Найсвіжіше:
• Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини
rss

Анатолій Гриценко у Тернополі розповів про ключові реформи, які влада так і не спромоглася провести


Опубліковано: 5 Жовтня 2017р. о 18:10


Лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко на минулому тижні побував з робочим візитом у Тернополі. Пан Анатолій провів лекцію для тернопільських студентів, зустрівся з депутатами-однопартійцями та разом з головою обласного осередку партії Петром Ландяком відповів на запитання місцевих ЗМІ.

14«Вибух на складах боєприпасів – це системні провали командування»

Під час зустрічі з журналістами Гриценко прокоментував найбільш обговорювану в Україні тему – вибухи на складах із боєприпасами в Калинівці.

– Я достеменно не знаю причини вибухів, але схиляюся до того, що це була ворожа диверсія. За будь-яких умов зрозуміло, що Президент як головнокомандувач через військове командування та підконтрольне йому СБУ не забезпечив надійного захисту вкрай важливих для оборони країни об’єктів. Коли знищується один військовий арсенал, можна вважати це випадковістю, коли ж упродовж року вже четвертий, це  системні провали. Як пояснити, що такий важливий об’єкт не включили до переліку для пріоритетної оборони і захисту, мені не зрозуміло, – дивується Анатолій Гриценко.

Одразу після трагедії у Калинівці Гриценко публічно звернувся до Президента, щоб негайно скликати засідання РНБО і вирішити два питання: про відповідальність тих, хто допустив знищення об’єкта вартістю в мільярди, а друге – скласти системний план, щоб подібних речей не було надалі.

– Президент чомусь скликав не РНБО як орган, який зафіксований у Конституції України (рішення якого є обов’язковим до виконання всіма силовими і виконавчими структурами), а Воєнний кабінет. Цього «кабінету» немає ні в Конституції, ні в законі. Він створений на основі підзаконного акта указом Президента в березні 2015 року. Його рішення ні для кого не є обов’язковим. А треба працювати правильно, оперативно і технологічно. Для того, щоб потім можна було чітко взяти за зябра того, хто не виконав завдання у вказаний термін. Тому Президент поки що діє неефективно, – сказав пан Гриценко.

«Хтось із вас відчув 114 реформ Порошенка?

Кілька тижнів тому Президент повідомив, що успішно завершив 144 реформи. Анатолій Гриценко вважає ці бравади не більше, ніж порожніми словами. 

– Хтось із вас відчув 114 реформ Порошенка? Як каже мій син – «печалька». Краще би зробив дві-три, але такі, щоб відчули люди, – каже Гриценко.

На думку Анатолія Степановича, найважливіші реформи – судова, енергетична та реформа силового блоку.

– Найперше – має бути чесний суд, який надійно захищає наші з вами права, свободи і власність. Не буде суду – не буде ніякої довіри до країни, не буде бізнесу, інвесторів. Друга реформа, яка потрібна, – у сфері енергетики. Найперше має бути енергозбереження, щоб ми витрачали на одиницю виробленої продукції в рази менше енергії, як це робиться у середніх країнах Європи, не кажу про розвинуті. А це  конкурентна ціна, менша залежність від того ж ворога щодо постачання енергоносіїв. Це вичистить, врешті-решт, ті всі «Нотрдами+», схеми завищених тарифів через національну комісію регулювання енергетики комунальних послуг. І вкрай важливою є реформа силового блоку! Бачимо, що він заточений на захист держави від свого народу, а не на захист країни від зовнішнього ворога. Приміром, коли треба організувати оборону країни – нема кому. Коли хтось проводить акцію протесту – там усе: і автозаки, і суперекіпіровка, і рамки, і клітки. Це ознака поліцейської держави. Поліцейська держава – це не лайливий, а політтехнологічний термін, коли держава захищає себе від своїх людей, – відзначив колишній голова комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки й оборони.

«Дострокові вибори потрібні»

Лідер «Громадянської позиції» вважає, що Україні потрібні дострокові вибори до парламенту. 

– Коли неефективно працює якийсь державний інститут, ситуацію треба виправляти негайно! – певен Анатолій Степанович. – Зрозуміло, що немає верховного головнокомандувача, а маємо бізнесмена, який за сумісництвом виконує якісь обов’язки, а це не спрацьовує. Так само парламент: треба ухвалювати ключові рішення, а він по два місяці відсутній, потім голосує за один законопроект по два тижні. Так не повинно бути у період війни. Хочу нагадати 2014 рік, я тоді був у Верховній Раді. Той парламент при всіх недоліках працював як годинник. Вирішувались питання оборони. В неділю, суботу збирався, працював без відпусток. А потім війна залишилася на екранах і для когось болісно – в окопах, а державні інститути почали працювати в режимі мирного часу і зараз продовжують. Тобто дострокові вибори потрібні. Чи будуть вони, гарантувати не можу.

«Із розчепіреними пальцями програють усі»

Анатолій Гриценко розповів про ймовірність об’єднання з партією Саакашвілі та іншими політсилами.

– Так, ми беремо участь у консультаціях, переговорах про об’єднання із «Самопоміччю» Садового, «Рухом нових сил» Саакашвілі, «Європейською партією» Катеринчука, «Народним контролем» Добродомова, «Демократичним альянсом» Гацька. Чому це потрібно? Необхідність! Влада сильна не своїм розумом, державницьким баченням, а силовою машиною, контролем над центральними каналами, мільярдами, які накопичили. Перемогти таку потужну силу можна, тільки об’єднуючи зусилля. Із розчепіреними пальцями програють усі! Залишилися Петро Порошенко і країна без перспективи – ось ціна. Не всі готові на даному етапі до тісних форм об’єднання – щоб ми всі познімали партійні прапори та об’єдналися в одну партію і вперед. Я розумію причини неготовності і не наполягаю, нічого страшного. З кимось буде об’єднання напередодні виборів в одну команду, з кимось уже в коаліції – після того, як хтось самостійно пройде у парламент. Ми постійно у контакті, координуємо свої зусилля. Є усвідомлення, що «Громадянська позиція» навіть пройде окремо, рейтинг дають нам непоганий. Але пройти окремо і сидіти, як зараз фракція «Самопоміч», ні на що не впливати, – це не цікаво і безвідповідально. Знову розведуть «старшиє таваріщі”, сформують із мажоритарниками більшість і каток пішов. Є чітке усвідомлення, що треба йти і перемагати – сформувати більшість і свій уряд, зробити те, що обіцяємо, – заявив Гриценко.

 «Маємо забезпечити справедливий контроль і розподіл грошей»

«Громадянська позиція» братиме участь у виборах в об’єднаних громадах на Тернопільщині.

– 29 жовтня у Тернопільській області будуть вибори до так званих об’єднаних територіальних громад. Так званих, тому що утворення з 20, 25 чи 30 і більше сіл мені важко назвати громадою. Для прикладу, згідно з планом, перейменувати Підгаєцький район у громаду абсолютно нічого не змінює, це не є громада. Засади місцевого самоврядування у таких утвореннях працювати не можуть. Але оскільки вибори призначені, ми будемо брати участь у трьох – Лановецькому, Зборівському районах і в Хоростківській об’єднаній громаді. Є у нас свої осередки, там є діючі депутати. Ми повинні впливати на ті процеси, які можуть і будуть проходити після цих виборів. Прогнозую, що у таких великих укрупненнях громад, як наприклад Зборівська, де буде понад 30 сіл, центр концентрації коштів, як правило, буде в місті Зборові. Думаю, що до тих сіл, які свідомо чи напівсвідомо, а часто несвідомо стали учасниками цих громад, будуть рідко коли доходити кошти. Тобто наше завдання полягатиме в тому, щоб забезпечувати справедливий контроль і розподіл грошей, справедливе розпорядження власністю. Бо коли взяти зараз будь-яке село, котре розташоване на великій відстані і перебуває у статусі сільської ради, воно розпоряджається землями у межах населеного пункту, а є ще нерозподілені землі. Тепер землею будуть розпоряджатися у центрі громади. Є ще об’єкти соціально-культурного призначення, які перебувають у власності сільської ради. Ними також розпоряджатиметься центр. Тобто тут нас чекає дуже багато перекосів. Наше ж завдання – налаштувати наших депутатів, навчити, щоб вони об’єктивно, правильно і грамотно працювали у рамках цих громад, – відзначив голова обласного осередку «Громадянської позиції» Петро Ландяк.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
25 Квітня
24 Квітня
23 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше