Найсвіжіше:
• Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах • Шахрайка-ворожка, знімаючи «пороби», видурила у жительки Тернопільського району 180 тисяч гривень • Поліцейські затримали п’яного водія, який на переході на в’їзді у Тернопіль травмував дівчину • На 62-році життя помер спостерігач арбітражу Асоціації футболу Тернопільщини • На Борщівщині чоловік через сварку підпалив сарай своєї співмешканки • Єврокубки стають примарними: історія весняного падіння Полісся • Тернопільська “Нива” підписала контракт з вихованцем київського футболу • Мешканці однієї з багатоповерхівок Тернополя сьогодні будуть без світла • Один з найбільших водоканалів Тернопільщини на межі зупинки: стала відома причина • Громада на Тернопільщині попрощалася з наймолодшим загиблим воїном • Визначалися учасники фіналу чотирьох футзального ветеранського чемпіонату Тернопільщини 40+ (+фото) • Водійка BMW у центрі Тернополя «протягнула» паркувальника по асфальту і втекла
rss

Чи справді магнітні бурі небезпечні для здоров’я?


Опубліковано: 8 Липня 2020р. о 10:03


Головний біль, запаморочення, низький або, навпаки, високий тиск і навіть блювота – такі симптоми нереально пояснити, коли людина абсолютно здорова, ні на що не жаліється і має гарні показники аналізів. Також подібні симптоми або й інші мають ті люди, котрі відчувають геомагнітну активність, або, як кажуть у народі, магнітну бурю.

Чи справді вони впливають на самопочуття і чи чекати їх цього літа?

Пані Орися з Тернополя дуже часто жаліється на своє самопочуття саме у негоду. Коли температура повітря сягає позначки + 27, з дому – ані ногою. Воно і правильно, адже жіночці далеко за 70. Такі дії пояснити дуже просто, тому що спека негативно впливає на самопочуття літніх людей. У 2006-му, пригадує, пані Орися, посеред вулиці спіткнулася і впала. Наче все життя майнуло перед очима.  Жінка ні об що не вдарилась, упала на чоловіка, який ішов попереду. Непритомну, її забрали до лікарні.

– Три дні я пробула в лікарні. Жодних забоїв не було, струсу. Коліно було розбите, та хіба через це триматимуть у лікарні? Упродовж цього часу самопочуття було, можна сказати, критичне. Тиск падав майже щогодини. Капельниці та уколи робили погодинно. Почувалася, як овоч. І ніхто не міг зрозуміти, у чому справа. Аналізи були більш-менш нормальні відповідно до віку. Інсультів та інфарктів у мене не було. Тому це дуже дивувало медиків та мене. На третій день тиск піднявся сам. Я самостійно встала. Чесно кажучи, думала, що це все наснилося, адже дуже були розмиті спогади. Мене виписали, а коли я йшла додому, медична сестра сказала, що протягом чотирьох днів у лікарні зникало та з’являлося світло, такого ще не було, скоріше за все це магнітні бурі, і я їх так сильно відчула. Коли приїхала додому, то довідалася з телевізора, що із 6-го по 9 липня в Україні були магнітні бурі, і вони значною мірою відобразилися на здоров’ї українців,- розповіла Орися Богоніс.

Думка про те, що магнітні бурі погано впливають на самопочутті деяких людей, є дуже поширеною. Чимало  жаліються, зокрема, на головний біль, мігрені, втому та підвищений тиск, пов’язуючи ці проблеми з магнітними бурями. За їхніми словами, самопочуття погіршується саме в період підвищеної сонячної активності. Та чи дійсно є зв’язок? Усе непросто. Єдиної думки щодо того, чи дійсно магнітні бурі можуть впливати на самопочуття, в науковій спільноті немає. Деякі дослідники погоджуться, що геомагнітний вплив на людину – це реальність. Інші вважають наявні докази недостатніми, а окремі публікації своїх опонентів такими, що не відповідають критеріям науковості.

Вчені склали графік активності використання користувачами соцмережі цих слів, а потім порівняли його із графіком сонячної активності у той самий період часу. Графіки не збігалися.

Водночас інше дослідження виявило зв’язок між геомагнітною активністю та ризиком інсульту в деяких групах. Утім навіть його автори визнають, що проблема потребує подальшого вивчення.

Погодьтеся, що у літніх людей запаморочення, підвищення тиску, головний біль можуть бути далеко не через магнітну активність Землі. У молодих людей це може бути через перевтому або недостатнє харчування. Звісно, конкретної та правильної думки, чи справді впливають магнітні бурі на здоров’я, немає. Але є люди, про яких кажуть: за їхнім самопочуттям можна погоду вистежити. Справді є такі люди, які  можуть відчувати наближення магнітної бурі.

Магнітні бурі в липні.

У липні Україну чекають три магнітні бурі. Постарайтеся в ці дні контролювати свої дії та самопочуття.  7 липня – середня магнітна буря. 15 липня – сильна магнітна буря. 29 липня – середня магнітна буря.

Що таке магнітна буря?

На Сонці постійно проявляється електромагнітна активність, і час від часу вона посилюється. Корональні діри, викиди корональної маси, сонячні спалахи – усе це призводить до того, що у навколишній простір потрапляє велика кількість заряджених частинок. Їх підхоплює сонячний вітер і від Сонця на величезній швидкості несе в усіх напрямках, зокрема і в напрямку нашої планети. Землі пощастило: у неї сильне магнітне поле, яке виконує роль своєрідного купола, що захищає життя на планеті від небезпечних космічних явищ. Коли заряджені частинки, що рухаються з боку Сонця, досягають Землі, вони стикаються з цим захисним “щитом”: магнітне поле починає збурюватись, змінюватись, коливатися – саме ці процеси й називаються магнітними бурями. Фактично магнітні бурі – це наслідок захисної реакції магнітного поля Землі на зовнішні чинники.

Наслідки магнітних бур не завжди негативні. Приміром, вони викликають полярне сяйво. Після таких днів на небі дуже багато зірок. Земля наче заспокоюється. Існує твердження, що після магнітної бурі дуже часто виникають землетруси, але це не так. Магнітна буря може негативно впливати на роботу електромереж, телефонного зв’язку, навігаційних систем. Найбільша геомагнітна буря в історії спостережень була зафіксована у 1859 році. Вона призвела до серйозних збоїв у роботі телеграфу в Європі та Америці. За деякими оцінками, якби магнітна буря такої ж сили сталася сьогодні – коли технології проникли в життя людства набагато глибше, ніж 150 років тому, це призвело б до справжньої катастрофи і завдало багатомільярдних збитків.

Що робити під час магнітної бурі?

Якщо ви така людина, котра відчуває зміни погоди та наслідки магнітних бур, то ви повинні знати, що кожен, таку активність переносить індивідуально. Однак, якщо упродовж певного часу, ви помітили, що ваші відчуття вас не обманюють і самопочуття справді погіршується, повідомте про це вашому лікарю. Одні люди відчувають магнітну бурю за три дні до початку, інші під час її проходження почуваються гірше, а деякі з запізненням відчувають її вплив. Магнітна буря переважно триває понад три дні. Але її пік та сила припадають лише на один день. Метеозалежні люди повинні бути максимально зосередженими на своєму самопочутті. Для початку відчиняйте вікна вночі, аби вдома не було задухи. Часто гуляйте, особливо ввечері. Пийте багато води, відкладіть складні справи на два – три дні, зберігайте спокій та не перевантажуйте себе фізичною працею. Відмовтеся від алкоголю, смажених продуктів, які можуть викликати дискомфорт. Постарайтеся не пити багато кави, а також не використовуйте народних способів підняття тиску (кава з коньяком, шоколад, багато солодкого чаю).

Під час земної активності вас може супроводжувати сонливість, раптове зниження, підвищення тиску чи температури, блювота,  головний біль та запаморочення, знепритомнення, біль у м’язах. Важливо, аби ви попередили про своє самопочуття когось із родичів або ж медиків.

Тепер ви знаєте, що таке магнітні бурі та що робити, аби уникнути їхнього згубного впливу. Бережіть себе!

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
18 Березня
17 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше