Найсвіжіше:
• Випадки застосування РРО та/або ПРРО підприємцями – платниками єдиного податку • Американець українського походження Маркіян Паславський, який загинув під Іловайськом: «Якщо б я був біля стерна української економіки, то викорінив би корупцію за три дні» • Вандали, які понищили зупинку в Чорткові, відпрацюють на громаду • Трагедія на Тернопільщині: чоловік потонув на очах у дружини • Зросла ціна на газ для населення • Головна квіткарка Тернопільщини Іванна Бойко: «Мрію взяти в оренду багато землі – 20 або 50 гектарів і засадити їх лісом для душі» • Голова Нараївської об’єднаної громади Євген Здебський: «Свою сім’ю я дуже люблю і поважаю, але до її складу також входить і… наша ОТГ» • Чи чекати дощу на цьому тижні? • Магнітні бурі у серпні. На що чекати? • Будівництво під час карантину: що потрібно знати? Приклад ЖК «Щастя» • Помер син відомого співака з Тернопільщини Віктора Павлика • Водолази закрили труби, через які, ймовірно, забруднюється Тернопільський став • 24 інфікованих на COVID-19 в геріатричному пансіонаті біля Тернополя • Обіцянка влади відкрити переїзд через Гаївський міст до 1 вересня найпевніше не реалізується • Екстрасенс Роман Шептицький: «Кожен має свій основний сценарій життя. Все ж решту можна змінити. Але коли людина не хоче докладати зусиль, а тільки ходить до екстрасенсів з надією, що хтось за неї щось вирішить, то вона все життя буде шукати крайніх у своїх невдачах» • Коли чоловік любить жінку, він полюбить і її дітей… • Фермерські господарства можуть отримати фінансову підтримку від Укрдержфонду • Яким буде навчання з 1 вересня? • Вступна кампанія-2020: що зміниться для абітуpієнтів • У Збаражі чоловік тричі спокусився «Джеком Даниелсом» • Де на Тернопільщині не буде світла • Як вирішити проблему неприємного запаху взуття: ефективні способи • За безкоштовними консультаціями до енергетиків звернулися понад 200 споживачів • Як боротися із дрозофілами?
rss
Через конфлікт влади з інвестором 5 районів області можуть втратити дешеве тепло

Опубліковано: 21 Вересня о 9:00Влада не втомлюється на кожному кроці повторювати, як нинішня економіка потребує інвесторів та інвестицій. Однак у деяких районах Тернопільщини, навпаки, вирішили позбутися інвестора, який зекономив їхнім бюджетам мільйони гривень. При цьому поставивши під удар початок опалювального сезону для тисяч споживачів.

DSC_0248Група компаній «Тепловик» зайшла на тернопільський ринок у 2012 році – в підтримку Державного проекту заміщення газу та переведення котелень на альтернативні види палива. П’ять років цей інвестор працює в нашій області, надаючи послуги з теплопостачання з використанням альтернативних видів палива 13-м бюджетним установам у п’яти районах області – Шумському, Лановецькому, Підволочиському, Збаразькому та Бучацькому.

Бюджети зекономили 15 мільйонів

Група компаній «Тепловик» орендувала 7 котелень, які були переведені на альтернативні види палива. Також на балансі інвестора знаходиться обладнання ще двох котелень на твердому паливі, які повністю змонтовані, але не працюють через небажання споживача отримувати послуги на альтернативних видах палива.

– За час нашої роботи було створено близько 100 робочих місць, щороку сплачувалось по півмільйона гривень податків, поставлено понад 28 000 Гкал тепла споживачам, при цьому компанія домоглася не лише зменшення споживання природного газу, а й дала суттєву економію бюджетам – понад 15 мільйонів гривень! – розповідає власник «Тепловика» Олександр Романов.

Протягом усього терміну своєї роботи ГК «Тепловик» успішно вирішувала завдання, які перед нею ставилися, але питання тарифів і сприяння з боку органів місцевого самоврядування звело все нанівець.

– Щороку компанія замість того, щоб направляти свої сили та фінанси у розвиток, веде боротьбу з органами влади тих територій, де ми ведемо свою господарську діяльність. То судимося з КРУ, то боремося з незаконним виселенням з орендованих приміщень, то благаємо підняти тарифи. Останнє нас найбільше болить. Як і будь-який інвестор, ми не можемо працювати собі у збиток. Виросла мінімальна заробітна плата, електроенергія, інші платежі, збільшилася вартість закупки тих же дров – зрозуміло, що і тариф має бути вищим. Тим більше, що усі постачальники комунальних послуг підвищують свої тарифи щонайменше раз у рік, а то й двічі. Однак нам цього зробити не дозволяють, – каже власник «Тепловика».

– За період своєї діяльності ми неодноразово стикалися з проблемами затвердження остаточного тарифу з боку органів місцевого самоврядування (а востаннє їх переглядали ще в 2015 році, – авт.). Деякі райони взагалі не затверджували тарифів на постачання та транспортування теплової енергії. Навіть не уявляю, в якій країні світу компанії-інвестору, яка створює робочі місця, платить величезні податки, дає економію бюджету, чиновники ставитимуть палиці в колеса! У Європі, навпаки, інвесторам надають пільгові кредити, на якийсь час звільняють від сплати податків і повністю сприяють їхній діяльності. На жаль, у деяких районах Тернопільщини все з точністю та навпаки.06082013294

Збиток інвестора – 8 мільйонів

За словами пана Олександра, на сьогоднішній день компанія зазнала збитків більш ніж на 8 мільйонів гривень.

– Виходить так, що деякі об’єднані територіальні громади не готові підтримати існуючих інвесторів, а планують самостійно використовувати котельні на газі. Почалося все з того, що комунальна установа «Відділ освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради» повідомила ТОВ «Тепловик-3», що договір оренди приміщення котельні з поновлюваних джерел енергії Вишнівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів не буде укладатися з ТОВ «Тепловик-3» у зв’язку з тим, що опалювальний період 2017-2018 років буде проводитися самостійно. При цьому ж усі розуміють, що тариф на теплову енергію з альтернативних джерел є значно нижчим і буде дешевшим за газ навіть у разі підняття ціни. Щодо нас, то нинішній тариф, який не піднімався уже 2 роки, є економічно збитковим для нашої компанії, і не покриває навіть витрати, які за цей період значно збільшилися. Тому продовження нашої діяльності на таких умовах нерентабельне, збиткове і просто неможливе. У зв’язку з цим засновниками групи компаній прийнято рішення про припинення нашої діяльності на Тернопільщині, – повідомив пан Романов.

Інвестор пропонує вихід, влада наполягає на… газі

Беруч до уваги вищенаведене, щоб не зірвати опалювального сезону, який, нагадаємо, розпочнеться 15 жовтня, власники «Тепловика», як і годиться, за два місяці до його початку (15 серпня) попередили балансоутримувачів котелень про припинення надання послуг із теплопостачання та запропонували альтернативний вихід із ситуації, який мав би, на перший погляд, влаштувати всіх.

– Ми звернулися до місцевих влад з пропозицією викупити змонтоване нами котельне обладнання за цінами, нижчими від ринкових. У відповідь отримали чергове нерозуміння. Навпаки, органи влади примушують нас демонтувати обладнання, щоби котельні знову могли перейти на газ! Я не можу інакше розцінювати це рішення, ніж завдання шкоди і замах на нанесення збитків бюджету! – обурюється Олександр Романов.

До слова, вартість тарифу однієї Гкал теплової енергії, виробленої на альтернативних видах палива для ГК «Тепловик», становить від 931 грн. до 1100 грн. (у залежності від місця розташування), тоді як за газ доведеться заплатити щонайменше 1654 грн. Навіть некомпетентній людині зрозуміло, що, придбавши вже готове обладнання, в яке свого часу з монтажем було інвестовано величезні кошти (щонайменше мільйон у кожну котельню), органи місцевої влади матимуть значну економію для своїх бюджетів.

– Тарифи на газ на 35-40% дорожчі від тих, що встановлені у наших компаніях. Крім того, якщо балансоутримувачі будуть самостійно обслуговувати котельні, то економія складе ще 25-30% від наших тарифів. Іншими словами, гроші на придбання обладнання, яке пропонується нашою групою компаній, уже закладені в бюджеті на опалення сезону 2017-2018 року у вигляді витрат на теплопостачання. Адже це реальна вигода для громад! – запевняє пан Романов. – Представники влади на місцях граються у «демократію», а виходить «бюрократія» і шкідництво! Про який інвестиційно-привабливий клімат в області можна говорити?

Шановні голови районних адміністрацій і районних, сільських (селищних), міських органів самоврядування, які ще вчора були нашими партнерами, а сьогодні перетворилися на опонентів! Переконливо прошу вас переоцінити ситуацію, що склалася, і прийняти правильне рішення в інтересах своїх мешканців і держави! Почніть виконувати свій обов’язок і бути захисниками інтересів інвесторів, а не економічними шкідниками! – звертається до влади різних рівнів власник ГК «Тепловик» Олександр Романов.P1140868

«Перехід на газ – вимушений крок»

Заступник голови Тернопільської ОДА Олега Валова дещо по-іншому бачить ситуацію, яка склалася:

– Власнику ГК «Тепловик» запропонували після закінчення опалювального сезону 2017-2018 років, сісти за стіл переговорів та шукати вихід із ситуації. Обладнання у котельнях зараз ніхто не купить, бо, по-перше, ці кошти повинні бути закладені в бюджет. По-друге, для такої значної суми потрібно проводити тендер через «Прозоро», а в термін до 15 жовтня цієї процедури ніхто фізично не встигне провести. Тому нині на місцях шукають різні варіанти виходу з ситуації, – пояснює Олег Валов.

Щоб не зірвати опалювального сезону, представники влади нині здійснюють об’їзд котелень на предмет їх запуску на газі. І в принципі, як стверджують чиновники, збою із теплопостачанням не повинно бути.

 

Втім, про те, що «газове» тепло буде значно дорожчим, сотні людей у районах втратять роботу, а місцеві бюджети – сотні тисяч гривень надходжень із податків, поки що воліють мовчати.

– Тому слова Олега Валова розходяться з діями посадових осіб на місцях, які відбуваються після нашої з ним зустрічі, – каже пан Романов:

– листом від 08.09.2017 року Збаразька центральна районна комунальна лікарня вимагає провести демонтаж нашого технологічного обладнання до 20.09.2017 року;

– листом від 18.09.2017 року Лановецька комунальна центральна районна лікарня просить демонтувати котельне обладнання, яке належить ТОВ «Тепловик», в 10-денний термін;

– протоколом №1 наради при першому заступнику голови Шумської районної державної адміністрації Штурма В.П. від 06.09.2017 року, який дав доручення рекомендувати районній раді скласти договір оренди майнового комплексу котельні на вул. Українська, 38а з КП ТОР ТМ «Тернопільтеплокомуненерго» до 08.09.2017 року, а ТОВ «Тепловик-2» демонтувати своє обладнання до 23.09.2017 року.

– Виявляється, грошей на придбання вже змонтованого котельного обладнання немає, а купувати газ, який на 35-40% дорожчий від закладених у бюджеті витрат!? У цивілізованому світі перед інвестором відчинені усі двері. А в нас перед ним закриті усі чиновницькі кабінети. Тому усі слова про «сприятливий інвестиційний клімат» у нас є просто гарною ширмою, якою влада прикриває свою байдужість і до людей, і до свого краю в цілому, – резюмує Олександр Романов.


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
13 Серпня
12 Серпня
28 Липня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше