Найсвіжіше:
• Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму? • Салат із куркою та мандаринами «Смакотулька» • Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади» • ГОРОСКОП • У Тернополі відбулося представлення перших офіційних змагань із кінного спорту «BAYKOV CUP-2020» на честь Леоніда Бицюри • Програма кандидата в мери Тернополя «Горизонт-2025»: що потрібно місту, знає Леонід Бицюра • Ловіть останні сонячні промені • Які шанси для Тернопільщини відкриває перемога Івана Чайківського на обласних виборах? • Безвіз для українських товарів • Анонси газети «Номер один» від 21.10.2020 р. • Син у батька позичив картоплю та обікрав мачуху • Головний лікар онкодиспансеру Леонід Шкробот: “У людей немає цінності власного здоров’я, то про що можна говорити?”
rss
Держпродспоживслужба: нова структура з великими обов’язками

Опубліковано: 25 Липня о 16:17Нещодавно на Тернопільщині запрацювало мегауправління, в яке об’єднали одразу декілька служб – ветеринарну, санітарно-епідеміологічну, фітосанітарну, інспекцію з питань захисту прав споживачів та сільськогосподарську інспекцію. Отримав цей вінегрет назву Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Для багатьох мешканців області це щось нове і незрозуміле, тому журналісти «Номер один» вирішили провести один робочий день з її керівником Василем Хомінцем, щоб дізнатися, що це за служба.

DSC_0179
Керівник обласної Держпродспоживслужби ознайомився з роботою лабораторії ветеринарної експертизи на гусятинському ринку

Якість продукції та її безпека – на першому місці

Робочий день у працівників управління розпочинається о 9 годині. Василь Хомінець одразу розписав пошту, підписав документи та дав доручення своїм заступникам. А далі керівник обласної Держпродспоживслужби, який відносно недавно очолив дане відомство, поїхав у відрядження на Гусятинщину. Першою зупинкою в його робочому візиті стало фермерське господарство «Масар-Агро», керівником якого є Василь Липка.

– Згідно з законодавством, за два роки має бути встановлено державний контроль над всією харчовою продукцією в Україні. З 2019 року будь-яке підприємство, що займається у сфері харчових продуктів, має мати систему якості. І немає значення, велике чи мале воно. Якість має бути високою! Тому в сфері харчової безпеки держава запроваджує жорсткий контроль. Його покладено на нашу службу. Зі свого боку, прагнемо з бізнесом працювати на паритетних засадах, тобто приїжджаючи на перевірку, не так хочемо щось знайти, як ще раз перевірити та попередити про можливу небезпеку. На сьогодні «Масар-Агро» тісно співпрацює з нашою службою (на підприємстві є два ветлікарі), а ми зобов’язані співпрацювати з Вами, тим більше, що підприємство увійшло в національний реєстр експортерів, – каже Василь Хомінець.

Згодом слово взяв господар Василь Богданович, який розповів, що вони займаються переробкою м’ясної сировини, виготовленням ковбасних виробів та м’ясних копченостей.

– Ковбасою я почав займатися після закінчення інституту. Невеличкий ковбасний цех розмістив на власному подвір’ї. Першою партією були 200 кг «Одеської» і «Львівської»  ковбаси. Місця бракувало. 16 років тому викупив територію «Сільгоспхімії», на місці якої зробив м’ясопереробний цех. Далі придбав «Сільгосптехніку», де збудував забій. Однак на цьому не зупинився, на місці колгоспного двору встановив сім пташників (за проектом їх має бути 12). На сьогодні маємо 200 тис. курей. Забій курки – 3 тисячі за годину. Переробляємо як свою курку, так і закуповуємо з сусідніх областей. У проекті – 7 млн. бройлерів на рік, нині ж вийшли на 2 мільйони. Також у господарстві є власний свинокомплекс у Сухоставі. На виробництві впроваджено міжнародні системи контролю якості, намагаємось іти в ногу з часу, – розповів Василь Липка.

6
Представники Держпродспоживслужби високо оцінили рівень харчової безпеки на підприємстві “Масар-Агро”, що в Копичинцях

Було видно, як пан Липка постійно поглядає на величезний монітор. Як виявилось, на ключових точках підприємства встановлено відеокамери і директор у режимі реального часу має можливість слідкувати за виробничим процесом.   

Далі відбувся огляд самого підприємства. Що цікаво, перед тим як переступити поріг виробничих цехів, не дивлячись на різні титули та посади, всю тернопільську делегацію попросили зняти золоті прикраси та залишити мобільні телефони. Кожного одягнули в халат, шапочку, гумові рукавички та бахіли. При цьому дана процедура відбувалася двічі. Перший раз нас одягнули, коли ми заходили у цехи, де робітники працювали з яловичиною, другий – з курятиною. А все тому, що на підприємстві впроваджено систему контролю за якістю харчової продукції ХАСП і її на «Масар-Агро» намагаються суворо дотримуватись.

Головний технолог «Масар-Агро» люб’язно провела свого роду екскурсію по підприємству, показала виробничі і побутові приміщення. Неозброєним оком було видно, що в цехах чистота та порядок, навіть запаху, який властивий для подібних підприємств, чути практично не було. При цьому із впевненістю можна сказати, що ніхто особливо до перевірок високих гостей з обласного центру не готувався. Тут постійно такий стан, адже, працюючи з великими торговими мережами, на першому місці в «Масар-Агро» якість та безпека продуктів.

Розмова без краваток

Наступним пунктом порядку денного мала бути робоча нарада в управлінні Держпродспоживслужби в Гусятинському районі. По дорозі до Гусятина, дізнавшись про плани приїхати, зателефонував голова Гусятинської РДА Віталій Батіг і попросив Василя Хомінця про зустріч. У робочому кабінеті голови району в присутності керівника гусятинського підрозділу Держпродспоживслужби Богдана Дунця та начальника Гусятинської районної державної лікарні ветеринарної медицини Володимира Фірмана відбулася так звана розмова без краваток.

Василь Хомінець відзначив, що служба, яку він очолює, – це приклад того, що в державі щось змінюється. Адже вона стала працювати за принципом єдиного вікна, і якщо на рівні районів об’єдналися дві служби – ветеринарна і санітарно-гігієнічна, то на рівні області одразу шість – від реєстрації тракторів до визначення якості харчових продуктів.

Віталій Батіг висловив певні зауваження до роботи представництва Держпродспоживслужби в районі: «Я б хотів, щоб вона була укомплектована. Від неї хочеться дієвості. До мене з різними зверненнями приходять жителі району – земельними, соціальними тощо. І немає майже жодного звернення щодо низької якості продукції, обслуговування клієнтів тощо. Чому немає? Та тому що люди не бачать дієвості даної служби. Вважаю, ми маємо спільними зусиллями до цього підійти і вселити впевненість людям у тому, що вони будуть захищені в плані якості продукції».

Василь Петрович з розумінням поставився до зауважень, пояснивши, що ситуацію буде змінено в кращу сторону. До кінця літа почнуть заповнюватись вакансії, позаяк нині в Гусятинському районі з 11 посад в управлінні реально працюють тільки троє людей, відповідно вимагати від них роботу не просто. Зі свого боку, Василь Хомінець попросив очільника району допомогти з розробленням програми профілактики та боротьби з АЧС.

Кадровий голод

І вже на завершення робочого дня, прямуючи на нараду з колективом управління Держпродспоживслужби в Гусятинському районі, Василь Хомінець не міг не заїхати на місцевий ринок, де ознайомився з роботою лабораторії ветеринарної експертизи, в якій нещодавно було проведено ремонтні роботи.

DSC_0196
Василь Хомінець висловив зауваження до роботи начальника управління Держпродспоживслужби у Гусятинському районі Богдана Дунця

Під час наради з колективом управління ДПСС в районі Василь Хомінець порушив питання реорганізації служби, виконання покладених на неї завдань, зміни в законодавстві та недостачу кадрового потенціалу. Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Олександр Дністрян, котрий також входив до складу робочої групи, наголосив на недопрацюваннях, які були виявлені за результатами роботи управління за I-ше півріччя 2017 року, а також вказав на терміни, в які вони мають бути усунені.

Підсумовуючи, Василь Хомінець, зокрема, зазначив, що ситуацію, яка має місце в районі і на яку зробив акцент голова Гусятинщини, потрібно виправляти і це має виконувати колектив однодумців. Василь Петрович звернувся до присутніх (на нараді, окрім працівників управління, були ще й працівники ветлікарні), хто відчуває в собі сили, подавати документи на конкурс на посаду керівника та підшуковувати собі команду професіоналів, адже держава надала службі широкі повноваження, при цьому має на неї великі сподівання щодо європейського підходу в роботі.

На завершення варто згадати й те, що Василь Хомінець протягом усього візиту на Гусятинщину в телефонному режимі координував роботу спеціалістів Головного управління, адже Тернопільщина очікувала на приїзд Президента і Держпродспоживслужба, поряд з іншими відомствами, теж була задіяна в організації візиту Петра Порошенка.


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
26 Жовтня
25 Жовтня
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше