Найсвіжіше:
• Apple Pay безкоштовно заправить кавою на ОККО • У центрі Тернополя утворилася величезна корка (+фотофакт) • Кредитування  житла у Тернополі доступне від ПриватБанку • Чи законно влада Тернополя передала персональні дані містян приватному підприємству? • Пільги з податку на нерухомість не буде, якщо нерухоме майно використовується у підприємницькій діяльності • На трасі Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль відремонтували місток • Віктор Овчарук: «Успіх медичної реформи можливий лише за умови тісної співпраці МОЗу з органами місцевого самоврядування» • За що заступника прокурора Тернопільської області Ігоря Мукана хочуть вигнати з прокуратури? • Розподіл на «своїх» та «чужих»: Тернопільська мерія стоїть на своєму і вимагає підписувати договори заднім числом • Степан Барна про Сагринську трагедію: «Маємо докласти зусиль, аби такі трагедії не повторилися в майбутньому» • Юнак, якого побили біля нічного клубу в м.Тернополі, помер, не виходячи з коми • Отець Михайло Пиняга: «Відбулася наруга над Хрестом, потоптано і зневажено Христові заповіді, окрадено Господній дім» • Анатолій Гриценко: «Для виходу України з кризи необхідно запровадити механізми відповідальності влади і ліквідувати корупційну піраміду» • Головний поліцейський Тернопільської області став генералом • Гороскоп від тернопільського екстрасенса Романа Шептицького 11.07.2018 –17.07.2018 • Вишнівецька громада окультурює свою територію • У «Бучачагрохлібпромі» вже збирають перші врожаї • Юна тернополянка стала фіналісткою конкурсу «Miss Ukrainian Canada» • Оплатити комунальні з дому та без комісії легко з ПриватБанком • Анонси газети «Номер один» від 11.07.2018 р. • Щоби врятувати Івачівське водосховище, потрібен… земснаряд • Як народними засобами лікувати гострий гастрит • Як влада Тернополя провокує в обласному центрі нову сміттєву кризу • Потрібна довідка про несудимість – звертайтесь в сервісні центри МВС • Стартували жнива: «Мрія» збирає врожай
rss
Держпродспоживслужба: нова структура з великими обов’язками

Опубліковано: 25 Липня о 16:17 Переглядів: 425Нещодавно на Тернопільщині запрацювало мегауправління, в яке об’єднали одразу декілька служб – ветеринарну, санітарно-епідеміологічну, фітосанітарну, інспекцію з питань захисту прав споживачів та сільськогосподарську інспекцію. Отримав цей вінегрет назву Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Для багатьох мешканців області це щось нове і незрозуміле, тому журналісти «Номер один» вирішили провести один робочий день з її керівником Василем Хомінцем, щоб дізнатися, що це за служба.

DSC_0179
Керівник обласної Держпродспоживслужби ознайомився з роботою лабораторії ветеринарної експертизи на гусятинському ринку

Якість продукції та її безпека – на першому місці

Робочий день у працівників управління розпочинається о 9 годині. Василь Хомінець одразу розписав пошту, підписав документи та дав доручення своїм заступникам. А далі керівник обласної Держпродспоживслужби, який відносно недавно очолив дане відомство, поїхав у відрядження на Гусятинщину. Першою зупинкою в його робочому візиті стало фермерське господарство «Масар-Агро», керівником якого є Василь Липка.

– Згідно з законодавством, за два роки має бути встановлено державний контроль над всією харчовою продукцією в Україні. З 2019 року будь-яке підприємство, що займається у сфері харчових продуктів, має мати систему якості. І немає значення, велике чи мале воно. Якість має бути високою! Тому в сфері харчової безпеки держава запроваджує жорсткий контроль. Його покладено на нашу службу. Зі свого боку, прагнемо з бізнесом працювати на паритетних засадах, тобто приїжджаючи на перевірку, не так хочемо щось знайти, як ще раз перевірити та попередити про можливу небезпеку. На сьогодні «Масар-Агро» тісно співпрацює з нашою службою (на підприємстві є два ветлікарі), а ми зобов’язані співпрацювати з Вами, тим більше, що підприємство увійшло в національний реєстр експортерів, – каже Василь Хомінець.

Згодом слово взяв господар Василь Богданович, який розповів, що вони займаються переробкою м’ясної сировини, виготовленням ковбасних виробів та м’ясних копченостей.

– Ковбасою я почав займатися після закінчення інституту. Невеличкий ковбасний цех розмістив на власному подвір’ї. Першою партією були 200 кг «Одеської» і «Львівської»  ковбаси. Місця бракувало. 16 років тому викупив територію «Сільгоспхімії», на місці якої зробив м’ясопереробний цех. Далі придбав «Сільгосптехніку», де збудував забій. Однак на цьому не зупинився, на місці колгоспного двору встановив сім пташників (за проектом їх має бути 12). На сьогодні маємо 200 тис. курей. Забій курки – 3 тисячі за годину. Переробляємо як свою курку, так і закуповуємо з сусідніх областей. У проекті – 7 млн. бройлерів на рік, нині ж вийшли на 2 мільйони. Також у господарстві є власний свинокомплекс у Сухоставі. На виробництві впроваджено міжнародні системи контролю якості, намагаємось іти в ногу з часу, – розповів Василь Липка.

6
Представники Держпродспоживслужби високо оцінили рівень харчової безпеки на підприємстві “Масар-Агро”, що в Копичинцях

Було видно, як пан Липка постійно поглядає на величезний монітор. Як виявилось, на ключових точках підприємства встановлено відеокамери і директор у режимі реального часу має можливість слідкувати за виробничим процесом.   

Далі відбувся огляд самого підприємства. Що цікаво, перед тим як переступити поріг виробничих цехів, не дивлячись на різні титули та посади, всю тернопільську делегацію попросили зняти золоті прикраси та залишити мобільні телефони. Кожного одягнули в халат, шапочку, гумові рукавички та бахіли. При цьому дана процедура відбувалася двічі. Перший раз нас одягнули, коли ми заходили у цехи, де робітники працювали з яловичиною, другий – з курятиною. А все тому, що на підприємстві впроваджено систему контролю за якістю харчової продукції ХАСП і її на «Масар-Агро» намагаються суворо дотримуватись.

Головний технолог «Масар-Агро» люб’язно провела свого роду екскурсію по підприємству, показала виробничі і побутові приміщення. Неозброєним оком було видно, що в цехах чистота та порядок, навіть запаху, який властивий для подібних підприємств, чути практично не було. При цьому із впевненістю можна сказати, що ніхто особливо до перевірок високих гостей з обласного центру не готувався. Тут постійно такий стан, адже, працюючи з великими торговими мережами, на першому місці в «Масар-Агро» якість та безпека продуктів.

Розмова без краваток

Наступним пунктом порядку денного мала бути робоча нарада в управлінні Держпродспоживслужби в Гусятинському районі. По дорозі до Гусятина, дізнавшись про плани приїхати, зателефонував голова Гусятинської РДА Віталій Батіг і попросив Василя Хомінця про зустріч. У робочому кабінеті голови району в присутності керівника гусятинського підрозділу Держпродспоживслужби Богдана Дунця та начальника Гусятинської районної державної лікарні ветеринарної медицини Володимира Фірмана відбулася так звана розмова без краваток.

Василь Хомінець відзначив, що служба, яку він очолює, – це приклад того, що в державі щось змінюється. Адже вона стала працювати за принципом єдиного вікна, і якщо на рівні районів об’єдналися дві служби – ветеринарна і санітарно-гігієнічна, то на рівні області одразу шість – від реєстрації тракторів до визначення якості харчових продуктів.

Віталій Батіг висловив певні зауваження до роботи представництва Держпродспоживслужби в районі: «Я б хотів, щоб вона була укомплектована. Від неї хочеться дієвості. До мене з різними зверненнями приходять жителі району – земельними, соціальними тощо. І немає майже жодного звернення щодо низької якості продукції, обслуговування клієнтів тощо. Чому немає? Та тому що люди не бачать дієвості даної служби. Вважаю, ми маємо спільними зусиллями до цього підійти і вселити впевненість людям у тому, що вони будуть захищені в плані якості продукції».

Василь Петрович з розумінням поставився до зауважень, пояснивши, що ситуацію буде змінено в кращу сторону. До кінця літа почнуть заповнюватись вакансії, позаяк нині в Гусятинському районі з 11 посад в управлінні реально працюють тільки троє людей, відповідно вимагати від них роботу не просто. Зі свого боку, Василь Хомінець попросив очільника району допомогти з розробленням програми профілактики та боротьби з АЧС.

Кадровий голод

І вже на завершення робочого дня, прямуючи на нараду з колективом управління Держпродспоживслужби в Гусятинському районі, Василь Хомінець не міг не заїхати на місцевий ринок, де ознайомився з роботою лабораторії ветеринарної експертизи, в якій нещодавно було проведено ремонтні роботи.

DSC_0196
Василь Хомінець висловив зауваження до роботи начальника управління Держпродспоживслужби у Гусятинському районі Богдана Дунця

Під час наради з колективом управління ДПСС в районі Василь Хомінець порушив питання реорганізації служби, виконання покладених на неї завдань, зміни в законодавстві та недостачу кадрового потенціалу. Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Олександр Дністрян, котрий також входив до складу робочої групи, наголосив на недопрацюваннях, які були виявлені за результатами роботи управління за I-ше півріччя 2017 року, а також вказав на терміни, в які вони мають бути усунені.

Підсумовуючи, Василь Хомінець, зокрема, зазначив, що ситуацію, яка має місце в районі і на яку зробив акцент голова Гусятинщини, потрібно виправляти і це має виконувати колектив однодумців. Василь Петрович звернувся до присутніх (на нараді, окрім працівників управління, були ще й працівники ветлікарні), хто відчуває в собі сили, подавати документи на конкурс на посаду керівника та підшуковувати собі команду професіоналів, адже держава надала службі широкі повноваження, при цьому має на неї великі сподівання щодо європейського підходу в роботі.

На завершення варто згадати й те, що Василь Хомінець протягом усього візиту на Гусятинщину в телефонному режимі координував роботу спеціалістів Головного управління, адже Тернопільщина очікувала на приїзд Президента і Держпродспоживслужба, поряд з іншими відомствами, теж була задіяна в організації візиту Петра Порошенка.


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
17 Липня
16 Липня
14 Липня
13 Липня
12 Липня
11 Липня
Який тип проїзного квитка в тролейбусах Ви б обрали?
 • «Безліміт» 42%, 382 votes
  382 votes 42%
  382 votes - 42% of all votes
 • «Стандарт» – 60 їздок 24%, 216 votes
  216 votes 24%
  216 votes - 24% of all votes
 • Жоден 13%, 118 votes
  118 votes 13%
  118 votes - 13% of all votes
 • «Економ» – 46 їздок 12%, 106 votes
  106 votes 12%
  106 votes - 12% of all votes
 • «Преміум» – 90 їздок 9%, 77 votes
  77 votes 9%
  77 votes - 9% of all votes
Total Votes: 899
Червень 22, 2016
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше