Найсвіжіше:
• Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина
rss

Громадська рада стоїть не лише на захисті екології, а й викорінює корупційні ідеї


Опубліковано: 8 Грудня 2020р. о 10:21


Аби наша область збагатилася та процвітала, потрібно щось робити. Здавалося б банальна фраза, якою апелюють багато політиків та людей котрі мають не малі повноваження. Більшість думає, про те, що не можливо «щось робити» не маючи зв’язків або ж валізи із напханою зеленню. Сьогодні ми розповімо про діяльність Громадської ради при Тернопільській обласній державній Адміністрації. Наше видання, провело особисте розслідування, поспілкувалося із представниками, та зробило свої висновки. Щоб розпочати процес відродження нації, найперше має бути бажання та стійка команда однодумців. 

«Громадська рада реалізувала заходи щодо підтримку ЗСУ»

В основному роботу Громадської ради переважна більшість керівників облдержадміністрації і її структурних підрозділів сприймали із розумінням та враховували конструктивну критику і пропозиції у своїй виконавчій діяльності.

Двох представників Громадської ради Валерія Федорейка Андрія Присяжного прийнято до складу колегії облдержадміністрації. Ці напрямки співпраці органу виконавчої влади із представниками громадськості позитивно впливали на рішення цього колективного органу управління, так як за час  їх роботи було внесено і реалізовано низку практичних рекомендацій до багатьох рішень колегій.

З метою знайомлення громадян країни та області із діяльністю поточного складу Громадської ради та пропаганди правових напрацювань громадськості краю опубліковано 314 матеріалів на власній сторінці веб-сайту Тернопільської облдержадміністрації і 653 матеріали на сторінці Громадської ради у соціальній мережі Фейсбук.

Як стало відомо, для акумулювання зусиль і фахових можливостей представників Громадської ради було визначено наступні пріоритетні напрямки її діяльності:

– Організація заходів щодо підтримки територіальної оборони, оборонно-масової, волонтерської та мобілізаційно-патріотичної роботи, взаємодії із воєнізованими формуваннями. Громадський контроль за виконанням Закону України «Про звернення громадян» і підготовка рекомендацій щодо усунення недоліків. Ліквідація екологічної загрози неконтрольованого складування і утилізації на Малашівському полігоні твердих побутових відходів та захисту Горішньо-Івачівського водосховища, яке на 70% забезпечує потреби міста Тернополя у питній воді. Моніторинг питань підготовки і проведення прозорої земельної реформи, раціонального використання земельних ресурсів, детінізації орендної плати селянам, сплати податків до бюджету орендарями селянських земельних ділянок. Ініціювання аудиту комунальних підприємств із теплопостачання, реформування теплоенергетики і розвиток альтернативних джерел енергії. Громадський контроль за будівництвом і ремонтом дорожньої інфраструктури області. Розвиток лісового господарства і захист природних та рекреаційних об’єктів області. Захист прав споживачів при отриманні послуг пасажирського перевезення автомобільним транспортом. Захист прав працівників аграрної сфери, як основної бюджетоутворюючої сфери економіки  краю.

Федорейко В.

Протягом каденції Громадської ради реалізовувалися заходи щодо підтримки підрозділів Збройних Сил України  і Національної Гвардії України. Керівництвом Громадської ради (Валерій Федорейко, Іван Іскерський, Роман Марценишин) неодноразово надавалася матеріальна допомога місцевим військовим формуванням і дислокованим в зоні ООС.  Представниками постійної комісії з питань територіальної оборони, оборонно-масової та мобілізаційно-патріотичної роботи, взаємодії із воєнізованими формуваннями (Олександр Варакута, Володимир Мосейко, Дмитро Гайтко і Сергій Ліпянін) здійснено більше 10 волонтерських виїздів в зону Операції Об’єднаних Сил для надання продовольчої і матеріальної допомоги збройним формуванням. Не оминаються Громадською радою проблеми гуманітарної сфери, у тому числі питання психологічної реабілітації учасників АТО, реформування роботи освітніх закладів в області тощо. На цих напрямках Громадська рада активно долучається до процесів соціального захисту учасників антитерористичної операції. Члени Громадської ради є постійними учасниками волонтерських заходів, у тому числі і сферах територіальної оборони, патріотичних і соціальних проектах, які відбуваються у військових частинах. Забезпечено участь у більше 30 військово-патріотичних навчань і зборів із учнівською молоддю.

«Ліквідація корупційних схем – завдання Громадської Ради»

Перебували в полі зору Громадської ради транзитні, рекреаційні,  правозахисні, антикорупційні проблеми краю. Так, постійною комісією Громадської ради з питань дотримання прав і свобод громадян, антикорупційного, транспортного,  екологічного, дорожнього та лісового законодавства (Роман Марценишин, Борис Безрутченко, Володимир Простий, Катерина Фурик) здійснювався ефективний контроль стану лісового господарства області. Проблеми і напрямки відродження лісів постійно піднімаються її представниками на засіданнях колегії Тернопільського обласного управління лісового і мисливського господарства. Комісією  ініційовано внесення ряду доповнень у відповідну Стратегію розвитку лісового господарства на період до 2021 року. Для підвищення ефективності роботи лісової галузі в області 11 червня 2019 року надіслано відповідне звернення до Президента України. Офіс Президента України оперативно відреагував щодо усунення негативних фактів у роботі Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства та пов’язаних із ліквідацією певних корупційних схем.

В ході дослідження роботи Громадської ради наші журналісти були здивовані, адже спеціалісти поклали на свої плечі не лише захист навколишнього середовища, а й протидіють грошовим комбінаціям можновладців та виходять на професійних рівень обміну досвідом. Аби детальніше роз’яснити нашим читачам, які ж сфери діяльності у громадській раді, ми поспілкувалися із її представниками.

Наш підрозділ спеціалізується на волонтерстві та патріотичному вихованні молоді.  Активна діяльність у нас з громадською радою у плані волонтерства. Уже дев’ять разів, ми побули на Сході на передових позиціях. На 19 серпня запланована ще одна поїздка. Що стосується патріотичного виховання, то для дітей різних областей України, ми побудували Волинську-Подільську Січ, для військово-патріотичного виховання.  На жаль у зв’язку з карантином ми мали обмежити навчання,але все таки воно проходить  у скала дідо 10 дітей. Ми приймаємо активну участь у всіх подіях, які відбуваються у зоні АТО. У плані підтримки та допомоги. Маємо гарні відносини з воєнкоматами. Зауважу, що Громадська рада,на чолі з керівниками підтримує нас у фінансовому плані, адже розуміє, усю серйозність нашої роботи, це не лише організація фестивалів та навчання дітей. Наша робота базується в підтримці нашої армії, та людей котрі скоро поїдуть на Схід України, у сприятливих та хороших відносинах із воєнними частинами які завжди потребують допомоги, – каже заступник керівника постійної комісії Громадської ради Володимир Мосейко.

Також постійна комісія Громадської ради плідно працює з питаннями освіти, науки, охорони здоров’я,  культури, спорту, соціального захисту, туризму, сім’ї та молоді.

– Найбільш болючим питання є що? Захист нашого населення ві надзвичайних ситуацій. Від тих, котрі на сьогоднішній день нависають над людьми. Ніхто немає гадки, що завтра можуть відбутися події, від яких треба буде тікати і ховатися. Добре, звісно якщо такого не станеться. Проте наша комісія, провела планову перевірку бомбосховищ, і визначила, що документально все в повному порядку, а ось насправді жодне бомбосховище у місті та області (!) не готове для перетримки людей. Тому нашою комісія попередила відповідні органи, а ними будуть вжиті усі необхідні заходи в короткі терміни, щоб ці порушення усунути. Наша робота полягає не лише у перевірках, а й у виховній роботі з молоддю. Ми активно підтримуємо хлопців, котрі щодня захищаються наш з вами спокій. Допомагаємо гурту «ДОЛГ» котрий відвідує багато місць із своїми концертами, та так би мовити мотивує людей на патріотизм та правильні думки. Тісно працюємо із волонтерами та Державною адміністрацією. Стараємося бути в курсі усіх передових подій, та по-можливості свати проблеми та допомагати, – розповідає заступник  голови, керівник постійної комісії щодо взаємодії з воєнізованими формуваннями і волонтерськими організаціями, з питань територіальної оборони та патріотично-виховної роботи Борис Безрутченко.

Не від’ємною складовою громадської ради є й економічний розвиток.

– Моя робота полягає у моніторингу виконання бюджету Тернопільської області, бюджетів міста Тернополя, та ОТГ області. Аналізі сплати податків, суб’єктів господарювання, що виконують роботу за кошти державного та місцевого бюджетів. Аналіз та контроль закупівель робіт та послуг за кошти державного та місцевих бюджетів, моніторинг соціального бізнесу та його впливу на екологічне довкілля області, моніторинг та аналіз ефективності бюджетними коштами. Це основні ланки, котрі контролюються мною,та успішно процвітають. Хотів би зазначити, що Громадська рада функціонує за законодавством. Вона відкрита до спілкування і з представниками громадянського суспільства. Той рівень, на якому на даний час працює  Громадська рада, є досить престижним, але звісно є куди тягнутися та рости, – підсумовує заступник голови, керівник постійної комісії з питань економічного розвитку,  податкового та екологічного законодавства Михайло Лучко.

Варто зазначити, що у громадській раді працює низка кваліфікованих працівників, про таких кажуть: на своєму місті.

– Комісія здійснює моніторинг роботи: управління освіти і науки, управління охорони здоров’я, управління культури, управління фізичної культури та спорту, департаменту соціального захисту населення, управління  туризму, управління сім’ї та молоді, служби у справах дітей. Члени комісії делеговані в колегії відповідних управлінь, введені до складу різноманітних профільних комісій цих управлінь. Приймають участь у: громадському обговоренні проектів законів; розробляють та надсилають пропозиції Президенту, Уряду, Верховній Раді України, Міністерствам; розглядають звернення громадян щодо роботи управлінь облдержадміністрації  та підпорядкованих їм установ; здійснюють перевірки; надсилають інформаційні запити та звернення  в органи влади; вносять пропозиції щодо активізації та оптимізації роботи управлінь облдержадміністрації; організовують круглі столи за участю провідних фахівців, експертів; приймають активну участь у засіданнях, комісіях та заходах облдержадміністрації, навчальних тренінгах, громадських консультаціях ОБСЄ,- додає заступниця голови Громадської ради, керівник постійної комісії з питань освіти і науки, охорони здоров’я,  культури, спорту, соціального захисту, сім’ї та молоді – кандидат психологічних наук, доцент ТНПУ ім. В. Гнатюка Ірина Чорна.

–  Я керую п’ятьма важливими напрямками, сюди входять антикорупційна діяльність, порушення прав громадян, управління транспорту, лісове та екологічне управління. Хотів би сказати, що громадська рада, це механізм не залежний від політичних партій. Ми є антиполітичні я б сказав. Наша громадська рада, сама дієва в Україні. Вона є найменшою, однак показники о роботі має найвищі. Також варто сказати і донести до людей, той факт, якщо людина звертається безпосередньо до нас із своїм питання чи проблемою, ми не лише допомагаємо її вирішити, а й ведемо постійний моніторинг цього питання, чи було воно вирішено чи ні,- підсумував заступник голови Громадської ради, керівник постійної комісії Роман Марценишин.


Джерело: Тижневик "Номер один"

Перегляньте також:





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше