Найсвіжіше:
• Тернопільські поліцейські отримали новий службовий транспорт • Владислав Тимощук: «Запорука успіху «Рідної Борщівщини» – сильний, злагоджений колектив, бойовий дух, правильно підібраний тренувальний процес та підтримка керівництва» • На Тернопільщині за попередню добу лабораторно підтвердили 95 нових випадків COVID-19 • Футбольні команди Тернопільщини запрошуються на нараду • Гордість усього Союзу Марія Тимчук із Заліщицького району: «Зустрічалася з лідером кубинської революції Фіделем Кастро, першим у світі космонавтом Юрієм Гагаріним, першою жінкою-космонавткою Валентиною Терешковою тощо» • У Тернополі двоє закарпатців експлуатували калік • Шахраї вигадали нову схему обману через Google Play • До ЗНО з української літератури розробили безкоштовні подкасти • Тимчасове припинення електропостачання • Голова Шумської ОТГ Вадим Боярський: «У політиці багато критики, злої та маніпулятивної, але якщо ти працюєш чесно, боятися нічого» • У Козовій через іномарку друга молодик постав перед судом • Учні 9 класів не звільнені від ДПА! • У Тернополі за 35,5 мільйона збудують сучасний спортивний комплекс! • Вітамінна підгодівля худоби в зимовий період • Податок на доходи фізичних осіб: нюанси річного перерахунку • Порошенко представив програму порятунку українців від пандемії (ВІДЕО) • У Малому Ходачкові сталеві костилі молодого батька під кримінал підвели • Майже 40 тисяч гривень – за сім голок їжака. Морського • На Чортківщині за успішно здане ЗНО передбачені… грошові премії • Кожен п’ятий чортків’янин не платить за вивезення сміття • Шість опорних лікарень на Тернопільщині можуть залишитися без нових відділень • Ціна на газ опустилася нижче рівня 2018 року • В Україні відмінили червоні дипломи • Кременецьку академію хочуть перетворити в коледж!? • Наприкінці січня очікується сильна магнітна буря
rss
Гендиректор «Ватри» Василь Щиренко: «У Тернополі, напевне, не було квартири, де б не висів світильник «Ватри». А сьогодні наша продукція вже є у Європі»

Опубліковано: 18 Червня 2019р. о 10:00 Переглядів: 659Гендиректор корпорації “Ватра” Василь Щиренко

Одним із провідних на теренах Тернопільської області промислових підприємств є корпорація «Ватра», яка займається розробленням та виготовленням освітлювальних приладів. Заснована вона в далекому 1957 році, і незважаючи на конкуренцію і масовий недобір робочих рук, працює та виконує свої обов’язки на чолі з генеральним директором Василем Щиренком, котрий і поділився з нами історією та головними проблемами свого заводу.

«Раз у 3-4 роки повністю оновлюється номенклатура виробів»

Василю Васильовичу, як почався Ваш шлях на заводі?

Ох, дуже незручно мені насправді говорити про це (сміється, – авт.) Мій робочий шлях узяв початок у 1965 році. Розпочинав трудову діяльність на підприємстві учнем слюсаря-складальника. Потім була служба в армії, навчання у вузі, робота на підприємстві на різних посадах – від інженера-технолога до головного технолога, заступника генерального директора. На той час  завод спеціалізувався на світлотехніці промислового та побутового призначення. Тоді не було, напевне, такої квартири, де б не висів світильник «Ватри». До мене було багато хороших керівників, які власне створили і розвивали підприємство, а у важкі часи не дали йому впасти. І ось станом на сьогодні ми маємо сучасне підприємство, яке розвивається і продукція якого користується великим попитом як у власній державі, так і за її  межами.

Що змінилося за час Вашого управління «Ватрою»?

Мені важко однозначно сказати. Хочу донести, що таким  складним підприємством керувати дуже непросто. За часів Радянського Союзу, коли зводили завод, ніхто не рахував витрати тієї самої електроенергії чи газу на його утримання. Будувалися величезні споруди, які вміщували в собі при потребі не лише завод із виготовлення світильників, а й будівлю, котру можна буде використати  для військових потреб. Подивіться на масштаби «Ватри» – це будівлі висотою  8-12 метрів. Однозначно можна сказати, що їх потрібно було розвалити і зводити все по-новому, економно та просто. Але тоді ніхто не зважав ні на робочі місця, ні на конкуренцію. За великий період часу нам вдалося багато що змінити – створити більш компактні й ефективні виробництва, різко (в десятки разів) зменшити споживання енергоресурсів на одиницю виробленої продукції, закупити і ввести в експлуатацію сучасне  технологічне обладнання провідних західноєвропейських та японських виробників. Раз у 3-4 роки повністю оновлюється номенклатура наших виробів. Сьогодні 85% нашої продукції – це вироби, джерелом світла в яких є економні світлодіоди.

Яка кількість людей працює на заводі у даний час?

На заводах корпорації трудяться  близько 1000 чоловік. Я вважаю, що це немало. І радію тому, що серед нас є ті, які працюють довгий час і не бажають змінювати роботу. Можливо, звикли, а можливо, й люблять свою роботу, це стабільна заробітна плата, котру ми всіма силами будемо намагатися піднімати.

Яка середня заробітна плата у Ваших співробітників і чи є у Вас вакансії?

Вісім тисяч гривень. Я знаю, що це мало. І буду всіма силами намагатися зробити так, щоби від нас ніхто не пішов через брак коштів. Ми вже над цим працюємо. Так, наш завод шукає людей, котрі хотіли би працювати, вчитися. Робота складна, але наші двері відкриті для нових облич і працьовитих рук.

Наскільки велика конкуренція на світлотехнічному ринку?

Шалена! Із відкриттям нових ринків в Україну завозять все більше й більше закордонної продукції. Саме на неї люди й почали звертати увагу та віддавати їй перевагу. З’явилися нові стилі, помітно стало, що молоді люди не віддають перевагу громіздким світильникам з обрамленням кришталю. Мінімалізм заполонив ринок, але зробімо висновок: якщо ми ще досі працюємо, отже, наш завод торує свою конкретну дорогу і сміливо крокує нею.

«Наша продукція була сертифікована й отримала дозвіл для продажу на Заході»

Що є у «Ватри» чого немає в інших?

Повторюся, що ринки для обирання різноманітної продукції відкриті. Ми для європейських ринків відкриті, а вони для нас – ні. Це означає, що наша продукція їде в малу кількість країн і її не бачать потенційні клієнти, а наш ринок відкритий для всіх, таким чином нам важко конкурувати зі всіма. Проте в цьому році ми домоглися того, що наша продукція була сертифікована й отримала дозвіл для продажу на Заході. Таким чином більше країн зможуть побачити та оцінити високоякісну вибухозахищену продукцію.

Що це за продукція?

Вибухозахищений продукт – це той, котрий безпечно без жодних застережень встановлюється у небезпечних ділянках, підприємствах або ж копальнях. До прикладу, приміщення, де розливають ацетон, бензин або добувають вугілля. Щоб уникнути небезпечних наслідків, вибуху, світильник повинен бути максимально захищеним, щоби не розгерметизуватися, не створити  іскру та не спричинити фатальних наслідків. Ця продукція високої якості, за неї ми відповідаємо та надійно діагностуємо і надаємо гарантії. Єдиний виробник цієї продукції в Україні – корпорація «Ватра»!

«Усі радіють, тому що в місто зайшла дистриб’юторська компанія, котра не пропонує власний продукт, а продає чужий»

– Нещодавно в Тернополі було підписано угоду з компанією «Philips» щодо вуличного освітлення. Чи може це негативно відбитися на діяльності «Ватри»? 

Ми працювали і будемо працювати! Я дізнався про це нещодавно і не бачу жодної в цьому проблеми. «Ватра» виготовляє нічим не гірше, а то й краще, економніше вуличне освітлення. Так, приміром, на презентації цієї продукції декларувалася її світловіддача 120 лм/Ват, коли ми сьогодні випускаємо вироби із світловіддачею 140 лм/Ват. Усі радіють, тому що в місто зайшла дистриб’юторська компанія, котра не пропонує власний продукт, а продає чужий. Чому ж не обирати своє, не розумію? Але ми робимо свою справу, можливо, не так швидко, як інші, але совісно і впевнено.

– Які об’єкти освічує Ваша корпорація?

Можу згадати Харківську філармонію, це було індивідуальне замовлення в золоті та кришталі. Дуже задоволені залишилися замовники та приймали подяку від голови Харківської ОДА Світличної Ю.О. Київський політехнічний інститут, його кафедри та аудиторії засяяли нашими новими розробками у плані освітлення. Університет ім. Т. Шевченка, Львівський університет ім. І. Франка, безкоштовно освітили аудиторії нашого Технічного університету,  другу міську лікарню, Заліщицьку лікарню. Ці заклади були освічені безкоштовно, оскільки були створені за рахунок державного бюджету. Жителі Тернополя лишилися задоволені гірляндами на світлодіодній основі, якими були освітлені проспект С. Бандери, вулиця Руська і набережна аж до масиву «Дружба». Це був подарунок «ватрівчан» рідному місту.

– Над чим зараз працюєте?

На даний час маємо великий проект, який успішно втілюємо у життя. Це професійне освітлення злітно-посадкових смуг військових аеродромів. Безліч переговорів велося із військовими, котрі були зацікавлені саме в освітленні нашим заводом. Велика робота вже позаду, ми довгий час працювали над розробкою, як саме це повинно виглядати, щоби забезпечити безпеку цього освітлення, аби воно відповідало всім вимогам та стандартам. Усі ці речі вже зроблено. На даний час обладнали чотири військових аеродроми, я особисто літав, щоби подивитися, як це виглядає, і переконався, що наша продукція заслуговує поваги. Зараз  приступили до більш масштабної роботи, котра, на мій погляд, заявить про наш завод ще гучніше.

Які плани на майбутнє?

Зупинятися ми точно не будемо. Завершуємо сертифікацію нашої продукції і приступаємо до освітлення  цивільних летовищ, також є інші перспективні пропозиції, але на даний час говорити про це не на часі.

На завершення генеральний директор «Ватри» каже, що корпорація буде дуже довго працювати, вона нічим не поступається від продукції з Європи, навпаки, є економічнішою. «Ватра» не галасує про себе та не вкладає великих  коштів у рекламу, вона чітко виконує свою роботу та не женеться за визнанням. На підприємстві є повний цикл виробництва, власний проектно-конструкторський центр і лабораторія, постійно ведеться конструювання та введення у виробництво світильників і прожекторів із сучасними енергоефективними джерелами світла.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
26 Січня
25 Січня
23 Січня
22 Січня
Як ви плануєте відсвяткувати Новорічні свята в період карантину?
 • Взагалі поїду з України 29%, 2 votes
  2 votes 29%
  2 votes - 29% of all votes
 • Вдома, в родинному колі 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • З друзями, дотримуючись усіх карантинних обмежень 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • Інше 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • Одягну маску та піду в гості 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
 • У ресторані 14%, 1 vote
  1 vote 14%
  1 vote - 14% of all votes
Total Votes: 7
Voters: 7
Листопад 17, 2020 - Січень 10, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше