Найсвіжіше:
• Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію
rss

Антикорупційний суд підвищить довіру до судової влади


Опубліковано: 15 Червня 2018р. о 11:01


Дата 7 червня 2018 року увійде в історію сучасної України. Цього дня Верховна Рада ухвалила рішення про створення Антикорупційного суду. Таким чином завершивши створення антикорупційної інфраструктури.

Звісно, повністю знищити таке явище, як корупція, неможливо, як і неможливо позбутися злочинності. Навіть за найбільш сприятливих соціальних та економічних умов життя кілька відсотків людей народжуються з нахилами до порушення закону. Так стверджують психологи. Але мінімізувати корупцію можна, усунувши підґрунтя для неї і забезпечивши карність для «хабарменів».

Зрештою, неможливо дуже швидко викорінити це явище, коли майже століття люди жили у суспільстві, в якому “не підмажеш – не поїдеш” і де зв’язки вирішували більше, аніж оксфордський диплом…

За проект закону про Антикорупційний суд проголосували рекордні 315 народних депутатів. Це конституційна більшість. Президент Порошенко особисто прибув до парламенту і переконував натиснути кнопку “за”.

Гарант Конституції не міг допустити, щоби його законопроект містив сумнівні норми, котрі дозволили б корупціонерам звернутися до Конституційного суду та зупинити дію закону. А ризик був дуже великий. Тому й розгорнулися палкі суперечки навколо повноважень іноземних експертів щодо відбору суддів. Зрештою усе узгодили і законопроект схвалили. Венеціанська комісія одразу ж привітала Україну з цією визначною подією. Там заявили, що “задоволені та щасливі”.

“Я хотів би привітати членів Верховної Ради з сьогоднішнім голосуванням і дякую всім, хто сприяє прийняттю закону. Це важливий крок уперед для України та для Європи, передусім для громадян України, які занадто довго страждали від зла корупції. Сьогоднішнє голосування показує, що Україна налаштована продовжувати шлях реформ та європейської інтеграції”, – сказано у заяві президента комісії Джанні Букіккіо.

Та й Президент Петро Порошенко заявив, що «ми приймаємо цей закон не для Міжнародного валютного фонду, не для США і Європи, а для України”. Варто зазначити, що за Антикорупційний суд проголосовано саме в день 4-ї річниці президентства Порошенка.

Також важливо, що право звертатися до Антикорупційного суду матимуть правоохоронці з різних відомств, а не лише з новостворених НАБУ чи САП. Передусім це стосується Генеральної прокуратури, яка за останній час демонструє суттєві успіхи у боротьбі з корупцією. Так за 2017 рік ГПУ, не чекаючи на створення цього спеціалізованого суду, домоглася засудження майже 1700 (!) корупціонерів по всій країні. Нехай кожен із них окремо не є “великою рибою”, але якщо з’єднати усі ці кейси докупи, то вийде “величезна корупційна рибина”, яка отримала вирок у суді й несе покарання.

Згідно з законом, якщо посадовець накрав на 800 тисяч гривень – він клієнт Антикорупційного суду.

Цікаво було спостерігати за поведінкою опозиції. Не голосували за законопроект фракції “Опозиційного блоку” та Радикальної партії. Кожен мав свій розрахунок. Екс-«регіонали» розуміють, що вони теж будуть клієнтами цього суду. А «радикали» погрузли у своїй антиіноземній риториці. Страхаючи людей “МВФ-ами”, Ляшко і компанія прагнуть зайняти вільну нішу комуністів.

За переконанням депутатів від “Батьківщини”, створювати Антикорупційний суд потрібно. Але ж проблема в тому, що лаври дістануться не Юліі Тимошенко, а її головному противнику на президентських перегонах 2019 року. Того історичного дня на засіданні Верховної Ради лідер “Батьківщини” спочатку закликала не голосувати за “фейковий” законопроект Порошенка, але потім натиснула кнопку “за”. Не голосували лише троє соратників Тимошенко.

Про лаври головних антикорупціонерів мріяли і деякі депутати й громадські активісти з так званої піар-групи НАБУ. Анекдотична ситуація сталася з депутатом Мустафою Найємом. У своєму дописі у Фейсбук нардеп приписав собі заслугу такого позитивного голосування, але виявилось, що саме він і не голосував. Пізніше Найєм пояснив, що під час голосування його картка не спрацювала, тому довелося писати заяву і просити зарахувати голос.

Молодим і амбітним політикам не слід опускати руки. Роботи вистачить і для них, адже діяльність нового суду потрібно буде пильно моніторити.

Закон ухвалено. Причому такого жорсткого закону немає ніде у світі. Розробник цього законопроекту, засновник Фонду інновацій та розвитку Георгій Вашадзе, вважає, що створення Антикорупційного суду чекають іноземні інвестори, адже нова установа значно підвищить рівень довіри, а як наслідок – і приплив інвестицій до країни. Інвестори  приходять туди, де є чесні суди.

Є сподівання, що Антикорупційній суд запрацює приблизно через 10 місяців і є велика надія, що в українців з’явиться довіра до судів і в перспективі усі вони будуть антикорупційними.

Володимир Манько, політичний експерт


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
29 Березня
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше