Найсвіжіше:
• Порядок у нас в голові? • У 86 відділеннях «Укрпошти» Тернопільщини можна зняти готівку • Горіхово-злакове печиво від Софії Гаращук • 4G-Інтернетом накриють навіть віддалені села • Податкова знижка: для кого і коли • Не «Боржомі», але ціни кусаються: у Тернополі вартість куба води зросла на 36% • BlaВlaСar буде продавати квитки на автобуси • У Тернополі за 11 мільйонів оновили Спортивну арену • Студенти юридичного факультету ТНЕУ вміють вирішувати спори! • До боротьби зі збутом наркотиків в області хоче долучитися громадськість, серед них колишні наркозалежні • Українські банки в 2019 році закрили 507 відділень • Запрацював додаток державних онлайн-послуг “Дія” • Легендарний воротар Федір Бокач: «Молодий футболіст у «Цукровику» мав половину зарплати віддати, це мене розізлило, і я більше в команду не повернувся» • Поховані живцем: жахлива смерть двох чоловіків у Тернополі • На форумі у Жешуві говорили про Тернопільщину • ГОРОСКОП • У справі Віталія Гнатишина, якого побили до смерті, поставлено крапку: суддя оголосив суворий вирок (ВІДЕО) • На Зборівщині поїзд смертельно травмував чоловіка • Залишене у «Вікні життя» немовля нарекли Оксанкою • Фінансовий директор «Контінентал Фармерз Груп» Ігор Кублицький – у десятці кращих в Україні • Головний поліцейський області Олександр Богомол: «Як мені пропонували посаду начальника ГУНП, радився з дружиною, казав їй, яка це відповідальність, ми не зможемо вже піти у нічний клуб потанцювати, як раніше це робили» • Акушер-гінеколог Олег Данилюк: «Назвати причину, чому з’являється фіброміома матки у жінок, досі не можливо» • Анонси газети «Номер один» від 12.02.2020р. • Місцевих депутатів і мерів обиратимемо по-новому • Ветеринарний лікар Павло Гнатишин: «Кожна хвороба має свою клініку, але найголовніше – не допустити до її проявів, бо інакше тваринку доведеться утилізувати»
rss
Через державні землі та Калушку схрестили списи два суди

Опубліковано: 4 Вересня о 13:30Апеляційний суд скасував виправдальний вирок директору Технічного коледжу

Дивна тенденція спостерігається останнім часом у галузі профтехосвіти Тернопільщини – один за одним потрапляють у скандальні історії, та ще й із кримінальним сюжетом, керівники усіляких коледжів, училищ та ліцеїв. От і нещодавно в суді апеляційної інстанції розглядалася скарга прокуратури на виправдальний вирок Тернопільського міськрайонного суду стосовно директора Технічного коледжу, обвинуваченого у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України) та службовій недбалості, тобто невиконання або неналежне виконання службових обов’язків через несумлінне ставлення до них (ч. 2 ст. 367 КК України). Ці дії завдали державі тяжких наслідків розміром майже 715 тис. 800 грн.

 

Історія з землею

Насамперед варто нагадати, що Технічний коледж створено за наказом  Міністерства освіти України у червні 1997 року як структурний підрозділ Тернопільського приладобудівного інституту ім. Івана Пулюя (згодом реорганізований в однойменний національний технічний університет). Відповідно до положення Технічного коледжу, самостійно заклад має право укладати лише цивільно-правові угоди з іншими установами та організаціями з метою покращення освітніх послуг. Натомість фінансово-господарську діяльність зобов’язаний узгоджувати з ТНТУ (насамперед продаж, обмін, передача в оренду рухомого та нерухомого майна, у тому числі  й земельних ділянок). 

Володимир Калушка

Тим часом рішенням восьмої сесії 23 скликання Тернопільської міської ради від 31 березня 1999 р. Технічному коледжу ТДНУ ім. Івана Пулюя було надано у постійне користування земельну ділянку площею 8,5896 га. Передбачалося, що невдовзі на ній побудують новий навчальний корпус або студентський гуртожиток зі спортмайданчиком. На жаль… 

Оскільки 15 років тому, на початку жовтня 2003 року, директор Технічного коледжу Володимир К. надав згоду (письмово!) передати майже 2 га землі (точніше – 1,8 га) в оренду строком на 5 років Товариству індивідуальних забудовників (надалі — ТІЗ) «Коледж» для будівництва багатоквартирного житлового комплексу. Керуючись згаданим документом, наприкінці червня 2004 року депутати Тернопільської міської ради дозволили ділянку вилучити та передати забудовнику.

Таким чином підпорядкованому Міністерству освіти і науки України – ТНТУ було завдано збитків на 628 тис. 507 грн., а це вже законодавством трактується як злочин із тяжкими наслідками (ч. 2 ст. 364 КК України). Чи передбачав це директор коледжу? Питання лишається відкритим.

Утім, одразу було зрозуміло, що ТІЗ “Коледж” є посередником. Не дивно, що не минуло й півроку, як у червні 2004-го Тернопільська міська рада вже без погодження постійного землекористувача вилучила з користування Технічного коледжу 0,25 га землі. Ділянку передали в оренду на 5 років для будівництва багатоквартирного житлового будинку із вбудованими стоянками ПМП «Сапід». Упускаючи деталі, шість років потому черговим рішенням сесії міської ради від 16 грудня 2011 р. землю  надано в оренду ОСББ «Тарнавського, 23». Сьогодні об’єднання використовує її для обслуговування 63-квартирного житлового будинку, облаштувавши автостоянки і магазини.

Однак три роки поспіль, із 2007-го по 2010 рр., пан директор і сам не почав бити на сполох, і не поінформував Міністерство та адміністрацію технічного університету про “зникнення” з користування 0,25 га землі. Таким чином, час для скасування рішення міської влади та повернення ділянки державі через суди було втрачено. На думку правоохоронних органів, неналежне виконання директором Технічного коледжу своїх службових обов’язків та несумлінне ставлення до них завдало істотної шкоди та спричинило тяжкі наслідки інтересам держави в особі Тернопільського національного технічного університету майже на 87 тис. 300 грн., що є тяжкими наслідками (ч. 2 ст.367 КК України в редакції від 2001 р.).

Суд став на захист порушника-держслужбовця?

Далі ще цікавіше. Понад 2 роки слухав цю справу один з найдосвідченіших суддів Тернопільського міськрайонного Тарас Багрій. Та зрештою визнав Володимира К. зовсім невинним та виправдав через недоведеність у його діях складу кримінальних злочинів. Прокуратура вирок оскаржила в апеляційному суді Тернопільської області. І справа знову опинилася на шальках у Феміди. Та нещодавно колегія своїм рішенням повністю скасувала вирок, зазначивши, що під час розгляду кримінального провадження та ухвалення виправдувального вироку суд першої інстанції не дотримався вимог Кримінального процесуального закону та судової практики, допустив суттєві порушення, що є істотним порушенням КПК. Більше того, не було забезпечено належної технічної фіксації судового розгляду, і це у час, коли Україна проанонсувала про запровадження електронного суду! 

Наступне. У вироку суддя детально оцінив докази, пред’явлені обвинуваченим, але не дослідив і зважив на докази сторони обвинувачення – прокуратури, які могли істотно вплинути на його висновки про винуватість чи невинуватість обвинуваченого адміністратора від освіти.  

Зрештою суддя чомусь не зауважив суперечливості дій добродія Володимира К. Оскільки в 2003 р. він звертався до Міністерства освіти і науки України з проханням дозволити побудувати на землі коледжу житловий будинок для працівників закладу за рахунок коштів створеного ТІЗ “Коледж”. Київ дав добро. Щоправда, як розповів у суді один зі свідків, до складу товариства індивідуальних забудовників увійшли лише 20-25 працівників коледжу.

Тим часом, керуючись саме листом Міністерства, пан директор і дав згоду на вилучення 1,8 га землі, але проект землеустрою вже передбачав будівництво цілого комплексу житлових будинків на 1106 чоловік із вбудовано-прибудованими приміщеннями торгівлі і побуту, гаражів та стоянок, із них: 1,32 га для житлових будинків на вказану кількість осіб, 0,07 га для вбудовано-прибудованих приміщень, 0,41 га для окремо розташованих двоповерхових гаражів на 152 місця. А це вже, як кажуть в Одесі, зовсім інша історія. Кримінальна, констатує законодавець. Недарма подейкують, що насправді земельна ділянка привабила будівельну фірму одного з тодішніх депутатів Тернопільської міської ради і доброго приятеля тодішнього мера, який аж ніяк не фігурує у даній справі. 

Та, на жаль, є у цій справі ще й третя сторона, про яку історія замовчує, а саме про митарства й перипетії, через які пройшла викладачка та працівники Технічного коледжу, члени ТІЗ “Коледж”. Адже багатоповерхівка будується й досі, а новосели все чекають на ордери.

Ось так “зливаються” державні землі. Хоч житлові будинки – це добре, але і про студентів слід не забувати. Водночас враховуючи, що перший раз кримінальне провадження слухалося 3(!) роки, новий розгляд швидким, очевидно, не буде. І чи буде взагалі?

Тим часом на сайті “Економіко-правової бібліотеки” розміщено солідну публікацію про досягнення та життєвий шлях пана Володимира К., а наприкінці наведено його життєве кредо: “Ціную в людях одержимість у роботі і глибоку порядність у житті».

Олекса Чиж


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
16 Лютого
15 Лютого
14 Лютого
13 Лютого
12 Лютого
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше