільника обласної ради, адресований головам районних рад, міським головам Кременця та Чорткова, сільським, селищним, міським головам ОТГ, в якому йдеться про те, що рішенням облради не затверджені зміни до доходів обласного бюджету на 2020 рік у сумі 37 мільйонів 699,1 тисячі гривень.

Голова обласної ради Віктор Овчарук не відмовчувався і оперативно відреагував на слова губернатора, звинувативши його у бездіяльності та розповсюдженні неправдивої інформації.

– На своїй офіційній сторінці у Facebook голова Тернопільської ОДА Володимир Труш звинуватив обласну раду у не здійсненні перерозподілу освітніх субвенцій у розмірі майже 37 млн. грн. Це кошти, які надійшли з державного бюджету на покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів області, але досі залишаються на рахунках і не можуть використовуватися на місцях, – повідомив Віктор Овчарук. – Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети, відповідно до законодавства, сесією Тернопільської обласної ради після відповідного подання Тернопільською обласною державною адміністрацією «Змін до обласного бюджету на 2020 рік». За період з 12 лютого (12 лютого 2020 року вийшла постанова Кабміну №105 про надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам, у якій на Тернопільщину передбачено майже 37 млн. грн., – авт.) до 7 серпня 2020 року відбулося 5 пленарних засідань сесій обласної ради, однак на жодне з них ТОДА не внесла відповідне подання змін до обласного бюджету.

Також голова обласної ради повідомив, що в день проведення сесії Тернопільської обласної ради 6 липня за 20 хвилин до пленарного засідання в канцелярії обласної ради було зареєстроване подання від облдержадміністрації, яке не могло вже бути розглянуте ані на засіданні бюджетної комісії, ані в сесійному режимі. І не зважаючи на це, департамент фінансів Тернопільської ОДА того дня все ж розіслав електронною поштою листа районним радам та об’єднаним територіальним громадам про те, що розподіл субвенції відбувся, чим дезінформував органи місцевого самоврядування щодо їх можливості розпоряджатися даними коштами. Як наслідок – в районах та ОТГ почали оголошувати тендерні процедури, але без наявності відповідних бюджетних асигнувань.

Від словесних перепалок – до суду

Віктор Овчарук також зазначив, що його листи, надіслані до органів місцевого самоврядування, не були залякуванням, а навпаки – інформаційним повідомленням, аби унеможливити виникнення тендерної колізії. Більше того, голова облради у свою чергу звинуватив Володимира Труша в тому, що він намагається врятувати свою репутацію та приховати власну некомпетентність.

– Голова ТОДА, намагаючись врятувати свою репутацію через неготовність навчальних закладів до нового навчального року, шукає винних в особі депутатського корпусу Тернопільської обласної ради. Бо згадали про державну субвенцію на «Нову українську школу» через п’ять місяців своєї бездіяльності. І згадали про це, наголошу, уже менше як за місяць перед початком нового навчального року! – зазначив Віктор Овчарук.

У відповідь облдержадміністрація звернулась до адміністративного суду, аби  оскаржити рішення облради від 6 липня, яким було внесено зміни до бюджету. В ТОДА стверджують, що своїм рішенням депутати передбачили видатки на суму, яка значно перевищує доходи.

– Ці зміни було неможливо виконати, тому ми подали позов до суду на рішення Тернопільської обласної ради щодо змін до бюджету на 2020 рік. Є відповідний висновок департаменту фінансів, окрім того, документи знаходяться в Міністерстві фінансів, – повідомив голова ТОДА  Володимир Труш.

Також в облдержадміністрації закидають облраді, що у рішенні від 6 липня не було враховано 3 млн. грн. на доплату медичним працівникам, які боряться з COVID-19, понад 18 млн. грн. не врахували на перерозподіл трансферів з місцевих бюджетів, які передаються обласному бюджету на співфінансування об’єктів будівництва та придбання шкільних автобусів, майже 2 млн. грн. – на заробітну плату лікарям Тернопільського обласного фтизіопульмонологічного центру. За даними директора департаменту фінансів облдержадміністрації Степана Скибиляка, під час чергової сесії депутати обласної ради знову прийняли зміни до бюджету із «розривом».

– Доходи та видатки обласного бюджету не співпадатимуть більш як на 30 млн. грн. Ми бачимо, що за рішенням бюджетної комісії запропоновано зняти 14,75 млн. грн. з різних програм і з різних галузей, а на видатки спрямовується 54,7 млн. грн. Зрозуміло, що виходить значний «розрив». Коментувати зараз суму розбалансування важко, оскільки офіційне рішення ще не було направлено бюджетною комісією, яка напередодні відбулася без нашої участі. Депутати прийняли таке рішення, тому будемо його аналізувати, моніторити й констатувати, яким буде «розрив» у бюджеті», – сказав  Степан Скибиляк.

Тим часом під час проведення чергової сесії облради депутати все ж проголосували за зміни до бюджету.

– Ми сьогодні проголосували і розподілили ці кошти, скерували їх на управління освіти. Тепер ми хочемо подивитися, як вони будуть їх реалізовувати. Із 12 лютого можна було спокійно подати на одне із чергових засідань, яких відбулося 4 чи 5, необхідні документи і ми могли прийняти рішення. А якби воно не виконувалося – відповідно відреагувати і перерозподілити. На сьогоднішній день цього не було зроблено, і я не розумію навіть пропозиції передати на громади та районні ради цю субвенцію. Як районні ради мають їх використати? Вже пізно, тому що нові юридичні  особи, районні ради ліквідовані. Інша юридична особа не зможе поставити в кінці печатку, бо її не існуватиме як юридичної структури. Тому замість того, щоб звинувачувати нас, треба визнати, що десь недопрацювали, і спільно поговорити та вирішити це питання, – повідомив після сесії Віктор Овчарук.

12 серпня Тернопільський окружний суд в особі судді Ольги Чепенюк, розглянувши заяву Тернопільської обласної державної адміністрації про забезпечення позову в адміністративній справі про визнання протиправним та нечинним (скасування) рішення обласної ради, відмовив у задоволенні заяви.

В ухвалі суду йдеться: «…підстави для задоволення заяви Тернопільської обласної державної адміністрації про забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення відсутні». Однак і це ще не кінець, адже у суді розглядали лише заяву про забезпечення позову, а наступне слухання у справі по суті відбудеться 10 вересня. Яким буде рішення «української Феміди» дізнаємось згодом. А тим часом 20 серпня відбудеться  шосте пленарне засідання чотирнадцятої сесії Тернопільської обласної ради, на яке запрошений губернатор краю Володимир Труш. Чи станемо ми свідками чергової словесної баталії між високопосадовцями – побачимо згодом.

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,Новини
27 Жовтня
26 Жовтня
25 Жовтня
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше