Найсвіжіше:
• На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона під час ремонту дороги  • На Тернопільщині сильний вітер повалив дерева на дороги державного значення • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси
rss

Держпродспоживслужба: нова структура з великими обов’язками


Опубліковано: 25 Липня 2017р. о 16:17


Нещодавно на Тернопільщині запрацювало мегауправління, в яке об’єднали одразу декілька служб – ветеринарну, санітарно-епідеміологічну, фітосанітарну, інспекцію з питань захисту прав споживачів та сільськогосподарську інспекцію. Отримав цей вінегрет назву Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Для багатьох мешканців області це щось нове і незрозуміле, тому журналісти «Номер один» вирішили провести один робочий день з її керівником Василем Хомінцем, щоб дізнатися, що це за служба.

DSC_0179
Керівник обласної Держпродспоживслужби ознайомився з роботою лабораторії ветеринарної експертизи на гусятинському ринку

Якість продукції та її безпека – на першому місці

Робочий день у працівників управління розпочинається о 9 годині. Василь Хомінець одразу розписав пошту, підписав документи та дав доручення своїм заступникам. А далі керівник обласної Держпродспоживслужби, який відносно недавно очолив дане відомство, поїхав у відрядження на Гусятинщину. Першою зупинкою в його робочому візиті стало фермерське господарство «Масар-Агро», керівником якого є Василь Липка.

– Згідно з законодавством, за два роки має бути встановлено державний контроль над всією харчовою продукцією в Україні. З 2019 року будь-яке підприємство, що займається у сфері харчових продуктів, має мати систему якості. І немає значення, велике чи мале воно. Якість має бути високою! Тому в сфері харчової безпеки держава запроваджує жорсткий контроль. Його покладено на нашу службу. Зі свого боку, прагнемо з бізнесом працювати на паритетних засадах, тобто приїжджаючи на перевірку, не так хочемо щось знайти, як ще раз перевірити та попередити про можливу небезпеку. На сьогодні «Масар-Агро» тісно співпрацює з нашою службою (на підприємстві є два ветлікарі), а ми зобов’язані співпрацювати з Вами, тим більше, що підприємство увійшло в національний реєстр експортерів, – каже Василь Хомінець.

Згодом слово взяв господар Василь Богданович, який розповів, що вони займаються переробкою м’ясної сировини, виготовленням ковбасних виробів та м’ясних копченостей.

– Ковбасою я почав займатися після закінчення інституту. Невеличкий ковбасний цех розмістив на власному подвір’ї. Першою партією були 200 кг «Одеської» і «Львівської»  ковбаси. Місця бракувало. 16 років тому викупив територію «Сільгоспхімії», на місці якої зробив м’ясопереробний цех. Далі придбав «Сільгосптехніку», де збудував забій. Однак на цьому не зупинився, на місці колгоспного двору встановив сім пташників (за проектом їх має бути 12). На сьогодні маємо 200 тис. курей. Забій курки – 3 тисячі за годину. Переробляємо як свою курку, так і закуповуємо з сусідніх областей. У проекті – 7 млн. бройлерів на рік, нині ж вийшли на 2 мільйони. Також у господарстві є власний свинокомплекс у Сухоставі. На виробництві впроваджено міжнародні системи контролю якості, намагаємось іти в ногу з часу, – розповів Василь Липка.

6
Представники Держпродспоживслужби високо оцінили рівень харчової безпеки на підприємстві “Масар-Агро”, що в Копичинцях

Було видно, як пан Липка постійно поглядає на величезний монітор. Як виявилось, на ключових точках підприємства встановлено відеокамери і директор у режимі реального часу має можливість слідкувати за виробничим процесом.   

Далі відбувся огляд самого підприємства. Що цікаво, перед тим як переступити поріг виробничих цехів, не дивлячись на різні титули та посади, всю тернопільську делегацію попросили зняти золоті прикраси та залишити мобільні телефони. Кожного одягнули в халат, шапочку, гумові рукавички та бахіли. При цьому дана процедура відбувалася двічі. Перший раз нас одягнули, коли ми заходили у цехи, де робітники працювали з яловичиною, другий – з курятиною. А все тому, що на підприємстві впроваджено систему контролю за якістю харчової продукції ХАСП і її на «Масар-Агро» намагаються суворо дотримуватись.

Головний технолог «Масар-Агро» люб’язно провела свого роду екскурсію по підприємству, показала виробничі і побутові приміщення. Неозброєним оком було видно, що в цехах чистота та порядок, навіть запаху, який властивий для подібних підприємств, чути практично не було. При цьому із впевненістю можна сказати, що ніхто особливо до перевірок високих гостей з обласного центру не готувався. Тут постійно такий стан, адже, працюючи з великими торговими мережами, на першому місці в «Масар-Агро» якість та безпека продуктів.

Розмова без краваток

Наступним пунктом порядку денного мала бути робоча нарада в управлінні Держпродспоживслужби в Гусятинському районі. По дорозі до Гусятина, дізнавшись про плани приїхати, зателефонував голова Гусятинської РДА Віталій Батіг і попросив Василя Хомінця про зустріч. У робочому кабінеті голови району в присутності керівника гусятинського підрозділу Держпродспоживслужби Богдана Дунця та начальника Гусятинської районної державної лікарні ветеринарної медицини Володимира Фірмана відбулася так звана розмова без краваток.

Василь Хомінець відзначив, що служба, яку він очолює, – це приклад того, що в державі щось змінюється. Адже вона стала працювати за принципом єдиного вікна, і якщо на рівні районів об’єдналися дві служби – ветеринарна і санітарно-гігієнічна, то на рівні області одразу шість – від реєстрації тракторів до визначення якості харчових продуктів.

Віталій Батіг висловив певні зауваження до роботи представництва Держпродспоживслужби в районі: «Я б хотів, щоб вона була укомплектована. Від неї хочеться дієвості. До мене з різними зверненнями приходять жителі району – земельними, соціальними тощо. І немає майже жодного звернення щодо низької якості продукції, обслуговування клієнтів тощо. Чому немає? Та тому що люди не бачать дієвості даної служби. Вважаю, ми маємо спільними зусиллями до цього підійти і вселити впевненість людям у тому, що вони будуть захищені в плані якості продукції».

Василь Петрович з розумінням поставився до зауважень, пояснивши, що ситуацію буде змінено в кращу сторону. До кінця літа почнуть заповнюватись вакансії, позаяк нині в Гусятинському районі з 11 посад в управлінні реально працюють тільки троє людей, відповідно вимагати від них роботу не просто. Зі свого боку, Василь Хомінець попросив очільника району допомогти з розробленням програми профілактики та боротьби з АЧС.

Кадровий голод

І вже на завершення робочого дня, прямуючи на нараду з колективом управління Держпродспоживслужби в Гусятинському районі, Василь Хомінець не міг не заїхати на місцевий ринок, де ознайомився з роботою лабораторії ветеринарної експертизи, в якій нещодавно було проведено ремонтні роботи.

DSC_0196
Василь Хомінець висловив зауваження до роботи начальника управління Держпродспоживслужби у Гусятинському районі Богдана Дунця

Під час наради з колективом управління ДПСС в районі Василь Хомінець порушив питання реорганізації служби, виконання покладених на неї завдань, зміни в законодавстві та недостачу кадрового потенціалу. Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Олександр Дністрян, котрий також входив до складу робочої групи, наголосив на недопрацюваннях, які були виявлені за результатами роботи управління за I-ше півріччя 2017 року, а також вказав на терміни, в які вони мають бути усунені.

Підсумовуючи, Василь Хомінець, зокрема, зазначив, що ситуацію, яка має місце в районі і на яку зробив акцент голова Гусятинщини, потрібно виправляти і це має виконувати колектив однодумців. Василь Петрович звернувся до присутніх (на нараді, окрім працівників управління, були ще й працівники ветлікарні), хто відчуває в собі сили, подавати документи на конкурс на посаду керівника та підшуковувати собі команду професіоналів, адже держава надала службі широкі повноваження, при цьому має на неї великі сподівання щодо європейського підходу в роботі.

На завершення варто згадати й те, що Василь Хомінець протягом усього візиту на Гусятинщину в телефонному режимі координував роботу спеціалістів Головного управління, адже Тернопільщина очікувала на приїзд Президента і Держпродспоживслужба, поряд з іншими відомствами, теж була задіяна в організації візиту Петра Порошенка.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
29 Березня
28 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше