Найсвіжіше:
• Усім на всіх наплювати • Де на Тернопільщині не буде світла • Як «карантинять» відомі тернополяни? • У Бережанах рецидивіст винаймав житло і обікрав людей більш ніж на 39 тисяч гривень • Найкращі напої при перших ознаках застуди • Кременчанин ув’язнений на 12 років за смертельні травми та крадіжку • Електронні сервіси подачі показників – найзручніші в умовах карантину • Україна тимчасово відкладає велику приватизацію • Сервісні центри розбили смартфон? • Термін подання декларації про майновий стан і доходи продовжено до 1 липня • Як світ протистоїть коронавірусу: тернополяни розповіли про заходи у країнах, де зараз мешкають • Руслан Кулик: «Криза – це нова можливість для області, керівництву краю потрібно лише правильно нею скористатися» • Як повернути квитки на скасовані потяги • У парку Чорткова невиправний злодій «знайшов» пістолет • Як ховатимуть померлих від COVID-19? • З таким ставленням до карантину в церкву не буде кому йти • На дитячі майданчики – зась! • Коронавірус на Тернопільщині: хворі медичні працівники, незабезпеченість лікарень, торгівля експрес-тестами з рук та тимчасові пункти сортування • Посаду тернопільського губернатора оцінили у 220 тисяч доларів • У Ланівцях волонтери шиють захисні костюми для медиків • Волонтери ТНЕУ допомагають потребуючим людям під час карантину та просять усіх небайдужих про підтримку! • В Україні посилено карантинні заходи • Петро Гадз передав Бучацькій райлікарні надсучасний апарат штучної вентиляції легень • Голова МЗС розповів, що буде з безвізом після коронавірусу • На Теребовлянщині жінка згоріла разом із сухим листям
rss
Доларовий мільйонер із Тернопільщини став головою Нацбанку

Опубліковано: 22 Березня о 13:56Верховна Рада України підтримала пропозицію Президента Петра Порошенка призначити Якова Смолія, який з 11 травня 2017 року виконує обов’язки голови Національного банку, на цю посаду на постійній основі. За Смолія відповідно проголосували 247 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Виступаючи перед депутатами, представник Президента в парламенті Ірина Луценко зазначила, що Смолій має науковий ступінь кандидата економічних наук і працює в банківській системі України понад 25 років.

«З огляду на зазначений практичний досвід, високий професіоналізм Якова Смолія, а також на його бездоганну ділову репутацію, Президент України звертається до парламенту з пропозицією підтримати запропоновану ним кандидатуру на пост голови Національного банку України», – сказала вона.

Якова Смолія на посаду голови Національного банку України також рекомендував

парламентський комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності у

Верховній Раді.

Виступаючи перед голосуванням, Смолій зазначив, що мета НБУ під його керівництвом залишається незмінною – це збереження цінової і фінансової стабільності, сприяння економічному зростанню та інтеграція української фінансової системи в європейську.

– Ми продовжимо докладати зусиль, щоби фінансова система стала ще більш стійкою до зовнішніх шоків. Будемо захищати її стабільність від політичних впливів, стояти на сторожі інтересів ринку. І ми не допустимо повернення до домінування фіскальної політики над монетарною ціною купівельної спроможності українців, – підкреслив Яків Смолій.

Нагадаємо, голова НБУ Валерія Гонтарева після трирічного перебування на посаді подала Президенту Петру Порошенку прохання про відставку з 10 травня 2017 року та пішла у тривалу відпустку. З 11 травня минулого року її обов’язки виконував перший заступник голови НБУ Яків Смолій. Президент 18 січня подав у парламент, як того вимагає Конституція, пропозицію звільнити з посади голови Національного банку Гонтареву і призначити на її місце Смолія. 15 березня Верховна Рада підтримала пропозицію Президента Петра Порошенка звільнити Валерію Гонтареву з посади голови Національного банку України.

Яків Смолій народився у селі Вербовець Лановецького району. Його трудовий шлях не можна назвати кар’єрою банкіра, хоча саме банківській системі він присвятив левову частку свого робочого часу. Математична освіта у Львівському університеті, а також досвід інженера-програміста у Тернопільському фінансово-економічному інституті і на заводі “Оріон” дозволили йому в 1991 році потрапити до Тернопільського обласного управління НБУ, де він пройшов посади від провідного інженера до заступника керівника управління. Від 1994-го майже такий самий шлях – із технічних до керівних посад – Яків Смолій пройшов і у банку “Аваль”. Прийшовши на посаду начальника управління автоматизації, у 2005-му він залишив банк на посаді заступника голови правління. Очевидно, саме тоді Яків Смолій став доларовим мільйонером. У 2005-му власники “Авалю” продали його австрійській групі Raiffeisen за понад мільярд доларів. Оскільки всі керівники банку були і його акціонерами, після продажу своїх акцій Яків Смолій отримав певну частку доходів, що мали б обчислюватись мільйонами доларів.

У 2006 році колишні власники “Авалю” зареєстрували новий банк – “Престиж”, і у тому ж році продали його ще одній австрійській групі – Erste. Проте певні проекти “Престиж-групи” – страхування, аграрний бізнес – розвивалися окремо.

В офіційній біографії Якова Смолія 2006-2014 роки – це робота на посаді директора з питань банківського бізнесу товариства “Престиж-груп”.

Після приходу до НБУ на посаду заступника голови банку у квітні 2014 року Яків Смолій курував діяльність платіжних систем, безготівкові розрахунки, політику Нацбанку у сфері ІТ. Під його керівництвом були Банкнотно-монетний двір та Державна скарбниця України.

У жовтні 2016-го він став першим заступником Валерії Гонтаревої і після її заяви про відставку від 11 травня 2017 року виконував обов’язки голови НБУ.

Згідно з декларацією за 2017 рік, загальний дохід Якова Смолія склав 15,2 млн. грн., з них заробітна платня становить 2,3 млн грн. Левову частку доходів пана Смолія у 2017 році становили: дивіденди – 5,4 млн. грн., відсотки за депозитами – 4,8 млн. грн.,

дохід від передачі в оренду – 2,5 млн. грн.

Яків Смолій віддає перевагу заощадженням у доларах. На рахунку в “Укрексімбанку” у нього майже 4 млн. доларів, а у “Райффайзен банк Аваль” – 4,5 тис. доларів.

У декларації за 2017 рік Яків Смолій також задекларував житловий будинок у понад 654 кв. м, будинок сімейного відпочинку –  280 «квадратів» й апартаменти площею 177 кв. м. Його дружина має квартиру площею понад 223 кв. м.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:Новини
7 Квітня
6 Квітня
4 Квітня
3 Квітня
2 Квітня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше