Найсвіжіше:
• Мінінфраструктури ініціює повернення обов’язкового техогляду • Вишня: догляд після збору врожаю • Україна продає горілки вдвічі більше, ніж купує • Апарат променевої терапії для онкохворих оновлять під особисті гарантії очільника області Володимира Труша • Тернопіль може стати центром веслувального спорту України • Податковим боржникам хочуть заборонити виїзд з України • 78 аптека, що у Тернополі, вже працює цілодобово • Оксана Матвійчук: «Мій позивний – «Каторга» • «Тернопільобленерго» переходить на дистанційний режим роботи зі споживачами • На Тернопільщині шукатимуть успішні антикоронавірусні програми • Тернопільщина: ринок праці після карантинного літа • Тернопільська «Нива» погрожує знятися з першої футбольної ліги • На ЗАЗі виготовлятимуть автомобілі «Рено» • У Тернополі презентували новітні генератори-утилізатори • Тернопільський театр відкриває свої двері для глядачів • Якою буде погода у найближчі сім днів на Тернопільщині • Тернопільська школа-ліцей №6 – на позапланових канікулах • ГОРОСКОП 16 – 22 вересня • Яке житло шукають родини з дітьми? • Микола Городецький: «Скажи мені, хто твій депутат, і я скажу, чому ваша вулиця обділена» • Карантинні зони внесли зміни у графік руху приміських поїздів • На Тернопільщині порахували, скільки зібрали ранніх зернових • Біля Чорткова у моторошній аварії тіло жінки просто розірвало на шматки • Державна зрада вищого керівництва: як зірвали операцію із захоплення «вагнерівців» • «Європейська Солідарність» лідирує у Тернопільській області на місцевих виборах
rss
Експерти схвалюють роботу Степана Барни в європейському напрямі, децентралізації та прозорості закупівель

Опубліковано: 1 Березня о 16:461459957742-2118-barnaКомітет виборців України уважно відстежує діяльність обласних керманичів. За підсумками 2016 року експерти визначили, хто з голів обласних державних адміністрацій найкраще веде справи щодо розвитку ввіреного їм регіону. Зіставляючи кількісні та якісні показники, додаючи оцінку фахівців у різних галузях, голова Тернопільської ОДА Степан Барна посів четверте місце в рейтингу, а Тернопільщина впевнено демонструє макроекономічну стабілізацію, позитивну динаміку базових показників у реальному секторі економіки та у соціальній сфері.

Голова ОДА: Барна Степан

Призначено на посаду: квітень 2015 року.

На момент призначення  був народним депутатом України. Обраний на позачергових виборах до Верховної Ради 2014 року від «Блоку Петра Порошенка». Раніше (з червня 2006 року) працював радником Міністра сім’ї, молоді та спорту. У 2006-2009 рр. – депутат Тернопільської обласної ради.

Попередник – Сиротюк Олег, політична приналежність – ВО «Свобода».

Тернопільська область є переважно аграрним регіоном із розвиненою туристичною галуззю. В останні роки тут також спостерігається ріст промислового виробництва, переважно легкої та харчової галузей. Крім того, область активно працює у напрямку європейської інтеграції, зокрема реалізовує низку спільних проектів з ЄС.

Дані дослідження та оцінки експертів свідчать про ефективну роботу очільника ОДА, зокрема, в європейському напрямі та налагодженні співпраці з міжнародними організаціями, з декомунізації та децентралізації, підтримки воїнів АТО та прозорості закупівель.

Тернопільська область – один з лідерів за темпами зростання промисловості.  Обсяг реалізованої промислової продукції за 2016 рік склав 15,7 млрд. гривень, що більше на 32,4% або на 3,8 млрд. гривень у порівнянні з показниками 2015 року.

Основними напрямками впровадження енергоефективних заходів, спрямованих на скорочення споживання природного газу в 2016 році в області, було переведення котелень, що обслуговують об’єкти соціальної сфери, на використання альтернативних видів палива; проведення санації житлових будинків, об’єктів соціальної сфери та будівель установ. На даний час у бюджетній сфері області реалізовано 158 енергоефективних та енергозберігаючих проектів на загальну суму 98,8 млн. гривень.

viber imageГеографічна структура надходження інвестицій вказує на активну роботу області в європейському напрямку. Саме з бізнес-партнерами країн Європейського Союзу суб’єкти господарювання області залучили 95,1% усіх прямих інвестицій. З них 26% – це інвестиції з Федеративної Республіки Німеччина, 14% – з Чеської Республіки, 11,2% – Республіки Кіпр, 11,6% – Королівства Бельгія, 10,1% – Естонської Республіки.

Для забезпечення стабільного економічного розвитку та пошуку дієвих механізмів залучення іноземних інвесторів у 2016 році проводилась низка заходів з популяризації інвестиційних переваг області. Зокрема, проведено презентації області у Республіці Польща на ІХ-му Форумі Європа-Україна у м.Лодзь, 26-му Економічному форумі у м. Криниця-Здруй, в області – під час Міжнародного економічного форуму «Тернопільщина INVEST 2016», Українсько-Польської коопераційної біржі, у сесійній залі Комітету з економічних питань Угорського парламенту. Інформація про стратегічні інвестиційні проекти, земельні ділянки та об’єкти для здійснення інвестицій постійно розповсюджується під час зустрічей із представниками іноземних держав, серед потенційних інвесторів. Упродовж 2016 року Тернопільщину відвідало понад 80 іноземних дипломатичних та бізнес-делегацій.

Зовнішньоторговельний оборот товарів за 2016 рік склав 558 млн. дол. США і збільшився порівняно з 2015 роком на 1,4%. Імпортних зріс на 4,2% і склав 270,2 млн.  дол. США, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становило 17,6 млн. дол. США. Основу товарної структури експорту з Тернопільщини складали: електричні машини й устаткування; зернові культури; м’ясо та харчові субпродукти; деревина і вироби з деревини; продукти переробки овочів, плодів; насіння і плоди олійних рослин; білкові речовини; меблі; одяг текстильний; жири та олії тваринного або рослинного походження; молоко або молочні продукти; яйця, мед. Найсуттєвіші експортні поставки товарів здійснювались до Республіки Польща (56,3% у загальному експорті області).

За даними моніторингу, протягом 2016 року започаткували діяльність понад 3,3 тис. новостворених суб’єктів господарювання.  За рахунок цього створено понад 5,9 тис. робочих місць. В області створюються доступні та комфортні умови надання адміністративних послуг. За рахунок розширення спектру надаваних адміністративних послуг через  21 ЦНАП області  протягом 2016 року надано 166,5 тисячі послуг, що на 41,7% більше у порівнянні з 2015 роком.

У 2016 році середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зросла на 23,4%, у січні-грудні вона склала 3695 гривень. Крім того, в Тернопільській області у 2016 році зменшилося число безробітних: станом на 31 грудня 2016 року на обліку в центрах зайнятості перебували 10782 осіб, що на 14,8% менше, ніж на відповідну дату 2015 року.

З початку запровадження ініціативи щодо виділення землі учасникам антитерористичної операції у Тернопільській області отримали 6444 звернення. На сьогодні зарезервовано 5699 гектарів земель для надання у власність учасникам АТО. Найбільше площ запропоновано у Борщівському, Зборівському, Шумському районах Тернопільщини. Фахівці Держгеокадастру Тернопільської області підготували 3512 дозволів на розроблення проектів землеустрою на наділи площею 2745,9 гектара. Органи місцевого самоврядування ухвалили 852 рішення на землі загальною площею 559,3 гектара. Військовослужбовці вже завершили процедуру оформлення у власність 2197 земельних ділянок загальною площею 1402,3 гектара.

В області продовжується робота з покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, модернізації галузі медицини. За 9 місяців 2016 року закуплено та отримано 225 одиниць медичного обладнання на суму 7,9 млн. гривень.

Найуспішнішими напрямками роботи голови Тернопільської ОДА експерти назвали підтримку децентралізації та декомунізації. Тернопільська область – один з лідерів в Україні за кількістю об’єднаних громад. Це сприяє залученню інвестицій та міжнародної фінансової допомоги. Так у рамках І етапу програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) було відібрано 6 об’єднаних територіальних громад області.

У рамках ІІІ фази спільного проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” в 11 районах області реалізується 43 мікропроекти громад, загальний бюджет яких становить понад 16,5 млн. гривень. Станом на 1 січня 2017 року завершено реалізацію 31 мікропроекту громад (проведення заходів з енергозбереження, будівництво системи вуличного освітлення, ремонт амбулаторії та системи водопостачання). Одночасно успішно впроваджується економічний компонент – 3,1 млн. гривень спрямовано для створення 4 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів за умови часткового співфінансування з місцевих бюджетів у сумі 154,4 тис. гривень. У 2017 році планується реалізація ще 2 проектів у рамках уже існуючих кооперативів на суму 635,5 тис. гривень. Усього в рамках ІІІ фази проекту створено 6 кооперативів.

viber image2Експерти також високо оцінили роботу ОДА в частині впровадження системи електронних закупівель ProZorro. Так станом на 13.02.2017 року 586 організаторів Тернопільської області оголосили 8198 закупівель, у яких взяли участь 2905 учасників зі всієї України (в т. ч. 1185 учасників з Тернопільської області). Очікувана вартість закупівель становить 4943,5 млн. гривень.

Крім того, позитивно відзначено діяльність у напрямку спрощення надання адміністративних послуг. Серед іншого, за підтримки уряду Німеччини (GIZ), зокрема Німецько-українського проекту «Реформа управління на сході України», у Скалатській та Підволочиській об’єднаних територіальних громадах реалізуватимуться проекти зі створення ЦНАПів.

Тернопільщина стала лідером у процесі електронного урядування. Запровадження цієї системи змінює саму сутність відносин влади-бізнесу-громадян та є одним з інструментів протидії корупції. На сьогодні за допомогою порталу Ternopil.igov.org.ua можна он-лайн отримати понад 130 електронних послуг, серед яких і послуга «Захисти бізнес». Робота ця продовжується та поширюється на всі сфери.

Експерти відзначили, що в області ведеться робота з покращення інфраструктури регіону. Загалом у 2016 році втілено 557 проектів регіонального розвитку:

 • 274 проекти – за рахунок субвенції на здійснення заходів із соціально-економічного розвитку окремих територій, обсяг фінансування – 61,4 млн. грн.;
 • 230 проектів – за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури громад, обсяг фінансування – 133,3 млн. грн.;
 • 53 проекти – за рахунок Фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів, обсяг фінансування – 91,3 млн. грн. та 21,1 млн. грн. відповідно.

Також розвивається туристична галузь. На 15% зросла кількість туристів, що відвідали область, на 5% збільшилась кількість робочих місць у галузі, зростання обсягу платежів до бюджетів усіх рівнів склало 10% у порівнянні з показниками відповідного періоду минулого року.

За матеріалами аналізу КВУ, інформації від структурних підрозділів ТОДА


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,Новини
20 Вересня
19 Вересня
18 Вересня
17 Вересня
16 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше