Найсвіжіше:
• У Тернополі засудили багатодітну матір, яка у складі банди підробляла водійські права • Лікар-гінеколог Олег Данилюк: «За статистикою, приблизно кожна четверта жінка може мати проблеми з подальшими вагітностями, якщо перервати першу. Тому всіма правдами й неправдами рекомендується першу вагітність не переривати» • Де на Тернопільщині не буде світла • Із цеху у Великому Ходачкові пенсіонер викрав мед та олію • Одкровення нетипового лікаря: «Справжня причина артрозу – це прихована лінь» • Про зміну видів господарської діяльності треба повідомляти у визначені терміни • Бездзиґарний час Емми Андієвської • Що робити, коли скрипить паркет • Бограч від Стефанії Ковч • Чому кури несуть маленькі яйця? • Командувач ВМС: «Ми готуємось до наступу РФ із Криму на Херсонщину» • Вживайте смачну сметану і будьте здорові! • Голос Путіна розповів, як підробляти голоси – в тому числі глав держав • Степан Барна – про розгляд мовного закону в Конституційному суді: «З українською мовою борються сьогодні реваншисти в Україні й Путін – у Росії» • У Тернополі знають, як реалізувати на практиці український економічний націоналізм у галузі енергетики • Уродженець Лановеччини подав у відставку з посади голови НБУ • Тернопільські студенти продавали дівчат у сексуальне рабство • Перша 100-денка тернопільського губернатора: що зроблено та з якими проблемами довелося зіштовхнутися • Вбивці кременецького активіста отримали занадто м’які покарання • «Контінентал Фармерз Груп» розпочала збір ранніх зернових • СБУ викрила нелегальну вирубку державного лісу на майже мільйон гривень • Тарифів на електроенергію для населення підвищувати не будуть • У Тернополі поліетиленові пакети обмінювали на смаколики, чай та сир • Сесія облради: захистили християнську етику, створили сумнівне підприємство і «допитали» губернатора • Частина 9-класників не можуть отримати свідоцтва
rss
Хірургічне лікування геморою:  нове вирішення старих проблем

Опубліковано: 28 Листопада о 10:12dsc_0129

Пацієнт, якому провели успішну операцію на серці, охоче розповідає  усім, що тепер його життєвий двигун працює на всі сто.  А от  хворий  з гемороєм про свою проблему мовчить, бо надто вже  вона делікатна, та й біль після оперативного втручання такий, що ворогові не побажаєш. Людина невимовно страждає.  Чи не єдиний вихід із ситуації – сучасні ефективні методи лікування геморою,  які  застосовують у Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги.

Команда хірургів цього медичного закладу  вдосконалила методику оперативного втручання  за допомогою циркулярного степлера й отримала  патент на свій винахід. Автори  розробки  –  кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної  хірургії Тернопільського медичного університету  Андрій Господарський, головний проктолог Тернополя, фахівець вищої категорії Руслан  Буратинський та проктолог Роман Древніцький. Нова запатентована методика дозволяє одночасно позбутися не лише внутрішніх, а й зовнішніх гемороїдальних вузлів. І це лише одна з її переваг.  Руслан Буратинський, автор ідеї, лікар-проктолог вищої категорії, головний проктолог Тернополя:

– Усім відомо, що традиційна гемороїдектомія – це  6-8 днів,  проведених  у стаціонарному відділенні, а згодом тривалий  реабілітаційний період. Щоб скоротити  час, проведений у стаціонарі, та швидше відновити  працездатність хворого,  ми апробували  різні методики. Застосовували  діодний лазер, але він годиться лише  за  першої  та другої стадій захворювання. Використовували   латексні кільця, втім вони ефективні тільки на ранніх стадіях, коли  є   лише внутрішній   геморой.  Але як діяти при запущених формах хвороби, щоб одразу ліквідувати  внутрішні та  зовнішні гемороїдальні вузли і пришвидшити відновний процес? Ясна річ, базувалися на операції степлерної гемороїдопексії, хоча  вона  також має обмежені показання і при цьому залишаються зовнішні гемороїдальні вузли. Щодо  традиційної гемороїдектомії за Міліганом-Морганом, то  її недолік у тому, що реабілітаційний період, як правило,  довготривалий.

Використовуючи розроблену та запатентовану нами методику, видаляємо внутрішні і ліквідовуємо збільшені зовнішні гемороїдальні вузли шляхом застосування спеціального апарата – циркулярного степлера. Оперуємо пацієнтів з III-IV стадіями захворювання, ускладненим  випадінням слизової оболонки. Зауважили, що, завдяки застосуванню модифікованого кисетного шва, в ранньому післяопераційному періоді не виникає стенозу.   

За  три роки   провели   понад 200 оперативних втручань. Після такого втручання  термін перебування пацієнта в стаціонарі скорочується до однієї-двох діб, а реабілітаційний період скорочується майже вдвічі у порівнянні з класичними методиками.

Андрій Господарський, кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної  хірургії TДМУ:

– Геморой належить до вельми поширених захворювань і зустрічається в понад 10 відсотків дорослих. Клінічні дані свідчать, що 90% оперативних втручань з приводу геморою успішно виконуються міні-інвазивними методами. Методику лікування геморою з застосуванням степлерної гемороїдопексії широко застосовують у країнах Європи та Північної Америки понад десять років. У Тернопільській  міській комунальній лікарні швидкої медичної допомоги впроваджено застосування апаратної степлерної гемороїдектомії з деартеризацією та мукопексією. Саме втручання триває 15-20 хвилин.  Однією з важливих  переваг запропонованого нами методу є майже повна відсутність больового синдрому в ранньому післяопераційному періоді. Під час традиційної гемороїдектомії за Міліганом-Морганом внаслідок накладання великої кількісті швів на слизову пацієнти відмічають виражений больовий синдром. Накладання ж степлерного шва дозволяє суттєво зменшити больовий синдром і відмовитися від наркотичних знеболювальних. У таких пацієнтів біль тамується однією дозою звичайних анальгетиків. 

Завдяки запропонованій методиці, пацієнти можуть повернутися  додому вже  на другу добу після операції. Звісно, вони  приходять до нас через  10- 20 днів,  аби проконтролювати, як відходять скоби після степлерного шва. Ми оцінюємо стан рани, даємо рекомендації, які полягають у прийомі ванночок двічі на день, використанні мазей. Більшість прооперованих можуть виконувати домашню роботу вже  з третього дня. Після операцій з приводу геморою пацієнти часто переживають, що дефекація буде болісною, тому обмежують прийом їжі. Проте ми, навпаки, налаштовуємо їх на звичне  харчування,  щоб уникнути психологічного страху перед дефекацією. Вони відзначають, що жодного посилення болю під час дефекації не відчувають.

Загалом у лікарні швидкої допомоги практикуємо весь набір найсучасніших методів, які в розвинених країнах застосовують при лікуванні патології перианальної ділянки. Ми диференціюємо покази до оперативного втручання,  не оминаючи й інших міні-інвазивних методів, зокрема: накладання латексних кілець, застосування апарата Liga-Sure, високоінтенсивного діодного лазера, а також дезартеризацію гемороїдальних вузлів за методом HAL-RAR.

Відомо, що одним із симптомів геморою  є наявність крові під час дефекації, але причини кишкових кровотеч розмаїті – це можуть кровоточити гемороїдальні вузли, а ще – поліпи, доброякісні новоутворення прямої та товстої кишки, анальні тріщини. Крім того, за кровотечами може «ховатися» рак прямої чи товстої кишки. Тому дуже важливим  для нас є вибір  методів обстеження, аби  вчасно діагностувати ці захворювання. Одним з найточніших є цифрова відеоколоноскопія, яка дає змогу розпізнати новоутворення на ранніх стадіях.

Взагалі ж активне впровадження  новітніх методик дає можливість людині   безболісно позбутися недуги та швидко відновити свою працездатність  і якість життя. Щодо  модифікованого нами методу, то про його високу ефективність свідчать вдячні  відгуки наших пацієнтів, які  приходили із запущеними стадіями гемороїдальної хвороби, але  після операції щиро рекомендували своїм знайомим чи родичам, у яких така ж проблема,  звернутися у нашу клініку. Якщо  раніше від  своїх пацієнтів я часто чув  подяку, але зі словами, що ворогові не побажаєш того болю, який охоплює після операції, то завдяки використанню сучасних технологій, вони описують такі ж  відчуття, як  під час візиту до стоматолога. Результати та досвід застосування новітніх технологій у хірургічному лікуванні геморою були  представлені на медичних симпозіумах, конференціях, зокрема, на IV з’їзді колопроктологів України,  та схвалені медичною громадськістю.  

Лариса Лукащук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , ,Новини
14 Липня
13 Липня
12 Липня
11 Липня
10 Липня
9 Липня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше