Найсвіжіше:
• Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина
rss

Борис Довгаль: «Намітилась позитивна тенденція: люди повертаються до рідних порогів, отчої землі, малої батьківщини»


Опубліковано: 3 Червня 2017р. о 11:30


SAM_0232Майже на 60 мільйонів гривень валової сільськогосподарської продукції виробляють у рік в одному з найкращих у Збаразькому районі агропідприємств СТОВ «Славутич», де понад два десятки літ директором відомий на Тернопільщині аграрник Борис Довгаль.

У даний час в «Славутичі» сіють сільгоспкультури і займаються виробництвом продуктів харчування на двох тисячах гектарів землі, яку орендують в 1300 пайовиків сіл Котюжине, Малі Вікнини, Великі Вікнини Збаразького району та Пищатинці Шумського району. Не у збитку й тваринницька галузь. Лише корів червоно-польської породи утримують 250 голів, мають високопродуктивний молодняк. Дійну череду оновлюють на 30 відсотків. У приміщеннях – нові якісні підлоги, європейські технології виробництва молока. У ці дні на Тернопільський молокозавод, надійний партнер-переробник, щодня відправляють понад 4 тонни екологічно чистої молочної продукції.

Кожний третій працюючий у СТОВ «Славутич» віком до 30 років. Це – водії, механізатори, комбайнери, будівельники, інші спеціалісти. Люди праці складають кістяк товариства та становлять головне його багатство. 

До Великодня «Славутич» першим у Збаразькому районі впорався із сівбою ярих культур у багатогалузевому господарстві.

– До рослинництва у нас особливий підхід і чітке дотримання технологій, повного набору мінеральних та органічних добрив, структури сівозмін, – розповідає директор товариства, відомий аграрник, інженер-механік Борис Довгаль. – Врахували й особливості нинішньої весни – посушливі вітри, часті заморозки на ґрунті й у повітрі. Тому в роботу було включено всі посівні агрегати з повним комплектом допоміжного знаряддя та укомплектовано двома трактористами. Це дало можливість працювати повний світловий день, якісно заробити кондиційне насіння у добре завчасно вироблену ріллю. Крім того, взимку на лани під майбутній урожай вивезли й розкидали понад 10 тисяч тонн органічних добрив

Не часто в агропідприємствах Збаражчини можна побачити засіяні чималі земельні масиви однорічних і багаторічних трав, силосної кукурудзи тощо. Ось у Великих і Малих Вікнинах, Котюжиному вони дозрівають щороку. Адже у структурі сівозміни кормові культури складають до 30 відсотків. Корми – основа тваринництва. Крім того, у «Славутичі» мають ще солому різних ґатунків, зернові концентровані корми, закупляють макуху.

– Щороку місцевою органікою заправляємо в середньому до шість десятків гектарів чорнозему. Утримуємо у Великих Вікнинах чимале стадо великої рогатої худоби, тільки 250 дійних корів червоно-польської високопродуктивної породи. У ці травневі дні на корову в середньому щоденно надоюємо 15-17 кілограмів молока, – каже зоотехнік, ветеран праці Раїсія Руда.

Посівну в товаристві провели на одному диханні, якісно та старанно механізатори Олександр Савич, Іван Шевчук, Богдан Саврак, Михайло Поліщук, Віталій Гой, Микола Бас. Транспортне забезпечення посівної виконали водії Тарас Шимко, Сергій Сеник, Василь Чужінов, Павло Прокопів.

Ідучи в поле, де вже добре вруниться озимина та ярина, видно, що всі польові дороги прогрейдеровані по-господарськи. Це заслуга тракториста-грейдериста Олександра Шаркого, який уже два з половиною десятиліття працює у рідному селі.

Останнім часом СТОВ «Славутич» взялося до виконання великого соціального пакета в населених пунктах, де орендують землю. Капітально відремонтовано кілометр дороги урочища «Лісове» – Котюжине. За зиму і весну завезено на ремонт сільських доріг понад тисячу тонн щебеню, понад дві тисячі тонн щебеневого відсіву. Нещодавно для потреб товариства та й сіл загалом закуплено грейдер, придбано вантажні автомобілі, ще один зернозбиральний комбайн. Постійно допомагають аграрії коштами і транспортом школам, медичним та закладам культури, релігійним громадам, на розвиток спорту і дозвілля молоді. А ще у товаристві виділяють продукти харчування та кошти українським бійцям, які перебувають у зоні АТО.

Головне, як вважає директор «Славутича» Борис Довгаль, намітилась позитивна тенденція: люди повертаються до рідних порогів, отчої землі, малої батьківщини.

Ярослав Бачинський 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше