Найсвіжіше:
• У Лучці від пиятики чоловік вистрілив собі у живіт • Валерій Чоботар про те, чому вирішив балотуватися у Верховну Раду: «Маючи страх від побаченого на війні, я дмухаю на холодне, бо боюся втратити щось більше, втратити нашу державність. А я не готовий до імміграції!» • Дружина потерпілого чоловіка Анастасія Голубовська: «Знаю, що це не кінець, нам ще діток народити, у садочок віддати, школу, інститут, а потім весілля в кожного буде, тому опускати рук не можна» • Віктор Овчарук: «Робота щодо поліпшення інвестиційного клімату в краї – пріоритет роботи влади» • Тернопільські футболісти поїдуть на чемпіонат Європи в Іспанію! • Степан Барна: «Я залишаюся в політиці, щоби працювати в інтересах рідного краю» • Іконописець Святослав Владика: «Моє завдання – щоб ікона не нав’язувала себе одразу, а щоби з нею прихожанин хотів довше промовляти» • Анонси газети «Номер один» від 19.06.2019 р. • Мар’яна Юрик: «На роботі – радник голови облдержадміністрації, вдома — дружина народного депутата” • Візьми участь у конкурсі «ТНЕУ обирає тебе» • Війна за парк Національного відродження продовжується: на черзі судова експертиза • Гендиректор «Ватри» Василь Щиренко: «У Тернополі, напевне, не було квартири, де б не висів світильник «Ватри». А сьогодні наша продукція вже є у Європі» • Тіньові схеми на пальному: де заховані бюджетні гроші • Як народними засобами вилікувати вітиліго • Де на Тернопільщині не буде світла • Буду поруч у горі та в радості і не покину тебе аж…, до пів року • Дитяче автокрісло – життєва необхідність? • Хлібці грісіні від Юлії Нечаєвої • В Україні будівництво подорожчало на 11% • Суб’єкт господарювання може отримати акт звірки розрахунків за податками, зборами та єдиного внеску • Введення стандарту Євро-6 відклали до 2025 року • Чи потрібно носити соціальні маски? • Якими поїздами можна дістатися до моря • Коледжі та технікуми вже не випускатимуть молодших спеціалістів • Іван Чайківський: «Бізнес працює без прокладок, візьмемо цей досвід у політику»
rss
2018-й – рік масштабних змін на Тернопіллі!

Опубліковано: 26 Грудня о 9:09Тернопільська область у 2018 році зробила значний прорив одразу в кількох напрямках. Одним із ключових став інфраструктурний напрямок, зокрема, суттєво покращилися дороги, а з ними й ожила економіка краю. Також область, з метою надання якісних та доступних для людей послуг, активно створювала Центри надання адміністративних послуг. І вже звично, Тернопільщина залишається одним із лідерів у створенні об’єднаних громад, які за останні роки не тільки забезпечують життєдіяльність територій, а й беруть активну участь у реалізації важливих соціальних програм.

Тернопільщина ожила завдяки ремонту доріг

2018 рік став для Тернопільщини дорожнім бумом, адже стільки коштів на відновлення магістралей, як область отримала тепер, до цього ніколи не було. Голова ОДА Степан Барна розповів, що цього року область вклала у ремонт державних автошляхів понад 1 млрд. 400 млн. грн., тим самим вдалося відремонтувати дороги до кордонів із Львівською, Хмельницькою та Рівненською областями та ще ряд невеликих частин доріг у різних частинах краю (м. Бережани, смт Дружба тощо).

– Ще кілька років тому мало хто вірив, що буде реконструйована дорога Тернопіль  – Львів. Сьогодні маємо реалізований проект – дорогу міжнародного значення М-09 Тернопіль – Львів –- Рава-Руська – Люблін. Втілення в життя проекту GO Highway сьогодні дає можливість сполучити область із Польщею. І ми відчуваємо якість цієї дороги та збільшення трафіку транспортних засобів, котрі пересуваються по дорозі Тернопіль – Львів. Транспортний потік зріс із 12 тисяч на добу до 32-ох, – зазначив Степан Барна.

Також він зауважив, що цього року капітально відремонтували об’їзну Тернополя (14,5 км) і дорогу на Підволочиськ. Триває робота щодо завершення реконструкції дороги на Кременець, яка має важливе значення з точки зору сполучення Тернопілля з Києвом.

У планах – ремонт доріг у південному напрямку, щоби з’єднати Тернопіль з Івано-Франківськом та Буковелем.

– Ми також готові долучатися до співфінансування, що й робимо, адже дорога Тернопіль – Кременець ремонтується за рахунок коштів митного перевиконання. А загалом наша стратегія на наступні три роки – з’єднати Тернопіль із ключовими напрямками: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Дубно, Стрий. Таким чином повернемо Тернополю славу логістичного центру Західної України, що сприятиме економічному і логістичному розвитку краю, – підкреслив голова ТОДА.

До слова, окрім ремонту доріг державного значення, цьогоріч значні ресурси було вкладено і в місцеві дороги. У 2018 році обласною державною адміністрацією затверджено перелік об’єктів на поточний середній ремонт автомобільних доріг, у який включено 71 дорогу місцевого значення та 4 комунальні автомобільні дороги. Загальна протяжність відремонтованих автомобільних доріг місцевого значення в області становить 83,2 кілометра на суму 258 млн. грн. Експлуатаційним утриманням відновлено дорожнє покриття на 322,3 км на суму 23,5 млн. грн., а на зимове утримання впродовж 2018 року виділено 33,7 млн. грн.

 

Бюджети громад після об’єднання зросли вдвічі, а подекуди – удесятеро

У Тернопільській області досягнуто значних результатів у реформуванні місцевого самоврядування. А все завдяки тому, що було проведено належну роз’яснювальну роботу щодо засад реформи. Інформовано населення щодо ідеології реформи, яка полягає у децентралізації влади, передачі фінансових ресурсів органам місцевого самоврядування та зміцнення їхньої матеріально-фінансової основи, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідних територіях, надання високоякісних та доступних публічних послуг населенню, узгодження інтересів держави і територіальних громад.

49 об’єднаних територіальних громад, які охоплюють 616,9 тис. населення (58,6%), 6,2 тис. км² території (45,2%), 282 сільських, селищних, міських рад (45,9%) та 472 населених пункти (44,6%) – це ті цифри, які говорять: реформа децентралізації на Тернопільщині підтримується та активно впроваджується.

Лише в 2018 році відбулися перші вибори в семи громадах області (Монастириській, Копичинецькій міських, Білецькій, Купчинецькій, Настасівській, Товстенській, Дорогичівській сільських) та додаткові вибори до Байковецької сільської об’єднаної територіальної громади. До міст обласного значення Тернопіль та Бережани приєдналися відповідно чотири і одна сільські ради.

Степан Барна слушно зауважив, що Тернопільська область, починаючи з 2015 року, була одним із лідерів реформи децентралізації і такою залишається надалі.

Саме децентралізація, за його словами, дозволила органам місцевого самоврядування і людям взяти відповідальність на себе.

– Ми проаналізували бюджети громад після об’єднання, вони зросли вдвічі, а подекуди – удесятеро. Прикладом є Великогаївська громада, яка стартувала у 2015 році з 7 млн. грн., а сьогодні її бюджет – майже 80 млн. грн. Також це Великодедеркальська громада, яка є значно меншою за потужностями, але її бюджет зріс із 2,5 млн. грн. майже до 25-ти. Це дає можливість не тільки забезпечувати життєдіяльність територій, а й брати активну участь у реалізації важливих соціальних програм. І це є прикладами успішного господарювання й успішної здатності використовувати можливості, надані державою, – підкреслив Степан Барна.

Також, акцентував голова ТОДА, за останні три роки капітальні вкладення в область із державного бюджету зросли в 30(!) разів.

– У 2018-му з Фонду регіонального розвитку ми отримали 194 млн. грн., тоді як у 2014 році це було 12,5 млн. грн. Загалом за підсумками року на капітальні вкладення область отримала майже 2 млрд. грн. За ці кошти реалізовуються понад тисячу об’єктів на умовах співфінансування з державного і місцевого бюджетів. Це і є ключовим сигналом, коли зміни торкаються всіх 1050 населених пунктів краю, – сказав пан Барна.

Робота щодо утворення нових громад та розширення існуючих триває.

– 2019-2020 роки мають стати вирішальними у проведенні реформи, створено сприятливі умови та забезпечується систематична координація роботи з реалізації проектів, налагоджено діалог та оперативне вирішення питань, які виникають в органах місцевого самоврядування існуючих громад, та тих, хто ініціює об’єднання, – мовить очільник ОДА.

ЦНАП – це обличчя влади

Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) дозволяють людям, які живуть у містах та об’єднаних територіальних громадах, отримувати якісні та доступні послуги у комфортних умовах. На Тернопільщині діють 26 ЦНАПів у всіх 17-ти районах та містах обласного значення: Тернополі, Бережанах, Кременці та Чорткові, а також у п’яти об’єднаних територіальних громадах: Підволочиській, Шумській, Золотниківській, Скалатській та Великогаївській.

– ЦНАП – це обличчя влади, впровадження європейських стандартів роботи з населенням і докорінна зміна у роботі з регіонами. Радянська практика багатогодинних черг під час надання людям послу, нарешті добігає кінця. Завдяки впровадженню децентралізації виникає зворотний вектор, де першість належить регіонам та людям, – зазначив Степан Барна.

Останній з відкритих ЦНАПів і перший із п’яти, які заплановано реалізувати у Тернопільській області у форматі «Прозорий офіс», запрацював у Великогаївській громаді Тернопільського району. Його створення відбувалося відповідно до програми Міністерства соціальної політики України. Там надаватимуть 130 адміністративних та соціальних послуг, зокрема, у сфері реєстрації, земельних відносин, дозвільні документи, довідки, надання субсидій та інших видів допомог.

Як підкреслив Степан Барна, мета створення «Прозорих офісів» – максимально наближені послуги до людей, а також отримання в одному приміщенні повного пакета документів і всього спектру послуг – як адміністративного, так соціального характеру, за якими людина звертається.

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
19 Червня
18 Червня
17 Червня
16 Червня
15 Червня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше