Найсвіжіше:
• Рада хоче знизити ставку ПДВ для аграріїв до 14% • Як зберігати буряк у квартирі та погребі: корисні поради для господарів • Розміри ставок для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку четвертої групи • МВС запустило онлайн-сервіс для перевірки достовірності водійських прав • В Україні ввели нові номерні знаки • Люди, будьте людьми! • У Кабміні хочуть сполучити швидкісними дорогами всі облцентри Західної України • Президент ФК «Агрон» Юрій Березовський: «Я ніколи не скажу Роману Курдупелю прощай, а до нових зустрічей!» • Володимир Зеленський у Тернополі: 200 мільйонів на Гаївський міст, «Велике будівництво» доріг, шкіл, садочків • На Тернопільщині черговий новий прокурор • Громадсько-політичний діяч Володимир Колінець: «До мене під вартою попід руки привели самого прокурора району, в якого на подвір’ї знайшли поцуплені бетонні конструкції» • «Місцеві вибори мають стати потужним запобіжником, щоби не допустити реваншу проросійських сил» • Україна готова до опалювального сезону на 90% • У ЗУНУ здійснюють підготовку молоді до складання зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до коледжів на базі 9-го класу • Обвинувачений у вбивстві тату-майстрині і далі залишиться під вартою • ГОРОСКОП • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Керівниця ідеологічного відділу «Правого сектора» Ірина Драгущак: «На місцевому рівні цілком реально творити незалежну від олігархічних впливів політику» • Якою буде погода на Тернопільщині у найближчі сім днів • У команді «Слуги Народу» об’єдналися відомі авторитетні постаті для реалізації стратегії розвитку Тернопільщини • Сільський голова села Глібів Надія Задоріжна: «Мій пріоритет – робити життя людей комфортним» • Небесні куліси відкрилися ще для одного геніального актора • На Тернопільщині відновили роботу приміські поїзди • Молодь класичного університету Тернополя за чисту Україну! • Анонси газети «Номер один» від 23.09.2020 р.
rss
Чи будуть хворі на психічні розлади й туберкульоз вільно блукати Тернопільщиною?

Опубліковано: 27 Лютого о 11:49Таким гаслом майорять сторінки соціальних мереж та сайтів новин. У Тернополі більше не будуть функціонувати психіатрична лікарня та тубдиспансер?! Чому закривають лікувальні установи? Що буде з пацієнтами та куди дивляться головні лікарі та обласна адміністрація? Про це дізнавалися наші журналісти.

Медичний юрист Віктор Середюк після з’їзду Асоціації психіатрів України повідомив: «На ньому відбулася гаряча дискусія навколо катастрофічної ситуації з системою психіатричної допомоги. Про те, що робити і куди бігти до 1 квітня 2020 року та після цієї дати? Якщо буде так, як хоче НСЗУ, то після 1 квітня психіатричні лікарні перестануть існувати. Тисячі хворих на психічні розлади будуть блукати по Україні і просити їсти. Із них майже дві тисячі рішенням суду мають бути на примусовому лікуванні. З 1 квітня навіть для них не передбачено ні ліків, ні харчування. З’їзд визнав, що проєкти нормативних документiв НСЗУ – антилюдські й антипсихiатричні за суттю. Визнано, що охорона психічного здоров’я не стала державним пріоритетом в Україні. Особливо це стосується психічного здоров’я дітей. Кваліфікована психіатрична допомога стане недоступною.

Закриття тубдиспансеру ніщо інше, як дезінформація
Зміни чекають на психоневрологічну лікарню, але це ніяк не закриття

24 лютого під Офісом президента України організувався величезний мітинг, у якому взяли участь медики із різних міст та активісти. Вони заявляють, що медична реформа, яка вступить у силу 1 квітня, понесе за собою великі втрати робочих місць, а також буде врізано бюджет, що суттєво позначиться на фінансуванні лікарень, таким чином більшість із них, які не є опорними, будуть закриті.

Мешканці Тернопільщини також почали активно обговорювати це питання, і перше, що цікавило людей, куди дивляться головні лікарі установ, чому не приймаються рішення та що буде з пацієнтами, невже їх випустять на вулиці? Ми звернулися, як кажуть у народі, до першоджерел, і ось що вони розповіли нашим журналістам.

– Нашого медичного закладу ніхто не закриває! Ми як працювали, так  і продовжуємо працювати. Заспокойте людей, жодних змін, які стосуються закриття лікувальної установи, котра вкрай потрібна місту та області, немає. У жовтні місяці наш заклад перейменовано у комунальне неприбуткове підприємство (КНП), таким чином відбулося певне скорочення кадрів, але про закриття не може йти мови, – заявив головний лікар Тернопільського тубдиспансеру Вадим Рудик.

Начальник управління здоров’я ТОДА Володимир Богайчук з усмішкою реагує на всі публікації, котрі пропагують у людей страх щодо закриття тубдиспансеру та психоневрологічної лікарні.

– Відбувається медична реформа, котра несе за собою реорганізацію медичних закладів, що спрямована на раціональне використання коштів та надання повного комплексного лікування, яке потрібне тому чи іншому пацієнту. Закривати лікувальні установи ніхто не буде. Припиніть паніку. Тубдиспансер, який знаходиться у смт В. Березовиця, приймає та проліковує велику кількість хворих. Тут є пацієнти з важкими формами захворювання, які буквально живуть у лікарні. Як можна закрити таку установу? У психоневрологічній лікарні відбуваються зміни, котрі, сподіваюся, у близькому майбутньому дуже позитивно вплинуть на репутацію нашого міста. Минулого тижня відбулася розмова із представниками Світового банку. Є можливість забезпечити лікарню обладнанням, яке буде допомагати пацієнтам при ішемічному інсульті. Однозначно, зміни будуть, однак про закриття лікарень не може бути й мови! – запевняє Володимир Богайчук.

Із головним лікарем психоневрологічної лікарні Володимиром Шкроботом поспілкуватися не вдалось, він через свою зайнятість не зміг прокоментувати ситуації, яка склалася на базі пліток про закриття лікувального закладу, але свою фахову думку з цього приводу і загалом медичної реформи висловив голова обласної ради, медик за освітою Віктор Овчарук.

– Медична реформа, котра ось-ось вступить у дію, передбачає скорочення тих лікувальних установах, які не будуть мати статусу опорної лікарні. Опорним закладам буде надаватися ліцензія та проводитись контрактування про надання оплати на обстеження. Ми мали на меті створити однакові умови для всіх, тобто щоби «гроші йшли за пацієнтом», так би мовити, конкуренція за пацієнта. Тоді кожна лікарня намагалася б працювати максимально, а спектр послуг зростав би. Однак сьогоднішні зміни суперечать нашим планам. Водночас чітко можу сказати, що слухи про закриття двох важливих медичних установ Тернопільщини – це дезінформація! – каже Віктор Овчарук.

Отже, інформація про закриття тубдиспансеру та психоневрологічної лікарні у Тернополі не відповідає дійсності. Варто взяти до уваги все вищесказане місцевими фахівцями та припинити паніку…

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,Новини
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня
24 Вересня
23 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше