Найсвіжіше:
• Ініціативна молодь — рушій змін: у селі Людвище запрацював тренажерний зал Сучасний тренажерний зал у приміщенні колишнього актового залу обладнали у селі Людвище, що на Шумщині. • Під час карантину отримати субсидію не так просто. Кому призначають? • Перший публічний захід прокурора області Андрія Миколайчука: про реформу в прокуратурі, пріоритетні напрямки в роботи та резонансні кримінальні справи • Львів проти локдауну через “особливу атмосферу” на Різдво • Новий голова обласної ради Михайло Головко: «Будучи студентом, мав можливість працювати на будівельних та польових роботах в Італії та Німеччині, відчув смак заробітчанства» • Жителька Почаєва потребує термінової трансплантації печінки • “Нафтогаз” встановив нову ціну газу для населення • Чи будуть суворими грудневі морози? • ГОРОСКОП • Західноукраїнський національний університет допомагає військовослужбовцям соціально адаптуватися й реалізувати себе у важких умовах сьогодення • Усім «Свобода»: головою обласної ради став Михайло Головко • Із 1 грудня в Україні зріс розмір соціальних виплат • Володимир Труш: «Жоден пацієнт, який має покази до ПЛР-тестування, не повинен за нього платити» • Анонси газети «Номер один» від 02.12.2020 р. • Лікар-невролог Олена Шершун: «Неврози потребують комплексного лікування, і в даному випадку соромитися нічого!» • Віталій Сідоров: «Як тільки мене поновлять на посаді, того ж дня напишу заяву на звільнення за власним бажанням. Не хочу від прокуратури нічого!» Суд поновив на посаді експрокурора Тернополя, якого звільнили в рамках кримінальної справи • Як проста сільська команда стала дворазовим переможцем Ліги чемпіонів Тернопільщини • Міський голова Копичинців Богдан Келічавий: «Якщо ми хочемо змінити країну, потрібно робити це знизу вгору, не чекаючи змін у Києві чи ще десь» • Де на Тернопільщині не буде світла • Підлітки, які ледь не зарізали одногрупницю у Почаєві «сядуть» на 10 років • Для автоматичної фіксації порушень хочуть створити «Екологічного інспектора» • 10 географічних брендів можуть стати офіційними • У Тернополі запрацювала «Фабрика Святого Миколая» • В Україні зміниться система реєстрації свійських тварин • Центри зайнятості Тернопілля цьогоріч стовідсотково укомплектували вакансії для 155 підприємств та установ
rss
Чи справді магнітні бурі небезпечні для здоров’я?

Опубліковано: 8 Липня о 10:03Головний біль, запаморочення, низький або, навпаки, високий тиск і навіть блювота – такі симптоми нереально пояснити, коли людина абсолютно здорова, ні на що не жаліється і має гарні показники аналізів. Також подібні симптоми або й інші мають ті люди, котрі відчувають геомагнітну активність, або, як кажуть у народі, магнітну бурю.

Чи справді вони впливають на самопочуття і чи чекати їх цього літа?

Пані Орися з Тернополя дуже часто жаліється на своє самопочуття саме у негоду. Коли температура повітря сягає позначки + 27, з дому – ані ногою. Воно і правильно, адже жіночці далеко за 70. Такі дії пояснити дуже просто, тому що спека негативно впливає на самопочуття літніх людей. У 2006-му, пригадує, пані Орися, посеред вулиці спіткнулася і впала. Наче все життя майнуло перед очима.  Жінка ні об що не вдарилась, упала на чоловіка, який ішов попереду. Непритомну, її забрали до лікарні.

– Три дні я пробула в лікарні. Жодних забоїв не було, струсу. Коліно було розбите, та хіба через це триматимуть у лікарні? Упродовж цього часу самопочуття було, можна сказати, критичне. Тиск падав майже щогодини. Капельниці та уколи робили погодинно. Почувалася, як овоч. І ніхто не міг зрозуміти, у чому справа. Аналізи були більш-менш нормальні відповідно до віку. Інсультів та інфарктів у мене не було. Тому це дуже дивувало медиків та мене. На третій день тиск піднявся сам. Я самостійно встала. Чесно кажучи, думала, що це все наснилося, адже дуже були розмиті спогади. Мене виписали, а коли я йшла додому, медична сестра сказала, що протягом чотирьох днів у лікарні зникало та з’являлося світло, такого ще не було, скоріше за все це магнітні бурі, і я їх так сильно відчула. Коли приїхала додому, то довідалася з телевізора, що із 6-го по 9 липня в Україні були магнітні бурі, і вони значною мірою відобразилися на здоров’ї українців,- розповіла Орися Богоніс.

Думка про те, що магнітні бурі погано впливають на самопочутті деяких людей, є дуже поширеною. Чимало  жаліються, зокрема, на головний біль, мігрені, втому та підвищений тиск, пов’язуючи ці проблеми з магнітними бурями. За їхніми словами, самопочуття погіршується саме в період підвищеної сонячної активності. Та чи дійсно є зв’язок? Усе непросто. Єдиної думки щодо того, чи дійсно магнітні бурі можуть впливати на самопочуття, в науковій спільноті немає. Деякі дослідники погоджуться, що геомагнітний вплив на людину – це реальність. Інші вважають наявні докази недостатніми, а окремі публікації своїх опонентів такими, що не відповідають критеріям науковості.

Вчені склали графік активності використання користувачами соцмережі цих слів, а потім порівняли його із графіком сонячної активності у той самий період часу. Графіки не збігалися.

Водночас інше дослідження виявило зв’язок між геомагнітною активністю та ризиком інсульту в деяких групах. Утім навіть його автори визнають, що проблема потребує подальшого вивчення.

Погодьтеся, що у літніх людей запаморочення, підвищення тиску, головний біль можуть бути далеко не через магнітну активність Землі. У молодих людей це може бути через перевтому або недостатнє харчування. Звісно, конкретної та правильної думки, чи справді впливають магнітні бурі на здоров’я, немає. Але є люди, про яких кажуть: за їхнім самопочуттям можна погоду вистежити. Справді є такі люди, які  можуть відчувати наближення магнітної бурі.

Магнітні бурі в липні.

У липні Україну чекають три магнітні бурі. Постарайтеся в ці дні контролювати свої дії та самопочуття.  7 липня – середня магнітна буря. 15 липня – сильна магнітна буря. 29 липня – середня магнітна буря.

Що таке магнітна буря?

На Сонці постійно проявляється електромагнітна активність, і час від часу вона посилюється. Корональні діри, викиди корональної маси, сонячні спалахи – усе це призводить до того, що у навколишній простір потрапляє велика кількість заряджених частинок. Їх підхоплює сонячний вітер і від Сонця на величезній швидкості несе в усіх напрямках, зокрема і в напрямку нашої планети. Землі пощастило: у неї сильне магнітне поле, яке виконує роль своєрідного купола, що захищає життя на планеті від небезпечних космічних явищ. Коли заряджені частинки, що рухаються з боку Сонця, досягають Землі, вони стикаються з цим захисним “щитом”: магнітне поле починає збурюватись, змінюватись, коливатися – саме ці процеси й називаються магнітними бурями. Фактично магнітні бурі – це наслідок захисної реакції магнітного поля Землі на зовнішні чинники.

Наслідки магнітних бур не завжди негативні. Приміром, вони викликають полярне сяйво. Після таких днів на небі дуже багато зірок. Земля наче заспокоюється. Існує твердження, що після магнітної бурі дуже часто виникають землетруси, але це не так. Магнітна буря може негативно впливати на роботу електромереж, телефонного зв’язку, навігаційних систем. Найбільша геомагнітна буря в історії спостережень була зафіксована у 1859 році. Вона призвела до серйозних збоїв у роботі телеграфу в Європі та Америці. За деякими оцінками, якби магнітна буря такої ж сили сталася сьогодні – коли технології проникли в життя людства набагато глибше, ніж 150 років тому, це призвело б до справжньої катастрофи і завдало багатомільярдних збитків.

Що робити під час магнітної бурі?

Якщо ви така людина, котра відчуває зміни погоди та наслідки магнітних бур, то ви повинні знати, що кожен, таку активність переносить індивідуально. Однак, якщо упродовж певного часу, ви помітили, що ваші відчуття вас не обманюють і самопочуття справді погіршується, повідомте про це вашому лікарю. Одні люди відчувають магнітну бурю за три дні до початку, інші під час її проходження почуваються гірше, а деякі з запізненням відчувають її вплив. Магнітна буря переважно триває понад три дні. Але її пік та сила припадають лише на один день. Метеозалежні люди повинні бути максимально зосередженими на своєму самопочутті. Для початку відчиняйте вікна вночі, аби вдома не було задухи. Часто гуляйте, особливо ввечері. Пийте багато води, відкладіть складні справи на два – три дні, зберігайте спокій та не перевантажуйте себе фізичною працею. Відмовтеся від алкоголю, смажених продуктів, які можуть викликати дискомфорт. Постарайтеся не пити багато кави, а також не використовуйте народних способів підняття тиску (кава з коньяком, шоколад, багато солодкого чаю).

Під час земної активності вас може супроводжувати сонливість, раптове зниження, підвищення тиску чи температури, блювота,  головний біль та запаморочення, знепритомнення, біль у м’язах. Важливо, аби ви попередили про своє самопочуття когось із родичів або ж медиків.

Тепер ви знаєте, що таке магнітні бурі та що робити, аби уникнути їхнього згубного впливу. Бережіть себе!

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
4 Грудня
3 Грудня
2 Грудня
1 Грудня
30 Листопада
Як ви плануєте відсвяткувати Новорічні свята в період карантину?
 • Взагалі поїду з України 50%, 2 votes
  2 votes 50%
  2 votes - 50% of all votes
 • З друзями, дотримуючись усіх карантинних обмежень 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Вдома, в родинному колі 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Одягну маску та піду в гості 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • Інше 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • У ресторані 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
Total Votes: 4
Voters: 4
Листопад 17, 2020 - Січень 10, 2021
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше