Найсвіжіше:
• Екстрасенс Роман Шептицький: «Кожен має свій основний сценарій життя. Все ж решту можна змінити. Але коли людина не хоче докладати зусиль, а тільки ходить до екстрасенсів з надією, що хтось за неї щось вирішить, то вона все життя буде шукати крайніх у своїх невдачах» • Коли чоловік любить жінку, він полюбить і її дітей… • Фермерські господарства можуть отримати фінансову підтримку від Укрдержфонду • Яким буде навчання з 1 вересня? • Вступна кампанія-2020: що зміниться для абітуpієнтів • У Збаражі чоловік тричі спокусився «Джеком Даниелсом» • Де на Тернопільщині не буде світла • Як вирішити проблему неприємного запаху взуття: ефективні способи • За безкоштовними консультаціями до енергетиків звернулися понад 200 споживачів • Як боротися із дрозофілами? • Смертельні аварії: чому суд одних водіїв карає, а інших – відпускає? • На Тернопільщині 5 випускників отримали найвищі бали у ЗНО • Чи впаде гривня до кінця 2020 року? • “Кредит під 0%”: НБУ попереджає українців про шахрайства • Кожен господар Лановецької громади безкоштовно отримає контейнер для збору сміття • Власники дорогих авто спрямували до бюджетів Тернопільщини понад 1,5 млн. гривень • ТОМЛЕНИЙ ЯЗИК ІЗ ЛИСИЧКАМИ ТА ХРОНОМ від Оксани Вознюк • Студент, який яйцем звалив з ніг Януковича, став топменеджером УЗ • Як позбавити капусту від слимаків? Народні методи • У Тернополі стартував новий проєкт, мета якого – нагодувати тих, хто голодний • У футбольному чемпіонаті області немає явного фаворита • Спрощено підтвердження водійського стажу • У Польщі за підозрою в корупції затримали екскерівника “Укравтодору” • Вступники можуть отримати відстрочку від призову • Юний винахідник із Заліщиків отримав перемогу в міжнародному конкурсі
rss
Голова ГО «Амазонки Тернопілля» Марія Орап: «Важко чути для себе діагноз «рак», а ще важче повірити, що це не кінець і все буде так, як колись, а може й краще»

Опубліковано: 25 Жовтня о 11:15Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчать, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. В Україні рак молочної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб. За даними Інституту раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з молочними залозами, але до лікарів звертається занадто пізно: при першому огляді у четверті жінок виявляють метастатичні стадії хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби, адже на першій стадії рак грудей виліковується у 95% жінок.

У Тернополі в 2018 році 163 жінки померли від раку молочної залози

У Тернопільському прес-клубі відбулася конференція «Зупинимо рак разом», на якій було оголошено, що Тернопільщина долучається до Всеукраїнського  медійно-соціального онкологічного проєкту «Рак крупним планом». Цей проєкт є безстроковим і його завдання полягає у спонуканні українців проходити своєчасну діагностику, у підвищенні поінформованості про онкологію, методи та засоби лікування й подолання хвороби.

Дана патологія є великою проблемою для світу та й України загалом. Майже у 14 тисяч жінок щороку виявляють рак молочної залози. Жахає й те, що серед них молоді жінки. П’ять тисяч жінок щороку помирають від цієї недуги. У Тернополі за 2018 рік таких випадків діагностували 308, 163 жінки померли. Це страшні цифри! Щодня майже сто жінок в Україні помирає від раку. Якщо взяти до уваги вікову категорію, то маємо ось таку статистику: від 15-ти до 24-х років за останній рік у нашій області випадків хвороби не зареєстровано, від 25-ти до 54-х років маємо 112 випадків, 55-64 роки – 77 випадків і старші жінки віком від 65 років – 119 випадків. На даний час дієвим методом, який веде до поліпшення стану наших пацієнтів,  є скринінгові методики. Зокрема це профілактика, демографічні обстеження та самообстеження. За своє здоров’я відповідає пацієнт. Зараз проходить реформа в охороні здоров’я, усі підписали декларації зі своїм лікарем. Проте він не несе відповідальності за ваш свідомий вибір. Великий відсоток раку вже на пізніх стадіях виявляють під час профоглядів, і саме тоді хочеться запитати, де були самі жінки? Чому допустили до запущеної стадії це вкрай небезпечне захворювання? Тому я всіх закликаю ставитися до свого здоров’я максимально уважно. На даний час є багато інформації, де можна ознайомитись, як себе обстежити, на що звернути увагу. Дівчинка зі шкільної лави повинна бути поінформована і розуміти, за що вона відповідає і до чого може призвести халатне ставлення до свого здоров’я, – розпочала заступник начальника управління охорони здоров’я ТОДА Тетяна Скарлош.

Рак виліковний на ранніх стадіях, каже головний спеціаліст управління охорони здоров’я ТОДА з питань акушерства та гінекології Олексій Федченко. Але для швидкого одужання потрібне свідоме рішення пацієнта. А саме не нехтувати елементарними плановими оглядами та проходженням обстежень.

– Кожна жінка повинна чітко знати, в якому стані заходяться її молочні залози, звернутися до свого сімейного лікаря, який надасть повну інформацію, як саме обстежуватись. При виявленні певних патологій або ж відхилень сімейний лікар повинен це перевірити та направити на додаткове обстеження. На вторинному рівні кожна жінка має пройти огляд гінеколога. Адже дуже важливо виключити злоякісні гінекологічні процеси, котрі напряму можуть наносити свій відбиток на стан здоров’я молочних залоз. За останніх дев’ять місяців ми маємо 253 випадки раку молочної залози. Із них 30% складають занедбані стани. Важливо пам’ятати, хто перебуває у зоні ризику, це жінки після пізньої вагітності, ліковане непліддя, пізня менопауза, гормонотерапія, ожиріння, шкідливі звички. Ці фактори впливають на розвиток хвороби. Тому варто вчасно звернутися до спеціалістів за допомогою та інформацією, – наголошує Олексій Федченко.

На різних стадіях рак молочної залози лікується по-різному – це не вирок

ВООЗ повідомляє, що у більшості випадків не вдається виявити причини хвороби. Та все ж існує перелік факторів ризику, які збільшують імовірність виникнення раку грудей. Тож ви у зоні ризику, якщо:

у вашій родині у когось був рак молочної залози (ризик збільшується у 2-3 рази) У вас рано почалося статеве дозрівання (менархе), у вас пізно розпочалася менопауза, ви пізно народили першу дитину і/або не годували її грудьми (грудне вигодовування має захисний ефект) тощо. Однак пам’ятайте, що наявність цих факторів не означає, що у вас обов’язково з’явиться рак грудей. Так само, як і їхня відсутність не гарантує захисту від хвороби.

– Перше питання, котре стоїть на сьогоднішній день, – це обстеження кожної жінки. Вона повинна прийти на огляд до лікаря. Після цього зробити УЗД. Крім раку молочної залози, є багато патологій, котрі також потребують лікуванню, а перед тим і діагностики. Обстеження – це свого роду й профілактика. Якщо огляд та УЗД показали наявність чогось більш серйознішого, виконується момографія, котра бачить все чітко, як на долоні. На сьогоднішній день ми маємо потужний момограф, який нещодавно встановлений. Проте він потребує обслуговування. Його установка вартує 150 тисяч гривень, відповідно ці кошти не закладені в бюджет. Проте момографія все ж таки проводиться, однак ми не можемо віддати на руки пацієнту диск із записом. Очікуємо на деяке приладдя з Америки, і тоді він запрацює так, як повинен. Діагноз не встановлює лікар чи момограф, а імуногістолог. Це також треба донести людям, адже саме боязнь, що у мене щось знайдуть, і гальмує людину перед тим, як іти на УЗД. Але навіть при встановленні невтішного діагнозу це не означає, що пацієнт повинен їхати додому і чекати. Визначається питання лікування, хіміотерапія, гормональна терапія. На різних стадіях рак молочної залози лікується по-різному – це не вирок, – розповів заступник директора із хірургічної роботи КНП «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер»  Микола Прокопчук.

Громадська організація ГО «Амазонки Тернопілля» підтримує та допомагає пацієнтам, котрі стикнулися з таким важким захворюванням, як рак молочної залози.

Марія Орап

– Є жінки, котрі соромляться, замикаються в собі і воліють нікому не розповідати про свою хворобу. Це неправильно! Я хочу сказати, що у таких людей є підтримка, є ми, наша організація, котра готова надати психологічну та моральну поміч. Адже важко почути для себе діагноз «рак», а ще важче повірити, що це не кінець і все буде так, як колись, а може й краще. Наша організація відвідує онкодиспансер, де спілкуємось із пацієнтами і бачимо потішні результати цих бесід. Жовтень – це місяць боротьби із раком молочної залози. 28 жовтня в онкодиспансері проведемо «День краси» для жінок, котрі проходять лікування. Ми запрошуємо  візажиста, фотографа і покажемо, що без волосся, коли жінка проходить курс хіміотерапії, вона може бути красивою. Звертайтеся до нашої організації, до мене особисто. Не соромтеся проблеми, якщо вона у вас є. Приєднуйтесь до людей, котрим не байдуже до чужої хвороби. А всіх читачів закликаю обстежуватись, не нехтувати, адже ваше здоров’я одне. Його так легко втратити, а відновлювати значно важче, – наголосила голова ГО «Амазонки Тернопілля» Марія Орап.  

Від раку молочної залози щодня помирають сотні жінок, і це не десь там, за океаном, а в нашій та сусідніх областях. Можливо, справді варто задуматись бодай на секунду та пригадати, коли ви, шановні панянки, перевіряли молочні залози. Станом на сьогоднішній день приладів УЗД, момографів цілком достатньо, аби діагностувати будь-яке захворювання у грудях. Не будьте байдужими!

Соломія Вершигора

 

 

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Тернополі отримати консультації та пройти обстеження можна:

👉у жіночій консультації №1 (вул. Замкова, 10)

👉у жіночій консультації №2 (вул. Р. Купчинського, 14)

👉у Тернопільському обласному онкологічному диспансері – поліклінічне відділення, каб. №9, №16 та №17, з 09.00 до 15.00 год (вул. Р. Купчинського)

👉а також у низці приватних діагностичних центрів та клінік.

 

 

КОРИСНІ ПОРАДИ

Лілія Левенець, лікар акушер-гінеколог вищої категорії:

– Самообстеження є важливим кроком до зниження захворюваності молочних залоз. Регулярний огляд і пальпація (промацування) грудей самою жінкою (раз на місяць), краще після критичних днів.  Якщо ви приймаєте оральні контрацептиви, самообстеження краще проводити в перший день після прийому таблеток з нової пачки.

Щоби провести правильно огляд грудей, станьте перед дзеркалом, витягнувши руки вздовж пояса. Перевірте, чи однакові обидві молочні залози за розмірами, формою і зовнішнім виглядом, чи немає будь-якої асиметрії чи інших відмінностей між обома залозами. Потім ретельно огляньте кожну молочну залозу окремо. Звертайте увагу на будь-які зміни шкіри (зміна форми, асиметрія, втягування сосків, виділення з них, зміна розмірів, форми, видимі нерівності на поверхні залози). Підніміть руки над головою і повторіть огляд. Покладіть руки на пояс і спробуйте декілька разів поспіль напружити і розслабити м’язи передньої грудної стінки. При цьому продовжуйте огляд молочних залоз. Почергово затисніть сосок лівої і правої залози між великим і вказівним пальцями. Зверніть увагу, чи з’являються при цьому виділення із соска, якщо так, то який їхній характер. Ляжте на спину. За допомогою 4-х пальців, зведених разом, по черзі промацуйте праву і ліву залозу. Праву потрібно обмацувати пальцями лівої руки і навпаки. Намагайтеся обмацувати подушечками, а не кінчиками пальців. Щоби не пропустити жодної ділянки, виберіть певну послідовність промацування і дотримуйтеся її. Найзручнішим варіантом є дослідження по спіралі – від соска назовні або ззовні у напрямку до соска. При пальпації звертайте увагу на наявність будь-яких змін: ділянки ущільнення або, навпаки, помітне розм’якшення у молочній залозі. Хворобливість при обмацуванні. Будь-які інші зміни консистенції молочної залози. Повторіть обмацування, стоячи та лежачи.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,Новини
28 Липня
27 Липня
26 Липня
25 Липня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше